Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 19 мар 2018 22:31

1982 написа:Той и Путин сигурно ги бара по шундите, ама смеели някоя да си каже. :lol: :lol: :lol: Един вестник си позволи веднъж да напише едно нещо и малко след това пусна кепенците "поради финансови съображения". :lol: :lol: :lol:

Баш кога зачесахте темата се заговори, че може да се ожени за Кабаева. Нея я свързват с него от цифра години.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 19 мар 2018 22:57

Преди няколко дена прочетох едно интервю на Путин в което сравни строят преди 89-та в Източният блок ( той му вика комунизъм де ) ... С Християнството. Комунизмът, вика, също бил толкова хуманен и справедлив. :lol: :lol:
А Ленин бил като християнските светии и било напълно нормално, че имало музеи, мавзолеи и т.н. в негов култ. :lol: :lol: :shock:

Четях и невярвах на очите си.
Интервюто е било от някво местно предаване вървящо по "Русия 1" ( май така се казваше канала ) ... Та, ако някой го изрови, ще е добре да го видим, дали родните колеги са цитирали дословно.
Обаче аз и друг път съм чел и чувал Володята да възхвалява онзи строй и СССР.
Тъй че съм склонен да вярвам на публикацията ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 19 мар 2018 23:39

fcb_bg написа:
NOMER14 написа:Другарят Путин мина 75,5 % и процентът продължава да расте.
На импровизирана прес-конференция отвърна на един въпрос, че от бойно отровно вещество се загива веднага. :roll:


в Лондон( Да, същият Лондон, същата държава) са се посрали да гласуват за него. :lol: :lol: :lol:
Както каза ръководителят на президенската му кампания : "Не съм си и представял такава неоценима помощ за кампанията от великобританците". :lol: :lol: :lol:


Те това е като гласуването на турците в Германия за Доганчо. Трябва да почнат да ги експулсират обратно да се наслаждават на това което са избрали, а не от Лондон и Бон да се хилят на тоягите по чуждия гръб.

---
Кво си пуснал в предишния пост? Имиджа не се отваря при мен.
[center]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 19 мар 2018 23:47

Betchualeng Arnaikem написа:
1982 написа:Той и Путин сигурно ги бара по шундите, ама смеели някоя да си каже. :lol: :lol: :lol: Един вестник си позволи веднъж да напише едно нещо и малко след това пусна кепенците "поради финансови съображения". :lol: :lol: :lol:

Баш кога зачесахте темата се заговори, че може да се ожени за Кабаева. Нея я свързват с него от цифра години.


Да не пусне кепенците още някоя медия скоро. :lol: :lol: :lol:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 19 мар 2018 23:49

THE G.A.M.E написа:Обаче аз и друг път съм чел и чувал Володята да възхвалява онзи строй и СССР.
Тъй че съм склонен да вярвам на публикацията ...


И защо да не го възхвалява, нали е негово творение ..... то не, че си е отишъл онзи строй, това че СССР е станал Русия, а КГБ е станало ФСБ, не значи нищо, просто някакви имена ..... под тях си е същата чума. :lol: :lol:
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 19 мар 2018 23:56

1982 написа:И защо да не го възхвалява, нали е негово творение ..... то не, че си е отишъл онзи строй, това че СССР е станал Русия, а КГБ е станало ФСБ, не значи нищо, просто някакви имена ..... под тях си е същата чума. :lol: :lol:
Мен лично винаги ме е напушвал смях, когато бивши агенти на КГБ и ДС се правят на големи християни.
Произлизат от недрата на антихристки организации, ама четат морал и вяра. :lol:

Онзи поп-контрабандист дето се звери на Радев, и той е същият ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 20 мар 2018 00:12

1982 написа:
Betchualeng Arnaikem написа:
1982 написа:Той и Путин сигурно ги бара по шундите, ама смеели някоя да си каже. :lol: :lol: :lol: Един вестник си позволи веднъж да напише едно нещо и малко след това пусна кепенците "поради финансови съображения". :lol: :lol: :lol:

Баш кога зачесахте темата се заговори, че може да се ожени за Кабаева. Нея я свързват с него от цифра години.


Да не пусне кепенците още някоя медия скоро. :lol: :lol: :lol:

Ако се оженят нема. Ама ще е интересно, защото ще се окаже че не е просто единия да си начеше крастата, а другия да извлече облаги. В смисъл.. то се почна преди сигурно 10 години.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Groucho » 20 мар 2018 00:41

THE G.A.M.E написа:С Християнството. Комунизмът, вика, също бил толкова хуманен и справедлив. :lol: :lol:

Комунизмът като основна идея си е хуманен и справедлив, но на практика е утопия, която няма как да се реализира, затова се стига до тоталитаризъм, при който отново всичко постепенно се съсредоточава в ръцете на малка група от хора, които се превръщат в елит. По-правилно е да се осъжда стигането до тоталитаризъм, а не комунизма. В България след 89-а тоталитарният елит разпредели ресурсите на държавата на свои хора и така се пръкна съвременната "демокрация". Общо-взето нулева промяна, просто смяна на фасадата.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 20 мар 2018 00:45

Кое точно му е справедливото? Пешо и Гешо да си разделят чуждите пари от чуждите идеи и чуждата работа?
[center]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Groucho » 20 мар 2018 01:09

Thsmith написа:Кое точно му е справедливото? Пешо и Гешо да си разделят чуждите пари от чуждите идеи и чуждата работа?

Пешо и Гешо могат да си разделят чуждите пари от чуждите идеи и чуждата работа и при капитализъм/демокрация. Кражба и експлоатация му се вика на това, съществува при всички управления, не само при комунизма. Справедливото в идеята на комунизма е, че се опитва да премахне класите, но практически не успява, защото отново се оформя управленски елит, който е привилегирован. Винаги се образува горна каста в обществото. Справедливото в идеята на комунизма е, че на теория търси по-балансирано разпределение на социални блага за малките хора. Комунизмът е непостроим, една утопия, която се изражда, когато някой се опита да я реализира, защото много бързо нещата ескалират към тоталитаризъм и налагане със сила на решения. Това не значи, че комунизмът е лош като идея.

И определено има допирни точки с Християнството. Въпросът е, че хубавите неща и при комунизма остават само теория на думите, а не се превръщат в действие, както никой не обръща другата буза след плесник и малцина дават втората си риза на ближния.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта