Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 16 мар 2018 23:44

Thsmith написа:
THE G.A.M.E написа:Руснаците може точно това да са си казали - "И без т'ва сме черната овца, я да си поразчистим сметките с нЕкои предатели".
Само че най вероятно не са очаквали такъв световен отклик.


Точно обратното. Стягат редиците и показват, че не толерират предателство към режима. Или си с Путин или няма спасение и умираш. Точно заради това го правят показно и с някакви подобни материали. За да държат в страх масата подчинени

THE G.A.M.E написа:И тогава имаме Държава, която се смята за най-силна военно в света, но е само с 2 сериозни Съюзника ( Япония и Италия ) и няколко малки.

Германия не се е смятала за най-силна, дори са на прага на преврат при първите опити на Хитлер за война с Франция и Англия.
Ако говорим за Русия... я по сериозно. :lol: Клипчетата не превръщат една регионална сила в глобална свръхсила.


Бре, Смити, и кой точно беше на този праг на преврат в Германия при "първите опити на Хитлер за война с Франция и Англия"?
Та кой точно обявява война, Хитлер на саксите или саксите на Хитлер?
Четенето на голямо количество англосаксонска литература води до съответното стесняване на интелектуалния хоризонт... :lol:
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23294
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 16 мар 2018 23:49

Поименно ли? По времето на Чембърлийн и бащата на Кенеди. След известно време има и арестувани от Гестапо по този повод.

Иначе е вярно, че чета основно такава литература от малък. Дори нивото на четене на английски си упражнявах с техните исторически книги като малък. Заради това мога да говоря толкова подробно за техните Крале :lol: Граждански войни, бунтове и етк. Както онзи ден цитирах екзекуцията на граф Есекс, великия маршал(единственият при Елизабет) и двамата католически перове в трибунала.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 17 мар 2018 00:00

Thsmith написа:Поименно ли? По времето на Чембърлийн и бащата на Кенеди. След известно време има и арестувани от Гестапо по този повод.


Да бе, по същото време и Сталин е бил пред преврат... :lol: Хитлер разбива англосаксонската агентура още 34-5 година, а комунистите покрай запалването на Райхстага, след това остават тук-таме по някой доносник, но не и организация способна да го спре. Спри да четеш англосаксонска пропаганда и разшири кръгозора...
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23294
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 17 мар 2018 00:05

Не говоря за агентурна организация, а за Германски генерали, които смятат това за пагубно. То дори първоначалните планове са немците да струпат тежка артилерия и да се почне обстрела по начина по който е свършил през първата световна. След това идва изненадващия блицкриг и заобикалянето на укрепленията.

Аз обичам този вид литература, дори сега чета много подобна.
Иначе съм опитвал да чета и историята на другите страни, но като цяло са ми тежали много повече имената. Само с Френската съм минал гладко. Немските имена и титли ме затормозяваха доста примерно. За азиатските или "Али Баба" пък да не говорим.
Биографиите на Сталин примерно винаги са ми били адски тежки заради грузинските имена :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 17 мар 2018 00:21

Thsmith написа:Не говоря за агентурна организация, а за Германски генерали, които смятат това за пагубно. То дори първоначалните планове са немците да струпат тежка артилерия и да се почне обстрела по начина по който е свършил през първата световна. След това идва изненадващия блицкриг и заобикалянето на укрепленията.

Аз обичам този вид литература, дори сега чета много подобна.
Иначе съм опитвал да чета и историята на другите страни, но като цяло са ми тежали много повече имената. Само с Френската съм минал гладко. Немските имена и титли ме затормозяваха доста примерно. За азиатските или "Али Баба" пък да не говорим.
Биографиите на Сталин примерно винаги са ми били адски тежки заради грузинските имена :lol:


Анджек де, как да стане преврат като няма чужда служба дето да го организира. Немските генерали, ако бяха такива пичове дето ги описваш, щяха още при десанта в Нормандия да вдигнат бялото знаме, а не да се бият залудо ...
Саксите инвестираха 5 милиарда за Майдана и успяха , но при Ердогана се издъниха, а вече и агентура нямат у Турция, щото Султаня и ева мамата окончателно след издънката...
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23294
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 17 мар 2018 01:00

Ох, ще ме умориш от смях. Сега пък някой 5 млрд бил инвестирал. Някакви пичове, изобщо май почна да даваш заето. :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 17 мар 2018 08:33

Thsmith написа:Ох, ще ме умориш от смях. Сега пък някой 5 млрд бил инвестирал. Някакви пичове, изобщо май почна да даваш заето. :lol:


Смити бре, чети! Смити пак не ще! :lol:

Самите сакси си признаха за 5 милиарда, но според мен са вложили доста повече:

Клуб Z
|Светът
22.04.2014, 8:16 ч.


Помощник държавният секретар на САЩ по въпросите на Европа и Евразия Виктория Нюланд потвърди в интервю за CNN, че Вашингтон е отделил 5 милиарда долара за подкрепа на демокрацията в Украйна.

„Тези средства бяха похарчени за подкрепа на стремежа на украинския народ към по-силно и демократично правителство”, заяви Нюланд.



22.04.2014 12:30
На въпрос на журналист, вярна ли е информацията за това, че САЩ са изразходвали 5 милиарда долара за развитието на демокрацията в Украйна, Нюланд отговори, че „САЩ са вложили около 5 милиарда долара в Украйна от 1991 година, откогато тя отново стана независима държава след разпада на Съветския съюз. Парите са изразходени за подкрепа на стремежа на украинския народ, искащ да има силно, демократично правителство, което да защитава неговите интереси“.

„Ние, естествено, не сме изразходвали пари за подкрепа на Майдана, това е стихийно движение“, подчерта също Нюланд.
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

THE G.A.M.E
Мнения: 49956
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 17 мар 2018 14:41

Thsmith написа:
THE G.A.M.E написа:И тогава имаме Държава, която се смята за най-силна военно в света, но е само с 2 сериозни Съюзника ( Япония и Италия ) и няколко малки.

Германия не се е смятала за най-силна, дори са на прага на преврат при първите опити на Хитлер за война с Франция и Англия.
Ако говорим за Русия... я по сериозно. :lol: Клипчетата не превръщат една регионална сила в глобална свръхсила.
Не казвам, че някой е смятал Германия и Русия за свръх-сили, казвам, че те самите са се имали за такива.
Това, което е ясно е, че Хитлерова Германия са бъркали, бърка и Путинова Русия.

Това, което се случва е, че "Янките" и техните Съюзници пускат сигнали ( провокации ) към Русия, искат тя да започне 1-ва... Не е ясно защо, аз имам някои предположения, но те не са от значение.
Руснаците си мислят, че са свръх-сила и имат шанс за успех срещу останалият свят, за това са идеалната жертва.
Ще бъдат наказани за назидание на всички бъдещи смелчаци, дръзнали да се опълчат на Системата.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 17 мар 2018 15:13

THE G.A.M.E написа:
Thsmith написа:
THE G.A.M.E написа:И тогава имаме Държава, която се смята за най-силна военно в света, но е само с 2 сериозни Съюзника ( Япония и Италия ) и няколко малки.

Германия не се е смятала за най-силна, дори са на прага на преврат при първите опити на Хитлер за война с Франция и Англия.
Ако говорим за Русия... я по сериозно. :lol: Клипчетата не превръщат една регионална сила в глобална свръхсила.
Не казвам, че някой е смятал Германия и Русия за свръх-сили, казвам, че те самите са се имали за такива.
Това, което е ясно е, че Хитлерова Германия са бъркали, бърка и Путинова Русия.

Това, което се случва е, че "Янките" и техните Съюзници пускат сигнали ( провокации ) към Русия, искат тя да започне 1-ва... Не е ясно защо, аз имам някои предположения, но те не са от значение.
Руснаците си мислят, че са свръх-сила и имат шанс за успех срещу останалият свят, за това са идеалната жертва.
Ще бъдат наказани за назидание на всички бъдещи смелчаци, дръзнали да се опълчат на Системата.

Я слез на земята, това да не ти е бой със снежни топки?
Как точно ще бъдат наказани? Айде нека първо накажат Ким Чен- ун... оп-па, от как корейчето извади голямата ракета нещо работата запецна с наказанието... :lol:

Раша смени стратегията от няколко месеца насам и декларира първа употреба на ядрено оръжие при необходимост, което значи че на 20 минута евентуалната войната ще е ядрена. Та пак питам, какво точно ще е наказанието и кой точно ще остане жив, та да се назидае? Една Фукошима насра всички, какво да говорим за ядрена война, това ще е край на цивилизацията...



"Если кем-то принято решение уничтожить Россию, тогда у нас возникает законное право ответить. Да, для человечества это будет глобальная катастрофа. Для мира это будет глобальная катастрофа. Но я все-таки как гражданин России и глава российского государства хочу задаться вопросом: а зачем нам такой мир, если там не будет России?"


оригинал:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JTJcipRbH_g[/youtube]
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

THE G.A.M.E
Мнения: 49956
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 17 мар 2018 15:26

Ти кажи как се възстановиха от последният глобален конфликт различните сили ?
Западът ще оцелее след ядрена война, и пак ще се развият 10 пъти по бързо от Русия, независимо кой ще спечели Войната.
За това западните политици не се притесняват, те ще спечелят, дори и при загуба.
Но виж, управляващите Русия знаят чудесно, че страната е пътник, за това си играят със страха на обикновенните хора.
Но както писах, Западът нема проблем с ядрената война, просто не искат да започнат 1-ви поради няква причина.
Струва ми се, че руснаците ще бъдат подлъгани... И ще загубят.
Този път фатално.

Не напразно бъдещите карти се рисуват със Сибир... В пределите на Китай. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта