Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
becks32milan
Мнения: 11769
Регистриран на: 27 дек 2010 23:41
Skype: mario_stelito
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Мнениеот becks32milan » 11 мар 2015 15:39

Един от най-светлите мозъци на човечеството Д-р. Стивън Хокинг буквално взриви световната научна общност със своя реч в Университета в Кембридж през уикенда според телевизионния канал S4C:

Стивън Хокинг заяви, че базирано на дългогодишните изследвания вселената може да заключи, че тя е създадена от интелигентен разум, или казано с други думи – вселената е създадена от това, което хората наричаме Господ. Хокинг твърди, че е изолирал научен феномен във вселената, който определя като „божествен фактор“ – интелигентно „влияние“ което е било налично още от създаването на вселената и е изключено да се оприличи като случайно. Благодарение на „Божествения фактор“ е създадена вселената, както и всички производни – включително и зараждането на живота на земята.

Хокинг твърди, че без този „висш разум“съществуванието на каквоти и да е било би било невъзможно, и съответно може да заключи че фактор с определено ниво на космически интелект е „създателя на всичко“.

Библията пише, че Господ е създал вселената за 7 дни. Оказва се, че научните изследвания на гениалния физик доказват, че в библейската легенда е базирана на истина – „дизайнът“ на космоса е създаден от интелигентен разум!

Стивън Хокинг е фокусирал усилията тази насока след като доведения му брат Едуард е изпаднал в клинична смърт и след това се върнал от отвъдното с изумителна история:

Винаги съм обичал брат си, той винаги е бил вдъхновение да се занимавам с наука. Малко е откачен, но странния му мозък има невероятни способности. Миналият октомври, той имаше ужасяващ инцидент, заради който изпадна в клинична смърт.Върна се от смъртта тотално променен човек. Разказа, че през минутите в които е бил „в одвъдното“, се убедил в съществуването на висш разум,който е създал вселената и всичко около нас. Бил сигурен, че това, което човеците наричат Господ наистина съществува! Брат ми би бил последния човек на земята, който би твърдял, че Господ съществува, но след това ужасно преживяване, той е абсолютно сигурен в наличието на висш разум, който контролира вселената и нашия свят. Точно за това фокусирах усилията си върху проучването на „божествения фактор“ – липсващата част в пъзела за създаването и „живота“ на Вселената!

Колегите на Хокинг са меко казано изненадани от твърдението. Като цяло, мнението на водещите учени е, че „божествения фактор“ е мит, и това, че най-изявения сред тях защитава теорията за съществуванието на висш разум!

„Наистина не очаквахме такова изявление!“, каза пред репортери Д-р Джон Байрнс, ръководител на катедрата по астрофизика в престижния университет. „Наистина съм изумен от твърденията на Стивън. Даде ни сериозна тема за размисъл!“

През последните години Хокинг е споделял не една противоречива теория. Той е сигурен в съществуването на извънземни, и че е много по-вероятно те да са агресивно настроени към нас. С тази си теория именития учен отговаря на най-важния въпрос на човечеството за всички времена!
[rimg]http://prntscr.com/7ogjt7[/rimg]

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Мнениеот anihilator » 11 мар 2015 15:50

Айде почна се :lol:

bez-nick
Мнения: 1668
Регистриран на: 18 юли 2011 15:57

Re: Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Мнениеот bez-nick » 11 мар 2015 15:52

Казва нещо, което ние знаем!
Последна промяна от bez-nick на 11 мар 2015 15:54, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
messi7
Мнения: 1599
Регистриран на: 13 юни 2008 12:31
Skype: deadmaster24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Мнениеот messi7 » 11 мар 2015 15:54

Oхооо, благодатна тема.
Но аз си вярвам в Бог, не ми трябва някакви светли умове за доказателства.
Иисус Христос е навсякъде около нас и ни обича. Стига да сме искрени в молитвите си, Той чува и отговаря. Христос е личност. И е необходимо понякога духовно преживяване за да осъзнаеш, че наистина съществува. От личен опит. ;)

1:7 Tимотей
Защото Бог ни е дал дух не на страх, а на сила, любов и себевладение.
Изображение

chiphead
Мнения: 303
Регистриран на: 16 май 2014 20:08
Контакти:

Re: Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Мнениеот chiphead » 11 мар 2015 15:54

becks32milan написа:
„Наистина не очаквахме такова изявление!“, каза пред репортери Д-р Джон Байрнс, ръководител на катедрата по астрофизика в престижния университет. „Наистина съм изумен от твърденията на Стивън. Даде ни сериозна тема за размисъл!



мдам, добре, че Хокинг го каза та ...
... и се сещам за онзи виц - дето старшината си говори с началника и финала е "Шефе, а жена ти - в кой отбор играе ?"

:) :) :)

bez-nick
Мнения: 1668
Регистриран на: 18 юли 2011 15:57

Re: Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Мнениеот bez-nick » 11 мар 2015 15:58

Няма случайни неща, самият факт, че вероятността всеки един от нас да се появи на тази Земя - граничи с 1 към число до лудост, може да ни подсети достатъчно добре, че такива поредица от случайности няма как да се получат сами!

Потребителски аватар
Jorkorazporko
Мнения: 1997
Регистриран на: 23 сеп 2009 04:17

Re: Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Мнениеот Jorkorazporko » 11 мар 2015 16:08

Хокинг е малко фейк учен според мен! Каквото и да съм чел от него, никога не е давал ясно обяснение и емирични доказателства! Напротив прекалено е ортодоксален в научните си възгледи! Как точно и от кого е проектирана вселената може само да гадаем, нямаме никакви познания в тази насока, и естествено си обесняваме нещатата посредством примитивните си представи! Факт е, че вселената има съзнание, и информацията не се губи и до там! Всичко казано след това са голи предположения, без реални обяснения! А както добре знаем от историята всичко което не подлежи на разумно обяснение го наричаме Господ!

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Мнениеот boabbb » 11 мар 2015 16:10

Jorkorazporko написа:Хокинг е малко фейк учен според мен! Каквото и да съм чел от него, никога не е давал ясно обяснение и емирични доказателства! Напротив прекалено е ортодоксален в научните си възгледи! Как точно и от кого е проектирана вселената може само да гадаем, нямаме никакви познания в тази насока, и естествено си обесняваме нещатата посредством примитивните си представи! Факт е, че вселената има съзнание, и информацията не се губи и до там! Всичко казано след това са голи предположения, без реални обяснения! А както добре знаем от историята всичко което не подлежи на разумно обяснение го наричаме Господ!


Изображение
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12800
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Мнениеот Eminem » 11 мар 2015 16:14

Пълни глупости, нищо такова не е казвал.

Потребителски аватар
Цецо Чука
Мнения: 3088
Регистриран на: 25 авг 2014 18:51
Контакти:

Re: Стивън Хокинг взриви научната общност с речта си

Мнениеот Цецо Чука » 11 мар 2015 16:16

И кво-въртяхме,сукахме,трошихме пари,колайдери строихме и най-накрая пак до на баба ми библията опрехме, бахти... :oops: :oops:
samo_levski написа:идеално равен терен, тревата зелена, иде ти да почнеш да я пасеш


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта