Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 20 апр 2018 12:59

Thsmith написа:Ми де да знам. Все съм останал с впечатлението, че не водя диалог с Чучка? Преди да продължим би ли ми казал кога и къде по време на "средновековието" до ерата на Бонапарт са налични държави Рим (и не се прави на интересен с Папите) и Картаген. След това може да продължиш и да ми обясниш в коя част на Европа е това нещо Картаген.

След като ми обясниш тези неща, тогава може да продължим този диспут.

Само не почвай като Радко с географията и чуденето как от САЩ може да стигнеш до СССР без да минаваш през Германия.

Дискусията беше за ВСИЧКИ войни, във ВСИЧКИ времена, ВСЯКАКВИ райони.
Това, че ти си решил да стесниш всичко това до някакви "удобни" параметри си е твой проблем.
Но да се върнем на СРЕДНОВЕКОВНА Европа, по времето ПРЕДИ Наполеон. Войните между Русия и Швеция нещо "елегантно" ги пропусна. Мисля, че и двете са ДЪРЖАВИ в Европа и войните между тях са ПРЕДИ Наполеон. Може и да бъркам...

THE G.A.M.E
Мнения: 49958
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 20 апр 2018 13:23

blue avalanche написа:
THE G.A.M.E написа:С оглед на историята, редица съседи на Русия имат пълно право да се притесняват от руска агресия.

С оглед на историята, съседите на Германия имат ли право да се "притесняват"?
Ами нямат, щото немчугите не дрънчат с оръжия.
Поне за сега, за в бъдеще, ще видим какво ще стане, когато онези отвъд Океана си разкарат войските от там.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Groucho » 20 апр 2018 13:34

Thsmith написа:Какви ресурси и пари имаш в този период бре?

Земята какво е, ако не ресурс? От кога има пари и ресурси на тоя свят? От 17 век? 19 век? Всяко иницииране на военен конфликт е за пари и ресурс, ако ще ресурсът да е бил кожа от мамути по него време. При религиозните войни ресурсът е хората, увеличаване на зоната на контрол.
И Англия, и Холандия, и Испания са заграбили толкова злато и ресурси от колониите си, че това какво казва някой си, когато вече му се е сторило нерентабилно да се занимават с отвъдморските територии е без значение.
За слава били войните... Сори, ама това може да го каже някое дете, точно толкова е наивно.

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17329
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот slash1912 » 20 апр 2018 18:02

Изображение
ЧРД на един от най-великите политици!
Image

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 20 апр 2018 21:44

Ти не си добре. А това, че тази снимка със ЗАБРАНЕНИ символи продължава да стои тук означава, че и модераторите само си клатят краката.
Сега сигурно ще ме баннат, заради този коментар. А самите себе си няма ли да баннат? За несправяне с работата...

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17329
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот slash1912 » 20 апр 2018 21:58

Нещо невярно да съм написал?Човека се е борил срещу комунизма,ционизма и господството на евреите-все неща от които страдаме днес.За арабелите напълнили добрата стара Европа изобщо няма смисъл да говорим.
Image

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23300
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 20 апр 2018 22:13

blue avalanche написа:Дискусията беше за ВСИЧКИ войни, във ВСИЧКИ времена, ВСЯКАКВИ райони.

Дискусията беше в Европа и средновековието до Наполеон. Ти ако не четеш си е твоя работа.

Groucho написа:
Thsmith написа:Какви ресурси и пари имаш в този период бре?

Земята какво е, ако не ресурс? От кога има пари и ресурси на тоя свят? От 17 век? 19 век? Всяко иницииране на военен конфликт е за пари и ресурс, ако ще ресурсът да е бил кожа от мамути по него време. При религиозните войни ресурсът е хората, увеличаване на зоната на контрол.
И Англия, и Холандия, и Испания са заграбили толкова злато и ресурси от колониите си, че това какво казва някой си, когато вече му се е сторило нерентабилно да се занимават с отвъдморските територии е без значение.
За слава били войните... Сори, ама това може да го каже някое дете, точно толкова е наивно.

Всъщност обратното е детско. Може да погледнеш и как се отразява на цените и инфлацията златото което идва в Испания от новия свят. Напълно случайно е и 5 те обявявания на несъстоятелност на правителството в период от 80 години до 1680 :lol:
И земята не винаги е ресурс. Може да е актив, но може и да е пасив.
Между другото се сещам за интервенция в подкрепа на твоята теза. Понеже ти си мълчиш. Кромуел се намесва в полза в съюз с Краля Слънце срещу Холандците и в замяна получава Дюнкерк. Е вярно, че го прави за да държи заета желязната армия и да не ги оставя без работа в Англия, но това е подробност. Важното е, че има икономическа полза, а и Луи плаща за кампанията. Естествено той го прави за славата си и предоставя всички придобивки на Англия, но : )))
Последна промяна от Thsmith на 20 апр 2018 22:25, променено общо 1 път.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 20 апр 2018 22:23

slash1912 написа:Нещо невярно да съм написал?Човека се е борил срещу комунизма,ционизма и господството на евреите-все неща от които страдаме днес.За арабелите напълнили добрата стара Европа изобщо няма смисъл да говорим.

Борил се е като прасе с тиква.
Борил се е с "ционистите", които не са можели да се откупят. ;)
Англичаните към коя "графа" спадат? На комунистите, на ционистите или на "господството на евреите"?
Или той с тях не се е "борил"?
Поляците към коя категория спадат?

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17329
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот slash1912 » 20 апр 2018 22:32

blue avalanche написа:
slash1912 написа:Нещо невярно да съм написал?Човека се е борил срещу комунизма,ционизма и господството на евреите-все неща от които страдаме днес.За арабелите напълнили добрата стара Европа изобщо няма смисъл да говорим.

Борил се е като прасе с тиква.
Борил се е с "ционистите", които не са можели да се откупят. ;)
Англичаните към коя "графа" спадат? На комунистите, на ционистите или на "господството на евреите"?
Или той с тях не се е "борил"?
Поляците към коя категория спадат?

Англичаните спадат към графата олигофрени.Те му обявяват война,не той на тях и само това че са на остров ги спасява от съдбата на франсетата.
Поляци в Данциг няма,има германци.Питай франсетата и англетата по каква причина решават да го дадат на Полша.
Image

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 20 апр 2018 22:42

slash1912 написа:
blue avalanche написа:
slash1912 написа:Нещо невярно да съм написал?Човека се е борил срещу комунизма,ционизма и господството на евреите-все неща от които страдаме днес.За арабелите напълнили добрата стара Европа изобщо няма смисъл да говорим.

Борил се е като прасе с тиква.
Борил се е с "ционистите", които не са можели да се откупят. ;)
Англичаните към коя "графа" спадат? На комунистите, на ционистите или на "господството на евреите"?
Или той с тях не се е "борил"?
Поляците към коя категория спадат?

Англичаните спадат към графата олигофрени.Те му обявяват война,не той на тях и само това че са на остров ги спасява от съдбата на франсетата.
Поляци в Данциг няма,има германци.Питай франсетата и англетата по каква причина решават да го дадат на Полша.

А той, даже без да обявява война на Полша, нахлува и почва да трепе поляци. Което, разбира се, го прави, как беше там..."един от най - великите политици". :roll:
Само Данциг ли му трябваше? И като имаше Данциг що удави в кръв Варшавското въстание? Кво му пречеше?


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 26 госта