Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот metodito » 19 сеп 2018 12:52

THE G.A.M.E написа:[Честно казано аз не виждам къде е проблема на арабите с Израел.

Какъвто на немците в Кемниц с онея талибани, дето са убили момчето.

Как може да се бърка така политическия ислям или ислямизма с ислямската религия и култура и с целия арабски свят - и всичко това да се приравнява. Ами това правят и фундаменталистите. Американци и европейци разрушават хилядолетни цивилизации, прокарват смут и хаос в региона, източват ресурсите им, поставят за глави на държавите марионетни управници и сатрапи, създават терористи! И после какво се получава? 500 000 от войната в Ирак. 500 000 в Сирия. Светски територии, като Сирия вече е в ръцете на ислямистите. Кадафи, задържал със сила уродите, вече го няма, Либия е новия дом на ИДИЛ. Ирак - също. Всичко това ще се върне един ден.
huffingtonpost.com/joan-e-dowlin/americas-role-in-irans-un_b_216831.html?guccounter=1

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zaP7ZrmkcuU[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FsIp1TDwFLs[/youtube]
Secret files: US officials aided Gaddafi

https://www.aljazeera.com/indepth/featu ... 28747.html
Изображение

Изображение

Documents seen by BBC suggest Carter administration paved way for Khomeini to return to Iran by holding the army back from launching a military coup

https://www.theguardian.com/world/2016/ ... revolution ;)

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10850
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 19 сеп 2018 15:43

Groucho написа:Иначе, ти ще кажеш ли дали от израелските удари загиват мирни жители?


Ами четейки тукашните форумни "военни специалисти", мисля че няма пострадали мирни жители.
Защото руското ПВО не дава и пиле да прехвръкне, над територията над Сирия, пък и нали постоянно, същите тези форумни "военни специалисти" ни информират как е ударен празен склад, изоставено летище, изоставена казарма, така, че вярвайки на тях, и на мошетата, които казват, че целят само военни цели, смятам, че дори и военни няма пострадали. :lol:
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот garfield22 » 19 сеп 2018 15:59

THE G.A.M.E написа:Израел не са нападали 1-ви, или с други думи - безпричинно.
Сега, на нас като "зрители" от страни, някои поводи може да ни се струват безобидни, но явно за израелците не са.

Аз разбирам израелските мотиви за войната, обикновено зад всяко нападение стоят сериозни конфликти и противоречия, но ти заявяваше, че арабите атакуват първи, което определено не е вярно.

Thsmith написа:
garfield22 написа:Точно Израел започва войната, нападайки Египет.

Това е превантивна защита, а не нападение. След това боклука Насъл си отива и с Мубарак и Садат установяват добри отношения. Садат изгонва съветските "съветници", прекратява финансирането на терористите и дори посещава Израел.

Ако е защита, защо навлизат на територията на чуждите държави? А приятелството на Садат е доста добре заплатено с връщането на Синайския полуостров.

SilentKiller написа: Тия пратиха ракета в обратното полукълбо, заради датчик набит с чука на обратно, свалиха пътнически Бойнг, мислейки го военен, пробиха дупка с бормашина в космическа станция и я залепиха с дъвка :lol: :shock: та няма да си свалят собствения самолет! :lol:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_f ... stan_(2001–present)
Какво пък да кажем за американците, които при всяка война сами се бомбардират и сами се избиват. Да не говорим, че и те имат опит в свалянето на пътнически самолети. Както виждаш, подобни инциденти далеч не се случват само в Русия.

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот SilentKiller » 19 сеп 2018 21:03

Вярно е, ама мащабите са различни. В Русия се случват много по-често. Още ме е яд за военния оркестър от края на 2016г. :roll:

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15562
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 20 сеп 2018 00:02

SilentKiller написа:Това си е дело на самите руснаци, ама се чудят как да излязат от ситуацията и обвиняват сирийците! :lol:
Учудени не трябва да има! Тия пратиха ракета в обратното полукълбо, заради датчик набит с чука на обратно, свалиха пътнически Бойнг, мислейки го военен, пробиха дупка с бормашина в космическа станция и я залепиха с дъвка :lol: :shock: та няма да си свалят собствения самолет! :lol:

Грантов постинг от друга медия... Само кажи ти ли си автора или го копира?
Еврейските провокации много ли са ти смешни? Наемниците по земя се свършват, сега започваме с нови говна.
Ей така Ил си летял, ей така си го думнали отдолу тъпите руснаци.
Руснаците обвиняват Израел за несъгласуваните си действия, не сирийците, стига лъга хората.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот SilentKiller » 20 сеп 2018 00:22

Никакви евреи не ми плащат. Спри с кремълските опорки ! Няма нужда някой да ти плаща за да видиш, че кремълските пропагандни боклуци са не по-малко нелепи от западните/вашингтонските. Всички играете една игра и всички много добре го знаете, и другаря ви путКин е част от нея ! :lol: :mrgreen:

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 20 сеп 2018 00:49

:)

Такъв "кУлт" към държавата Израел няма в никой "футболен форум" по Света ...
Дори в Израел ...

:lol: :lol: :lol:

п.с. пА не знам кой е "гОй"... "кой" - НЕ е ... и на кого за какво му плащат, за да "пише" нещосИ ...

:lol:

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот SilentKiller » 20 сеп 2018 00:58

Отрепко комунистическа, никой не ми плаща за постовете. Просто показвам колко сте ЖАЛКИ, русофилските тролове ! :lol: :mrgreen:

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот garfield22 » 20 сеп 2018 10:45

SilentKiller написа:Вярно е, ама мащабите са различни. В Русия се случват много по-често. Още ме е яд за военния оркестър от края на 2016г. :roll:

Да почиват в мир!
Но наистина ли смяташ, че например на американците, които при всяка война сами се избиват като кучета, им се случват по-малко подобни неща? За съжаление, множество такива трагични инциденти е имало и в Америка, и в Европа, и навсякъде по света. Никой не е застрахован от тях.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 20 сеп 2018 12:30

metodito написа:
THE G.A.M.E написа:
metodito написа:Ти историята как я четеш? Израел е законово държава, колкото Косово.
А Йордания, Ливан и Сирия, как са създадени ?
Я погледни в историята, има ли такива страни ?
Няма. Обаче Израел - има. ;)


Правиш грешка, вглеждайки се в националната държава - явление, което е доста късно в историята. За Ливан - не знам, за Сирия и Дамаск, мисля няма смисъл какво да се обсъжда. А какъв е етническия състав на сегашен Израел преди 100 години, защото на Сирия (Леванта) не се е променял. Точно както територията на Косово преди османското нашествие е християнска земя, а днес мюсюлманска, така и Израел днес е юдейска територия.

Обаче Израел - има

Я пак? Искам да ми посочиш на картата на света преди 1948 държавата (страна с името) Израел.
Територията Сирия никога не е била Държава в етно-националният смисъл.
Дълго време са част от Рим, после "Византия", след това Арабският халифат и последно провинция в Османската империя.
Това, което е факт е, че са създадени с решение на "Великите" сили. Също както и настоящият Израел.
Така стоят нещата и с Йордания/Палестина
Така че, аз разлика не виждам... Както едните имат право да са там, така и другите.
Вече, кой-крив кой-прав в конфликтите, очевидно това също е въпрос на гледна точка.
Моята е, че предпочитам Израел да се ширят в онези земи. Не харесвам ислям, като религия.
Деструктивна е.
Единствено при нея има - Покорявай с огън и меч.
Различните деноминации допускат насилието над НЕмюсюлмани и... Жени.

От мюсюлманите харесвам единствено родните българо-мохамедани ( така-наречените помаци ) и тези във Волжка България ( Татарстан ) ... К'во да се прави, кръвта вода - не става.

Израел... Хващаш се за името.
Но по назад писах, че еврейска и юдейска Държава е имало преди около 2 500 - 3 000 г.
Днес в Йеросалим е пълно с наименования, които съдържат в името си "Давид".
"Стената на Давид", "Двореца на Давид", "Подземието на Давид" и т.н. Дори арабите не са пипнали тези наименования.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Thsmith и 20 госта