Честит 3-ти Март!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Agent_Alex
Мнения: 14
Регистриран на: 01 яну 2017 15:11

Re: Честит 3-ти Март!

Мнениеот Agent_Alex » 05 мар 2017 02:15

fcb_bg написа:
Groucho написа:Честит празник.

fcb_bg написа:Не е истина колко малко хора чух днес да си честитят празника. То стана не е ли на масата с йеденье и пийенье, начи не е празник.

Днес имаше много хора, които се разхождаха с родния трибагреник по улиците, а единственото йеденье, което видях беше захарен памук за децата пред входа на военноисторическия музей. Първи и трети март са обичани дати от българите, въпреки че не се отбелязват с пищни маси.

Супер, сигурно са били безплатни знамената, раздавани от общината. А по блкововете загледа ли се колко трибагреника са опънати?
Виж, Честито Рождество Христово чувам в пъти повече. Честита Коледа, За много години още в повече го чувам. Ама на 3-ти март секаш нема празник.
Тъпо ми е и тва си е.


Трети март е най-светлият празник за всички истински българи. За останалите, пуснати по евроатлантическата пързалка, е табу да се празнува каквото и да е, щом е свързано с Русия. Дори това да е новото раждане на собствената им държава.

http://www.playcast.ru/view/9584750/58d ... 3855a5f7pl

[offtopic]К счастью, не так думал наш с тобой соотечественник (ведь для меня ты - тоже болгарин) Дончо Дончев, написав когда-то замечательный стих о России. Стих, который настолько впечатлил русских, что они поставили его произведение наравне со стихами Есенина и Высоцкого.
http://www.marica.bg/%D0%B4%D0%BE%D0%BD ... 29180.html[/offtopic]
ВПЕРЁД, ЗЕНИТ!
ВЛАДИМИР ПУТИН Е ПОЛИТИК НОМЕР 1 НА 18-ТИ, 19-ТИ,20-ТИ И 21-ВИ ВЕК! СЛАВА НА ВЛАДИМИР ПУТИН - КОШМАРЪТ НА САЩ!
БЪЛГАРИЯ И РУСИЯ - БРАТЯ ЗАВИНАГИ!
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ! СЛАВА РОССИИ!
НЕ НА КОЛОНИАЛНОТО РОБСТВО НА САЩ И ЕС!

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Честит 3-ти Март!

Мнениеот Groucho » 06 мар 2017 19:51

fcb_bg написа:Супер, сигурно са били безплатни знамената, раздавани от общината. А по блкововете загледа ли се колко трибагреника са опънати?
Виж, Честито Рождество Христово чувам в пъти повече. Честита Коледа, За много години още в повече го чувам. Ама на 3-ти март секаш нема празник.
Тъпо ми е и тва си е.

Съмнява ме сериозно общината да е раздавала безплатни знамена на някой.
По блоковете и къщите имаше повече трикольори от минали години.

Просто няма традиция за вербални честитки на 3-и, затова ги чуваш рядко, но хората си имат чувство за празник.
И според мен това чувство за празник при болшинството българи е по-голямо, отколкото на 6-и или 22-и септември.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта