Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот rane » 15 сеп 2021 16:59

Real написа:Аз не оспорвам факта, че доста хора пропуснаха, само пояснявам защо. Пак ти казвам, няколко пъти бях в Гърция това лято, никакъв проблем не видях. Иначе куп хора тук се съдраха да ме разубеждават - опашки имало по границата, ваксини искали, маски се носели на плажа... (разни хипохондрици дори ми обясняваха, че много ковид имало). Нищо подобно! А това, че някои хора се ваксинираха за да пътуват, няма да го коментирам.... Ама и да си останат в България... съвсем няма да го коментирам.
Все пак - пътуването беше безпроблемно, драмата - само в телевизора. Кажи им го, да си знаят за догодина.

Опашката е едно от нещата, които биха ми разказали играта на почивката, а и не само. Но това съм си аз. За други оставам с впечатлението, че им е приятно да висят по опашки.
Колкото до ваксинирането - ами всеки си решава за себе си. Не мога да давам наклон, нито на едните, дето са против, нито на другите, дето са за. Има си предимства и недостатъци, като всяко нещо.

А, ти, дето си ходил по чужбина, може би е по-добре да поддържаш теорията, че всичко е лошо, трудно, гадно, носят се маски и т.н. Така няма да чакаш на опашки, ще получаваш повече внимание, като турист и клиент и т.н. Аз бих си траял за истината и бих поддържал тези истории за апокалипсис :lol:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 15 сеп 2021 17:06

rane написа:Ами аз гледам и салдото по кредитната карта, а то намаля. Да, храната, бензинът, токът се увелучават, но като не работят други неща, където съм давал пари и то се оказва, че остават повече парички :lol:

Ами ако просто ходиш от работа до вас и обратно, знаеш ли колко пари ще "спестиш"? Сигурно ще е чудесно!
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот rane » 15 сеп 2021 17:20

Thsmith написа:
rane написа:Ами аз гледам и салдото по кредитната карта, а то намаля. Да, храната, бензинът, токът се увелучават, но като не работят други неща, където съм давал пари и то се оказва, че остават повече парички :lol:

Ами ако просто ходиш от работа до вас и обратно, знаеш ли колко пари ще "спестиш"? Сигурно ще е чудесно!

Милионер ще стана :lol:

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17534
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 15 сеп 2021 18:55

2009 г. Дисниленд (Флорида) продаваха къщи с басейн за $60 хил. :shock: Не знам дали кварталът не е бил призрачен, де, ама 60 хилки. Още ме е яд, че не намерих инфо за района. Парите щяха да се избият бързо от наем
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот rane » 15 сеп 2021 20:31

pomiqrat написа:2009 г. Дисниленд (Флорида) продаваха къщи с басейн за $60 хил. :shock: Не знам дали кварталът не е бил призрачен, де, ама 60 хилки. Още ме е яд, че не намерих инфо за района. Парите щяха да се избият бързо от наем
От всичките щати, където съм бил, Флорида е щатът с най-големите контрасти. Там можеш да видиш страшно богати хора с коли, яхти и къщи от които ченето ти да се удари в земята и райони на много бедни хора, живеещи в малки каравани, обрасли в трева отвсякъде.
Иначе хубавото на онази криза е, че дори и днес цените са все още що-годе нормални. Много силно ги разтресе тогава. Пролетта бях в Индиана и предлагаха апартаменти с 3 спални за огромната сума от 90 000$ :mrgreen:

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17534
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 15 сеп 2021 20:34

rane написа:
pomiqrat написа:2009 г. Дисниленд (Флорида) продаваха къщи с басейн за $60 хил. :shock: Не знам дали кварталът не е бил призрачен, де, ама 60 хилки. Още ме е яд, че не намерих инфо за района. Парите щяха да се избият бързо от наем
От всичките щати, където съм бил, Флорида е щатът с най-големите контрасти. Там можеш да видиш страшно богати хора с коли, яхти и къщи от които ченето ти да се удари в земята и райони на много бедни хора, живеещи в малки каравани, обрасли в трева отвсякъде.
Иначе хубавото на онази криза е, че дори и днес цените са все още що-годе нормални. Много силно ги разтресе тогава. Пролетта бях в Индиана и предлагаха апартаменти с 3 спални за огромната сума от 90 000$ :mrgreen:


В Русе е по-скъпо :lol:
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

rane
Мнения: 1776
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот rane » 15 сеп 2021 20:44

pomiqrat написа:
В Русе е по-скъпо :lol:
Ако думне подобна криза, като в щатите през 2008-а силно се съмнявам, че ще остане така.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17534
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 15 сеп 2021 21:13

rane написа:
pomiqrat написа:
В Русе е по-скъпо :lol:
Ако думне подобна криза, като в щатите през 2008-а силно се съмнявам, че ще остане така.


Русе е чудат град. Един познат се шашна какви са цените по магазините лятото. Живее в София.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Real » 15 сеп 2021 23:34

rane написа:
Опашката е едно от нещата, които биха ми разказали играта на почивката, а и не само. Но това съм си аз. За други оставам с впечатлението, че им е приятно да висят по опашки.

Това се опитвам да ти обясня, бре! Опашките са по телевизора. Само миналата седмица минах границата три пъти, на два различни пункта. Повече от 15 минути на минаване не ми е отнело. Ако това наричаш опашка - да, прав си, ходи на нашето море или най-добре не ходи никъде. Но не ми говори за драми, щото няма.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13793
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Pichichi » 16 сеп 2021 00:12

Драма с почивката в Гърция няма! Нито гърците спазваха това което уж е гласувано там при влизане в Гърция, нито българите при прибирането ни. Все пак на отиване имахме рекордно чакане от 45 мин. не ни се беше случвало до сега. В магазините и кафетата бях един от малкото влизащи с маска! Сертификат за ваксина нямам не съм ваксиниран и никой не ми е искал. Маска на плажа ли? :mrgreen:
Равносметката от лятото е че си прецакахме ранното море като за първи път от 2009-та ходихме на нащо море за което много съжалихме след прекараните 6 дни. Море реално нямаше след като 5 дни имаше червен флаг и някаква бабанка с червени гащи свиреше постоянно с дразнеща свирка. Нито един ден не можах да си поплувам.
В Гърция точно обратно, море равно като езеро през целия ден, насладихме се и поплувахме добре. Аз основно ходя на море заради самото море и плаж, заведения, хотели и дискотеки не ме вълнуват.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта