Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17658
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 18 авг 2021 15:22

Ще се надяват да е имало и други 12-годишни на партито, защото 20-годишните вероятно са починали или с деменция. Предимството на 65-та е липсата на камери.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23359
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 18 авг 2021 17:24

Martin_K написа:
Thsmith написа:Странно ми е, че цитираш мен и отговаряш привидно на мен, а се обръщаш към някой друг. Това да не е някакъв личностен проблем? :lol:

Оправдават се тези, които чувстват някаква вина. Ако смяташ Pax Romana за нещо различно от цивилизоване на общества и народи, аз какво мога да направя? Същото е и с теорията и идеята на Теди, а Пакс каквото там измисли със съвецки ботуш няма как да съществува. Може да го сравниш с набезите на варварите над Рим и нищо повече. :lol:



Личностният проблем си е чисто твой, Кузнечкин, и сам ще си му береш гайлето. Аз поне досега не бях срещал такъв, който да твърди колко му е кеф, когато го налагат по главата с голямата лопата, каквото преди време направи с теб Шмаротцера (всички се смяхме). Че и си искаше още – пак добре, че оня излезе милостив (от друга категория си беше, длъжни сме да му го признаем, тук интелектуалци като него почти не се срещат). При тази твоя явна склонност към мазохизъм направо да се запита човек на пачаври от какъв точно пол и за какви действия си плащаш. Да не се окаже, че с единия крак си стъпил на другия бряг? :) Нищо де, и така да е, поне ще си в тон с новите демократични тенденции, толкова демократично натрапвани ни от световния демократичен център.
Всички сме чели как дългото пребиваване в англоезични пансиони дава трайно отражение върху психиката, но чак до такава степен не бях очаквал. Дори не искам да си представям на какви унижения си бил подлаган, за да стигнеш до сегашното си състояние. Разбирам те и ти съчувствам, но няма как да ти помогна по друг начин, освен да те насоча към общественото здравеопазване. Разправят, че благодарение на дългогодишните реформи нивото му напоследък рязко се е повишило.


А това, което няма как да оправдаеш (затова и нямаш никакво желание, а вероятно и възможности да се опиташ да го правиш), отдавна се е превърнало в основен проблем за целия свят. И логично светът сам постепенно си изработва механизми за противодействие. Накратко казано, получава се като при толкова популярното махало – колкото повече се престараваш да го огъваш, толкова по-силен ритник в задника получаваш като отговор.



Абе тук да не е заразно това проектиране за което се говореше до преди няколко дни? Имаш някакви проблеми и си мислиш, че другите хора ги имат. Цитираш мен, говориш с някой друг, споменаваш трети непознат герой, остава само Наполеон да включиш в разговора.
Също си въобразяваш някакви налагания с някой на когото съм се подигравал без да помня за какво дори. Иначе ако някой се смята за кандидат, аз нямам никакви проблеми продължа за каквато и да е тема, която ме засяга.
Що се отнася до запитванията ти, сори но няма как да ти помогна. Ако се интересуваш от други полове и извратености, питай някой друг.

Няма какво да оправдавам, знам че по трудно загряваш, но достатъчно ясно го обясних и предишния път. Оправдава се някой виновен, оправдава се нещо нередно. Аз никога не съм имал някакви скрупули да кажа нещата такива каквито ги мисля и не чувствам абсолютно никаква вина или причина да осъждам споменатите от теб неща.

* Що се отнася до махалото, ако тръгне да те ритва, просто го гръмваш. Надявам се, че до другата седмица ще успееш да загрееш играта на думи.


----

* Нека да обобщим само.

- Проблеми с унижение (не е учудващо)
- Халюцинация и бъркане на подигравката с теб или някого с "надвиване"
- Търсене на съчувствие
- Търсене на извратености и лица от същия пол (това също не е изненадващо за "червен")
- Проблем с услугите в общественото здравеопазване ( и тук нормално, все пак няма как да ползваш същото ниво услуги като частните)


-
п.с. Капитана ли си или друг Корки и майтапил ли съм се преди с теб или си нов образ? :roll:

Pichichi написа:И как би се доказало това в съд?

