Готови ли сме за защита на България?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Готови ли сме за защита на България?

Мнениеот sin4ec » 17 сеп 2015 00:04

Събитията около нас се развиват стремглаво. И не се развиват на добро-това го виждат всички.
Въпросът ми е към съфорумците: очевадно пограничните ни сили изнемогват. А се задават тепърва нови вълни от нашественици. На приказки е лесно, но готови ли сте да застанете на границата?
За тези от нас, които са служили и са в запаса, е ясно. Викнат ли ни-отиваме. Какво правят обаче тези, за които понятието " казарма " е древна глупост? Кой ще им даде в ръцете АК, след като не знаят какво е това и как работи?
Кой махна наборната служба, без да я замени поне с тримесечен елементарен курс?
Много високопарни слова се леят тука за България. То хубаво, ама-как ще защитите тази България? С Азис и селфита? Не става-отсреща са хора отчаяни, добри ножари и мотивирани от своя Аллах. Батко ви е бил артилерист и е разглабял и сглабял АК за норматив. И е бръснал брадата на Маркс от портрета...
Редовната ни армия си има ангажименти. Кой ще пази тогава границата от нашествениците?
Ние, дъртите? Аааа, яли сте лук! Нали такива-онакива. Я да ви питам-вие клели ли сте се и целували ли сте българското знаме? Медуза яли ли сте и отцепка стояли ли сте? Ротният знаете ли кой е?
И колкото е ташак, темата е много сериозна. Много философстват тук и развиват теории, но опре ли дотам, става трагедия.
Готови ли сте за защита на България?
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Готови ли сме за защита на България?

Мнениеот Groucho » 17 сеп 2015 00:15

sin4ec написа:Кой ще им даде в ръцете АК, след като не знаят какво е това и как работи?

Е, има решение. Пособието се хваща за дулото и се ползва като сопа :lol:

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Готови ли сме за защита на България?

Мнениеот sin4ec » 17 сеп 2015 00:18

Groucho написа:
sin4ec написа:Кой ще им даде в ръцете АК, след като не знаят какво е това и как работи?

Е, има решение. Пособието се хваща за дулото и се ползва като сопа :lol:

Да, това са правили защитниците на Сталинград, ама когато са стигали до ръкопашен бой... :)
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Готови ли сме за защита на България?

Мнениеот sin4ec » 17 сеп 2015 00:24

С това не искам да обидя по-младите съфорумци, които са пропуснали "благините" на родната казарма, но наистина те са неподготвени и нямат идея за какво иде реч!
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9045
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Готови ли сме за защита на България?

Мнениеот Soulen » 17 сеп 2015 00:29

Аз мисля, че казармата е загуба на време. Вместо това трябва след 12-ти клас цялата лятна ваканция, тоест около 3-4 месеца да се прекара навън. По полето, по баирите, във военни поделения. Да е направено интересно и образователно. Да те научат на основни умения а оцеляване в дивото и как се стреля с оръжие, също така и как се оказва медицинска помощ. Мисля, че е много добра идея едно такова обучение да бъде задължително дори и за жените в олекотен вариант разбира се :)
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Готови ли сме за защита на България?

Мнениеот South_Park » 17 сеп 2015 00:30

Няма какво да се защитава , засега граничарите ни съвместно с турските се справят много добре , а дори и някой да премине , то ще използва държавата ни за транзит към Германия.
Все пак има полза че сме бедни 8-)

Смея да твърдя , че контролът ни е на много добро ниво за разлика от Гърция,Македония,Сърбия,Унгария
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Готови ли сме за защита на България?

Мнениеот sin4ec » 17 сеп 2015 00:32

Soulen написа:Аз мисля, че казармата е загуба на време. Вместо това трябва след 12-ти клас цялата лятна ваканция, тоест около 3-4 месеца да се прекара навън. По полето, по баирите, във военни поделения. Да е направено интересно и образователно. Да те научат на основни умения а оцеляване в дивото и как се стреля с оръжие, също така и как се оказва медицинска помощ. Мисля, че е много добра идея едно такова обучение да бъде задължително дори и за жените в олекотен вариант разбира се :)

Така е, но това е изгубено вече. Сега заплахата идва, а няма кой да иде там.
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23296
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Готови ли сме за защита на България?

Мнениеот Thsmith » 17 сеп 2015 00:33

Дискусията е безпредметна в това отношение. На думи е много лесно да хванеш гората с автомата. Веднага ще се изредят една камара хора с готовност още утре да изиграят един тур на Medal Of Honor. Само дето всичко е на приказки по форумите или в кръчмите. Аз съм обеден, че дори при една мобилизация ще се съберат не повече от 10% от извиканите.

----

пп Каква им е работата дето я има армията, че споменаваш как си имали други задължения? :lol:


---

Казармата е напълно и безвъзвратно откраднато време.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Готови ли сме за защита на България?

Мнениеот sin4ec » 17 сеп 2015 00:36

Thsmith написа:Дискусията е безпредметна в това отношение. На думи е много лесно да хванеш гората с автомата. Веднага ще се изредят една камара хора с готовност още утре да изиграят един тур на Medal Of Honor. Само дето всичко е на приказки по форумите или в кръчмите. Аз съм обеден, че дори при една мобилизация ще се съберат не повече от 10% от извиканите.

----

пп Каква им е работата дето я има армията, че споменаваш как си имали други задължения? :lol:

Питай Министерството, не мен. На думи наистина е лесно, ама като ти връчат АК-то, какво ще го правиш, а? Ти знаеш, аз знам, а колко знаят?
Последна промяна от sin4ec на 17 сеп 2015 00:40, променено общо 1 път.
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23296
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Готови ли сме за защита на България?

Мнениеот Thsmith » 17 сеп 2015 00:38

sin4ec написа:
Thsmith написа:Дискусията е безпредметна в това отношение. На думи е много лесно да хванеш гората с автомата. Веднага ще се изредят една камара хора с готовност още утре да изиграят един тур на Medal Of Honor. Само дето всичко е на приказки по форумите или в кръчмите. Аз съм обеден, че дори при една мобилизация ще се съберат не повече от 10% от извиканите.

----

пп Каква им е работата дето я има армията, че споменаваш как си имали други задължения? :lol:

Питай Министертвото, не мен. На думи наистина е лесно, ама като ти връчат АК-то, какво ще го правиш, а? Ти знаеш, аз знам, а колко знаят?

Какво ще ми връчат и къде? Просто няма да се отзовеш на призовката.

Никога не съм имал намерение да тръгвам по пущинаците и не мисля да го правя без значение какво ще ми кажат бойко, миков, болен и ко.


И питам теб защото ти твърдиш, че армията си имала друга работа (ако съм разбрал правилно).
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: InformationChannel, ivan56, ReBorn1982, Thsmith, TodorT и 12 госта