Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 16 окт 2018 23:39

slash1912 написа:Глупости,чел си,но не си разбрал.Единственото,което "пропагандираме",е че в момента живеем по-добре,отколкото тогава,...

Това се базира на някаква статистика или на форумни лакърдии?

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17328
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 16 окт 2018 23:45

blue avalanche написа:
slash1912 написа:Глупости,чел си,но не си разбрал.Единственото,което "пропагандираме",е че в момента живеем по-добре,отколкото тогава,...

Това се базира на някаква статистика или на форумни лакърдии?

Ти да не би да имаш някаква статистика за обратното?
Не само вие с Андрешко сте живели през комунизма.Ако сега си по-зле от тогава,това не говори никак добре за теб.
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 16 окт 2018 23:53

slash1912 написа:
blue avalanche написа:
slash1912 написа:Глупости,чел си,но не си разбрал.Единственото,което "пропагандираме",е че в момента живеем по-добре,отколкото тогава,...

Това се базира на някаква статистика или на форумни лакърдии?

Ти да не би да имаш някаква статистика за обратното?
Не само вие с Андрешко сте живели през комунизма.Ако сега си по-зле от тогава,това не говори никак добре за теб.

1. Имам лични впечатления от "тогава" и сега. По моите лични впечатления "тогава" нямаше хора, които да ровят в казаните за храна. Нямаше и просяци. Нямаше клошари.
2. С моята професия и "тогава" си бях, и сега съм си добре. ;)
3. В България никога не е имало "комунизъм". ;) Понеже явно не знаеш какво е "комунизъм" и говориш с клишета - може да попрочетеш това-онова. Ако искаш, де... Иначе само ще въртиш "латерната".
Аз, така като гледам, много хора не знаят и капитализъм какво е.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23294
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 17 окт 2018 00:12

metodito написа:...



Веднага ще ти кажа.
Всички плащат данъци. Още повече, че семействата на децата в частните училища се предполага, че плащат дори повече данъци.
Не е нормално субсидията за ученик да е по малка или да има условия. Ако държавата е определила Х лв за ученик на година, те трябва да отиват там където учи.
Второ... защото са по-добри и биха извършили по-добра услуга.
---
Не само, че не е глупост, а е единствения правилен път. Съпоставяш ги на основа на резултатите показани от учениците в едит тип сат тест. Не може Печно да има среден успех на учениците си примерно 90%, а Иванчо да има среден успех 10% и двамата да взимат по 1000 лв. Един от тях си е свършил работата и е добър в нея и един не е.

blue avalanche написа:До преди няколко страници ми плямпаше как не било правилно хората да заделят пари за "тъпи спортисти", а сега плямпаш как колежите в Щатите събирали пари от хората за "тъпи спортисти". Последно???
----

Значи колкото по-голям е избора, толкова по-болни и умиращи. Правилно ли разбрах?
[/quote]

Поста му беше в контекст дали си съгласен примерно да ти одържат 10% от заплатата всеки месец и той да отива за спортистите за да си чешеш крастата с някакви успехи, а не дали си съгласен Божков и ко да дарят пари на някой колеж за да си закачат името на крилото, да спестят данъци или да излъскат имидж.
---
Колкото е по-голям избора.... толкова повече ядеш. Ебати разбирането. Все едно си открил западните индии :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 17 окт 2018 00:23

blue avalanche написа:............
2. Чел си, защото минусите НЕ СА тези, които се посочваха тук.
............


:lol:

Анджък, Лавина ...
ако забеляза - никой освен тебе НЕ ми отговори на простия въпрос : "Кой нАбор си ???" ...

И аз и ти - можем да говорим с часове за "простотИите" при сОца ... убеден съм ...
А те бяха наистина много ...

Но /както обичам да казвам и на тъпаците в моя-си "чорбарския форум"/ - защо е нужно точно АЗ да ви свЕткам ??? ...
:cry:

останЕте си тЪпи и кУхи ...
Така сте ми "по-лесни" ...

:lol: :lol: :lol:

п.с. Иначе сериозно - във "въпроса" ми за "набора" нямаше никакъв стремеж за "поколЕнческа конфронтация" ...
Във всяко едно "поколение" - има и тъпаци и НЕтъпаци ...
:cry:

Но както веднъж обясних най-старателно на тукашния графоман "Т-Смити" - "едно е да слушаш мача по радиото, а друго е да си бил на стадиона" ... :shock: ...

И ако си го слушал "по радиото" - тогава - дори да си Гуардиола /Моуриньо или Клоп/ ... пак ще изпаднеш в комично положение ако спориш с някой /който е бил на стадиона/ - дали е имало дузпа или фаул или корнер ... или "кой - кого бил ритнал" ...
:cry:

Елементарно, Уотсън ...

:lol:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23294
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 17 окт 2018 00:25

blue avalanche написа: Понеже явно не знаеш какво е "комунизъм" .

Земен ад! : )
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 17 окт 2018 00:31

Thsmith написа:Колкото е по-голям избора.... толкова повече ядеш. Ебати разбирането. Все едно си открил западните индии :lol:

Колкото и голям да е избора, ям едно и също количество. По твоята логика хората в Щатите по 10 кила манджа ли плюскат на едно ядене? Щото избора е голям?
Ебати разбирането.
Сега "избора" е голям с боклуци. Да си чувал за junk food? Твоите хора го въведоха. Понеже там се нагъват с боклуци.
И затова освинването в САЩ е над 30%. А в Зап.Вирджиния - 38%. Не говоря за наднормено тегло ,а именно за освинване. В резултат на което 40% от американците имат диабет. 30% високо кръвно.
Да ти сера на "избора". :mrgreen:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23294
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 17 окт 2018 00:44

Ядеш едно и също друг път.

Като отидеш в магазина и имаш един шоколад ( който при това не става за нищо), колко си купуваш и колко често? Купуваш един и не го правиш всеки ден. Почва да ти писва.
Ако отидеш и има 100 шоколада и те са хубави и различни, какво правиш? Всеки ден си купуваш по нещо и хапваш. Купуваш и по повече ако си по хапващ : )
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 17 окт 2018 00:45

slash1912 написа:.....
Не само вие с Андрешко сте живели през комунизма.Ако сега си по-зле от тогава,това не говори никак добре за теб.
...


Понеже ма споменаваш - та ша са зафтОря ... може би ... :lol:

Нямам в родата нито АБПФК, нито некви активисти на БКП ...
нямам и "жертви на Белене" ... имам само "умерено пострадали"
:cry:

Демек - Аз /както и 95% от Народа/ - съм си "средностатистически" българин ... необременен чрезвичайно от "клАсови любОви и омрАзи" ...
:lol:

При сОца ми мина щастливото и БЕЗГРИЖНО детство ... БЕЗГРИЖНОТО "училище" ... отрезвяващата и поучителна казарма ... и повече от половината от БЕЗГРИЖНОТО ми студентство ....
И съм ЩАСТЛИВ от тоя факт ...
:lol:

п.с. Сега също нямам повод да се оплаквам ... благодарение съвсем НЕ на последно място - на моето "сОц-образование" ... освен на това, че съм си умничък ...
:)

За мене-лично - тогава беше "по-спокойно", "по-сигурно" и "по-безгрижно" ...

Но Големият Проблем ВИ е, че за 80-85% от Народа - тогава беше наистина И - ПО-ДОБРЕ ...

:cry:

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 17 окт 2018 00:51

Thsmith написа:Ядеш едно и също друг път.
........
Като отидеш в магазина и имаш един шоколад ( който при това не става за нищо), колко си купуваш и колко често? Купуваш един и не го правиш всеки ден. Почва да ти писва.
........


:lol:

Ти изобщо наясно ли си с "вкуса", "съставките" и "качеството" на шоколадите "Своге" ??? ...
Ама НЕ - сегашните ...

Защо е нужно непрекъснато да ставаш все по-смешен ??? ...

:lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka, Google [Bot], ivan56, Soulen и 26 госта