:lol: :lol: :lol:
:mrgreen:


Прилича на новина от пенсионерски вестник, дето сяда някой пенсионер и се чуди за кой да напише някаква новина?


Прави се някаква пародия, която носи само негативи на всички. Принципно само някой либерал може да измисли такава дивотия и да я позволява естествено. С Кавано беше супер жалко, хубаво беше само как реагира Чаеното парти, дори без някакъв опит за защита, а просто с пренебрежително отминаване.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Odessit
Мнения: 426
Регистриран на: 24 дек 2015 11:26
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Odessit » 18 авг 2021 20:02

Гнусотия. Добре, че все още не сме ги стигнали.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Groucho » 18 авг 2021 20:28

pomiqrat написа:Предимството на 65-та е липсата на камери.

Не е вярно това, има си аматьорски камери 65-та, 8 мм и 16 мм лента.
Боб Дилън е загазил, ако някой е снимал евентуалното му прегрешение и е съхранявал лентата като хората 55 години :lol:

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Martin_K » 18 авг 2021 23:53

Thsmith написа:* Нека да обобщим само.


Кузнечкин, обобщаването явно не е твоя стихия, но продължавай да пробваш, лошо няма.
Народът правилно го е казал – бой и е..н не се признават, ти си ярко потвърждение. Виж, да си признаеш психическите отклонения не съм очаквал, тук е необходима намесата на медицинско лице, макар че за страничните наблюдатели диагнозата е ясна.
Пак се опитваш да минеш метър от основната тема на спора – дава ли нещо право (и ако да, какво е то) на САЩ да се държат като диваци и варвари (по сполучливия израз на един наш сънародник за едни други самозабравили се) навсякъде по света? Наистина, напоследък това, което успяват да направят, е единствено да влязат някъде, да нагадят и да си духнат под опашката, но въпросът е принципен.
Няма как да прескочим и пряко свързаната тема какво оставят след бягството си, защото за десетина години успяха да разрушат сума ти светски общества и да докарат на тяхно място фанатизирани орки – и в Северна Африка, и в Близкия изнок, и в Украйна, а ако не бяха руснаците, в Сирия щеше да властва създадената от САЩ ИДИЛ. Бежанската криза пък си е не просто следствие от тези им действия, а и директна диверсия за съсипване на Европа.
Всичко това са следствия от главното - откъде-накъде някой ще си присвоява правото да обявява целия свят за зона на своите интереси и да раздава правосъдие по цял свят. Ако е защото има най-големи бомби, то на силата винаги може да се противопостави и дори е неизбежно рано или късно да се противопостави друга сила. Ако ще е защото някой си президент на САЩ е сметнал това за правилно и си го е записал като умна мисъл в тетрадката, то същото правят и мюсюлманите, при тях записът дори е малко по-стар. А ако е заради измамното усещане на расово или национално превъзходство, освен към наскоро споменатия трибунал, можеш да се обърнеш и към Конгреса и да им обясниш как някои са втори сорт хора или пък изобщо не са хора – точно сега такива теми са много популярни за обсъждане отвъд океана.
Може да си любител на старите каубойски филми, при които всеки проблем се решава с рязко вадене на колта и куршум, но реалностите отдавна са други и дори на сенилния Байден понякога му просветва при кого трябва да ходи на крака, за да се моли за подкрепа.

Колкото до постоянните разкрития за педофилия, елгебетия, зоофилия, некрофилия и всякакви подобни филии и извращения – нищо, идващо от онзи район, не би могло да ме учуди, там това си е ежедневие, плавно преминаващо в норма.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23359
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 19 авг 2021 01:01

Martin_K написа:
Thsmith написа:* Нека да обобщим само.


Кузнечкин, обобщаването явно не е твоя стихия, но продължавай да пробваш, лошо няма.
Народът правилно го е казал – бой и е..н не се признават, ти си ярко потвърждение. Виж, да си признаеш психическите отклонения не съм очаквал, тук е необходима намесата на медицинско лице, макар че за страничните наблюдатели диагнозата е ясна.
Пак се опитваш да минеш метър от основната тема на спора – дава ли нещо право (и ако да, какво е то) на САЩ да се държат като диваци и варвари (по сполучливия израз на един наш сънародник за едни други самозабравили се) навсякъде по света? Наистина, напоследък това, което успяват да направят, е единствено да влязат някъде, да нагадят и да си духнат под опашката, но въпросът е принципен.
Няма как да прескочим и пряко свързаната тема какво оставят след бягството си, защото за десетина години успяха да разрушат сума ти светски общества и да докарат на тяхно място фанатизирани орки – и в Северна Африка, и в Близкия изнок, и в Украйна, а ако не бяха руснаците, в Сирия щеше да властва създадената от САЩ ИДИЛ. Бежанската криза пък си е не просто следствие от тези им действия, а и директна диверсия за съсипване на Европа.
Всичко това са следствия от главното - откъде-накъде някой ще си присвоява правото да обявява целия свят за зона на своите интереси и да раздава правосъдие по цял свят. Ако е защото има най-големи бомби, то на силата винаги може да се противопостави и дори е неизбежно рано или късно да се противопостави друга сила. Ако ще е защото някой си президент на САЩ е сметнал това за правилно и си го е записал като умна мисъл в тетрадката, то същото правят и мюсюлманите, при тях записът дори е малко по-стар. А ако е заради измамното усещане на расово или национално превъзходство, освен към наскоро споменатия трибунал, можеш да се обърнеш и към Конгреса и да им обясниш как някои са втори сорт хора или пък изобщо не са хора – точно сега такива теми са много популярни за обсъждане отвъд океана.
Може да си любител на старите каубойски филми, при които всеки проблем се решава с рязко вадене на колта и куршум, но реалностите отдавна са други и дори на сенилния Байден понякога му просветва при кого трябва да ходи на крака, за да се моли за подкрепа.

Колкото до постоянните разкрития за педофилия, елгебетия, зоофилия, некрофилия и всякакви подобни филии и извращения – нищо, идващо от онзи район, не би могло да ме учуди, там това си е ежедневие, плавно преминаващо в норма.
Скъпи Нирдолчо, обобщението не е проблем. Проблем има с необходимото време на даден съветски реотан да започне да загрява, естествено неефективно и несполучливо, но това е друг въпрос.

Що се отнася до питането ти, то фактически е нищожно най малкото защото има противоречаща си основа. Не Август е дивака, той играе ролята на инструмент на цивилизацията. АКо аналогията е малко трудна, помоли някой по "бърз" да ти помогне. И да, представи си, световната суперсила си позволява да налага интересите си, точно както се случва от както свят светува. Регионалните и локалните сили пък цъкат недоволно с език.

Иначе си намерил зрънце истина, а именно нещо споменавано от мен многократно. Вината за сегашната история е в голяма степен на САЩ и на ФДР и Хари с натиска, който оказват на Великобритания да се оттегли от полагащите им се колонии и да остави диваците да правят каквото знаят.

п.с Пряко ли си запознат с тези извратености, изглежда говориш от опит? Страх ме е да си представя какъв е той.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22762
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот NOMER14 » 19 авг 2021 02:32

Много дълги постове сте надраскали. Явно въодушевлени от позорното бягство на янките от Афганистан.
Да дам и своя дан:
След няколко преврата на власт в Афганистан идва Амин, който "кани съветските войски по някакъв неизтекъл 20-годишен договор да помогне на Афганистан" в борбата с муджахедините. Помня я тази новина от 1979 г. по ВЕФ-а седмица преди Нова година (Коледа не се празнуваше тогава). Влезли-невлезли руснаците го убиват и слагат свой човек Бабрак Кармал, но след като затъват във войната съветите го смениха с Наджибула, но по-късно след като Громов изведе войските след 10 години от Афганистан и Съюза се разпадна, секна помощта и муджахедините взеха властта, а след няколко години талибаните го откриха и му видяха сметката.
От тази авантюра май спечели Полша. За да не стане като в Афганистан (по-рано в Чехословакия и Унгария), 81-ва година, пак декември, генерал Войчех Ярузелски въведе военно положение, което е съпроводени с жертви. Имаше някакви съдебни производства преди десетина години в Полша за престъпленията му, но май до решение не се стигна.
Та така...за освободителите.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17658
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 19 авг 2021 13:59

Groucho написа:
pomiqrat написа:Предимството на 65-та е липсата на камери.

Не е вярно това, има си аматьорски камери 65-та, 8 мм и 16 мм лента.
Боб Дилън е загазил, ако някой е снимал евентуалното му прегрешение и е съхранявал лентата като хората 55 години :lol:


Моите касетки на по 27 години почнаха леко да се развалят :cry: Не знам защо вече видеото не ми позволява да пъхна касета в него :lol: Съвсем сериозно. Не мога да вкарам и два сантиметра. Разглобих го и пак не стана. Касетите съвсем може да са дали фира, но няма да ги хвърля. Имам най-желаната касета в България. Първи филм Кобра. Втори филм Комадо.
- Съли, помниш ли когато ти казах ,че ще те убия последен?
- Точно така! Каза го!
- Излъгах.
- Ааааааа
Туп
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Martin_K » 19 авг 2021 17:24

Thsmith написа: ...


Лошо, Кузнечкин, лошо са те цивилизовали в този твой английски пансионат, може би са наблягали повече на униженията и извращенията, травмите обаче са ти останали за цял живот.

Разчитах на малко повече изврътливост от твоя страна, но веднага щом се ядоса, забрави за какво спореше и дойде при моята теза, че единственият аргумент на смятащия се за цивилизатор е по-голямото пушкало (в твоя случай по-жилавата пръчка съответно в пансионата). А кой кого смята за връх на човешката еволюция и кой кого за дивак е много относително понятие – по твоята логика хуните в ролята на инструмент здраво са цивилизовали Европа преди векове, а някой твой колега от хунски пансионат в миналото сигурно би заявил, че с онези европейски диваци точно така трябва да се процедира. Или степента на цивилизованост се определя по етнически признак?

Доколкото си спомням, преди беше нещо недоволен от национализацията на някакво и без това придобито чрез кражби семейно имущество, но както е тръгнало, ще лигитимираш самия Народен съд с неговите трудово-изправителни лагери. Вече можеш да гледаш на това незначително за историята събитие като разбиращ се от само себе си цивилизационен акт, силово приложен към непожелалите да се цивилизоват. Но какво се чудя, като ти и на революциите не беше голям привърженик, но стига някой преврат да е с антируска насоченост и организиран от англосаксите, веднага си готов да го обявиш за справедлива революция. Не е хубаво толкова рязко да си променяш убежденията, но не съм аз този, който ще те съди.

Съчувствам на наследниците на бившата колониална империя, че така лошо са ги били през пръстите да не смятат вече за полагащо им се това, което никога не им се е полагало (по-големият бандит от бившата колония пляска по-малкия от бившата метрополия :lol: ). Е, дойде ред и на тази бивша колония да яде бой, за да си научи мястото. И едните, и другите вече никой и за регионална слива не ги бръсне.


Няма нужда да ходя до краварника, за да се убедя, че е пълен до горе с пресен източник на метан – нормално, след като никой не го чисти. Бих повярвал на теб като на очевидец, но и това, което постоянно прескача от тамошните СМИ-та, е достатъчно да отврати и цивилизован, и нецивилизован.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23359
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 20 авг 2021 00:30

Martin_K написа:
Thsmith написа: ...


Лошо, Кузнечкин, лошо са те цивилизовали в този твой английски пансионат, може би са наблягали повече на униженията и извращенията, травмите обаче са ти останали за цял живот.

Разчитах на малко повече изврътливост от твоя страна, но веднага щом се ядоса, забрави за какво спореше и дойде при моята теза, че единственият аргумент на смятащия се за цивилизатор е по-голямото пушкало (в твоя случай по-жилавата пръчка съответно в пансионата). А кой кого смята за връх на човешката еволюция и кой кого за дивак е много относително понятие – по твоята логика хуните в ролята на инструмент здраво са цивилизовали Европа преди векове, а някой твой колега от хунски пансионат в миналото сигурно би заявил, че с онези европейски диваци точно така трябва да се процедира. Или степента на цивилизованост се определя по етнически признак?

Доколкото си спомням, преди беше нещо недоволен от национализацията на някакво и без това придобито чрез кражби семейно имущество, но както е тръгнало, ще лигитимираш самия Народен съд с неговите трудово-изправителни лагери. Вече можеш да гледаш на това незначително за историята събитие като разбиращ се от само себе си цивилизационен акт, силово приложен към непожелалите да се цивилизоват. Но какво се чудя, като ти и на революциите не беше голям привърженик, но стига някой преврат да е с антируска насоченост и организиран от англосаксите, веднага си готов да го обявиш за справедлива революция. Не е хубаво толкова рязко да си променяш убежденията, но не съм аз този, който ще те съди.

Съчувствам на наследниците на бившата колониална империя, че така лошо са ги били през пръстите да не смятат вече за полагащо им се това, което никога не им се е полагало (по-големият бандит от бившата колония пляска по-малкия от бившата метрополия :lol: ). Е, дойде ред и на тази бивша колония да яде бой, за да си научи мястото. И едните, и другите вече никой и за регионална слива не ги бръсне.


Няма нужда да ходя до краварника, за да се убедя, че е пълен до горе с пресен източник на метан – нормално, след като никой не го чисти. Бих повярвал на теб като на очевидец, но и това, което постоянно прескача от тамошните СМИ-та, е достатъчно да отврати и цивилизован, и нецивилизован.



Драги Нирдолчо, предполагам, че си прекрасно запознат от първо лице с проблемите вървящи с понасяните униженията и извращения в детски години. Нямам представа обаче защо ме замесваш в личните си драми. Нем е и интересува особено. Справяй се с проблемите си по свой начин или потърси помощ, аз про-боно услуги не предлагам и не бих ти съдействал.

За момента не се е случвало да ме ядосаш за да предизвикаш някаква реакция. За да се ядоса човек е нужно да държи на мнението на събеседника си и посоката на разговора да го дразни, а с мен е точно обратното. Аз обичам да споря и се радвам на такива ситуации. От друга страна не давам пет пари за чуждото мнение. Единствено намирам за обидно някой да се опитва да се обръща към мен с принизяващо руско обръщение. Точно колкото би ми било неприятно някой да използва обръщение от рода на Кабдул или подобно.

Сега по същество. Никога не съм идвал на някоя твоя теза. Може при интерес да погледнеш и назад, аз казвам едно и също за всички подобни държави от 15 години. Винаги застъпвам тезата за Ген-губернатор и директно управление. Никога не съм я променял без значение на развитието на ситуацията в която и да е от тези за момента бивши колонии. И не, няма нищо относително в това кой е цивилизования и цивилизоващия. Е, ако за теб килима на стената е върха на цивилизацията, може пък да смяташ тези неща за относителни.


--
Няма такова нещо като национализация. Има кражба на нечие имущество от организирана престъпна група(абсолютно точно влизаща в рамките на рико). Няма как да легитимирам никакви дейности от престъпи групи. Легитимирам това тези престъпни групи да биват заличавани. Легитимирам това, което обира терориста Че след като го е сял години на ред. Това е разликата. Както и това, че никога не си променям убежденията. Това е същественото, аз ги отстоявам до последно и се възхищавам точно на хора, който не променят вижданията си и не отстъпват до последно.

=
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта