Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17596
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 17 авг 2021 19:20

Thsmith написа:
pomiqrat написа:Yes, бе, ако някой влезе вкъщи е комунист. Ако някой влезе в чуждия дом е за негово добро. Сдс политика на макс. Коалицията им с герб не е случайна.

Да разбирам, че обвиняваш коалицията в това, че са влезли в къщата на Х и са я национализирали и след това са го пратили да копае някъде? :lol:
Окупацията или анексация на дадена територия не включва унищожаването на персоналната собственост като факт, стига сте гледали на нещата през съветски очила и какъв е ефекта от техни разходки. Винаги съм твърдял, че демокрация в такива държави е невъзможна. Трябва ти някой от типа на Шаха или Мубарак и да разчиташ на цивилизоване на обществото след 70-80 тина години.

fcb_bg написа:От шибаните им игрички в Европа и около нея стана мазаляк. Шейба и суперсилата. Качиха си и кучетата на самолетите и избягаха.

Не, не. Тук Европа си е виновна сама, както и те сами са си виновни за емигрантите на тяхна територия. Дай да пазим границата като Хонекер и да не им се дават никакви блага и да видим къде ще са тези реки от "бежанци".


Да. Прибраха имуществото на Васил Божков, но той успя да избяга. Каваците и Баневи и т.н.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Martin_K » 17 авг 2021 20:54

Кузнечкин, както обикновено се опитваш да избягаш по тъча с общи приказки. Хайде спусни ни директивата по какъв точно закон или морален принцип която и да е държава има право да колонизира друга, да краде нейните ресурси и да извършва геноцид над нейното население? Аз твърдя, че е използван принципа на по-големия пищов, образно казано, и в такъв случай няма никакво препятствие същия този принцип да бъде използван и в обратна посока, дори и като справедливо възмездие. Съчиненията за висша раса и диваци можеш да ги препратиш към Нюрнбергския трибунал, да не говорим, че Китай и Индия са имали развити цивилизации по времето, когато най-престижната професия на любимите ти британски острови е била тази на свинепаса, а ако евреите от Венеция не се бяха изнесли в тази посока, вероятно и сега щеше да е същата.
Възмездието обаче някой път идва и по обиколни пътища (да не цитирам Библията, че и двамата сме атеисти). Затова сега в коптора на "величеството" индийците, пакистанците и негрите са или поне много скоро ще станат мнозинство, а в лондонските автобуси е по-мръсно от улиците в "Столипиново" и "Факултето".

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Martin_K » 17 авг 2021 21:29

bubka написа:Не, силите са им, че могат тотално да ги ликвидират, без пушка да пукне. Тъй като парите от производство на опиати идват отвън. За тях е детска игра просто да контролират границите и да ликвидират потока на кеша. Ако талибаните имаха пари, само от някакви вътрешни схеми и сделки в рамките на държавата, тогава нямаше да бъде възможно. Но както казах игрите там са големи и са множество, едната е поддържане на война или просто присъствие там, за да върви военно-икономическият комплекс на САЩ, но има множество други. Това изтегляне също цели нещо, според мен е изкуствено да се предизвика нова криза към Европа.


Щатите вече не са в състояние да контролират дори собствената си южна граница въпреки стената на Тръмп, камо ли чуждите. Границите на Афганистан са с шиитския Иран, с Пакистан по непроходими чукари дори не са маркирани, Туркменистан е най-самоизолираната държава в света, границите с Узбекистан и Таджикистан са под руски контрол по желанието на техните правителства, и чрез малък провлак с Китай. Та коя точно от тези граници биха могли да контролират САЩ, че и с лекотата на детска игра? Ако можеха да овладеят положението в страната във военен план, те просто щяха да го направят. Факт е, че за двайсетина години присъствието им се свежда до двайсетина укрепени блокпоста, извън които досега излизаха като на война, а бяха обстрелвани и в тях, ние като пишман помагачи също дадохме жертви, ако помниш. Освен всичко друго при бягството си зарязаха и повечето въоръжение, та на талибаните засега няма да им се налага да купуват такова.

За производството на опиати не се искат кой знае колко вложения, парите пристигат при покупката, а днес съобщиха, че една от първите разпоредби на талибаните заплашва със смърт всеки, който произвежда или търгува с наркотици. Впрочем същото стана и при предното им идване на власт, резкия скок на производство се получи след инвазията на Щатите.

Същото е и положението с бежанците - най-много от там емигрираха в последните години, можеш сам да си отговориш кой и с каква цел организира и финансира всичко.

Игри със сигурност има, но те са игри на победения и унизения. Военно-промишленият им комплекс със сигурност ще си намери ново опитно поле, където да пробутва с политически и не само средства неконкурентното си производство, но възможностите им за успешна война все повече се свиват заради силата на другите световни играчи.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23329
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 17 авг 2021 23:43

Какви морални принципи бре? Да се намеся в разговора ви с който там говориш? Чисто и просто PaxAmericana чети Теди Рузвелт за дефиниция :lol: Морални принципи, чийзъс :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Martin_K » 18 авг 2021 01:38

Thsmith написа:Какви морални принципи бре? Да се намеся в разговора ви с който там говориш? Чисто и просто PaxAmericana чети Теди Рузвелт за дефиниция :lol: Морални принципи, чийзъс :lol:


Тоест пак големия пищов, малко поприкрит под сладки приказки за демокрация, върховенство на закона и човешки права, а ако не стане - бомбички с обеднен уран и цветни революцийки? Че то в сравнение с тях Pax Sovietica ми изглежда като първокласник пред уличен бандит. Това ли ти е разбирането за съвременни отношения между суверенни държави? Кузнечкин, излагаш се, направи поне някакъв опит демократично да оправдаеш всичките гнусотии и престъпления, дето са ги вършили и продължават да ги вършат и янките, и тяхното европротеже.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23329
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 18 авг 2021 02:03

Странно ми е, че цитираш мен и отговаряш привидно на мен, а се обръщаш към някой друг. Това да не е някакъв личностен проблем? :lol:

Оправдават се тези, които чувстват някаква вина. Ако смяташ Pax Romana за нещо различно от цивилизоване на общества и народи, аз какво мога да направя? Същото е и с теорията и идеята на Теди, а Пакс каквото там измисли със съвецки ботуш няма как да съществува. Може да го сравниш с набезите на варварите над Рим и нищо повече. :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Martin_K » 18 авг 2021 11:03

Thsmith написа:Странно ми е, че цитираш мен и отговаряш привидно на мен, а се обръщаш към някой друг. Това да не е някакъв личностен проблем? :lol:

Оправдават се тези, които чувстват някаква вина. Ако смяташ Pax Romana за нещо различно от цивилизоване на общества и народи, аз какво мога да направя? Същото е и с теорията и идеята на Теди, а Пакс каквото там измисли със съвецки ботуш няма как да съществува. Може да го сравниш с набезите на варварите над Рим и нищо повече. :lol:



Личностният проблем си е чисто твой, Кузнечкин, и сам ще си му береш гайлето. Аз поне досега не бях срещал такъв, който да твърди колко му е кеф, когато го налагат по главата с голямата лопата, каквото преди време направи с теб Шмаротцера (всички се смяхме). Че и си искаше още – пак добре, че оня излезе милостив (от друга категория си беше, длъжни сме да му го признаем, тук интелектуалци като него почти не се срещат). При тази твоя явна склонност към мазохизъм направо да се запита човек на пачаври от какъв точно пол и за какви действия си плащаш. Да не се окаже, че с единия крак си стъпил на другия бряг? :) Нищо де, и така да е, поне ще си в тон с новите демократични тенденции, толкова демократично натрапвани ни от световния демократичен център.
[offtopic]Всички сме чели как дългото пребиваване в англоезични пансиони дава трайно отражение върху психиката, но чак до такава степен не бях очаквал. Дори не искам да си представям на какви унижения си бил подлаган, за да стигнеш до сегашното си състояние. Разбирам те и ти съчувствам, но няма как да ти помогна по друг начин, освен да те насоча към общественото здравеопазване. Разправят, че благодарение на дългогодишните реформи нивото му напоследък рязко се е повишило.[/offtopic]


А това, което няма как да оправдаеш (затова и нямаш никакво желание, а вероятно и възможности да се опиташ да го правиш), отдавна се е превърнало в основен проблем за целия свят. И логично светът сам постепенно си изработва механизми за противодействие. Накратко казано, получава се като при толкова популярното махало – колкото повече се престараваш да го огъваш, толкова по-силен ритник в задника получаваш като отговор.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17596
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqrat » 18 авг 2021 13:42

Притеснен съм

Боб Дилън е обвинен в сексуално насилие над 12 годишно момиче. В делото срещу музиканта се твърди, че през 1965 година Дилън е прелъстил малолетното момиче, дал ѝ алкохол и наркотици, след което многократно се възползвал сексуално от нея.

Сега 68 годишната жена споделя, че случилото се я е оставило с тежка емоционална травма и иска неуточнено обезщетение и съдебен процес.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13810
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Pichichi » 18 авг 2021 14:06

И как би се доказало това в съд?

:lol: :lol: :lol:
:mrgreen:


Прилича на новина от пенсионерски вестник, дето сяда някой пенсионер и се чуди за кой да напише някаква новина?

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Groucho » 18 авг 2021 14:33

Свидетели, видеоматериал евентуално... Има как, ако не е само дума срещу дума.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта