Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Plovdiv_1926
Мнения: 1229
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Plovdiv_1926 » 19 сеп 2022 23:14

Кейтлин и аз не мога да я понасям, абсолютно невежа и себична, доведе почти всички проблеми на Старките и то най-вече в омразата си към едно момче, което е дотолкова обременено от порядките на Нед, че няма начин да поиска титлата на брат си. Имаше един Ютюб канал, където развиваха различни теории и имаха поредица Why Catelyn Stark is a villain или Why Catelyn sucks, нещо подобно беше заглавието, в което от първата книга до нейния ѝ край в сагата, показваха с цитати колко ирационални и глупави решения взима. На Регара ще му харесат видеата :D В сериала са я изкарали много по-малко малоумна, отколкото е всъщност, пък дребните детайли от книгитр се забравят по някое време.

Иначе днес ми хареса епизода, завързаха интригите за развръзката в следващите. Самата история просто ми изглежда твърде праволинейна и не на нивото на Песен за огън и лед, така че правят, каквото могат.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

tmanolov
Мнения: 4032
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот tmanolov » 20 сеп 2022 10:02

Кейтлин, и в двата ѝ варианта, наистина съксм но тя затова е и създадена - тъпата патка, каквито се баили огромната част от жените по онова време и каквито са мюцюлманските жени сега (сори, не съм особено политкоректен), които, като няма за какво да се хванат, се хващат само за това децата им да са добре/оцелеят. И понеже са толкова закърнели от еване, раждане и дондуркане, в главата им няма нищо рационално - това е Кейтлин и Мартин я описва отлично

Ся за Домът - снощи тъкмо да ми хареса серията и да ги похваля, и тоя момент с онзи, дето май е порасналата версия на племенника на Кейтлин от Долината (мисля, че има същата полуолигофренска физиономия) прецака работата. Баси, значи ще заебеш тая, дето те е създала като човек от нищото и те е допуснала до себе си, бъдещата ти кралица, която е супер благоразположена към теб, заради някаква си чест (ама га ева, не те рива, а) и любов, каквато на абсолютно всеки глупак е ясно, че е невъзможна. Ми тотално дъно. А ъпк секурото в края беше - алелеле, майко!

Тотално разминаване с книгите - там имаше турнир, на който сер Мургавелко пантупва дори настоящия любовник на Ренира (не е застъпен изобщо във филма). Абсолютен нонсенс е как на кралска сватба някой си вади меч (аре ок, от кралската гвардия е) и убива гост ей-така, щото му е кеф, а кралят гледа, все едно е препикано мушкато и не смее да се намеси с останалите стражи? Да не говорим пък за самата сватба, която изглеждаше все едно е треторазрядно сборище на пияници, щото кралят се бил насрал от страх и т.н.

Алисент пък е показана като някаква много готина и полуеманципирана, а Ренира е скапана ковра, което, поне първото, няма нищо общо с книгите и въобще - сапунка, като за американци. И твърде праволинейно, както отбелзаха и колегите. Ма това е положението.
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот rhaegar » 20 сеп 2022 14:02

То като цяло Коул е в основата на короноването на Егон, мисля вече като командир на Кралската гвардия. Действително сменя страните, но не помня в кой момент точно.
Колкото до защо на сватба, явно са преценили че на зрителите още един турнир ще им дойде в повече за запомняне.
Колкото до Алисент, тя действително прави всичко възможно да постави на трона сина си, което е логично. Не случайно смъртта на Визерис и конспирацията за възкачването на Егон се крие до последно.

Все си мисля, че Визерис имаше два шанса да избегне войната и ги отхвърли с лекота. Или жениш Ренира за Демън още в началото, или за Егон като се ражда и цялата история приключва.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2372
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Esi » 20 сеп 2022 14:51

Сори, ако на някой му харесва това нещо Домът на..., но е отегчително и елементарно. Мислихме, че с финала на Троновете се изложиха достатъчно, но явно могат още.
Изображение

tmanolov
Мнения: 4032
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот tmanolov » 20 сеп 2022 15:19

Аз малко не разбирам логиката на сценаристите, може би затова и не съм сценарист :)
За мен вариантите са два:
- или следваш Мартин, щото човекът тук си е описал всичко от началото до края, за разлика от Троновете
- или следваш някакво си Митуу и новата повеля в Холивуд

И в двата варианта Ренира следва да е положителен или полуположителен герой, а Алисентката да е лошата тип Церсей. Мартин изрично пише, че тя се е поебвала и с дъртия Джеерис, нещо тип Ана-Никол Смит с оня дядка преди 25 години ли бяха, че забравих вече, та определено не е хрисимата девица, дето се мъчат да я изкарат в сериала.

Сер Мургавелко пък изрично е посочен като непорочен и че тая ковра Ренира два пъти се пробвала да го опъне, ама той не, та не. И въобще той трябваше до края да стои привидно много верен на Ренира и в един момент да ѝ го набие троен, ама кой ли съм аз, че да пиша сценарии - сега ми е тотален путьо маринкин, дето даже не може да се самоубие като хората

Визерис, мисля, живееше едни 10-15 години след сватбата на Ренира - ся ше го утрепят ли, що ли? Въобще боза и половина - щом и жената беше разочарована, а тя е голям фен на книгите, нямам какво да добавя.

Аре да пускат драконите и да се приключва
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2372
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Esi » 20 сеп 2022 16:01

Който е чел книгите и е гледал първите сезони на Игра на тронове, няма как да не е в потрес. Половината герои са пълни групендери, само чичото се връзва с образа горе долу, актьорите са слаби и на всичкото отгоре визията на тези афроамериканци, с коси на главите все едно са от бяла прежда, е смешна. Само драконите ги бива. Както и да е. Игра на тронове беше истинско събитие в жанра, имаше супер сезони и е много жалко, че го съсипаха, а с това последното го довършиха.
Изображение

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот rhaegar » 20 сеп 2022 16:20

tmanolov написа:Аз малко не разбирам логиката на сценаристите, може би затова и не съм сценарист :)
За мен вариантите са два:
- или следваш Мартин, щото човекът тук си е описал всичко от началото до края, за разлика от Троновете
- или следваш някакво си Митуу и новата повеля в Холивуд

И в двата варианта Ренира следва да е положителен или полуположителен герой, а Алисентката да е лошата тип Церсей. Мартин изрично пише, че тя се е поебвала и с дъртия Джеерис, нещо тип Ана-Никол Смит с оня дядка преди 25 години ли бяха, че забравих вече, та определено не е хрисимата девица, дето се мъчат да я изкарат в сериала.

Сер Мургавелко пък изрично е посочен като непорочен и че тая ковра Ренира два пъти се пробвала да го опъне, ама той не, та не. И въобще той трябваше до края да стои привидно много верен на Ренира и в един момент да ѝ го набие троен, ама кой ли съм аз, че да пиша сценарии - сега ми е тотален путьо маринкин, дето даже не може да се самоубие като хората

Визерис, мисля, живееше едни 10-15 години след сватбата на Ренира - ся ше го утрепят ли, що ли? Въобще боза и половина - щом и жената беше разочарована, а тя е голям фен на книгите, нямам какво да добавя.

Аре да пускат драконите и да се приключва


Аз не съм убеден, че Ренира е толкова положителен герой. Мда, може би в началото, готината принцеса-наследница, Realm's Delight (ае как го преведоха това?), но някъде с раждането на децата "от Ленор" става ясно що за чудо е и тя. Отказът ѝ да поеме всякаква отговорност към кралството (сватбата също се случва след изрична заплаха от Визерис да я смени като наследник) и не особено високите ѝ морални качества отказват доста лордове от това да я подкрепят за дълго.
Визерис в края на сезона е пътник струва ми се, даже може би един епизод по-рано, за да покажат някакъв бой с дракони, може би Емонд и Лусерис.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

CSKA69
Мнения: 4480
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот CSKA69 » 20 сеп 2022 16:22

Визерис е жив, дадоха го в трейлъра за шести епизод, където вече ще застъпят възрастните Ренира и Алисент. Според мен със смъртта на Визерис ще приключи първия сезон, но може и да ни изненадат по-рано. Колкото до сценария, лично Мартин си е избрал главния сценарист Раян Кондъл и доколкото е споделил е повече от доволен от това как се адаптира историята му. Дори Мартин си позволи да каже, че някои от промените, направени от Кондъл и екипа му са по-добри решения, отколкото неговите собствени като автор. Демек всяка промяна спрямо книгата този път има личното одобрение на автора..
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9075
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот Soulen » 20 сеп 2022 17:04

tmanolov написа:Кейтлин, и в двата ѝ варианта, наистина съксм но тя затова е и създадена - тъпата патка, каквито се баили огромната част от жените по онова време и каквито са мюцюлманските жени сега (сори, не съм особено политкоректен), които, като няма за какво да се хванат, се хващат само за това децата им да са добре/оцелеят. И понеже са толкова закърнели от еване, раждане и дондуркане, в главата им няма нищо рационално - това е Кейтлин и Мартин я описва отлично

Ся за Домът - снощи тъкмо да ми хареса серията и да ги похваля, и тоя момент с онзи, дето май е порасналата версия на племенника на Кейтлин от Долината (мисля, че има същата полуолигофренска физиономия) прецака работата. Баси, значи ще заебеш тая, дето те е създала като човек от нищото и те е допуснала до себе си, бъдещата ти кралица, която е супер благоразположена към теб, заради някаква си чест (ама га ева, не те рива, а) и любов, каквато на абсолютно всеки глупак е ясно, че е невъзможна. Ми тотално дъно. А ъпк секурото в края беше - алелеле, майко!

Тотално разминаване с книгите - там имаше турнир, на който сер Мургавелко пантупва дори настоящия любовник на Ренира (не е застъпен изобщо във филма). Абсолютен нонсенс е как на кралска сватба някой си вади меч (аре ок, от кралската гвардия е) и убива гост ей-така, щото му е кеф, а кралят гледа, все едно е препикано мушкато и не смее да се намеси с останалите стражи? Да не говорим пък за самата сватба, която изглеждаше все едно е треторазрядно сборище на пияници, щото кралят се бил насрал от страх и т.н.

Алисент пък е показана като някаква много готина и полуеманципирана, а Ренира е скапана ковра, което, поне първото, няма нищо общо с книгите и въобще - сапунка, като за американци. И твърде праволинейно, както отбелзаха и колегите. Ма това е положението.

За последното не съм съгласен. И в Средновековието е имало супер хитри жени, които реално са управлявали империи. Дори на османската империя. А щом мюсюлмани го признават това, които не считат жената за пълноправен човек, значи е така. Задкулисно много неща са постигали с манипулации и интриги, открито е трябвало да спазват етикет.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

pill
Мнения: 1833
Регистриран на: 12 яну 2019 12:55
Контакти:

Re: Game of Thrones / Игра на тронове / Домът на дракона

Мнениеот pill » 20 сеп 2022 17:47

Глупости. Няма такова нещо като “добри герои”. Самия Мартин го казва това, че във всеки един момент даден герой може да направи нещо изненадващо, драстично дори. Още повече персонаж като Ренира, която е обсебена от трона. Никой не я представя като толкова голяма *****, също така. Тя се ебе с Кристън, Стронг и чичо й, тва е.
“Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.”

https://youtu.be/6kARhdu_yqk


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта