3 милиона у нас живеят с минимални средства

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24559
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

3 милиона у нас живеят с минимални средства

Мнениеот boabbb » 30 апр 2015 10:35

Според първото тримесечно изследване за 2015-а година средните стойности на необходимата издръжка на живот се запазва на същите нива спрямо миналата година. Има леки колебания, но те основно се дължат на сезонния характер на пресните зеленчуци и плодове. Последните месеци поскъпнаха зеленчуците и през празничните дни отново ще купуваме пресни зеленчуци на значително по-високи цени спрямо миналата година, съобщи Виолета Иванова от Института за социални и синдикални изследвания към КНСБ пред БНР.

При нехранителните стоки все още се запазва низходящата тенденция и това основно се дължи на международните цени на петрола в края на 2014-а и началото на 2015-а година, които доведоха до по-ниски средни цени в транспортния сектор и логистиката, добави тя.

Иванова посочи, че спрямо първото тримесечие на миналата година има задържане на нивата на издръжката на живот. По думите й се наблюдава и увеличаване на броя на хората, които живеят под прага необходим за издръжка: Издръжката на живот за първото тримесечие на 2015-а година отнасяме към данните за четвъртото тримесечие на 2014-а година и получаваме лек ръст на хората, които се издържат над издръжката на живота, но това от една страна може да бъде положителна индикация, но доколко този процес има конюнктурен характер или се обяснява от нарастването на доходите в края на годината в резултат на допълнителните плащания може да се анализира със следващите периодични изследвания.

По думите й над 50% от домакинствата в страната живеят с 64% от необходимите средства за издръжката а живота: Това означава, че тези домакинства са принудени да се самоограничават в разходите си. Около 3 милиона са българите, които живеят със средства до размера на минималната работна заплата, която е 360 лева.

[offtopic]http://fakti.bg/bulgaria/141167-3-miliona-u-nas-jiveat-s-minimalni-sredstva[/offtopic]

И така, колеги, смятам, че казаното по-горе рязко контрастира с твърденията на управляващите в последните години, че търпим някакво развитие ... Предлагам да станем и аплодираме не само управляващите ни през тези 25 години, а господата от "бизнес средите" в България ... Поклон доземи на всички вас Изображение Изображение Изображение
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: 3 милиона у нас живеят с минимални средства

Мнениеот Red_Pride » 30 апр 2015 10:47

бат Серго връщай се 8-) Последното увеличение на заплатата ми беше по негово време :mrgreen:
[rimg]https://dl.dropboxusercontent.com/u/31972793/androidbg/10628155_946991171983886_3440970175867167846_n.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
М. Стоилов
Мнения: 192
Регистриран на: 13 юли 2013 14:13

Re: 3 милиона у нас живеят с минимални средства

Мнениеот М. Стоилов » 30 апр 2015 10:50

360 ама бруто и излиза 270-280 лева...

dodo7271
Мнения: 3053
Регистриран на: 26 окт 2009 12:24
Контакти:

Re: 3 милиона у нас живеят с минимални средства

Мнениеот dodo7271 » 30 апр 2015 10:52

Това е трагедия. Но напълно си заслужаваме съдбата. Пред компа всички (включително и аз) сме много смели и критични. Но нямаме топки да излезем и да направим това, което става в нормалните държави - революция.
Христо Стоичков: Ако бях играл в Левски, сега аз щях да бъда върху коня пред Народното събрание

Потребителски аватар
Taz
Мнения: 461
Регистриран на: 26 мар 2009 17:29
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 милиона у нас живеят с минимални средства

Мнениеот Taz » 30 апр 2015 10:54

Лошо за пенсионерите, иначе 1-1.5 млн. цигани си заслужават съдбата.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24559
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: 3 милиона у нас живеят с минимални средства

Мнениеот boabbb » 30 апр 2015 10:59

Додо, жалкото е, че няма как да направиш революция ... Политическата власт от преди 1989 година беше превърната в икономическа. Дори да свалиш Боко, икономическите кръгове ще си сложат друг, дори по-удобен и това е :!: Това е трагедията на България. Сашо Диков прави едно предаване за успели българи и там ходи на гости на разни баровци - тоя Шарлопов, шефа на "Главболгарстрой" и т.н. Те му се хвалят по един час и накрая идва кулминацията с култовия въпрос "Кога, според тебе, ще се оправиме? " ... Колко лицемерно звучи това по скалата от 1 до 10 :?: 11 :!: Да питаш хората, които на практика откраднаха България, кога ще се оправиме :?: По друг начин не мога да си представя как управителя на някое държавно предприятие, става собственик след 89-та :roll:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

zaleza1234
Мнения: 196
Регистриран на: 01 сеп 2014 14:00
Контакти:

Re: 3 милиона у нас живеят с минимални средства

Мнениеот zaleza1234 » 30 апр 2015 11:12

dodo7271 написа:Това е трагедия. Но напълно си заслужаваме съдбата. Пред компа всички (включително и аз) сме много смели и критични. Но нямаме топки да излезем и да направим това, което става в нормалните държави - революция.

Напълно съм съгласен с това мнение, НО (едно голямо НО) тази революция трябва да настъпи в самите нас. Битка не е с някой неопределен, битката е в самите нас. Да се преборим с нашите зависимости, да повишим квалификацията си, да повишим знанието си. Да бъдем по добри и да си помагаме. Да се самоусъвършенстваме. Защото преди да нападнем тези които изкрадоха държавата трябва да си зададем един много прост въпрос. На тяхно място ние какво бихме направили? Докато отговорът е "същото за да уредя мен и децата си" или прочие оправдания няма да излезем от блатото.

organzata
Мнения: 554
Регистриран на: 11 окт 2014 15:20
Контакти:

Re: 3 милиона у нас живеят с минимални средства

Мнениеот organzata » 30 апр 2015 11:47

Нали,уж хората нямат пари а като тръгнеш вечер на заведение място не можеш да си намериш,всичко пълно кафенета,кръчми и барове.
Как става тая работа не мога да разбера,все реве,че няма пари а редовно е по заведения нашенеца.

THE G.A.M.E
Мнения: 50016
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: 3 милиона у нас живеят с минимални средства

Мнениеот THE G.A.M.E » 30 апр 2015 12:03

Като иде реч за икономическата ситуация в България, всякакви статистики и изследвания, са жалки и смешни.

Най-вече защото над 70 % от доходите ни са в "сивата зона:"
На селото на майка ми, пенсионери със 130 лв. на месец, живеят в ремонтирани къщи за по 200-300 бона. :mrgreen:
Схемата е ясна... Децата/внуците, пращат от чужбина по 500-1 000 евро месечно... Ей тия пари, как да ги хване статистиката ? :lol:

Далеч съм от идеята, че всички пенсионери са така ...
Не твърдя, че всичко относно икономическото положение на мнозинството българи е ОК, но сме много далеч от трагичното положение, което вещаят разните статистики.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
ЕМИЛ
Мнения: 51313
Регистриран на: 20 юни 2009 16:17
Местоположение: У некоя кръчма
Контакти:

Re: 3 милиона у нас живеят с минимални средства

Мнениеот ЕМИЛ » 30 апр 2015 12:07

organzata написа:Нали,уж хората нямат пари а като тръгнеш вечер на заведение място не можеш да си намериш,всичко пълно кафенета,кръчми и барове.
Как става тая работа не мога да разбера,все реве,че няма пари а редовно е по заведения нашенеца.

Ми това е тънкия момент .Пари за удоволствие има , а за сметки не .Значи сме бедни .


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта