Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Авалокитешвара
Мнения: 1309
Регистриран на: 19 фев 2011 17:07
Местоположение: Марс
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Авалокитешвара » 19 сеп 2022 13:16

Furious_Monk написа:
Авалокитешвара написа:
Furious_Monk написа:Със сигурност няма да се разберем по тази тема, просто ставаме досадни със спора.

За сцените, всяка една от тях има логично обяснение и повече от едно такова. Точно заради ми харесва цялата трансформация, до последния момент не си сигурен до какво може да доведе цялото това поведение. В клипа има моменти, в които се виждат тъмни черти от характера си, но това по никакъв не може да убеди човек в бъдещето на този герой.

Ето точно в това ти е грешката и това, което отказваш да разбереш. Ти търсиш логика. И всичко щеше да е чудесно, ако ИМАШЕ такава. Ще се повторя, но!... Двамата кретени не се интересуват от логиката, а само от своето безмозъчно разбиране за забавление. Това означава CGI дракони, голи сцени, безсмислено размахване на мечове, тъпи шеги за хуйове и пр. Има много сцени, които имат логика в книгите, които ВЕЧЕ са излезли. Двамата клоуни вкарват някаква промяна по свое усмотрение, след което логика вече няма никаква.
За пример пак ще те питам в сезон пети защо Денерис отлетя от драконовата яма, оставяйки своите хора на произвола на съдбата, вместо да доизбие синовете на харпията с Дрогон? Къде е логиката? Къде е мотивацията на персонажите?

И само за сведение, понеже явно не ги знаеш тези неща. В коментари от ПРЕДИ финала двамата кретени казват, че след края на трети сезон, някъде около заснемането на четвърти сезон или дори малко след него, са се срещнали с Мартин за да обсъждат финала. Т. е. до този момент, по техните собствени признания те не са имали представа, кой щял да седи на трона, кой бил злодей и пр. Следователно нито една сцена от първите три сезона не може да бъде знак за каквото и да е. Те самите не са знаели към този момент какво уж ще става на финала (на книгите). Ако има разлики между сцените на Денерис в сериала и книгите, то те са защото двамата идиота така са прочели книгите, така са ги разбрали. Т. е. защото са идиоти. Сам се съгласяваш, че Тирион бил съсипан. Ами същото е. Той трябва да е умен, ама те като са идиоти, как да го покажат това.

Ениуей. Ще завърша с това, че от 10 изказвания на Вайс и Бениоф 5 са глупости и 5 са абсолютни лъжи. Т. е., те не само са некомпетентни, но са и завършени лъжци. В края на сезон втори в дома на немрящите беше показана сцена с Денерис до железния трон. В официалното описание на сцената от сезон втори пише СНЯГ покрива залата и трона. Да напомня, че по собствени признания те към този момент не знаят какъв е финалът, т. е. че Денерис щяла била да изгори Кралски Чертог. Идва сезон осми и пресъздаваме аналогична сцена с Денерис в тронната зала и всичко е покрито с ПЕПЕЛ. Ясно е, че е пепел. Преди битката нямаше и грам сняг. Небето е ясно. Явно някой, обаче, им е напомнил за сцената от сезон втори и те ретроактивно са сменили скрипта, та сега в документите към сезон осми пише, че тронната зала била покрита със сняг. Нищо, че няма грам логика в това. Това за да могат да кажат как всичко е ОК и сезон осми бил предсказан още с тази сцена. При положение, пак казвам, че те самите не са знаели какво трябва да се случи. Значи нагла фалшификация плюс грозна лъжа. Сега ясно ли ти е защо Бениоф и Вайс три години се крият или още отказваш да приемеш за какво става въпрос.


Това е огромния потенциал на този сериал. Така трябва да се чувстват зрителите, лично мнение.За Тирион, аз не мисля че е съсипан, стигам до по-големи крайности- изгаврен е, което е непростимо, поне за мен.

Колкото за знаците, на мен ми харесват тези, които придобиват значение към края и когато се съберат на едно място заедно-не говоря конкретно за този сериал. Защото пак ще се повторя, всяка една от реакциите на Денерис може да бъде тълкувана по много различни начини. В никоя от тях тя не крещи, аз ще стана такъв образ, но дава някакви съмнения за тази възможност.

Между другото приемам твоя гняв, защото аз почувствах същото когато излезе сериала за Спартак, много от нещата, които си написал бих казал по същия начин са сценаристите на този "хит".

Да кажем, че не съм гледал толкова подробно и детайлно на нещата, просто защото иначе спора ни няма да има край, а с доста други неща съм напълно съгласен с теб.

Извинявай, но това, което казваш, е нелепо. Значи реакциите на Денерис можели да се тълкуват по най-различни начини, значи с това оправдаваме края. Ако сцените с Денерис могат да се тълкуват по пет различни начина, значи те не предсказват нищо. Ако Денерис в сезон осми реши, че е лесбийка и иска да прави секс със Санса, това не значи, че е имало знаци за това по-рано. Тя може и наистина да е лесбийка, не сме го знаели. Хубаво, но това няма нищо общо с това какво се е случило по-рано. И "знаците", както ти ги наричаш, не са еквивалентни на развиване на персонажа. След като не искаш да прочетеш книгите, хубаво, но тогава по-добре не коментирай сцените на Денерис в сериала, защото те са показателни само за това колко безобразна е АДАПТАЦИЯТА на Денерис. Няма знаци в сериала нито за това, че Денерис е злодей, нито светица. Просто в сезони седми и осми изведнъж Вайс и Бениоф започнаха да променят правилата, по които всичко се случва, както и характеристиките на всички персонажи, не само на Денерис. Ти казваш, че с Тирион са се изгаврили. Извинявай, но абсолютно същото важи за Денерис. Спри да търсиш логика в сериала. Логика няма. По същия начин можеше Денерис да осъществи първия космически полет до луната и да кажеш, че Дрого е нарекъл Денерис "Луна на моя живот" (сезон 1), че Драконите били родени от луната (сезон 1), че Денерис иска да намери дома си (който очевидно е на луната) и Дрогон е очевидно метафора за космическа ракета. Ето, знаците са тук ...
По-добре първи на село, отколкото втори във Рим
Юлий Цезар

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Furious_Monk » 19 сеп 2022 13:20

Не искам да говоря за Спартак, щом ти хареса, имаш си причини за това. Нямам грам безпристрастност в мнението си за него.

Колкото за спора, аз харесах развитието на Денерис, той не. Не успяхме да се убедим в своята правота, всеки гледа според своето разбиране. За много други неща обаче съм много съгласен с него, въпреки че обидата към сценаристи, които трябва да се справят с едно блестящо произведение, преди самото то да е завършено, не ми е много присърце... не че не го заслужават, просто не може да сравняваш гений с човек способен да подрежда някои приоритети според изискването на работодателите.

Детайлите имат значение, там където историята куца- още повече, а в това отношение и сценаристи, и режисьори са се издънили доста.

Честно си казвам, тези недоглеждания за които пича сподели, изобщо не съм се заглеждал и вярвам че е прав да негодува спрямо тях.

П.П

Може да дълбаем повече, но нека просто да приемем, че в тази ситуация виждаме нещата по друг начин. Ако продължим просто ще е вечно.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Авалокитешвара
Мнения: 1309
Регистриран на: 19 фев 2011 17:07
Местоположение: Марс
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Авалокитешвара » 19 сеп 2022 14:03

За сценаристите и вината на Мартин също не си прав. Мартин можеш да го обвиняваш за това, че не е завършил книгите все още. То си е и титанична работа де, особено за един човек. Но той няма вина за решенията в сериала. Вече ти писах, че има твърде много сцени във вече излезлите книги, които имат логика и които съответно в сериала нямат абсолютно никакъв смисъл. Това е по вина на Бениоф и Вайс. А има и твърде много откровени измишльтини, както и напълно игнорирани неща от книгите.

Само за сведение, жената на Роба е жива в книгите, сир Баристан е жив, Санса е в Долината и не е при Рамзи (нито някога ще бъде). Сюжетът около Станис и Дорн в сериала е пълна травестия с книгите. Тирион още не се е срещнал с Денерис. Юрон притежава рог, с който твърди, че може да подчини дракон на волята си, известната лейди Стоунхарт (възкресената Кейтлин Старк).
Това са все работи, игнорирани от Вайс и Бениоф. Мартин официално се е оттеглил от сътрудничество с двамата още след края на четвърти сезон. Най-вероятно, защото не е бил съгласен с решенията на Вайс и Бениоф. Следователно за сериала те носят цялата отговорност и никой друг. Ако сезон осми беше успех, те щяха да са със заслугите за това. Е да, ама не е.
По-добре първи на село, отколкото втори във Рим
Юлий Цезар

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Furious_Monk » 19 сеп 2022 14:15

Спекулация е защо се е оттеглил, но нещата които споделяш са много различни от развитието на сериала.
Просто съм твърде неук по отношение на авторското виждане на историята.

Имам едно спекулативно предположение, но дали и самият автор знае накъде иска да отидат нещата?
Хаосът е голям, а там където има хаос е въпрос на време да се появи и ред.

И понеже темите са заедно, новият сериал хич не ми харесва, поне до този момент. Не знам дали следва историята и образите трябва да бъдат такива каквито са, но просто я няма тази емоционална обвързаност с героите... при мен... при други вероятно е различно.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Авалокитешвара
Мнения: 1309
Регистриран на: 19 фев 2011 17:07
Местоположение: Марс
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Авалокитешвара » 19 сеп 2022 14:47

Furious_Monk написа:Спекулация е защо се е оттеглил, но нещата които споделяш са много различни от развитието на сериала.
Просто съм твърде неук по отношение на авторското виждане на историята.

Имам едно спекулативно предположение, но дали и самият автор знае накъде иска да отидат нещата?
Хаосът е голям, а там където има хаос е въпрос на време да се появи и ред.

И понеже темите са заедно, новият сериал хич не ми харесва, поне до този момент. Не знам дали следва историята и образите трябва да бъдат такива каквито са, но просто я няма тази емоционална обвързаност с героите... при мен... при други вероятно е различно.

Спекулация е, затова казах най-вероятно. Официалната причина е, "да си довършел книгите". Само дето това е пълна нелепица. Да, Мартин също може да лъже, но между неговите лъжи и лъжите на Бениоф и Вайс има огромна разлика. Мартин явно лъже за причината за раздялата с двамата, защото алтернативата би била грозен скандал. А той все още работи с НВО.
От друга страна Вайс и Бениоф лъжат непрекъснато, защото са патологични лъжци. До края на сезон седми това е минавало, защото сериалът все още е бил популярен и почти никой не се е занимавал да вади кирливите им ризи. Обаче, след титаничния провал на сезон осми, изведнъж адски много хора се заинтересуваха от двамцата. А то има много материали, не сме в 19 век. Има си записи на сценария от всеки един от предните сезони, множество интервюта и т. н. И изведнъж като им обърнеш внимание и майкоооу. Нямаш представа какви неща изведнъж получават просветление. Аз преди сезон осми не знаех нищо за двамцата и техните олигофренски изяви.

За Мартин се знае отдавна. Той сам си е признал. Финалът е същият, като планирания през 1991-6 г., когато работи върху първия роман. И сам казва, че го интересуват две неща в тази история. Конфликтът в човешкото сърце (както той се изразява) и каква е природата на доброто управление. Исказването му е нещо от сорта, че Толкин и властелинът на пръстените е главното му вдъхновение (и говори много за тях), но има една специфична критика, не толкова към Толкин, колкото изобщо в тази тенденция във фентъзитата. Толкин казва, че Арагорн управлявал мъдро. И Мартин пита, добре де, а какво означава това. Всеки може да напише "Арагорн управлявал мъдро", но в какво точно се изразява това. Каква е била данъчната му политика; когато два лорда се сбият, как ще се разреши спора; каква е била политиката му към оцелелите орки. Дали ще има опит да се интегрират в кралството или политиката по-скоро ще бъде "Трябва да ги изтрепем тези скапани орки".
На кратко, цялата цел на историята на Мартин е какво означава "Арагорн управлявал мъдро" (без значение дали Арагорн е Денерис, Джон, Санса, Бран или някой друг). А не какво означава Арагорн бил, всъщност, тиранин долен, ама ти просто не си видял знаците. Властелинът е вдъхновението на Мартин (както и други истории де), не възхода на Ленин, Сталин и комунизма.

Ето ти пример за това какво трябваше да означава това в сериала. Дълговете на железния трон към желязната банка. Как точно ще ги изплатиш? Как ще изхраниш Вестерос през дългата десет годияна зима? Как ще процедираш с религиозните фанатици? Как ще се справиш с епидемията от сива люспа? Как ще процедираш с Братството без банери? Как ще обединиш страната за борба с мъртвите, когато всеки лорд се мрази с някого? Как ще интегрираш диваците? Как ще унищожиш робовладелството в Есос?
По-добре първи на село, отколкото втори във Рим
Юлий Цезар

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Furious_Monk » 19 сеп 2022 15:10

Авалокитешвара написа:
Furious_Monk написа:Спекулация е защо се е оттеглил, но нещата които споделяш са много различни от развитието на сериала.
Просто съм твърде неук по отношение на авторското виждане на историята.

Имам едно спекулативно предположение, но дали и самият автор знае накъде иска да отидат нещата?
Хаосът е голям, а там където има хаос е въпрос на време да се появи и ред.

И понеже темите са заедно, новият сериал хич не ми харесва, поне до този момент. Не знам дали следва историята и образите трябва да бъдат такива каквито са, но просто я няма тази емоционална обвързаност с героите... при мен... при други вероятно е различно.

Спекулация е, затова казах най-вероятно. Официалната причина е, "да си довършел книгите". Само дето това е пълна нелепица. Да, Мартин също може да лъже, но между неговите лъжи и лъжите на Бениоф и Вайс има огромна разлика. Мартин явно лъже за причината за раздялата с двамата, защото алтернативата би била грозен скандал. А той все още работи с НВО.
От друга страна Вайс и Бениоф лъжат непрекъснато, защото са патологични лъжци. До края на сезон седми това е минавало, защото сериалът все още е бил популярен и почти никой не се е занимавал да вади кирливите им ризи. Обаче, след титаничния провал на сезон осми, изведнъж адски много хора се заинтересуваха от двамцата. А то има много материали, не сме в 19 век. Има си записи на сценария от всеки един от предните сезони, множество интервюта и т. н. И изведнъж като им обърнеш внимание и майкоооу. Нямаш представа какви неща изведнъж получават просветление. Аз преди сезон осми не знаех нищо за двамцата и техните олигофренски изяви.

За Мартин се знае отдавна. Той сам си е признал. Финалът е същият, като планирания през 1991-6 г., когато работи върху първия роман. И сам казва, че го интересуват две неща в тази история. Конфликтът в човешкото сърце (както той се изразява) и каква е природата на доброто управление. Исказването му е нещо от сорта, че Толкин и властелинът на пръстените е главното му вдъхновение (и говори много за тях), но има една специфична критика, не толкова към Толкин, колкото изобщо в тази тенденция във фентъзитата. Толкин казва, че Арагорн управлявал мъдро. И Мартин пита, добре де, а какво означава това. Всеки може да напише "Арагорн управлявал мъдро", но в какво точно се изразява това. Каква е била данъчната му политика; когато два лорда се сбият, как ще се разреши спора; каква е била политиката му към оцелелите орки. Дали ще има опит да се интегрират в кралството или политиката по-скоро ще бъде "Трябва да ги изтрепем тези скапани орки".
На кратко, цялата цел на историята на Мартин е какво означава "Арагорн управлявал мъдро" (без значение дали Арагорн е Денерис, Джон, Санса, Бран или някой друг). А не какво означава Арагорн бил, всъщност, тиранин долен, ама ти просто не си видял знаците. Властелинът е вдъхновението на Мартин (както и други истории де), не възхода на Ленин, Сталин и комунизма.

Ето ти пример за това какво трябваше да означава това в сериала. Дълговете на железния трон към желязната банка. Как точно ще ги изплатиш? Как ще изхраниш Вестерос през дългата десет годияна зима? Как ще процедираш с религиозните фанатици? Как ще се справиш с епидемията от сива люспа? Как ще процедираш с Братството без банери? Как ще обединиш страната за борба с мъртвите, когато всеки лорд се мрази с някого? Как ще интегрираш диваците? Как ще унищожиш робовладелството в Есос?



Тук вече става въпрос за интересни въпроси. Разбирам омразата ти към сценаристите и ми показа, че аз греша, защото гледам твърде обобщено на тяхната роля, но самото сравнение с Толкин е твърде ограничаващо.
Между вселената на троновете и тази на пръстените има видима разлика, но тяхната популярност ги вкарва в интересна вражда.

Дълговете винаги се изплащат след като народа е нахранен... каквато и армия да пратят от банката, те винаги ще срещнат съпротивата на самото население. В този случай примера с Русия и Украйна е много поучителен. Руснаците никога няма да превземат тези земи.

Как бих ги изхранил, на първо място е вярата, убедеността и сплотеността на един народ. Дори и известна доза фанатизъм в името на това да работиш без ясно изразена печалба. Бих изградил чувство на единност и вяра в човека до теб.Отдаденост и саможертва агресивна спрямо егоизма и лично задоволство.
С религиозните, по техния начин, с уважение и приемане чрез прозрачност. Американците ме научиха на тази тактика, нека ако не се съгласят с теб, те да бъдат лошите. Те са зависими от своите последователи.

За болестта не знам човек, там си има лекари и хора, които са специализирани в тази област. За братството, щом са братя, значи познават и любовта... не знам, за първи път го чувам в сегашното си състояние.

Омразата и диваците ще ги вкарам в едно число... всички искат да живеят. Този въпрос е много лесен, страхът обединява и най-големите врагове.За последния въпрос, аз няма да го направя, ще го направят бродниците.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

pill
Мнения: 1833
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот pill » 19 сеп 2022 19:33

Данчето я съсипаха, това е факт, но те съсипаха доста герои.

Дракона продължава да става по-добър, между другото. При това само с пролога към историята.
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk

CSKA69
Мнения: 4482
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот CSKA69 » 19 сеп 2022 20:44

Пхахаха ако бяха включили лейди Стоунхарт щеше да е невъобразима простотия! Може да ги критикувате колкото си искате, но Бениоф и Вайс имат един по-земен поглед над нещата дори от Мартин (шокиращо за света на фентъзито, нали), който лично на мен ми допада повече.. Силата на Игра на тронове никога не е била в измислиците - демек дракони и немъртви, а в интригата и сложните чисто ЧОВЕШКИ отношения, вплетени в този митологичен свят. То това е и нещото, по което трудовете на Мартин се различават от тези на Толкин генерално - единият е брутално добър уърлд/сторибилдър, другият е брутално добър карактербилдър хаахаха

Домът на Дракона набира сила и усещам, че ще има епичен завършек още на първия сезон - дотук доволно..
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43890
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот rhaegar » 19 сеп 2022 20:56

Донякъде съм съгласен за Стоунхарт, аз не понасям Кейтлин нито в живия, нито в мъртвия ѝ вариант, въпреки че очаквам да окаже влияние за развитието на малката нинджа в книгите.

Виж, окастрянето на (f)Aegon и Дорн е непростимо.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Авалокитешвара
Мнения: 1309
Регистриран на: 19 фев 2011 17:07
Местоположение: Марс
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Авалокитешвара » 19 сеп 2022 21:26

Смисълът на Стоунхарт не е в това, че се увеличава магията, а точно в чисто човешките отношения. Цялата идея за Братството без банери е, че в самото начало, то възниква като отговор на оркския начин на воюване на ланистърите в речните земи. Берик умира 6 пъти и възкръсва 6 пъти. Но с всяко възкръсване, той губи част от себе си, от своите собствени спомени. И това е метафора за това как с времето самото братсво възприема все по-оркски методи. Най-накрая трансформацията завършва с целувката на живота, с която Берик умира за да даде живот на Стоунхарт, която е едно напълно изродено същество. Братството вече е поредната оркска напаст. Цялата идея можеш да я развиеш сигурно и без Стоунхарт, но все нещо трябва да правиш с братството. В сериала това беше поредната сюжетна линия, която развиваш до някъде, след което изведнъж спираш и просто забравяш за нея. Което прави цялото отделено време за развитието на Берик, Торос, братството, пълна загуба на време.
Стоунхарт символизира пълният провал на Вестерос като общество. За да победиш братството, трябва да започнеш да закърпваш връзките между отделните групи в обществото. Имаше си една глава с Джейми в Пира, където той директно обясни какво е нужно да се направи с братството въз основа на спомените си от едно време с Артър Дейн и Братсвото на горския лес ли беше, не си спомням името му.
Ще интерпретирам една сентенция за смисъла на братството. "Вестерос е пълен с много ярки персонажи ... когато ги разглеждаш като индивиди. В момента, обаче, в който от тези ярки индивиди се опиташ да съставиш функциониращо общество, то се оказва пълен боклук". Стоунхарт е препятствието, което ти трябва за да осмислиш това и да го промениш.
Регаре, имаш някакъв ирационален предразсъдък към Кейтлин Старк (която е съвсем различен персонаж от Стоунхарт). Изплачи си мъката. Да не ти е изяла закуската веднъж?
По-добре първи на село, отколкото втори във Рим
Юлий Цезар


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта