Всичко за Евровизия

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12783
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия

Мнениеот Eminem » 23 май 2021 03:52

Два пъти сме ограбвани на Евровизия. Първият път е с Костов, който беше истинският победител, но спечели португалеца само заради личната си драма. Вторият път е 2020г заради отмяната на конкурса и непозволението да се участва през 2021 с песента от 2020г. Предишната песен на Виктория от 2020г. неофициално беше обявена за победител.

Тази година нямаше песен, която да заслужава победата, според моя вкус. Имаше не лоши песни, но не песни победители. Ако ще е рок, предпочитах Финландия пред Италия, въпреки, че са краднали малко от Линкин Парк. Почти всички участници тази години бяха откраднали по нещо от американски изпълнители. Песента на Кипър например е явно копие на Лейди Гага и Рита Ора. Украинците нагло са откраднали нашата песен "Вода".
Беше много унизително и неприятно за певците, когато започнаха да обявяват нулите от вота на зрителите. Великобритания с 0т. от журито и 0 от зрителите... :shock: :lol: :lol: Егати.... Доста кофти чувство.

Аз исках да се представим с песента "Imaginary Friend". Това беше и избора на хората по света и щеше да събере повече точки. Но постепенно харесах и избраната песен. Много ми хареса и хореографията. Но този стил на музика не е за всеки.
Достойно представяне. Много добро пеене, смислен текст, никакви лъскави, крещящи тоалети. Никакъв кич и комерсиалност, нищо ненормално. Много съм изненадан от малкото ни точки от публиката, защото има много хубави коментари в ютуб, но явно не гласуват.
И макар че журито ни отреди 6-то място, неадекватно е колко много от тях ни дадоха 0-1т.
Македонското жури ни даде 0т., зрителите пак някъде там. Те ни мразят, ние им се мазним и помагаме. Стига вече! Като цяло, малко точки от Балканите. Не ни харесват.
Малко срам ме хвана от нашето жури, което даде 10т. на Молдова, както и те на нас. Това си беше абсолютно договорено предварително.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7866
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия

Мнениеот doktora25 » 23 май 2021 08:34

Ами размяната на 12 точки с Молдова предполагам че се дължи на присъствието на Филип Киркоров в щаба на певицата. Тя за миналата година много по-хубава песен бе подготвила, но сега...

Излязоха разбивките на гласовете:
От зрителите ние сме получили по 8 т. от Великобритания и Испания, 7 от Кипър, 5 от Албания (явно те само истински са ни харесали) и 2 от Сан Марино. Явно точките са взети предимно от емигрантския вот и хипотезата ми в голяма степен не се потвърди. Загубихме Азербайджан като страна, с която си разменяхме по много точки през последните години. От журитата повече са ни харесали западноевропейците, но имаме относително добри резултати още от Сърбия, Гърция и Русия. Зрителите от първите 2 са ни подкрепили сериозно на полуфинала, където сме завършили 3-ти, но не и на финала. "Изоставиха" ни още грузинците и чехите.

Ние, Сърбия и Украйна сме страните с най-голяма зрителска подкрепа към победителя (ако не броим Малта и Сан Марино, които почти винаги им дават по 12 т.)
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Testa_di_Legno
Мнения: 610
Регистриран на: 25 фев 2019 10:22
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия

Мнениеот Testa_di_Legno » 23 май 2021 10:18

Прилично представяне на Виктория. Песента й беше качествена, смислена и трогателна, но конкретно на Евровизия този фин и семпъл баладичен стил рядко се разпознава като печеливш - по-скоро се залага на "шоуто" и запеваемостта, а нерядко и на някое "ляво" послание в песента или личността на самия изпълнител. Като добавим и обстоятелството, че на вота както на журитата, така и на публиката, често влияят по-скоро политически, исторически и културни сантименти, отколкото чисто музикалните вкусове, за България, която явно е донякъде изолирана и без добри приятели, е изключително трудно да пробие на този конкурс и да направи нещо повече от редовните вече появявания на финала. Може би, ако сменим тактиката и изпратим Азис, ще имаме по-голям успех...
Само "Левски"!

pomiqra500
Мнения: 2
Регистриран на: 23 май 2021 10:33

Re: Всичко за Евровизия

Мнениеот pomiqra500 » 23 май 2021 10:36

На победителите им видях снимката и не бих слушал и звук отт песента им

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7866
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия

Мнениеот doktora25 » 23 май 2021 13:12

Testa_di_Legno написа:Прилично представяне на Виктория. Песента й беше качествена, смислена и трогателна, но конкретно на Евровизия този фин и семпъл баладичен стил рядко се разпознава като печеливш - по-скоро се залага на "шоуто" и запеваемостта, а нерядко и на някое "ляво" послание в песента или личността на самия изпълнител. Като добавим и обстоятелството, че на вота както на журитата, така и на публиката, често влияят по-скоро политически, исторически и културни сантименти, отколкото чисто музикалните вкусове, за България, която явно е донякъде изолирана и без добри приятели, е изключително трудно да пробие на този конкурс и да направи нещо повече от редовните вече появявания на финала. Може би, ако сменим тактиката и изпратим Азис, ще имаме по-голям успех...

Въпросът е много сложен, това за приятелите е абсолютно вярно, но не става от днес за утре и не може да се промени за няколко седмици или месеца. Според мен целта невинаги оправдава средствата, ще ни донесе повече негативи отколкото позитиви едно евентуално участие на Азис (който между другото е ходил като беквокал на Мариана Попова преди 15-тина години), ще е срам който ще го носим после дълго, за Австрия след 2014 много рядко някой гласува. Трябва да разчитаме само на себе си и на качествата на песента. Не е до бърза и бавна, през близо половината от последните 10 печели по-скоро бавна песен: Португалия, Холандия, Дания, Азербайджан, Украйна. Но нашите проекти са по-скоро еднотипни и е добре да представим нещо различно и с хитов привкус. Хем по-логично изглежда едно вътрешно съревнование на песни на различни изпълнители да доведе до най-правилния избор, хем когато първо избираме изпълнителя, а после той тръгне да мисли за песни, практиката показа че се справяме по-добре. Според мен най-добре е да изпратим догодина 4меджик с песен от рода на Вселена или Together. Друг добър вариант е Михаела Маринова, която да ги спечели с гласа си. Неин проект с клубна подложка има потенциала да стане доста успешен. Най-добре разработен от румънци или други съседи.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Testa_di_Legno
Мнения: 610
Регистриран на: 25 фев 2019 10:22
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия

Мнениеот Testa_di_Legno » 23 май 2021 16:14

За Азис беше шега, която се целеше в тенденцията на "Евровизия" на моменти да се дава превес на подобни изпълнители: справка Израел'18 и Австрия'14. Принципно, ако искаме да преодолеем парадигмата на това да губим по геополитически причини, трябва да изпратим нещо много специално - и като звучене, и като хореография, и като вокални способности на изпълнителя, - което да е достатъчно впечатляващо, че да изпъкне от масовката на по традиция множеството подобни едно на друго изпълнения. Всеки път досега, когато сме успявали да се доближим до първото място (2007, 2016 и 2017), е било с песен, която чисто и просто се набива на очи на фона на (повечето от) останалите. На тоя етап не следя много изкъсо поп-сцената ни, тъй че ще ми е трудно да предложа някой конкретен изпълнител, който да може да предложи това, което Кристиан и Поли направиха, но сигурно има такива. Мисля си също, че не е лошо да пробваме да вкараме малко повече автентично звучене в музиката си, дори и само като изпеем поне припева на песента си на български... Но разбира се, каквото и да направим, нищо не пречи в крайна сметка победата да бъде "подарена" на другиго по конюнктурни съображения, както стана през 2017 г. Имам чувството понякога, че просто трябва да "ни дойде редът" да спечелим, и тогава няма да има чак такова значение с каква точно песен се представяме.
Само "Левски"!

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9179
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Всичко за Евровизия

Мнениеот bubka » 25 май 2021 23:04

Аз конкурсът не го гледах, само гласуването, тъй като е най-интересната част :lol: , но сега слушам някои от песните и трябва да кажа, че съм наистина впечатлен от тази на Швейцария. Италианската също е хубава, при положение, че като човек, който не слуша рок извън само класическите хитове, ме "хвана" и ми хареса. Финландският рок също е добър. Нашата песен е много нежна и чувствена и всеобщото мнение под нейния клип е, че е подценена, което е вярно. Може би много от хората просто не са чували песните преди конкурса и затова ги хващат само тези, които могат да предложат шоу и се набиват на очи.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия

Мнениеот ImmortaL_1000 » 09 юни 2021 03:29

Мале 10 страници са изписали по тази педалска история малиии накаде върви светът.
[wrapimg=]https://gmsrp.cachefly.net/images/20/04/22/dfc5092693fb95b20c3a83264e9c2408/320.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7866
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия

Мнениеот doktora25 » 19 дек 2021 21:27

Днес се проведе детската Евровизия. Завърнахме се след няколкогодишно отсъствие. Представителите ни Денислава и Мартин бяха доста артистични, справиха се много добре, надявам се че ги очаква чудесно бъдеще. Песента беше приятна, средна хубост на фона на останалите и я класираха във втората десятка.

Спечели Армения. Доволен съм на фона на другите, които бяха в челото на класирането. Песента бих я определил като единствената, отговаряща на описанието: "приятен, модерен поп хит, сякаш на действащ изпълнител". Може би ако Франция не бе настоящият победител щяха да дадат победата на тях, макар че това бе фаворитът на журито, а публиката разпредели повече точки и заради тях практически не спечели. Гласуването бе онлайн, можеше да се гласува от цял свят за по 3 песни, като нямаше ограничения да посочваш и страната си. Журито се произнасяше по познатия ни начин само от 19-те страни участнички. Бяха предимно представители на бившите съветски републики и Южна Европа, като от по-северните се явиха само Германия, Ирландия, Холандия и Полша. За пръв път на Евровизия видях Казахстан. Задължаваха по-голямата част от текста да е на родния език, нелошо условие, макар че повечето текстове се превърнаха в езикови миш-маши. Според мен най-добрите песни бяха на Сърбия, Русия и Малта, първите 2 съчетаваха приятна мелодия с етно елементи, а ние и германците заслужавахме по-предно класиране.

Глупости и пропаганди нямаше, то пък и това оставаше. Полша само бе представена от тъмнокожо момиче с плитки с английско име, което се поизмъчи малко с полския, но това си е в кръга на нещата. :) Политика обаче имаше и то много, и то гадна. Ние дадохме 12 т. на Украйна, чиято песен бе шок и ужас, а изпълнителката приличаше на 30-годишна. Благодарение на това тя мина с 1 т. Русия в крайното класиране. Нямам думи просто! Журито бе представено от 3-ма "специалисти" и 2 деца, които престъпно бяха въвлечени в това. То поне да си бяхме разменили точките с някого по чисто прагматични причини, ама то не! За това ли си давам аз данъците?!! Русия ни даде 5, Македония - 1, ние и на двете 0, Украйна на нас даде 0. Македония даде на Русия 12, а Русия и Казахстан си размениха по 12. Ако не се лъжа най-много точки получихме от Италия - 10. Но най-тъжното е, че никой не ни бръсне за нищо в европейската, пък камо ли в световната политика. (последните ми разсъждения са единствено върху вота на журито, другият е по-показателен, ценен за талантите и трябва единствено него да гледат).
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7866
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Всичко за Евровизия

Мнениеот doktora25 » 11 май 2022 00:55

Преди малко отпаднахме на първия полуфинал на тазгодишното издание на песенния конкурс. Както може би знаете колко точки имаме, на кое място сме и кой е гласувал за нас ще стане ясно след края на финала в събота. Ами какво да ви кажа?

Групата която ни представи - Intelligent music project като цяло ми остави добри впечатления - артистизъм, страшни вокали, енергия на сцената, ефекти, ама самата песен кофти, скучна, с незапомняща се мелодия. Текстовете рядко ги следя, не разбирам като пеят на английски или други западни езици, там съм пас. Вокалистът Рони Ромеро със сигурност го знаете по-добре от мене. Горе-долу противоположно ми бе мнението за Equinox - хубава песен и не чак толкова убедителна група, като те се бяха класирали на средата на таблицата на финала, под очакванията на букмейкърите.

Но самото класиране на финалистите сега бе върхът на пародията, пълно тото. 2 хубави песни имаше - на Дания и Австрия и нито една от тях не пуснаха напред. Сигурно ще тикат Украйна към победата, ама от класиралите се тяхната май най-редовна и оригинална. Съчетание е от етно елементи и рап. Едно хубаво гъркинче пуснаха и друго нищо интересно. Най-вероятно комшийският вот много е играл. Западняци се подкрепят, северняци се подкрепят, бившите съветски републики - също, балканци - не се подкрепят (в случая Дания, Гърция и Латвия са изключения, за останалите изглежда важи). Тъжно е и е жалко това. Нас и хърватите ни прецакаха на фона на много от глупостите, които продължиха, или сами сме се прецакали.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Soulen и 11 госта