Кой какъв е

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Кой какъв е

Мнениеот Странджата » 04 яну 2016 11:34

Повод за темата е поредното интервю на Христо Стоичков - по-точно части от него, качени в Гонг. Не искам да обсъждам Стоичков, искам само да задам въпроси, свързани с тезата, която той често защитава - че той, като велик футболист, има правото да бъде икона на България и неин ментор.
Въпросът ми е - един носител на златната топка, един най-добър български футболист по-значим знак на България ли е от един спортист, стъпил на върха на световния спорт, и то не еднократно - говоря за олимпийски и световни шампиони и рекордьори. И къде тук сме ние - обикновените - ние за Родината си само "мат'риал" ли сме?
Последна промяна от Странджата на 04 яну 2016 22:26, променено общо 1 път.

Санди74
Мнения: 326
Регистриран на: 19 авг 2013 23:08
Skype: sandi74

Re: Кой какъв е

Мнениеот Санди74 » 04 яну 2016 11:41

Стоичков е един харманлийски ром,факт 8-)

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Кой какъв е

Мнениеот pampi » 04 яну 2016 11:58

Авторче, ти и Сандю не сте материал, вие сте срам за България! Съжалявам ви, комплексари нещастни!

Изображение
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Кой какъв е

Мнениеот koisa » 04 яну 2016 12:04

pampi написа:Авторче, ти и Сандю не сте материал, вие сте срам за България! Съжалявам ви, комплексари нещастни!

На твое място и аз бих се самосъжалявал. Има защо. :(
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Кой какъв е

Мнениеот pampi » 04 яну 2016 12:07

koisa написа:
pampi написа:Авторче, ти и Сандю не сте материал, вие сте срам за България! Съжалявам ви, комплексари нещастни!

На твое място и аз бих се самосъжалявал. Има защо. :(

Aма не си на мое място за ТВОЕ съжаление! ;)
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Кой какъв е

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 04 яну 2016 12:10

Странджата написа:Повод за темата е поредното интервю на Христо Стоичков - по-точно части от него, качени в Гонг. Не искам да обсъждам Стоичков, искам само да задам въпроси, свързани с тезата, която той често защитава - че той, като велик футболист, има правото да бъде икона на България и неин ментор.
Въпросът ми е - един носител на златната топка, един най-добър български футболист по-значим знак на България ли е от един спортист, стъпил на върха на световния спорт, и то не еднократно - говоря за олимпийски и световни шампиони и рекордьори. И къде тук сме ние - обикновените - ние за Родината си само "мат'риал" ли сме?

1. Най-добрият футболист на България за ХХ век (поне според официалната анкета, с която аз съм напълно съгласен) се казва Георги АСПАРУХОВ. Иначе всеки има право на личен избор. За този век е още твърде рано да се каже. ;)
2. Ако през 1949 година наградата „златна топка” съществуваше, нейният носител щеше да се казва Божин ЛАСКОВ. :)
3. Стоичков пред списание MAX, годината е 2007:
„ -България ли? България нищо не ми е дала като държава. България какво ми е дала на мен? Нищо. Аз я напуснах много малък...
- Е, какъв е Димитър Пенев – един от всичките треньори. Това е Димитър Пенев. Един от многото, които съм имал. С тази разлика, че покрай нас стана треньор...”
http://topsport.ibox.bg/news/id_2008208717
За мъртвите или добро, или нищо. За Стоичков, когото очевидно годините не са направили нито по-мъдър, нито по-добър човек – също... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: Кой какъв е

Мнениеот ЕМИЛ » 04 яну 2016 12:14

Като футболист голям , като човек простак .Няма нужда тоя да е лицето на България .Една Стефка Костадинова е много по-достойна .

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Кой какъв е

Мнениеот pampi » 04 яну 2016 12:20

Captain Stottlemeyer написа:
Странджата написа:Повод за темата е поредното интервю на Христо Стоичков - по-точно части от него, качени в Гонг. Не искам да обсъждам Стоичков, искам само да задам въпроси, свързани с тезата, която той често защитава - че той, като велик футболист, има правото да бъде икона на България и неин ментор.
Въпросът ми е - един носител на златната топка, един най-добър български футболист по-значим знак на България ли е от един спортист, стъпил на върха на световния спорт, и то не еднократно - говоря за олимпийски и световни шампиони и рекордьори. И къде тук сме ние - обикновените - ние за Родината си само "мат'риал" ли сме?

1. Най-добрият футболист на България за ХХ век (поне според официалната анкета, с която аз съм напълно съгласен) се казва Георги АСПАРУХОВ. Иначе всеки има право на личен избор. За този век е още твърде рано да се каже. ;)
2. Ако през 1949 година наградата „златна топка” съществуваше, нейният носител щеше да се казва Божин ЛАСКОВ. :)
3. Стоичков пред списание MAX, годината е 2007:
„ -България ли? България нищо не ми е дала като държава. България какво ми е дала на мен? Нищо. Аз я напуснах много малък...
- Е, какъв е Димитър Пенев – един от всичките треньори. Това е Димитър Пенев. Един от многото, които съм имал. С тази разлика, че покрай нас стана треньор...”
http://topsport.ibox.bg/news/id_2008208717
За мъртвите или добро, или нищо. За Стоичков, когото очевидно годините не са направили нито по-мъдър, нито по-добър човек – също... 8-)

Пред в. "Труд" Стоичков хвърли допълнителна светлина върху полемичните си думи.

......................
За Димитър Пенев. За моето отношение към Димитър Пенев говорят моите действия. През 1994 г., когато на практика го уволниха от националния отбор за кратко, аз го подкрепих и го върнаха. Две години по-късно, през 1996 г., аз бойкотирах националния тим, когато Пенев бе отстранен от отбора след Европейското първенство в Англия. Очаквах от него същото отношение след това, но той си знае какво получих.

За България. Не се отказвам от България като родина, а се отказвам от България като държава. Тези, които не могат да го разберат, само потвърждават някои мои думи от интервюто. Това е държава, която допуска пенсионерите да мизерстват, а все повече и повече българи, вече милиони, да работят и да търсят късмета си зад граница.
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

urkoto
Мнения: 3894
Регистриран на: 25 апр 2010 11:54

Re: Кой какъв е

Мнениеот urkoto » 04 яну 2016 12:23

България е раждала десетки (ако не и стотици) по-велики спортисти от безмозъчника Кюрдисимо. Разликата е там, че въпросните спортисти всеки ги познава, обича и уважава, за разлика от Кюрдисимо. Та какво да говорим - щом великия шампион Армен Назарян си го имаме за свой, а уж нашия Стойков - за чужд кюрд. Каквото сам си направиш никой не може да ти го направи. Държавата рани ний борим - факт.
Краен костовист за сведение на всички герберастки псета.

http://vbox7.com/play:9c1d258e8b - най-великия 3-секунден клип в историята на човечеството

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Кой какъв е

Мнениеот koisa » 04 яну 2016 12:26

pampi написа:
koisa написа:
pampi написа:Авторче, ти и Сандю не сте материал, вие сте срам за България! Съжалявам ви, комплексари нещастни!

На твое място и аз бих се самосъжалявал. Има защо. :(

Aма не си на мое място за ТВОЕ съжаление! ;)

Не искам и да бъда. Само малоумник би желал подобна съдба. :|
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта