Всичко за Евровизия

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Всичко за Евровизия

Мнениеот doktora25 » 25 мар 2017 20:03

Всички сигурно чакат с нетърпение и хладен ум утрешните събития у нас, но през май месец ни предстои една не по-малко интересна и вълнуваща битка, към която тук традиционно има интерес, а именно песенно-политическият конкурс Евровизия, който ще се проведе в столицата на Украйна - Киев.

Ще ни представя един от младите родни таланти Кристиан Костов с песента "Beautiful mess".
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nM7s8lBNdLg[/youtube]
Повечето от вас сигурно го познават, но за останалите ще спомена, че той стана известен с участието си в последното издание на конкурса Х-фактор, завършвайки на второ място след слънчевата кипърка Християна Лоизу. Трябва задължително да отбележим и че баща му е българин, а майка му - рускиня. Той самият е живял няколко години в Русия, където също е показал таланта си, участвал е в престижни конкурси и си е спечелил доста фенове.

Личното ми мнение за песента е че това не е моят стил (аз предпочитам раздвижените динамични надъхващи песни или тежки балади с много здрав инструментал и голям диапазон), но гледам че събира голям брой позитивни отзиви и коментари, което може само да ни радва. Това е лирична песен, предназначена повече за женската аудитория, която е и по-активна откъм пускането на есемеси, така че стратегията му може би е правилна. А и като цяло подобна музика на Евровизия се котира. Общо взето същото ми беше мнението за песента на Поли миналата година, която се представи повече от достойно, завършвайки на рекордното за нас и престижно 4-то място. От нас се иска само да му стискаме палци, а и всички българи зад граница да бъдат максимално активни, когато му дойде времето. Самото участие на Кристиан и посланията, които ще отправи точно там обаче максимално ме радват.

Причината да пусна темата сега е че тези дни се случват доста драматични събития, които косвено касаят и нас. Става дума за това, че участието на Русия в конкурса към момента е под въпрос. Ако участва би трябвало да бъде в нашия полуфинал, което би означавало поне 10 точки в актива ни, които биха били изключително ценни в полуфиналната битка.

Какъв точно е казусът? Заради позорното подобие на песен, което спечели миналата година и изпрати конкурса в Киев, моите очаквания бяха, че руснаците ще откажат участие. Те обаче предприеха изключително предизвикателен ход, който да постави организаторите на Евровизия в патова ситуация. Избраха да бъдат представени от красивата и талантлива Юлия Самойлова, придвижваща се с количка. Проблемът обаче е че неотдавна тя е изнесла концерт пред сънародниците си в Крим, а според действащото украинско законодателство това й носи 3-годишна забрана да стъпва на украинска територия и властите в момента настояват да бъде спазена. Буквално вчера от Евровизия предложиха Юлия да участва дистанционно, но руснаците бързо отказаха.

Другите, от които можем да очакваме гласове на полуфинала са: Сърбия, Македония, Хърватия, Румъния, Украйна, Беларус, Литва, Естония, Израел, Австрия, Унгария, Сан Марино, Малта, Норвегия, Германия, Франция, Швейцария, Холандия, Дания и Ирландия. От изброените традиционно получаваме по повече точки от Германия, Малта и Македония.

Повече за нашето участие и как върви подготовката може да се намери на http://eurovision.bg/
Последна промяна от doktora25 на 26 мар 2020 19:13, променено общо 4 пъти.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия 2017

Мнениеот iliev72 » 25 мар 2017 20:20

Докторе не се занимавай с глупости !!!
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия 2017

Мнениеот galin56 » 25 мар 2017 20:31

Трябва да си призная, че от този линк чух за първи път песента и ми хареса много. По принцип такивапесни не слушам много, ама тази е хубава. И има много добър глас момчето и дикция. Иначе ми прилича малко на зализанто италианче, което победи Крисия на детската Евровизия. Дано се хареса на публиката и стигне напред.

ПП: Песента е доста по-хубава от бозата на Орлин Павлов примерно Лорейн или циганиите на Софка от преди години. На мен много ми харесва песничката.

ПП2: Друг въпрос е че няма никакъв смисъл. Вярно, че английския ми е посредствен ама ми се струва, че думите следват една след друга колкото да има рима, не и смисъл.
Последна промяна от galin56 на 25 мар 2017 21:00, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12755
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия 2017

Мнениеот Eminem » 25 мар 2017 20:34

Правилно си написал песенно - политически конкурс. В повечето случаи, политиката влияе и решава победителите в конкурса. Кончита и песента на Украйна доказват политиката в конкурса. Срамно, вулгарно и нагло е да дадат победата на тях.

Нашата песен не е лоша за Евровизия и доста я харесват в чужбина. Ще е хубаво да се реши проблема с Русия и да са в нашия полуфинал, защото от тях ще дойдат доста точки заради Кристиан.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия 2017

Мнениеот Der Führer » 25 мар 2017 20:37

Конкурса е в Украйна , нашия участник е половин руснак ... няма никакво значение колко е хубава песента . Шансовете на Кристиян да спечели , са драстично по-малки от този Тръмп да приеме исляма , да се разведе с Мелания и да си вземе 4 други жени - сомалийка , иранка , китайка и мексиканка 8-)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12755
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия 2017

Мнениеот Eminem » 25 мар 2017 20:41

Е, то е по-вероятно Бог да слезе на Земята, да даде пресконференция и да каже, че е българин, отколкото наша песен да спечели Евровизия. Целта е финал и място в топ 5

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия 2017

Мнениеот doktora25 » 25 мар 2017 20:54

Не мисля че е невъзможно да спечелим и вярвам, че ще го направим рано или късно, но дано да е с хубава песен, а не по другия начин.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия 2017

Мнениеот iliev72 » 25 мар 2017 20:55

И защо въобще участваме в това недоразумение ?! Даже и за топ 5 щели да се целим ?!
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия 2017

Мнениеот galin56 » 25 мар 2017 21:03

doktora25 написа:Не мисля че е невъзможно да спечелим и вярвам, че ще го направим рано или късно, но дано да е с хубава песен, а не по другия начин.

Абе за нас все има заговор и политика, а сърбите примерно, които дори не са в ЕС на два пъти или три пъти я печелят. Айде стига глупости. Просто наша музика много, ама много, трудно се харесва и слуша извън България. Мнението, че българската музика е най-хубава на света можеш да го чуеш само в България, чужденците не мислят така.

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9097
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия 2017

Мнениеот bubka » 25 мар 2017 21:09

Това не беше ли оня, дето щеше да купува самолет на мама? :mrgreen: :mrgreen:

С тая песен и полуфинала няма да минем. Този сезон няма да надминем хубавата песен на Поли Генова от миналата година. Иначе очаквам втора поредна нагласена победа на Украйна за назидание на лошата Русия.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта