Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14217
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Мнениеот damyanov1963 » 02 яну 2017 21:41

ПОКЛОН! НАЙ-ВЪЗРАСТНИЯТ ЧОВЕК НА ПЛАНЕТАТА СТАНА НА 146!
Индонезиецът Мба Гото, за когото се смята, че е най-възрастният мъж в света, отпразнува 146-ия си рожден ден навръх Нова година.
Гото е надживял десетте си братя и сестри, четирите си съпруги и децата си. Именно затова по време на празненството в скромната си къща в провинцията Централна Ява той бил само в компанията на единия си внук и неговата съпруга, предаде bTV.
По документи Гото е роден на 31 декември 1870 година - той дори показва личната си карта, в която е вписана именно тази година. Ако това бъде потвърдено, то би означавало, че е с 24 години по-стар от жената, която държи този рекорд досега – 122 –годишната Жана Калман, която почина през 1997 г. По света има и други хора, които също твърдят, че се подобрили рекорда ѝ, но досега възрастта на никой от тях не е била потвърдена.
Официално за най-възрастен мъж на планетата е смятан Израел Кристал, който се родил на 15 септември 1903 г. в Полша, преживял е две световни войни и е оцелял в лагера на смъртта Аушвиц, преди да се установи в Израел. За най-възрастна жена на планетата е смятана 117-годишната италианка Ема Морано, припомня БТА.
Столетникът Гото се подготвил за смъртта си още през 1992 година, като дори има готов надгробен камък. Въпреки това обаче 24 години по-късно той все още е жив.
Внуците на мъжа разказват, че през повечето си време той слуша радио, защото зрението му е прекалено слабо, за да гледа телевизия.
Според Гото тайната на дълголетието е „просто търпение”.
Неотдавна иракското правителство отказа социална помощ на столетница, защото била прекалено стара, за да е жива. Според документите ѝ Салма Абдулкадер е на цели 119 години, което я прави най-възрастната жена на света.

http://bradva.bg/bg/article/article-104730#.WGqrRLlBops
Както се казва - Без коментар!
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Мнениеот Балкански Орел » 02 яну 2017 21:48

И кое му е найса да стигнеш тая възрасти да си изсухлена кожена торба, ставаща в най-добрия случай само за това сама да ходи да пика ?
Внимавай какво си пожелаваш.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14217
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Мнениеот damyanov1963 » 02 яну 2017 22:05

Балкански Орел написа:И кое му е найса да стигнеш тая възрасти да си изсухлена кожена торба, ставаща в най-добрия случай само за това сама да ходи да пика ?
Внимавай какво си пожелаваш.

Като стигнеш неговите години, тогава си задай този въпрос! ;)
Аз бих ти отговорил с две думи - ЖАЖДАТА ЗА ЖИВОТ, БРАТКО, ТВА Е :idea:
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23682
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Мнениеот paceto » 02 яну 2017 22:30

Балкански Орел написа:И кое му е найса да стигнеш тая възрасти да си изсухлена кожена торба, ставаща в най-добрия случай само за това сама да ходи да пика ?
Внимавай какво си пожелаваш.


Не всички на подобни възрасти са безпомощни. Зависи това как си живял през години и същ много зависи от средата, в която живееш. Имаше един дядо, който почина на 102 години, но човека си ходеше без бастун, пазаруваше се без проблеми, пийваше си ракия, вино и дори кафе. Не му личаха кой знае колко годините, но почина, защото се беше разболял една зима и организма му не се пребори. Беше едър човек и дори на младини ходеше с цървули като едновремешните българи и дори ако го видеше човек ще си помисли, че е някой хайдутин. Имаше точно такава визия с брада и мустаци, едър човек и като ходеше да пасе добитъка обличаше ямурлук. :)

Потребителски аватар
child in time
Мнения: 5016
Регистриран на: 24 ное 2008 14:30
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Мнениеот child in time » 02 яну 2017 22:36

А колко добре запазена изглежда Лили Иванова ... :-) :-) :-)
БюрекOFF и Цветан перфектните НЕпознати! :-)

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Мнениеот защо » 02 яну 2017 23:08

А някъде края на 70-те - началото на 80-те БТА Паралели ни информираха, че най-старият човек в света, пакистанецът Ал Сиед Абдул Илани е отпразнувал 156-ият си рожден ден.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14217
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Мнениеот damyanov1963 » 02 яну 2017 23:30

Преди 2-3 години пуснах тема - "Какво стана с кавказките столетници?"
По времето на СССР редовно се пишеше за тях. През 70 и не знам точно коя година беше, в сп. "Паралели" излезе специална статия, в която имаше снимка на един 160 годишен юнак с цялата му челяд от деца и правнуци от ненам си кое коляно.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Мнениеот защо » 02 яну 2017 23:39

paceto написа:Имаше един дядо, който почина на 102 години, но човека си ходеше без бастун, пазаруваше се без проблеми, пийваше си ракия, вино и дори кафе.


Тия дни ми дадоха истинско биологично кафе, купено не в България, аз, както съм си свикнал, бухам в машината доза за 3 кафета с вода за едно, на втория ден взех да не мога да спя, да ми прескача сърцето, ужас... От истинска ракия или вино никога не съм се чувствал толкова странно. Явно кафето верно е дори!
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23682
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Мнениеот paceto » 02 яну 2017 23:53

защо написа:
paceto написа:Имаше един дядо, който почина на 102 години, но човека си ходеше без бастун, пазаруваше се без проблеми, пийваше си ракия, вино и дори кафе.


Тия дни ми дадоха истинско биологично кафе, купено не в България, аз, както съм си свикнал, бухам в машината доза за 3 кафета с вода за едно, на втория ден взех да не мога да спя, да ми прескача сърцето, ужас... От истинска ракия или вино никога не съм се чувствал толкова странно. Явно кафето верно е дори!


Да не да си пил такова? Това е най-силното кафе на света с 660 мг. кофеин, което е в пъти повече от нормалните кафета.

Изображение

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Най-възрастния човек на планетата - на 146!

Мнениеот защо » 03 яну 2017 00:15

paceto написа:
Да не да си пил такова? Това е най-силното кафе на света с 660 мг. кофеин, което е в пъти повече от нормалните кафета.

Изображение

Ми мойто би трябвало да е нормално кафе, което просто не е третирано с хербициди, инсектициди и др.п. и нема череп и кости на опаковката, не знам кво пише иначе, щото е на немски, ама добре че съм още млад и силен. :roll:
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта