Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9290
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот bubka » 31 мар 2024 23:55

THE G.A.M.E написа:
ReBorn1982 написа:Янките с едни смешни талибани 20 години не успяха да се справят, щели руснаците да направят на тор ....
Ами оръжията им и тези на техните Съюзници, занулиха към 400 хил. сибирстанеца... :lol:
Мда, 'ногУ слаби тия САЩ ... :mrgreen:


400 хил не е точна бройка, направо към 5-6 милиона :lol: .
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23401
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 01 апр 2024 02:12

ReBorn1982 написа:
Thsmith написа:
ReBorn1982 написа:Янките с едни смешни талибани 20 години не успяха да се справят, щели руснаците да направят на тор ....

Янките се справиха за броени дни с тях, както правят обикновено.


Затова сигурно 2021-а бягаха като посрани от Кабул .....

Бягаха афганистанците, янките си се прибраха планирано и не добре организирано след като решиха, че вече нямат сметка да са там.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9102
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Soulen » 01 апр 2024 09:08

Хубави резултати в Турция на местните избори. Султана колкото и да ги мачка и да иска да възстановява Османската империя, турците в големите градове искат европейски начин на живот, не ориенталски.

Иначе бая екшън си е имало, трима умрели от масовите размирици. Турция е като буре с барут, готово да избухне, там не са търпеливи и апатични като нас.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12840
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Eminem » 01 апр 2024 09:56

За нас е важно да си пазят тяхната страна на границата. Отпуснат ли се там, тук при нас ще стане извънредно положение.

tmanolov
Мнения: 4150
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот tmanolov » 01 апр 2024 09:59

Eminem написа:За нас е важно да си пазят тяхната страна на границата. Отпуснат ли се там, тук при нас ще стане извънредно положение.

Точно, поради което успехът на техните умнокрасиви на местните избори не е добра новина за нас, щото ще има жу су и и юруш на маслините, пардон социалките. Хубавото е, че местната власт в техния случай не пее в джаза, важен с само султанът, пардон президентът :mrgreen:
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9102
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Soulen » 01 апр 2024 10:04

tmanolov написа:
Eminem написа:За нас е важно да си пазят тяхната страна на границата. Отпуснат ли се там, тук при нас ще стане извънредно положение.

Точно, поради което успехът на техните умнокрасиви на местните избори не е добра новина за нас, щото ще има жу су и и юруш на маслините, пардон социалките. Хубавото е, че местната власт в техния случай не пее в джаза, важен с само султанът, пардон президентът :mrgreen:

Не гледате на нещата от всички гледни точки. Султана трябва да е зает с вътрешни врагове, за да не прави глупости навън. Ако Путин имаше сериозна конкуренция в държавата си, нямаше сега да има война на 200км от България. Така че трябва да има боричкания, които все пак е хубаво да не ескалират в анархия и да поддържат баланса на силите.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

tmanolov
Мнения: 4150
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот tmanolov » 01 апр 2024 10:11

Soulen написа:
tmanolov написа:
Eminem написа:За нас е важно да си пазят тяхната страна на границата. Отпуснат ли се там, тук при нас ще стане извънредно положение.

Точно, поради което успехът на техните умнокрасиви на местните избори не е добра новина за нас, щото ще има жу су и и юруш на маслините, пардон социалките. Хубавото е, че местната власт в техния случай не пее в джаза, важен с само султанът, пардон президентът :mrgreen:

Не гледате на нещата от всички гледни точки. Султана трябва да е зает с вътрешни врагове, за да не прави глупости навън. Ако Путин имаше сериозна конкуренция в държавата си, нямаше сега да има война на 200км от България. Така че трябва да има боричкания, които все пак е хубаво да не ескалират в анархия и да поддържат баланса на силите.

В случая не съм съгласне с теб - гледаш тактически, а не стратегически. По-добре е султанът да си е там, а не жусуитата, както е и навсякъде. Видяхме го отлично за няколко години у нас, където султан БХ беше сменен от жусуита - набихме се с тонове дълг, вдигнаха инфлацията до небесата, загробиха ни с пенсиите, клекнаха за севернафиромия, насраха се с констентуцията от мазни кайвета, а за капак зарязаха инвестиционната програма и народът мре по пътищата. Чак Бх ми е симпатичне на фона на местният умнокрасивитет - представяш ли си (не вярвам, че е възможно да го казвам!). А за Украйна да не почвам, че пак заради скапаните жусуита се случи всичко
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9102
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Soulen » 01 апр 2024 10:15

tmanolov написа:В случая не съм съгласне с теб - гледаш тактически, а не стратегически. По-добре е султанът да си е там, а не жусуитата, както е и навсякъде. Видяхме го отлично за няколко години у нас, където султан БХ беше сменен от жусуита - набихме се с тонове дълг, вдигнаха инфлацията до небесата, загробиха ни с пенсиите, клекнаха за севернафиромия, насраха се с констентуцията от мазни кайвета, а за капак зарязаха инвестиционната програма и народът мре по пътищата. Чак Бх ми е симпатичне на фона на местният умнокрасивитет - представяш ли си (не вярвам, че е възможно да го казвам!). А за Украйна да не почвам, че пак заради скапаните жусуита се случи всичко

Аз не казвам, че трябва да падне. Все още не, защото е важен за мигрантите и трябва да се държи под контрол. Твърдя само, че е важно да има постоянна конкуренция, да са му трън в задника въпросните умнокрасиви и той да си води войната с тях, а не да му е широко около врата и да получи абсолютна власт.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

tmanolov
Мнения: 4150
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот tmanolov » 01 апр 2024 10:18

Soulen написа:
tmanolov написа:В случая не съм съгласне с теб - гледаш тактически, а не стратегически. По-добре е султанът да си е там, а не жусуитата, както е и навсякъде. Видяхме го отлично за няколко години у нас, където султан БХ беше сменен от жусуита - набихме се с тонове дълг, вдигнаха инфлацията до небесата, загробиха ни с пенсиите, клекнаха за севернафиромия, насраха се с констентуцията от мазни кайвета, а за капак зарязаха инвестиционната програма и народът мре по пътищата. Чак Бх ми е симпатичне на фона на местният умнокрасивитет - представяш ли си (не вярвам, че е възможно да го казвам!). А за Украйна да не почвам, че пак заради скапаните жусуита се случи всичко

Аз не казвам, че трябва да падне. Все още не, защото е важен за мигрантите и трябва да се държи под контрол. Твърдя само, че е важно да има постоянна конкуренция, да са му трън в задника въпросните умнокрасиви и той да си води войната с тях, а не да му е широко около врата и да получи абсолютна власт.

+1, така съм съгласен - натискане, но без да се достига точката на пречупване. Нещо такова се мъчат да правят с Путлер, но там, за съжаление, нещата постоянно ескалират от глупостта на яловите в прекия и преносен смисъл евролидери
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4468
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот tiamat » 01 апр 2024 12:37

tmanolov написа:
Soulen написа:
tmanolov написа:
Eminem написа:За нас е важно да си пазят тяхната страна на границата. Отпуснат ли се там, тук при нас ще стане извънредно положение.

Точно, поради което успехът на техните умнокрасиви на местните избори не е добра новина за нас, щото ще има жу су и и юруш на маслините, пардон социалките. Хубавото е, че местната власт в техния случай не пее в джаза, важен с само султанът, пардон президентът :mrgreen:

Не гледате на нещата от всички гледни точки. Султана трябва да е зает с вътрешни врагове, за да не прави глупости навън. Ако Путин имаше сериозна конкуренция в държавата си, нямаше сега да има война на 200км от България. Така че трябва да има боричкания, които все пак е хубаво да не ескалират в анархия и да поддържат баланса на силите.

В случая не съм съгласне с теб - гледаш тактически, а не стратегически. По-добре е султанът да си е там, а не жусуитата, както е и навсякъде. Видяхме го отлично за няколко години у нас, където султан БХ беше сменен от жусуита - набихме се с тонове дълг, вдигнаха инфлацията до небесата, загробиха ни с пенсиите, клекнаха за севернафиромия, насраха се с констентуцията от мазни кайвета, а за капак зарязаха инвестиционната програма и народът мре по пътищата. Чак Бх ми е симпатичне на фона на местният умнокрасивитет - представяш ли си (не вярвам, че е възможно да го казвам!). А за Украйна да не почвам, че пак заради скапаните жусуита се случи всичко

Я пак за тоновете дълг?
Мисля, че не ти приляга да сееш дезинформация.
Освен ако нямаме различна дефиниция за "тонове", разбира се :)

Изображение
Изображение

За другото нямам вереме да коментирам, но като че ли само за пенсиите съм съгласен.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта