Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 20 сеп 2018 12:35

AndreshkoGacovBacov написа::)

Такъв "кУлт" към държавата Израел няма в никой "футболен форум" по Света ...
Дори в Израел ...
Е, този към Матър Ръша е дооооста по сериозен... И вреден. :|

Инак в онези земи очевидно изборът е между израелците и мюсюлманите.
Аз съм за евреите, както писах, въпрос на цивилизационен избор. 8-)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21352
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот metodito » 20 сеп 2018 12:59

THE G.A.M.E написа:Я пак? Искам да ми посочиш на картата на света преди 1948 държавата (страна с името) Израел.Територията Сирия никога не е била Държава в етно-националният смисъл.
Дълго време са част от Рим, после "Византия", след това Арабският халифат и последно провинция в Османската империя.
Това, което е факт е, че са създадени с решение на "Великите" сили. Също както и настоящият Израел.
Така стоят нещата и с Йордания/Палестина
Така че, аз разлика не виждам... Както едните имат право да са там, така и другите.
Вече, кой-крив кой-прав в конфликтите, очевидно това също е въпрос на гледна точка.
Моята е, че предпочитам Израел да се ширят в онези земи. Не харесвам ислям, като религия.
Деструктивна е.
Единствено при нея има - Покорявай с огън и меч.
Различните деноминации допускат насилието над НЕмюсюлмани и... Жени.

От мюсюлманите харесвам единствено родните българо-мохамедани ( така-наречените помаци ) и тези във Волжка България ( Татарстан ) ... К'во да се прави, кръвта вода - не става.

Израел... Хващаш се за името.
Но по назад писах, че еврейска и юдейска Държава е имало преди около 2 500 - 3 000 г.
Днес в Йеросалим е пълно с наименования, които съдържат в името си "Давид".
"Стената на Давид", "Двореца на Давид", "Подземието на Давид" и т.н. Дори арабите не са пипнали тези наименования.

Пак ти казвам, бъркаш Ислям с ислямизъм. Евреите са нямали държава. Иначе, победителите пишат историята. Това, че пропагандата може да вкара нещо в учебниците, не го прави факт. Държавата Израел нарушава международни спогодби, които самата тя е подписала, с постоянното си разширяване, и това става с мълчаливото съгласие на международната общност.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 20 сеп 2018 13:17

metodito написа:Пак ти казвам, бъркаш Ислям с ислямизъм. Евреите са нямали държава. Иначе, победителите пишат историята. Това, че пропагандата може да вкара нещо в учебниците, не го прави факт. Държавата Израел нарушава международни спогодби, които самата тя е подписала, с постоянното си разширяване, и това става с мълчаливото съгласие на международната общност.
Нищо не бъркам, в исляма има пасажи призоваващи за насилие.
И аз съм на мнение, че не всички мюсюлмани са боклуци, но няма как понякога покрай сухото гори и мокрото.
Мнозинството са лесно податливи, а самата религия... Ами виж палестинските градове и поселища, виж тези на евреите.
Едните приличат на коптори, другите на оазис.
В исляма е забранено образованието за обществото. По сериозното обучение е запазено само за хората, занимаващи се с ислям. Тоест тези, които после стават "духовни водачи".
Има някои по светски настроени Държави и политици, тях мога само да ги приветствам.

Настоящите израилтяни са наследници - издънка на древните. Както ние сме такива на "пра-българите".
Все едно да кажеш, че нямаме право да считаме "Първото Българско Царство" и "Второто Българско Царство" за наши Държави.

Не знам какво нарушава Израел, не ги смятам за светци или нещо подобно, просто вземам тяхната страна в конфликта.
Толкоз.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 20 сеп 2018 14:15

SilentKiller написа:Отрепко комунистическа, никой не ми плаща за постовете. Просто показвам колко сте ЖАЛКИ, русофилските тролове ! :lol: :mrgreen:


:shock:

Много си груб ...
:cry:

п.с. и не че нещо, ама и "кхомунизЪма" НЕ е дЕло на гОите ...

:lol:

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 21 сеп 2018 00:12

THE G.A.M.E написа:Моята е, че предпочитам Израел да се ширят в онези земи. Не харесвам ислям, като религия.

Онези с плитките не са по-фотогенични от чалмалиите. ;)
И, повярвай ми, със същото удоволствие ще изколят и християните, и мюсулманите в Йерусалим. Ако им се отдаде възможност.
Старият Завет е изпълнен с насилие. "Око за око, зъб за зъб." и т.н. Насилствено превръщане в юдеи. Клането при Деир Ясин. И т.н.
Май не си запознат с ционизма и други радикални течения в юдеизма. ;)

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15564
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 21 сеп 2018 00:30

AndreshkoGacovBacov написа:
SilentKiller написа:Отрепко комунистическа, никой не ми плаща за постовете. Просто показвам колко сте ЖАЛКИ, русофилските тролове ! :lol: :mrgreen:


:shock:

Много си груб ...
:cry:

п.с. и не че нещо, ама и "кхомунизЪма" НЕ е дЕло на гОите ...

:lol:

То тва за него си е линия, инак не е такъв. "Комунист, отреопка, Кремъл с малка буква, путКин, русофислски трол..." - речник до болка познат.
Ще ги познаеш по обидите.
Обиждат на политическа основа.
Фоби.
Платени фоби.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 21 сеп 2018 11:36

blue avalanche написа:
THE G.A.M.E написа:Моята е, че предпочитам Израел да се ширят в онези земи. Не харесвам ислям, като религия.

Онези с плитките не са по-фотогенични от чалмалиите. ;)
И, повярвай ми, със същото удоволствие ще изколят и християните, и мюсулманите в Йерусалим. Ако им се отдаде възможност.
Старият Завет е изпълнен с насилие. "Око за око, зъб за зъб." и т.н. Насилствено превръщане в юдеи. Клането при Деир Ясин. И т.н.
Май не си запознат с ционизма и други радикални течения в юдеизма. ;)
В детайли не съм запознат, но знам, че в "Талмуда" има някои расистки и доста притеснителни съждения.

Но... До колкото съм запознат, между 30 и 40 % от израилтяните не са религиозни, тоест - атеисти са.
А по голямата част от останалите не приветстват въпросните текстове.

Като цяло има много сериозно объркване на евреите живущи в Израел, с тези, дето са с реална власт в целият свят.
Тези-последните, са опасните. Но за тях няма род, родина и религия, те си гледат интересите, които са над който и да е етнос и религия.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21352
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот metodito » 21 сеп 2018 12:38

THE G.A.M.E написа:
metodito написа:Пак ти казвам, бъркаш Ислям с ислямизъм. Евреите са нямали държава. Иначе, победителите пишат историята. Това, че пропагандата може да вкара нещо в учебниците, не го прави факт. Държавата Израел нарушава международни спогодби, които самата тя е подписала, с постоянното си разширяване, и това става с мълчаливото съгласие на международната общност.
Нищо не бъркам, в исляма има пасажи призоваващи за насилие.
И аз съм на мнение, че не всички мюсюлмани са боклуци, но няма как понякога покрай сухото гори и мокрото.
Мнозинството са лесно податливи, а самата религия... Ами виж палестинските градове и поселища, виж тези на евреите.
Едните приличат на коптори, другите на оазис.
В исляма е забранено образованието за обществото. По сериозното обучение е запазено само за хората, занимаващи се с ислям. Тоест тези, които после стават "духовни водачи".
Има някои по светски настроени Държави и политици, тях мога само да ги приветствам.

Настоящите израилтяни са наследници - издънка на древните. Както ние сме такива на "пра-българите".
Все едно да кажеш, че нямаме право да считаме "Първото Българско Царство" и "Второто Българско Царство" за наши Държави.

Не знам какво нарушава Израел, не ги смятам за светци или нещо подобно, просто вземам тяхната страна в конфликта.
Толкоз.


Определено не четеш където и каквото трябва, човек. Поработи над това.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот THE G.A.M.E » 21 сеп 2018 19:19

metodito написа:Определено не четеш където и каквото трябва, човек. Поработи над това.
Е, това не е ли въпрос на източници ?
Един вярва на едни, друг на други, трети не вярва на никакви... Очевидно само времето може да покаже реалноста.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23322
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 21 сеп 2018 19:27

blue avalanche написа:
THE G.A.M.E написа:
Старият Завет е изпълнен с насилие. "Око за око, зъб за зъб." и т.н.

"Око за око, зъб за зъб" е справедливост, а не насилие :lol:


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka и 49 госта