Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Warped » 14 авг 2018 16:57

boabbb написа:
Warped написа:Има запетая :lol: и по важното, е че е вярно


Значи не можеш да си представиш колко земя се е обработвала по време на т.нар. "соц" ;) В пъти повече от сега, гарантирам ти

Не че немога а направо го знам по документи 8-) Та недей да гарантираш
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Warped » 14 авг 2018 17:03

Може да кажете, че по соца са произвеждали повече- домати, краставици, чушки и тн. продукция, ама тва е друго. Тука вече отиваме, че например едни от най големите земеделски фирми в момента са турски, има една много голяма сръбска. Вече какво укриват, какво пишат като "необработваема", а я обработват, но я водят така за да не плащат рента върху нея и тн.
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23283
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 14 авг 2018 17:04

boabbb написа:Поредните глупости на търкалета, за съжаление ... Може да се изненадаш, но има много хора, които биха си останали на село цял живот, но при положение, че държавната политика спомага за това в тези села да има опасност да умреш от глад, няма как да се случи и затова идват в концентрационния лагер, наречен София, за да се оплаквате после "кореняците" от тях :idea: Сега като вече 30 години го няма "соца" , защо пътищата ни са в пъти по-зле от тогава :?:

Какво да спомага държавата? Да вземе да поддържа болница за 30 души или да вземе от по продуктивно работещите и да им даде субсидии за да си живеят на село?

Защото нямаше Пиночет да раздаде правосъдие на престъпниците и същите се пребоядисаха и продължиха разрушителната си политика под друг лозунг.

AndreshkoGacovBacov написа:Тва е положението ...
:cry:
На 11 Ноември 89-та сутринта ние имахме една подредена държава ... Която разполагаше със всичко необходимо, за да тръгне напред и да направи Чудеса ...

И така за няма и 15 години си съсипахме Държавата ...

:)

Нямаше ли тема за вицове? Там можеш да си пишеш глупостите за просперираща и подредена държава :lol:
И да, съществуването преди 89 е мизерно от всяка една гледна точка.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24518
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот boabbb » 14 авг 2018 18:59

Warped написа:
boabbb написа:
Warped написа:Има запетая :lol: и по важното, е че е вярно


Значи не можеш да си представиш колко земя се е обработвала по време на т.нар. "соц" ;) В пъти повече от сега, гарантирам ти

Не че немога а направо го знам по документи 8-) Та недей да гарантираш


След окрупняване на ТКЗС-тата към 70-та година са останали 700 стопанства, всяко със средно 70 000 дка обработваема земя - това прави грубо 50 млн. декара ;) 2015-2016 излязоха данни за няколкогодишно увеличение, като бяха стигнали до 35 млн. дка ;) Един път и половина в полза на ТКЗС-тата ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 14 авг 2018 19:42

Thsmith написа:- Какво са използвали Х и Y в стилистическите си произведения и приравняването му към реалното значение на думата е като да слушаш мача по радиото и да спориш дали е имало дузпа. :lol:

- Напротив, отново грешиш. Особено изхождайки от исторически правилните решения и разбирането на ситуацията. :lol:

Другото може да се обясни със стокхолмски синдром. 8-)


"...исторически правилните решения и разбирането на ситуацията...." - "историческата" ситуация има винаги няколко трактовки, драги ми, Смити ! Една е трактовката на вълка, друга е трактовката на неговата жертва - овцата. Истината има много лица и зависи от гледната точка.Схващаш ли колко си праволинеен, Смити, праволинеен си като болшевик. Набий си го в либералната англосаксонска главица, че човешкото общество винаги се е състояло от социални класи, а обществените интереси на тези класи НИКОГА НЕ СЪВПАДАТ. Колкото и да отричате класите, либерали нещастни, те съществуват и не може да се промени общественото благосъстояние без промяна на трудово-правните производствени отношения - ФАКТ . Измудихте теории, как високите технологии щели да раздадат мед и масло на всички и тем подобни щуротии. Вятър и магла, богатите станаха свръх богати, а бедните, бездомните, ровещи в кофите за боклук за да оцелеят, не намаляха, а станаха много повече. Това което е добро за работника, не е полза на капиталиста и обратно. Единственото което може да обедини едно общество е национализмът и външната заплаха.Затова за възхода на Путин и възраждането на Русия са виновни англосаксонските либерали, които притиснаха руската мечка в ъгъла и я принудиха да се разшава. И понеже до сега са си имали работа с туземци и бедуини, хал-хабер нямат, какво ги чака, ами продължават да нагнетяват пружината и да наливат вода в мелницата на руския национализъм... Самоубийци...
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 14 авг 2018 21:31

Thsmith написа:................
Нямаше ли тема за вицове? Там можеш да си пишеш глупостите за просперираща и подредена държава :lol:
И да, съществуването преди 89 е мизерно от всяка една гледна точка.


:cry:

За твое съжаление - "научните данни" и "статистики" ... както и "впечатленията на очевидците" - се оказват кОренно различни от твоето "становище" по въпроса ...
:cry:
"АЗ" не съм ти проблем ...
Проблем са ти няколко милиона българи ...

кОфти ситуация ...

:cry:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23283
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 14 авг 2018 23:21

pampi написа:
"...исторически правилните решения и разбирането на ситуацията...." - "историческата" ситуация има винаги няколко трактовки, драги ми, Смити ! Една е трактовката на вълка, друга е трактовката на неговата жертва - овцата. Истината има много лица и зависи от гледната точка.Схващаш ли колко си праволинеен, Смити, праволинеен си като болшевик. Набий си го в либералната англосаксонска главица, че човешкото общество винаги се е състояло от социални класи, а обществените интереси на тези класи НИКОГА НЕ СЪВПАДАТ. Колкото и да отричате класите, либерали нещастни, те съществуват и не може да се промени общественото благосъстояние без промяна на трудово-правните производствени отношения - ФАКТ . Измудихте теории, как високите технологии щели да раздадат мед и масло на всички и тем подобни щуротии. Вятър и магла, богатите станаха свръх богати, а бедните, бездомните, ровещи в кофите за боклук за да оцелеят, не намаляха, а станаха много повече. Това което е добро за работника, не е полза на капиталиста и обратно. Единственото което може да обедини едно общество е национализмът и външната заплаха.Затова за възхода на Путин и възраждането на Русия са виновни англосаксонските либерали, които притиснаха руската мечка в ъгъла и я принудиха да се разшава. И понеже до сега са си имали работа с туземци и бедуини, хал-хабер нямат, какво ги чака, ами продължават да нагнетяват пружината и да наливат вода в мелницата на руския национализъм... Самоубийци...

Една трактовка от вълка и една от жертвата, а и една реална. Ти може да си гледаш трактовките на вълка и на жертвата, а аз се концентрирам върху реалната ситуация.
Да преминем напред. Никога не съм бил либерал, няма и да бъда. Недей да обиждаш. И естествено, че има класи. Класите са нещо неотменно и необходимо на всяко общество.
Никой не открива дадена фирма за да прави добро на работника. Работника преживява благодарение на фирмата, но не това е идеята. Идеята е собственика да капитализира усилията и вложените средства в печалба и в това няма нищо лошо. Японската кастова система е много добра между другото.

И накрая... точно с такива са си имали работа и с такива си имат работа и сега. Виж кой се прострелва сам в крака е съвсем друга тема и предполагам, че ще имаме възможност да я дискутираме в бъдеще. При неминуема крах и разпад : ) Излишно е да изпреварваме събитията.

AndreshkoGacovBacov написа:
Thsmith написа:................
Нямаше ли тема за вицове? Там можеш да си пишеш глупостите за просперираща и подредена държава :lol:
И да, съществуването преди 89 е мизерно от всяка една гледна точка.


:cry:

За твое съжаление - "научните данни" и "статистики" ... както и "впечатленията на очевидците" - се оказват кОренно различни от твоето "становище" по въпроса ...
:cry:
"АЗ" не съм ти проблем ...
Проблем са ти няколко милиона българи ...

кОфти ситуация ...

:cry:

Проблем? Доста широко използваш думата.

Точно научните данни и статистики защитават становището ми. Ти от друга страна просто говориш за времето в което ти е ставало без синьо хапче и си фантазираш за някакво Ел Дорадо, което е всъщност са дверите на пещерата на Плутон или клоаката на Харон :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 14 авг 2018 23:56

Thsmith написа:...
Ти от друга страна просто говориш за времето в което ти е ставало без синьо хапче
...


:lol:

Пич, ппродължаваш поне за 3-ти път да я пишеш тая простотия ...
Не Й обръщах внимание, но вече е редно да уточня нещо ...
:cry:

Разбирам, че се опитваш да се направиш на "остроумен"... а и да изместиш темата в сферата на "поколенческите различия" ...
Ще те разочаровам ...
Познавам уникални глупаци, тъпаци и дебили от "моето поколение"... както и "уникално свежи и умни копелета" от твоето поколение ...

Възрастта носи "опит" и "мъдрост"... но само при хората, които генетично си имат акЪл ...
При глупаците - нещата само се влошават с напредването на годините ... / а ти явно си млад ... :cry: /

АпропО - никой не знае докога ше му "става" пишката ... нито колко му е писано ...
:cry:

Засега съм на 52 и се чувствам добре ... ученичките още се обръщат след мене по улиците ... :)
но колкото и каквото ми е писано - то ще си стане ... БожА Работа ...

Ти обаче - не дърпай дявола за опашката ...
Моето поколение /като цяло/ сме кърмени поне по година и половина ... и после сме пиели всеки ден по литър мляко до казармата ... спортували сме активно по 10-15 години... и сме яли естествени продукти ...
Общо взето - добре сме си "подложили" за Бъдещето още при "СоциализЪма" ...
И засега - криво-лево даЯниме ...
:cry:

Ти му мислИ ...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23283
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 15 авг 2018 00:03

Аз не се опитвам да сменя темата, а напротив. Да намеря логично обяснение за откровените несъответствия между реалността и твоите спомени или просто разбиранията ни за мизерия.
Единственото логично обяснение е, че ти липсва младостта и носталгията те кара да виждаш всичко в розово. Или тролването де :lol:

Иначе в никакъв случай не ти пожелавам да окапеш, просто търся логично обяснение.

пп Казармата много повече може да се нарече "робство" в сравнение с това което ти именуваш така. :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 15 авг 2018 00:07

Thsmith написа:...
Работника преживява благодарение на фирмата
.......


:lol:

Ти май наистина си идиот ...
Това ми е любимото изречение на тЪпия "български пишмАн-бизнесмен" - "АЗ давам хляб на 100 /1 000, 10 000/ човека "...

:lol: :lol: :lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта