Вярвате ли в съдържанието на хранителните добавки?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

komentator
Мнения: 280
Регистриран на: 26 сеп 2014 13:49

Вярвате ли в съдържанието на хранителните добавки?

Мнениеот komentator » 14 апр 2015 14:14

Министър Кралев: България е на първо място в Европа по употреба на хранителни добавки с допинг



България е №1 в Европа по употреба на съдържащи допинг хранителни добавки. Това констатира министърът на младежта и спорта Красен Кралев, цитирайки данните на Европейската фитнес асоциация. Министърът призна, че това ни поставя до страните като Великобритания, където се наблюдава подобна статистика сред спортуващите. Той обаче се похвали, че ведомството му работело по Национална стратегия за борба с допинга. Според него това касае най-вече професионалния спорт.

„Искаме обаче да обърнем внимание и на аматьорски центрове и фитнес залите. Според официални данни България е на първо място по употреба на съдържащи забранени вещества стимуланти във фитнес залите”, отчете Красен Кралев в сутрешния блок на "Нова телевизия".

Стана известен и случай с тийнейджър, който е „хванат” в наличие на допинг вещества в кръвта – младежът обаче тренира във фитнес зала и консумира протеинови добавки. „Има такава ситуация, но аз не искам да хвърлям в паника зрителите”, каза по конкретния случай спортният министър.

„В момента има много млади хора, които искат за 2-3 месеца да постигнат някакъв видим резултат с тялото си. И, за съжаление, прибягват до съветите на фитнес инструкторите, които им дават видове анаболи”, обяснява министърът на младежта и спорта.

„При всички случаи очаквам интересно развитие на казуса с щангистите. Всеки момент очакваме анализите от допинг лабораторията в Кьолн, които ще покажат дали хранителната добавка е манипулирана умишлено, или замърсяването е станало по друга причина. Категорично обаче не бих прибързвал с каквато и да е присъда върху състезателите от националния отбор по вдигане на щанги“, коментира Красен Кралев.

Той разказа, че човекът, който е правил доставките на хранителната добавка на федерацията по щанги, е собственик на бранда на търговската марка, той е и търговец, но е превъзложил на трето лице самото производство, а четвърти лица вкарват доставките. „Като проследим цялата верига до края, ще видим къде е проблемът“, категоричен бе Кралев.


Хранителните добавки главно са внос от САЩ, според мен е много вероятно да съдържат ГМО елементи, отколкото допинг. От комисията по храните наскоро заявиха, че не ги проверявали, защото не били храни, което мен лично ме изуми, наистина ще е добре да се изследват какво точно съдържат тези хранителни добавки и най-вече най-масово използваните - протеинови прахове, пак казват 98% от всички са внос от САЩ - страната, която е извества с Макдоналдс и месото, което се обработвка с АМОНЯК или по-точно животинските отпадъци. Иначе по темата - браво на Красен Кралев, време е да се проверят добавките, както и фитнес центровете, аз лично във Варна съм чувал за няколко, в които самите инкструктурите играят ролята на доктори срещу солидно заплаще и бият инжекции на свои клиенти, които искат бърз анаболен разстеж ;)
Аз лично редовно пия протеин и аминокиселини, л-карнитин, понякога си взимам и протеиново барче от фитнеса, но не съм останал с впечатление да ми дават допингов пауър - все едно ми е с тях и без тях. Според мен трябва да се контролира разпространяването на анаболните стероиди(свободно са пуснати за продажба онлайн) и да се проверяват хранителните добавки, които ги внасят, защото ги продават дори в супермаркетите, а никой не знае какво точно съдържат те, а както казах - топ марките са от САЩ и винаги трябва да имаме едно на ум за продуктите от тази страна. За културата и знанията на фитнес инструктурите също съм съгласен с министъра, трябва да преминават някакви тестове преди да получат лиценз, защото сега всеки може да твърди, че е фитнес треньор и разбира от фитнес и изграждане на мускули. Вашите мнение по въпроса, можете да изкажете тук. :)
Последна промяна от komentator на 14 апр 2015 14:47, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23122
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съдържат ли допинг хранителни добавки, главно внос от С

Мнениеот W84me » 14 апр 2015 14:26

Красен Кралев си няма хабер от хранителни добавки, съветвам го да не се изказва неподготвен.
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23122
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съдържат ли допинг хранителни добавки, главно внос от С

Мнениеот W84me » 14 апр 2015 14:27

И не, хранителните добавки, внос от САЩ не съдържат допинг! Говорим за хранителна ДОБАВКА, а не за стероиди, анаболи и т.н.
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

komentator
Мнения: 280
Регистриран на: 26 сеп 2014 13:49

Re: Съдържат ли допинг хранителни добавки, главно внос от С

Мнениеот komentator » 14 апр 2015 14:29

W84me написа:И не, хранителните добавки, внос от САЩ не съдържат допинг! Говорим за хранителна ДОБАВКА, а не за стероиди, анаболи и т.н.

A досега защо никой в България не е изследвал какво точно съдържат, много знаеш ти какво точно съдържат. Те и за месото от Макдоналдс казват, че съдържа само месо, а наскоро доказаха, че по-скоро съдържа каша от пера, нокти и кожа обработени с амоняк. Ама ти и ти един капацитет пореден и бърза да се изкаже като теле пред майка си.

Потребителски аватар
viali69
Мнения: 2677
Регистриран на: 22 фев 2013 20:59

Re: Съдържат ли допинг хранителни добавки, главно внос от С

Мнениеот viali69 » 14 апр 2015 14:34

Хранителните добавки са химия ! Не ги ползвайте !
Днес може да ви изглеждат полезни и резултатни, но утре ще ви навредят на здравето.
По-добро от естествените продукти няма !
[center]Изображение[/center][center]Изображение...Изображение...Изображение[/center]

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: Съдържат ли допинг хранителни добавки, главно внос от С

Мнениеот sunscres92 » 14 апр 2015 14:39

viali69 написа:Хранителните добавки са химия ! Не ги ползвайте !
Днес може да ви изглеждат полезни и резултатни, но утре ще ви навредят на здравето.
По-добро от естествените продукти няма !


Хранителните добавки били химия, стига глупости. Няма как да ти вредят на здравето.

komentator
Мнения: 280
Регистриран на: 26 сеп 2014 13:49

Re: Съдържат ли допинг хранителни добавки, главно внос от С

Мнениеот komentator » 14 апр 2015 14:40

sunscres92 написа:
viali69 написа:Хранителните добавки са химия ! Не ги ползвайте !
Днес може да ви изглеждат полезни и резултатни, но утре ще ви навредят на здравето.
По-добро от естествените продукти няма !


Хранителните добавки били химия, стига глупости. Няма как да ти вредят на здравето.

A сигурен ли си какво точно съдържат, вярваш ли, че няма с какво да навредят на здравето, защото в днешни времена, за храната не може да сме сигурни, а какво остава за хранителна добавка :?

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23122
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Съдържат ли допинг хранителни добавки, главно внос от С

Мнениеот W84me » 14 апр 2015 14:48

sunscres92 написа:
viali69 написа:Хранителните добавки са химия ! Не ги ползвайте !
Днес може да ви изглеждат полезни и резултатни, но утре ще ви навредят на здравето.
По-добро от естествените продукти няма !


Хранителните добавки били химия, стига глупости. Няма как да ти вредят на здравето.

Предлагам на незапознатите първо да седнат и да прочетат някои неща за хранителните добавки и за това, какво точно съдържат и после да говорят, че са химия, че са вредни и т.н.
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Съдържат ли допинг хранителни добавки, главно внос от С

Мнениеот Балкански Орел » 14 апр 2015 14:58

viali69 написа:Хранителните добавки са химия ! Не ги ползвайте !
Днес може да ви изглеждат полезни и резултатни, но утре ще ви навредят на здравето.
По-добро от естествените продукти няма !


Не са химия, много по-лошо са.Нещо като нашите кренвирши, никой не знае с кво са натъпкани.
Мани, една от най-големите простотии измислени по земята.
То поне да беше нещо от което наистина да ти е кеф, а то кво е ?
Не случайно марихуаната е забранена, а такива боклуци са разрешени.
Последна промяна от Балкански Орел на 14 апр 2015 15:07, променено общо 1 път.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Съдържат ли допинг хранителни добавки, главно внос от С

Мнениеот boabbb » 14 апр 2015 15:04

W84me написа:
boabbb написа:А не, бе, швепс :lol: :lol: Човека ти вика "Ибаси протеина, направо ще пробия тавана от него" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ИСКАМ БОСТЕР!

Тогава ти препоръчвам No Xplode :lol: Пий го 2-3 седмици и после кажи, че не работи ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта