Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10850
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 24 сеп 2018 12:50

THE G.A.M.E написа:Напоследък се наблюдават известни разногласия в Русия ( чак не е за вЕрване ) относно сваленият самолет.
Путин оправда Израел, но онзи ден воените пак хвърлят вината към евреите. :?


Аз само не ми е ясно, как може ефката да се скрие зад този ИЛ :? :?
Другото неясно, как може самолет който "слухти" да не засече "ефката"
И третото руснаците не са ли предупредили, тия мангали, че имат самолет там.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 24 сеп 2018 12:55

Ти пък... ванюшка пуца по всичко що лети. Той разлика между изтребители, пътнически самолети и други не прави. Пуца на ред и после друг виновен. Я Украинци, я Израелци... :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот garfield22 » 24 сеп 2018 13:09

Thsmith написа:Ти пък... ванюшка пуца по всичко що лети. Той разлика между изтребители, пътнически самолети и други не прави. Пуца на ред и после друг виновен. Я Украинци, я Израелци... :lol:

Още ме е яд как свалиха иранския самолет през 1988.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10850
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 24 сеп 2018 13:15

garfield22 написа:
Thsmith написа:Ти пък... ванюшка пуца по всичко що лети. Той разлика между изтребители, пътнически самолети и други не прави. Пуца на ред и после друг виновен. Я Украинци, я Израелци... :lol:

Още ме е яд как свалиха иранския самолет през 1988.


Същински руски трол.
Вие що си биете негрите :lol:
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот garfield22 » 24 сеп 2018 13:22

Аз просто разширявам дискусията, изобщо не оправдавам руското сваляне на самолети.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10850
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 24 сеп 2018 13:25

:lol: :lol:
Аха, или иначе казано.
Що вие си биете негрите :lol:
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот garfield22 » 24 сеп 2018 13:30

Аз никога не съм критикувал вътрешната политика на САЩ.
При положение, че се обсъждат инциденти със свалени самолети, смятам, че е нормално да се дадат и други подобни примери.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот metodito » 24 сеп 2018 13:54

Thsmith написа:Либертарианството има много разклонения. Аз принципно има препокриващи се възгледи с най-дясното, а именно минархизма. Най лявата и противна форма на Либертарианството е анархизъм. Минархизъм и Анархизъм нямат нищо общо, а дори имат фундаментални противоречия върху самата основа.
Това се отнася за вътрешната политика на дадена държава и регулацията между цивилизованите хора.
Това няма нищо общо с диваците и отношенията ни с тях. Няма нищо объркано.

-
За свободата става въпрос. Не може така да определяш едни за човеци, други за подчовеци. И да оправдаваш агресията на държавата. Самата идея за национална държава се оказа глупост голяма, отнемаща животи и днес. А тъкмо европейците, които си играят на богове в арабския свят и Африка, толкова са навредили, че не е истина. Не е само с евреите, с които се подиграват, създавайки им държава в сърцето на библейския им враг (може и това да им е била идеята - не успяхме да приключим с тях през 13-ти век, Хитлер и той не успя, дай да ги дадем на арабите). Примерите са много. Една Руанда се сещам на първо време.

Анархизмът не е ничие разклонение. Анархизмът е следването на природния ред. А той е висш, но противен на тези, които са отгоре, защото говорим за хоризонтални, а не вертикални структури. ;)

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21313
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот metodito » 24 сеп 2018 16:48

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JpvplJX2wfw[/youtube]

:lol:

Семките, семките! Никога не съм го разбирал това с чопленето на семки у нас. Може би нямаме общо ДНК, но явно имаме нещо друго общо. И това за "майстор по всичко" много забавлява. Но мизерията си е майка на много неща. Единствено с пиенето не сме еднакви. Русские не знаят да пият. Те всъщност не пият, те се наливат. Друго си е до ракийката салатка, печени чушки с чесънче и оцетче или супичка.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 24 сеп 2018 18:22

metodito написа:
Thsmith написа:Либертарианството има много разклонения. Аз принципно има препокриващи се възгледи с най-дясното, а именно минархизма. Най лявата и противна форма на Либертарианството е анархизъм. Минархизъм и Анархизъм нямат нищо общо, а дори имат фундаментални противоречия върху самата основа.
Това се отнася за вътрешната политика на дадена държава и регулацията между цивилизованите хора.
Това няма нищо общо с диваците и отношенията ни с тях. Няма нищо объркано.

-
За свободата става въпрос. Не може така да определяш едни за човеци, други за подчовеци. И да оправдаваш агресията на държавата. Самата идея за национална държава се оказа глупост голяма, отнемаща животи и днес. А тъкмо европейците, които си играят на богове в арабския свят и Африка, толкова са навредили, че не е истина. Не е само с евреите, с които се подиграват, създавайки им държава в сърцето на библейския им враг (може и това да им е била идеята - не успяхме да приключим с тях през 13-ти век, Хитлер и той не успя, дай да ги дадем на арабите). Примерите са много. Една Руанда се сещам на първо време.

Анархизмът не е ничие разклонение. Анархизмът е следването на природния ред. А той е висш, но противен на тези, които са отгоре, защото говорим за хоризонтални, а не вертикални структури. ;)


Може и още как. Всеки човек има права и задължения. Няма как да запази само правата си, а да забрави задълженията. Щом се държат като пещерняци, ще се отнасяме с тях като с такива.

И никой не се подиграва с тях чрез Израел. Това не е тяхна работа, а на собственика на земята.

Как ще да не е разклонение и за какъв природен ред говориш? Навсякъде има касти и това е нормално и дава възможност на обществото да функционира.

пп Не е ли любопитно, че мнозинството познати анархисти се маскират като един от първите религиозни терористи познати на Европа, същия опитал се да взриви парламента заедно с Краля на Англия, Шотландия и Ирландия :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта