Хлебари бойкотират големите вериги

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Хлебари бойкотират големите вериги

Мнениеот sin4ec » 14 апр 2014 21:08

http://www.blitz.bg/news/article/261670

За което-поздравления! Крайно време е да се вземат мерки срещу тези дерибейства. Първи бяха млекопроизводителите. Ограбвани жестоко от веригите, те почнаха да изграждат мрежа от собствени търговски обекти. Цените в тях са с 20% по-ниски от хипермаркетите. Аз лично от година и половина купувам сирене, масло, мляко , извара и кашкавал от магазинче на ЕлБи Булгарикум, и съм много доволен. А пък в квартала пекарната на Ни-Кай брутално мачка всички с качество и разнообразие. Там хлябът е изпечен преди час-два, а не пакетиран отпреди седмица, като в Кауфланд... Естествено, всеки е свободен да избира откъде да си го купи, но като гледам опашката-хората не са балъци! Топъл хляб за левче или едноседмичен полуфабрикат за 0.69-изберете сами!
Колбасарите са следващите, които трябва да поемат по този път! Аз съм готов да платя 7-8 лв за кг истински салам" Камчия" или " Телешки", но няма да си купя лайно от веригата за 2 лв/кг, на етикета на което пише " Телешки", а според съдържанието на същия етикет-няма и грам телешко месо...За шпека и луканките да не говорим.
Българските производители трябва смело да поемат по този път и да са наясно, че предлагат ли добра и прясна стока-хората ще я купуват, дори и в хипермаркета да се предлага нещо по-евтино. Доказателство са горните примери-въпреки наличието наблизо на обекти на три вериги, споменатите обекти бачкат на пълна пара и с опашки!
Естествено, веригите имат своите предимства. Аз също ги ползвам. Но твърде рано си повярваха, че са вся и всьо на пазара, и без тях нищо не може да прокопса... Може, и още как!
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
South_Park
Мнения: 4115
Регистриран на: 20 яну 2010 14:14

Re: Хлебари бойкотират големите вериги

Мнениеот South_Park » 14 апр 2014 21:20

sin4ec написа:http://www.blitz.bg/news/article/261670

За което-поздравления! Крайно време е да се вземат мерки срещу тези дерибейства. Първи бяха млекопроизводителите. Ограбвани жестоко от веригите, те почнаха да изграждат мрежа от собствени търговски обекти. Цените в тях са с 20% по-ниски от хипермаркетите. Аз лично от година и половина купувам сирене, масло, мляко , извара и кашкавал от магазинче на ЕлБи Булгарикум, и съм много доволен. А пък в квартала пекарната на Ни-Кай брутално мачка всички с качество и разнообразие. Там хлябът е изпечен преди час-два, а не пакетиран отпреди седмица, като в Кауфланд... Естествено, всеки е свободен да избира откъде да си го купи, но като гледам опашката-хората не са балъци! Топъл хляб за левче или едноседмичен полуфабрикат за 0.69-изберете сами!
Колбасарите са следващите, които трябва да поемат по този път! Аз съм готов да платя 7-8 лв за кг истински салам" Камчия" или " Телешки", но няма да си купя лайно от веригата за 2 лв/кг, на етикета на което пише " Телешки", а според съдържанието на същия етикет-няма и грам телешко месо...За шпека и луканките да не говорим.
Българските производители трябва смело да поемат по този път и да са наясно, че предлагат ли добра и прясна стока-хората ще я купуват, дори и в хипермаркета да се предлага нещо по-евтино. Доказателство са горните примери-въпреки наличието наблизо на обекти на три вериги, споменатите обекти бачкат на пълна пара и с опашки!
Естествено, веригите имат своите предимства. Аз също ги ползвам. Но твърде рано си повярваха, че са вся и всьо на пазара, и без тях нищо не може да прокопса... Може, и още как!

факт 8-)
[/quote]
Абе курви сини как едно теле от присъстващите не повдига въпроса от къде тея пари за скъпи играчи и треньори, как ще се платят 30те милиона дългове, тръгнал ли е клуба към фалит, и все такива неудобни въпроси.[/quote]

daduradam
Мнения: 5941
Регистриран на: 26 юни 2013 18:34
Местоположение: Карамфуля
Контакти:

Re: Хлебари бойкотират големите вериги

Мнениеот daduradam » 14 апр 2014 21:22

sin4ec написа:http://www.blitz.bg/news/article/261670

За което-поздравления! Крайно време е да се вземат мерки срещу тези дерибейства. Първи бяха млекопроизводителите. Ограбвани жестоко от веригите, те почнаха да изграждат мрежа от собствени търговски обекти. Цените в тях са с 20% по-ниски от хипермаркетите. Аз лично от година и половина купувам сирене, масло, мляко , извара и кашкавал от магазинче на ЕлБи Булгарикум, и съм много доволен. А пък в квартала пекарната на Ни-Кай брутално мачка всички с качество и разнообразие. Там хлябът е изпечен преди час-два, а не пакетиран отпреди седмица, като в Кауфланд... Естествено, всеки е свободен да избира откъде да си го купи, но като гледам опашката-хората не са балъци! Топъл хляб за левче или едноседмичен полуфабрикат за 0.69-изберете сами!
Колбасарите са следващите, които трябва да поемат по този път! Аз съм готов да платя 7-8 лв за кг истински салам" Камчия" или " Телешки", но няма да си купя лайно от веригата за 2 лв/кг, на етикета на което пише " Телешки", а според съдържанието на същия етикет-няма и грам телешко месо...За шпека и луканките да не говорим.
Българските производители трябва смело да поемат по този път и да са наясно, че предлагат ли добра и прясна стока-хората ще я купуват, дори и в хипермаркета да се предлага нещо по-евтино. Доказателство са горните примери-въпреки наличието наблизо на обекти на три вериги, споменатите обекти бачкат на пълна пара и с опашки!
Естествено, веригите имат своите предимства. Аз също ги ползвам. Но твърде рано си повярваха, че са вся и всьо на пазара, и без тях нищо не може да прокопса... Може, и още как!

За съжаление не смятам, че си прав :( Българският Ганьо не го боли какво яде стига да спести някой лев за петъчната дискотека, кутия цигари, менте парцалче с емблема на D&G.Иначе с останалото съм безкрайно съгласен ;)
[wrapimg=]http://stream1.gifsoup.com/view6/4262317/friends-dance-o.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Хлебари бойкотират големите вериги

Мнениеот Tommi » 14 апр 2014 21:39

Нямам претенции. :) Всеки да пласира стоката си, където намери за добре. Хубавото е, че са решили да го направят по този начин, а не да мрънкат за помощ/преференции от държавата, с което да нарушават конкурентността на пазара.

П.С.: Сега обърнах внимание на последния абзац от новината. Значи все пак ще се правят глупости. :roll:
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9346
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Хлебари бойкотират големите вериги

Мнениеот bubka » 14 апр 2014 21:58

daduradam написа:
sin4ec написа:http://www.blitz.bg/news/article/261670

За което-поздравления! Крайно време е да се вземат мерки срещу тези дерибейства. Първи бяха млекопроизводителите. Ограбвани жестоко от веригите, те почнаха да изграждат мрежа от собствени търговски обекти. Цените в тях са с 20% по-ниски от хипермаркетите. Аз лично от година и половина купувам сирене, масло, мляко , извара и кашкавал от магазинче на ЕлБи Булгарикум, и съм много доволен. А пък в квартала пекарната на Ни-Кай брутално мачка всички с качество и разнообразие. Там хлябът е изпечен преди час-два, а не пакетиран отпреди седмица, като в Кауфланд... Естествено, всеки е свободен да избира откъде да си го купи, но като гледам опашката-хората не са балъци! Топъл хляб за левче или едноседмичен полуфабрикат за 0.69-изберете сами!
Колбасарите са следващите, които трябва да поемат по този път! Аз съм готов да платя 7-8 лв за кг истински салам" Камчия" или " Телешки", но няма да си купя лайно от веригата за 2 лв/кг, на етикета на което пише " Телешки", а според съдържанието на същия етикет-няма и грам телешко месо...За шпека и луканките да не говорим.
Българските производители трябва смело да поемат по този път и да са наясно, че предлагат ли добра и прясна стока-хората ще я купуват, дори и в хипермаркета да се предлага нещо по-евтино. Доказателство са горните примери-въпреки наличието наблизо на обекти на три вериги, споменатите обекти бачкат на пълна пара и с опашки!
Естествено, веригите имат своите предимства. Аз също ги ползвам. Но твърде рано си повярваха, че са вся и всьо на пазара, и без тях нищо не може да прокопса... Може, и още как!

За съжаление не смятам, че си прав :( Българският Ганьо не го боли какво яде стига да спести някой лев за петъчната дискотека, кутия цигари, менте парцалче с емблема на D&G.Иначе с останалото съм безкрайно съгласен ;)

Има и от двата типа хора-такива, които ще спестят и такива, които ще заложат на качеството при малко по-висока цена, така че съществуването на такива обединения на производителите са хубаво нещо.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
greenlandia
Мнения: 1792
Регистриран на: 20 дек 2009 16:59

Re: Хлебари бойкотират големите вериги

Мнениеот greenlandia » 14 апр 2014 22:09

Хлебарите първо да се научат как се прави качествен хляб,и тогава да говорят. Съгласен съм за веригите,когато мога ги избягвам защото убиват Българския бизнес.
Иначе хляб си правя от Лимец,гледам да купувам домашно мляко и си го квася.
Ненавиждам левски и цска!!!! от днес 14.11.2013 и лайногорец.
НЯМА МОЕ,НЯМА ТВОЕ,СВЕТЪТ Е БЕРОЕ

Потребителски аватар
alexveselinov
Мнения: 2868
Регистриран на: 14 сеп 2009 11:53
Контакти:

Re: Хлебари бойкотират големите вериги

Мнениеот alexveselinov » 14 апр 2014 22:32

greenlandia написа:Хлебарите първо да се научат как се прави качествен хляб,и тогава да говорят. Съгласен съм за веригите,когато мога ги избягвам защото убиват Българския бизнес.
Иначе хляб си правя от Лимец,гледам да купувам домашно мляко и си го квася.

Поздравления, така се прави истински хляб :)
[center]"България има свой път и ние ще се ръководим само от нашите интереси"
/генерал Христо Луков/[/center]
[center]"Силни са страните с чувство на национално самоуважение"
/Виктор Орбан/[/center]

Потребителски аватар
stefani
Мнения: 8101
Регистриран на: 01 юни 2008 15:37

Re: Хлебари бойкотират големите вериги

Мнениеот stefani » 15 апр 2014 01:54

Не и в Кауфланд, защото си купих от там :lol:
Изчезнали са динозаврите и неандерталците, сега идва ред на комунистите, фашистите и расистите !

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23488
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Хлебари бойкотират големите вериги

Мнениеот Thsmith » 15 апр 2014 02:58

Еми никой не ги кара да им продават стоките си. Те и по новините казаха становището на хипермаркетите. Който няма желание да работи с тях... прав му път. Никой не карат на сила. Не ги мислете тях. Те ще си намерят хляб за продажба.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
alexveselinov
Мнения: 2868
Регистриран на: 14 сеп 2009 11:53
Контакти:

Re: Хлебари бойкотират големите вериги

Мнениеот alexveselinov » 15 апр 2014 07:59

Всички български производители трябва да се включат в този протест. Защото търговските вериги убиват българския бизнес с такси до 71% от стойността на продукта. Сред тях са такса вход, такса за включване в листата, такса за рожден ден, такса за юбилей, такса за логистика на веригата, такса за поддържане на асортимент, такса за непряка реклама, бонус маркетинг (в полза на търговеца), бонус оборот (в полза на търговеца), за да присъстваш в списъка на доставчиците също има такса, както и за фиксирана палетна зона. Да не говорим за тримесечните забавяния на плащането към производителите, това си е направо безлихвен кредит. Проблема обаче не е само във веригите, той главно е в нашите безгръбначни политици които са ги оставили да дерибействат на воля без никакъв контрол. Правят си вътреобщностни доставки за да избегнат ДДС, злоупотребяват с касовите апарати, а за данъчните веригите са забранена зона. И тук като всичко в държавата е изпуснато от контрол и всеки си прави каквото си поиска.
[center]"България има свой път и ние ще се ръководим само от нашите интереси"
/генерал Христо Луков/[/center]
[center]"Силни са страните с чувство на национално самоуважение"
/Виктор Орбан/[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта