Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 11 окт 2018 07:00

Вторият "екскурзиант" от Солсбъри се оказа д-р Мишкин от ГРУ

И вторият от двамата руснаци, обвинени във Великобритания за покушението срещу Сергей Скрипал и дъщеря му, не е обикновен бизнесмен, а е военен лекар от Главното управление на Генщаба на руската армия (известно все още по-скоро като ГРУ). Истинското име на човека, представил се като Александър Петров е Александър Евгениевич Мишкин на 39 години. Офицерският му чин не е известен, но предвид 15-годишната му кариера би трябвало да е подполковник или полковник.

Това твърди разследващата група "Белингкат" (Bellingcat) в своя публикация от късните часове на понеделник. Такова твърдение се съдържа и в статия на лоноднския в."Дейли Телеграф", изляза по същото време.

"Белингкат" и руският им партньор Insider разкриха преди седмици името и на "Руслан Боширов", който се оказа полк. Анатолий Чепига от ГРУ и това косвено бе потвърдено от министъра на отбраната в Лондон. Отново двете групи обявяват и самоличността на Мишкин, използвайки публично достъпна информация в комбинация с разговори с източници и редки документи като оригинален паспорт на руснака. Повече подробности за това как се е стигнало до заключенията ще бъдат публикувани днес следобед. И в двата случая битанската полиция не коментира резултата от разследванията.



Засега описанието посочва, че Мишкин е роден на 13 юли 1979 г. в село Лойга в Архангелска област, завършил е Военно-медицинската академия на Русия и е обучаван за лекар за военноморските сили. По време на следването той е бил вербуван за ГРУ и през 2010 г. се мести в Москва, където получава и втора самоличност, включително лични документи и задграничен паспорт под псевдонима "Александър Петров".

"Белингкат" твърди, че през последните 7 години той е пътувал много пъти под това прикритие до Украйна и Приднестровието. Последната му украинска визита е съвпаднала с бурните събития на киевския Майдан от зимата на 2013-2014 година.

За разлика от Чепига, в случая с "Петров" са запазени повече оригинални данни на Мишкин - същата рождена дата, лично и бащино име и първите имена на родителите му.

Но данните съдържат и парадокси като това, че до началото на септември 2014 г. като домашен адрес в Москва е бил вписан "Хорошевское шосе" 76В, а там е централата на ГРУ. През есента на 2014 г. Мишкин и Чепига се местят в апартаменти в престижен район.

Русия систематично и категорично отрича да има нещо общо с покушението от Солсбъри и смъртта на британка няколко месеца по-късно от контакт с използваното бойно нервнопаралитично вещество от групата "Новичок". Официално се поддържа версията, че двамата руснаци са били в Солсбъри, за да разгледат прочутата средновековна катедрала, а публикации като тази на "Белингкат" и Insider веднага са определяни като "антируска истерия".


Британското разузнаване така се "провали", че направи руснаците за резил пред цял свят. Пълно унижение за руското разузнаване. Вчера четох и анализи, че като нищо главата на шойго щяла да падне заради фиаското. :lol: :lol:


Britannia, rule the waves... 8-)
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10856
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 11 окт 2018 15:38

Поредна авария на кораба Съюз, който извършва полети до МКС.
След дупката и изтичането на въздух на предният, сега и това с ракетата носител.
Важното е, че космонавтите са успели да се приземят успешно.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Groucho » 11 окт 2018 20:19

Thsmith написа:Британското разузнаване така се "провали", че направи руснаците за резил пред цял свят. Пълно унижение за руското разузнаване. Вчера четох и анализи, че като нищо главата на шойго щяла да падне заради фиаското. :lol: :lol:
Britannia, rule the waves... 8-)

Британското разузнаване след 6 месеца разбра, че единият руснак е лекар и работи в ГРУ :roll: :?: Много бързо :mrgreen:
Или може би британското разузнаване няма нищо общо и разкритието си е наистина на някакъв сайт :lol:

Иначе, действията на руснаците, ако наистина те са извършителите, са в рамките на реципрочното. Крадливите британци са правили зулуми по цял свят в продължение на векове, заслужават да виждат как и на тяхна територия идват чужди агенти, които правят каквото си поискат.

"Britannia, rule the waves..." :mrgreen:
Остава Шотландия да се отцепи и ще рулира още по-добре Британия, защото ще има по-аеродинамична форма :lol:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 12 окт 2018 00:13

Британското разузнаване спуска точно толкова информация колкото е необходимо и в подходящия момент. Не случайно оставя руснаците сами да се оплитат в лъжи и да изглеждат максимално неадекватни.
Ако бяха огласили всичко в началото, нямаше да има циркове с интервюта, туристи и какви ли други теории от руска страна. Точно като онези как някой докарал трупове и ги сложил в самолет, който да бъде свален за да обвинят руснаците :lol: :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Groucho » 12 окт 2018 01:39

Thsmith написа:Британското разузнаване спуска точно толкова информация колкото е необходимо и в подходящия момент. Не случайно оставя руснаците сами да се оплитат в лъжи и да изглеждат максимално неадекватни.
Ако бяха огласили всичко в началото, нямаше да има циркове с интервюта, туристи и какви ли други теории от руска страна. Точно като онези как някой докарал трупове и ги сложил в самолет, който да бъде свален за да обвинят руснаците :lol: :lol:

Ae, Thsmith, това звучи все едно ти работиш на висок пост в британските МИ-та поне от десет години :lol: Много си запознат с практиките им :lol: Откъде тая убеденост :?: :lol: Нали се сещаш, че ако не пуснеш доказателство как нарочно са спускали информация "колкото е необходимо и в подходящия момент" думите ти увисват като хипотеза? Та, ти къде работиш в момента? В МИ6? Да не си 008, ей :?: :lol:

Все пак, да обобщим: безгрешните ти колеги в британските служби, които не са се изложили в нито един момент от март месец насам, допускат меганекадърни руски шпиони да мажат с Новичок в Англия, на родната им земя. Смятай само колко кадърни са колегите ти в МИ6, след като са допуснали двама или трима, нищо чудно в края да се окаже група от десетина меганекадърни руски ГРУ-ци да мажат с БОВ цяло село. Ситуацията направо си прилича на руско шпионско обучение на територията на МИ6 :lol:

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2665
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Der Schmarotzer » 13 окт 2018 00:01

Groucho написа:
Thsmith написа:Британското разузнаване спуска точно толкова информация колкото е необходимо и в подходящия момент. Не случайно оставя руснаците сами да се оплитат в лъжи и да изглеждат максимално неадекватни.
Ако бяха огласили всичко в началото, нямаше да има циркове с интервюта, туристи и какви ли други теории от руска страна. Точно като онези как някой докарал трупове и ги сложил в самолет, който да бъде свален за да обвинят руснаците :lol: :lol:

Ae, Thsmith, това звучи все едно ти работиш на висок пост в британските МИ-та поне от десет години :lol: Много си запознат с практиките им :lol: Откъде тая убеденост :?: :lol: Нали се сещаш, че ако не пуснеш доказателство как нарочно са спускали информация "колкото е необходимо и в подходящия момент" думите ти увисват като хипотеза? Та, ти къде работиш в момента? В МИ6? Да не си 008, ей :?: :lol:

Все пак, да обобщим: безгрешните ти колеги в британските служби, които не са се изложили в нито един момент от март месец насам, допускат меганекадърни руски шпиони да мажат с Новичок в Англия, на родната им земя. Смятай само колко кадърни са колегите ти в МИ6, след като са допуснали двама или трима, нищо чудно в края да се окаже група от десетина меганекадърни руски ГРУ-ци да мажат с БОВ цяло село. Ситуацията направо си прилича на руско шпионско обучение на територията на МИ6 :lol:

То на агент Кузя това са му и доказателствата. Ето начина на изфабрикуване: https://colonelcassad.livejournal.com/4513846.html, понеже се страхува от разкрития и не чете руски на обществено място, там в края е оригиналният текст на английски. Споко Кузнечик, ето ти едно витцче точно като за теб: "Една сутрин Щирлиц се буди в стая с решетки и без спомени от вечерта.
Обмисля ситуацията като си припомня инструкциите: „Сега, ако влезе някой в руска униформа, аз съм майор Исаев от Съветската армия. Ако влезе шваба в униформа от СС – аз съм оберщурмбанфюрер от СС Щирлиц.”
След малко влиза санитарят на отрезвителното и се усмихва лъчезарно:
– Добре се напихте снощи, другарю Тихонов." В отрезвителното си товарищ Кузнецов...
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 13 окт 2018 00:07

От чисто любопитство... какво е това кузя и алтернативите му: ) Освен другите глупости. Има ли някакъв подтекст в превод на нормален език? Нещо като "Стоунуол" Джаксън и Бедфорд Форест, Уил Слим и тн

Groucho написа:
Thsmith написа:Британското разузнаване спуска точно толкова информация колкото е необходимо и в подходящия момент. Не случайно оставя руснаците сами да се оплитат в лъжи и да изглеждат максимално неадекватни.
Ако бяха огласили всичко в началото, нямаше да има циркове с интервюта, туристи и какви ли други теории от руска страна. Точно като онези как някой докарал трупове и ги сложил в самолет, който да бъде свален за да обвинят руснаците :lol: :lol:

Ae, Thsmith, това звучи все едно ти работиш на висок пост в британските МИ-та поне от десет години :lol: Много си запознат с практиките им :lol: Откъде тая убеденост Нали се сещаш, че ако не пуснеш доказателство как нарочно са спускали информация "колкото е необходимо и в подходящия момент" думите ти увисват като хипотеза? Та, ти къде работиш в момента? В МИ6? Да не си 008, ей

Все пак, да обобщим: безгрешните ти колеги в британските служби, които не са се изложили в нито един момент от март месец насам, допускат меганекадърни руски шпиони да мажат с Новичок в Англия, на родната им земя. Смятай само колко кадърни са колегите ти в МИ6, след като са допуснали двама или трима, нищо чудно в края да се окаже група от десетина меганекадърни руски ГРУ-ци да мажат с БОВ цяло село. Ситуацията направо си прилича на руско шпионско обучение на територията на МИ6 :lol:

Думите ми са логичното заключение с оглед фактите. Заключение до което би стигнал всеки разумен и непредубеден човек. 8-) 8-) И няма нужда да си "Неш"(или неговия автор агент на същата организация) за да го разбереш.

Да, нека да обобщим. Едно неадекватно ръководство изготви не особено добър план с ужасна поддръжка и изпрати некадърен/слаб или компрометиран екип да извърши атентат. Естествено се провали и всичко беше разкрито от британските служби. Заради това сега една държава се черви в ъгъла, а друга "rule the waves" 8-)
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2665
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Der Schmarotzer » 13 окт 2018 00:41

Thsmith написа:От чисто любопитство... какво е това кузя и алтернативите му: ) Освен другите глупости. Има ли някакъв подтекст в превод на нормален език? Нещо като "Стоунуол" Джаксън и Бедфорд Форест, Уил Слим и тн

Groucho написа:
Thsmith написа:Британското разузнаване спуска точно толкова информация колкото е необходимо и в подходящия момент. Не случайно оставя руснаците сами да се оплитат в лъжи и да изглеждат максимално неадекватни.
Ако бяха огласили всичко в началото, нямаше да има циркове с интервюта, туристи и какви ли други теории от руска страна. Точно като онези как някой докарал трупове и ги сложил в самолет, който да бъде свален за да обвинят руснаците :lol: :lol:

Ae, Thsmith, това звучи все едно ти работиш на висок пост в британските МИ-та поне от десет години :lol: Много си запознат с практиките им :lol: Откъде тая убеденост Нали се сещаш, че ако не пуснеш доказателство как нарочно са спускали информация "колкото е необходимо и в подходящия момент" думите ти увисват като хипотеза? Та, ти къде работиш в момента? В МИ6? Да не си 008, ей

Все пак, да обобщим: безгрешните ти колеги в британските служби, които не са се изложили в нито един момент от март месец насам, допускат меганекадърни руски шпиони да мажат с Новичок в Англия, на родната им земя. Смятай само колко кадърни са колегите ти в МИ6, след като са допуснали двама или трима, нищо чудно в края да се окаже група от десетина меганекадърни руски ГРУ-ци да мажат с БОВ цяло село. Ситуацията направо си прилича на руско шпионско обучение на територията на МИ6 :lol:

Думите ми са логичното заключение с оглед фактите. Заключение до което би стигнал всеки разумен и непредубеден човек. 8-) 8-) И няма нужда да си "Неш"(или неговия автор агент на същата организация) за да го разбереш.

Да, нека да обобщим. Едно неадекватно ръководство изготви не особено добър план с ужасна поддръжка и изпрати некадърен/слаб или компрометиран екип да извърши атентат. Естествено се провали и всичко беше разкрито от британските служби. Заради това сега една държава се черви в ъгъла, а друга "rule the waves" 8-)

А, господа рашъни, наистина имате проблем, щом тоя е от вашите, липсата на качествени кадри си оказва влияние, тц,тц,тц... лоша работа, момци. За вас, Кузнецов, е това: https://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E ... ger_effect, наистина сте виден представител на групата, страдаща от ефекта на Dunning-Kruger. И това не е обида, моля! Това е препоръка, да се замислите!
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 13 окт 2018 01:06

Като гледам си се диагностицирал сам : ) Сега може да си приложиш необходимото лечение и да се освободиш от този синдром. Е корки... ти си на ход. 8-)
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Groucho » 13 окт 2018 23:14

Thsmith написа:Думите ми са логичното заключение с оглед фактите. Заключение до което би стигнал всеки разумен и непредубеден човек. 8-) 8-) И няма нужда да си "Неш"(или неговия автор агент на същата организация) за да го разбереш.

Да, нека да обобщим. Едно неадекватно ръководство изготви не особено добър план с ужасна поддръжка и изпрати некадърен/слаб или компрометиран екип да извърши атентат. Естествено се провали и всичко беше разкрито от британските служби. Заради това сега една държава се черви в ъгъла, а друга "rule the waves" 8-)

Тц, думите ти са само предположение и хипотеза. Кои са тия факти, които доказват, че британските власти нарочно са пускали информация "на час по лъжичка"?

Нали и аз това казах? Руско шпионско обучение на територията на МИ6. Потърсили са място зад граница, където да пратят неопитните си агенти на тренировка и са избрали Англия :lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта