Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 19 апр 2018 00:56

Ебати интереса. Единия предизвика разрушителна война и си срина държавата само и само да не пусне едни тръби и да не вземе едни пари за транзит или опа... за да не засегне руския интерес.
Другия трака с оръжия и прави всичко възможно да съсипе постигнатото от скъпия петрол през последните 15 години с идеята да е по-дълго на власт и да си лапат с неговите хора.

Ебати собствения интерес.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15512
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 19 апр 2018 01:01

Thsmith написа:
Иначе пак четеш пост като дявол евангелие. Къде казвам, че русия трябва да се атакува и превзема? На кой и за какво му е?

[/quote]

На никой за нищо му не е . И на Наполен не беше за нищо, и на Хитлер също... И сега е за нищо:

Изображение

Вардим се от ирански ракети....

А в Афган какво ровят осемнайста година САЩ? То и там е нищо. Нали тъй?
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15512
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 19 апр 2018 01:04

Thsmith написа:Ебати интереса. Единия предизвика разрушителна война и си срина държавата само и само да не пусне едни тръби и да не вземе едни пари за транзит или опа... за да не засегне руския интерес.
Другия трака с оръжия и прави всичко възможно да съсипе постигнатото от скъпия петрол през последните 15 години с идеята да е по-дълго на власт и да си лапат с неговите хора.

Ебати собствения интерес.

Аха, те сами си сриват държавите, взривявят си блокове и метат варели с хлор.
Как е Либия и Ирак? Цъфтят ли? Агфанистан? Иран от кво се вардел и имал интерес...
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 19 апр 2018 01:07

Принципно времената на Наполеон и Хитлер са доста далечни, поне за цивилизованите държави.
Никой няма да тръгне да се бие по снеговете и да умира заради едната слава.

Ако смяташ, че някой реално е тръгнал или се гласи да прави инвазия в русия... няма изобщо за какво да говорим. Просто диалога минава в някаква абсурдна фаза.

--
пп Ами да не разнася онези чували със "захар" някой друг из москва? Май беше точно ФСБ, но изведнъж нещо се случи на един дето ги осветляваше тези работи. Човека нещо се натрови с ядрени материали, сигурно ги е взел от Макдоналдс и пукна. Естествено то с плутоний се заразяваш ей така. :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15512
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 19 апр 2018 01:17

Thsmith написа:Принципно времената на Наполеон и Хитлер са доста далечни, поне за цивилизованите държави.
Никой няма да тръгне да се бие по снеговете и да умира заради едната слава.

Ако смяташ, че някой реално е тръгнал или се гласи да прави инвазия в русия... няма изобщо за какво да говорим. Просто диалога минава в някаква абсурдна фаза.

--
пп Ами да не разнася онези чували със "захар" някой друг из москва? Май беше точно ФСБ, но изведнъж нещо се случи на един дето ги осветляваше тези работи. Човека нещо се натрови с ядрени материали, сигурно ги е взел от Макдоналдс и пукна. Естествено то с плутоний се заразяваш ей така. :lol:

Принципно историята е за да те учи, няма значение колко е далечна...

Аз доколко съм разбрал, Путин нема проблем и повод да направи нещо, да превземе Крим, да иде до Сирия, или се бъркам?
Аз не знам кой какво реално смята, виждам кой къде си гледа интересите на майка си в гъна на майната си, и знам, че руснаците искат да си вардят гъза.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15512
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 19 апр 2018 01:26

Thsmith написа:Принципно времената на Наполеон и Хитлер са доста далечни, поне за цивилизованите държави.
Никой няма да тръгне да се бие по снеговете и да умира заради едната слава.

Ако смяташ, че някой реално е тръгнал или се гласи да прави инвазия в русия... няма изобщо за какво да говорим. Просто диалога минава в някаква абсурдна фаза.

--
пп Ами да не разнася онези чували със "захар" някой друг из москва? Май беше точно ФСБ, но изведнъж нещо се случи на един дето ги осветляваше тези работи. Човека нещо се натрови с ядрени материали, сигурно ги е взел от Макдоналдс и пукна. Естествено то с плутоний се заразяваш ей така. :lol:

"Принципно времената на Наполеон и Хитлер са доста далечни, поне за цивилизованите държави."
Тва е мнооо яко. Съвременния "ЦИВИЛИЗОВАН" Наполеон не контролира части от суверенна държава и не експлоатира нейните енергийни ресурси за собствени нужди? :lol:
Тоя същия Наполеон що не си дига чукалата от Афган?
Далечни били времената.... :lol: Веселяк... :lol:
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 19 апр 2018 01:52

fcb_bg написа:"Принципно времената на Наполеон и Хитлер са доста далечни, поне за цивилизованите държави."
Тва е мнооо яко. Съвременния "ЦИВИЛИЗОВАН" Наполеон не контролира части от суверенна държава и не експлоатира нейните енергийни ресурси за собствени нужди? :lol:
Тоя същия Наполеон що не си дига чукалата от Афган?
Далечни били времената.... :lol: Веселяк... :lol:

"Москва, Москва - тук Кипър. Как ме чуваш? Овър."
"Кипър - тук Москва. Чувам ви отлично. Овър."
"Москва, "пратката" доставена. Овър."
"А Скрипал умре але, але... Овър."
Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 19 апр 2018 02:59

fcb_bg написа:Принципно историята е за да те учи, няма значение колко е далечна...

Аз доколко съм разбрал, Путин нема проблем и повод да направи нещо, да превземе Крим, да иде до Сирия, или се бъркам?
Аз не знам кой какво реално смята, виждам кой къде си гледа интересите на майка си в гъна на майната си, и знам, че руснаците искат да си вардят гъза.




Ама изобщо... прочети Гибелта на една империя от Гайдар и ще ти стане много интересно как е познал какво ще се случи. Между другото и доста исторически връзки има и нещата са едно към едно. Нали историята е за да те учи :lol:


---
пп Бъркаш много значението на цивилизована. Да не говорим за колосалната грешка в разпадането на колониалния свят през миналия век.
Едно е да отидеш някъде и да губиш единици наемници с цел да обезпечиш икономическите си интереси и съвсем друго е да даваш колосални жертви за едната слава. Никой цивилизован човек в 21 век няма да тръгне да се жертва заради слава и няма да приеме жертви по-големи от тези през втората световна за този дето духа.
Едно време битките са за слава, сега са за пари и по-добър живот.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Groucho » 19 апр 2018 09:31

Thsmith написа:Едно време битките са за слава, сега са за пари и по-добър живот.

Tц, и едно време битките са били за второто. Инициирането на война винаги си е било за земя/ресурс/пари.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13773
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Pichichi » 19 апр 2018 10:11

.. Да не говорим за колосалната грешка в разпадането на колониалния свят през миналия век.


Смит ти си голям фен на робовладелците!
:lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: InformationChannel и 44 госта