Ислямът е извън закона в Ангола

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Ислямът е извън закона в Ангола

Мнениеот Балкански Орел » 02 юли 2014 13:57

Ангола официално стана първата държава в света, която забрани исляма. Президентът на страната – Жозе Едуардо дош Шантош наскоро обяви, че този ход е „фактическият край на ислямското влияние в страната“.
Едуардо разпореди всички джамии в страната да бъдат разрушени е, след като бяха затворени за посещения през ноември 2013. Според него, ислямът „насажда противна на обичаите на Ангола култура“. Доминиращата религия в страната е християнството. Мюсюлманите са около 90 хиляди души. Много от тях се емигранти от Западна Африка или Близкия изток.
Решението на Едуардо е в отговор на много близкоизточни страни, където днес християните са преследвания. През 2012 година, саудитски духовен лидер издаде заповед всички църкви на Арабския полуостров да бъдат разрушение.
Решението на обвинявания в корупция дългогодишен лидер на страната (на власт от 1975 г.) предизвика вълна от противоречиви коментари по света. От яростни защитници до убедени противници на политиката му по отношение на исляма. Срещу решението има световни подписки, дипломатически совалки и премерване на геополитически сили.
Ислямът не се толерира в Ангола, Япония, Китай, Южна Америка, където католическата църква има силни позиции, и определени провинциални региони на Европа.




http://www.blitz.bg/news/article/235576
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
zlato1234
Мнения: 1286
Регистриран на: 21 май 2014 16:36
Контакти:

Re: Ислямът е извън закона в Ангола

Мнениеот zlato1234 » 02 юли 2014 14:03

Браво! Същото е нужно да се направи и в България! 8-)
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/952/8092952a.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
RedSkin
Мнения: 409
Регистриран на: 24 апр 2014 00:44

Re: Ислямът е извън закона в Ангола

Мнениеот RedSkin » 02 юли 2014 14:07

И тук така трябва. Исляма е за кучета 8-)
ВЪН БОКЛУЦИТЕ ОТ АРМИЯТА!!!

Потребителски аватар
N3-BUL
Мнения: 176
Регистриран на: 22 фев 2014 09:18
Контакти:

Re: Ислямът е извън закона в Ангола

Мнениеот N3-BUL » 02 юли 2014 14:13

Браво на човека !!!! А наще путьовци (политици) още малко и сами ще тръгнат да строят джамий

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Ислямът е извън закона в Ангола

Мнениеот CTAHKO » 02 юли 2014 14:13

Каквото почукало,такова се обадило :!: Не е нормално само на нас да ни се натяква за някаква си етническа толерантност, а в същото време, ибрястиките да преследват и избиват християните и рушат църквите 8-)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

TottenhamFC
Мнения: 594
Регистриран на: 24 май 2013 15:43
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Ислямът е извън закона в Ангола

Мнениеот TottenhamFC » 02 юли 2014 14:39

CTAHKO написа:Каквото почукало,такова се обадило :!: Не е нормално само на нас да ни се натяква за някаква си етническа толерантност, а в същото време, ибрястиките да преследват и избиват християните и рушат църквите 8-)

+1

Потребителски аватар
Нико
Мнения: 450
Регистриран на: 11 май 2010 14:18
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Ислямът е извън закона в Ангола

Мнениеот Нико » 02 юли 2014 14:49

Лошото в този случай е че Ангола е много богата държава и като едно нищо Сатанинските американски щати могат да се втурнат да защитават демокрацията и правата на мюслитата, като между другото ограбят и съсипят Ангола! Срещу суверенните светски държави Ирак и Либия американските орки хвърлиха армията си за ликвидирането на тези държави , но сега срещу ИДИЛ в разсипаният от тях Ирак щели да пратят цели 300 съветници...

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: Ислямът е извън закона в Ангола

Мнениеот v.r.s. » 02 юли 2014 14:51

На повечето от вас мисля, че въобще не ви пука, тъй като за вас религията е опиум за народите и коментарите ви относно нея са предимно за да оплюете и осмеете духовниците, вярващите, въбще Християнството и Църквата. Така, че не виждам какво ви боли дали в ислямските страни се разрушават черкви и дали в Ангола ще бутат джамии, тъй като за повечето пишещи във форума е най-добре да ги няма и двете.

ronnie
Мнения: 654
Регистриран на: 22 яну 2014 23:02
Контакти:

Re: Ислямът е извън закона в Ангола

Мнениеот ronnie » 02 юли 2014 14:53

Сега очаквам призиви за "толерантност" от същите тези, които безмилостно преследват християните в арабия.

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6530
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Ислямът е извън закона в Ангола

Мнениеот Alexx » 02 юли 2014 14:53

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7BSQGu04hhE[/youtube]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 241 госта