Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 16 окт 2018 17:13

THE G.A.M.E написа:Това за преброяването не го схванах. :? В какъв аспект го изтъкваш ? :roll

Всички, които имат български лични карти имат и съответната регистрация.
И когато се прави преброяване, тях просто ги броят за население на България. И няма никакво значение кой къде се е преселил.
Никой вече не ходи по домовете, за да брои кой НАИСТИНА живее, ТУК.
Преди мноооого време майка ми ходеше да брои и анкетира хората за членове на семейство, образование, месторабота и т.н. Статистиката се правеше "на ръка". И аз ходех с нея.
Сега просто ги преписват "автоматично". И когато се говори, че населението на България намалява - не е заради "преселението". Просто намалява. И като отчетеш прираста, все пак, на циганския етнос, смятай колко са зле нещата при "белите". Щом "общата картинка" е минус!
Причината е, че семействата просто НЕ МОГАТ да си позволят 2 деца. Камо ли повече. Те и с едно изнемогват. При чудесния роден "капитализъм".
При лошия "социализъм" не беше точно така. Демографски. Или не чак толкова. И не беше за сметка на децата. Нито бяха гладни, нито бяха голи, нито, пък, необразовани. Точно обратното.
Впрочем, тогава нямаше хора, които ровеха в казаните, за да търсят храна. Нито просяци.
Нито купени шофьорски книжки и дипломи.
Пък всеки да си харесва каквото иска...

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqr272 » 16 окт 2018 17:45

blue avalanche написа:Цялото семейство са се занимавали с нелегално производство и продажба на алкохол през сухия режим. И това ги прави просто криминални престъпници. Не ми дрънкай врели-некипели...Чети внимателно. Намерил е вратичка. ДОри не знаеш, че алкохол се е продавал легално по време на "Сухия режим". След "Сухия режим" е първият, който започва да продава алкохол. Това, че си чел някакви измислени истории или по-скоро си гледал филми си е твой проблем. Кенеди са били богати преди "Сухия режим". Нито демократи, нито републиканци, нито анти-настроените ирландци, нито някой вестник е успял да намери доказателство за нелегален бизнес. Да не говорим, че през 1950 отново са го разследвали. Нито един съперник на Кенеди в предизборната му кампания не е обвинил семейството му в подобно деяние.
Осем години??? Ти хабер си нямаш какво е това СПТУ, ТМТ, ТМСС и т.н. Нали? Но това не ти пречи да ръсиш простотии. Вече не ти ли написах, че "комунизма" ти е отнел мисленето? По принцип СПТУ може да означава и серийно производство на тъпи ученици и като прибавиш едно К накрая от комунизма. Тези училищ още ги има. По-лошото е, че в тях доскоро се "учеше" до 13 клас.
Точно в САЩ всичко се прави от спонсори.

Личните спонсори на Майкъл Фелпс са му направили ЛИЧНИ басейни и зали, за да тренира. А личните спонсори на Карл Люис са му спретнали стадионче и зали, за да си тичка. Правилно ли разбрах?
Съвсем правилно си познал. Колежите събират пари от родители с възможности и строят зали, басейни, писти и т.н.
Комунистическите родители не са се погрижили за здравето на децата си и са ги оставили да се тъпчат.

Интересно. защото децата на "капиталистическите родители" също се тъпчат разболяват от диабет. Някаква идея? Защото имат избор от храни, а ти си имал локум, родопчета и нещо наподобяващо шоколад и си мислел, че "тоблерон" е най-великия десерт на света.
Ясен си! Нищо не знаеш за "онова време", не можеш да правиш сравнение, ръсиш заучени фрази... Айде бягай да си играеш. На никой, който е бил работлив не му е харесвал онзи режим.
ПП. Това, че ТИ си бил гола вода по химия, че и по други предмети, не значи, че те са безсмислени.За човек завършил с 5,39 и учил без да си купува учебници е добре, а?

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqr272 » 16 окт 2018 17:51

AndreshkoGacovBacov написа:
blue avalanche написа:........
Работещите в строителството: зидаро-кофражисти, мозайкаджии, фаянсаджии, бояджии, мазачи и т.н. ПРЕДИ 5-ти клас ли изучаваха професията или СЛЕД 12-ти? Да не са били със "специфично висше"? :mrgreen:
За СПТУ по Сградостроителство да си чувал?
Багеристи, фадромаджии, трактористи, комбайнери и т.н. ПРЕДИ 5-ти клас ли изучаваха професията или СЛЕД 12-ти?
За СПТУ по Строителна механизация да си чувал?
За ТМСС?
Шлосери, фрезисти, стругари и т.н. ПРЕДИ 5-ти клас ли изучаваха професията или СЛЕД 12-ти?
За ТМТ да си чувал?
За ТХВП да си чувал?
За езикови гимназии?
За ССУМОР-Бургас? За ТКК-Варна?
............


:cry:

сОри, че ви се бъркам в раздУмката ...
ама зАлудо се Абиш, Лавина ...
:)

Нека всеки от "писалите" на последните примерно 50 страници - да си каже честно тука отдолу - "КОЙ нАбор е ???" ...
:cry:

Щото като чета кви бисери се пишат - падам от смях ...

Аз веднъж си казах ... но да повторя - аз съм 66-ти набор ... на 52 години ...
И няма как "НЯКОЙ" - / дали ще е Бойко, дали ще е Сашко-Дебелий , дали ще е "възкръсналия БайТошо", дали ще е оня олигофрен от форума, който бил "искал да кОли сОц-носталгици" ... / - който да ми "обяснява" КАКЪВ е БИЛ ЖИВОТА при сОца ...

Ай Наздраве ...
И не си губИ времето с тъпаци ...

:)



Не познавам ни един селянин, който да е бил щастлив от онова време. Да изключим онези мързеливите, които са чакали някой друг да им свърши работата и пак да се нахранят. Друго си е да вземеш земята и животните на хората и да ги ползваш безплатно. Така са затънали, та чак са събирали ученици и студенти безплатно да вършат селската работа, защото окрадените селяни са се изнесли или не са имали желание да работят в името на другаря. Познавам много доволни от онзи режим. Те са толкова тъповдлъбнати и мързеливи, че чак ми е жал за тях. Все мечтаят някой да ги оправи.

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pampi » 16 окт 2018 19:30

Да се смееш ли, да плачеш ли? :roll:


Изображение

Българският вандализъм стигна до Япония. При това на едно от най-знаковите места за всеки японец – Мемориалният комплекс на мира в Хирошима, посветен на жертвите на атомната бомба от 6 август 1945 г., който осъмна надраскан с черен спрей и надпис “Локо София”.

Темата е водеща в японските медии. Пазачът на комплекса съобщава, че е открил този и още три подобни надписа на 15 октомври сутринта, а полицията вече издирва заподозрени за деянието.

Полицията е открила графити на три места в парка. Има един малък надпис на пейката до купола, построен на мястото, където е паднала атомната бомба.

Има и два други надписа, но много по-забележими, надраскани върху бялата ограда, която обгражда Музея на мира.

Един от тези надписи напълно разкрива произхода на вандала – “Локо София”.

Според местната администрация, която управлява парка, графитите са открити от охранител на 15 октомври сутринта.

Японското общество е силно възмутено от поругаването на мемориала в памет на 80 хиляди загинали японци.

Преди три години футболистът Благой Георгиев беше направил опит да остави инициалите си на Колизеума в Рим, за което беше арестуван. BIG5.BG
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 16 окт 2018 19:51

pomiqr272 написа:По принцип СПТУ може да означава и серийно производство на тъпи ученици и като прибавиш едно К накрая от комунизма. Тези училищ още ги има. По-лошото е, че в тях доскоро се "учеше" до 13 клас.
Съвсем правилно си познал. Колежите събират пари от родители с възможности и строят зали, басейни, писти и т.н.
Защото имат избор от храни, а ти си имал локум, родопчета и нещо наподобяващо шоколад и си мислел, че "тоблерон" е най-великия десерт на света.
На никой, който е бил работлив не му е харесвал онзи режим.
За човек завършил с 5,39 и учил без да си купува учебници е добре, а?

По принцип СПТУ може да означава и серийно производство на тъпи ученици...

"По принцип" не означава това. "По принцип" в училище не те ли учиха да уважаваш другите, особено тези, които не познаваш, и техния труд?
За човек завършил с 5,39 и учил без да си купува учебници е добре, а?

Като си такъв "отличник", като дойде време да правиш ремонт в къщи или офиса - направи си го сам! Не викай "тъпите ученици". Разните му там мазачи, фаянсаджии, гипсаджии и т.н.
Като ти гледам правописа ми се струва, че оценката по български са ти я писали "по милост".
Колежите събират пари от родители с възможности и строят зали, басейни, писти и т.н.

До преди няколко страници ми плямпаше как не било правилно хората да заделят пари за "тъпи спортисти", а сега плямпаш как колежите в Щатите събирали пари от хората за "тъпи спортисти". Последно???
На никой, който е бил работлив не му е харесвал онзи режим.

Гледам, че на работливите СТРАШНО им харесва ТОЗИ режим. Направо са на седмото небе от щастие!
Защото имат избор от храни, а ти си имал локум, родопчета и нещо наподобяващо шоколад и си мислел, че "тоблерон" е най-великия десерт на света.

Значи колкото по-голям е избора, толкова по-болни и умиращи. Правилно ли разбрах?
Не познавам ни един селянин, който да е бил щастлив от онова време.

За сметка на това целяните са страшно щастливи през ТОВА време. Направо не знаят какво да правят с толкова щастие.
Всъщност, забравих, че те всички спечелиха поне по 50 000лв. от Националната лотария.
Последна промяна от blue avalanche на 16 окт 2018 20:00, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 16 окт 2018 19:57

AndreshkoGacovBacov написа:
Аз веднъж си казах ... но да повторя - аз съм 66-ти набор ... на 52 години ...
И няма как "НЯКОЙ" - / дали ще е Бойко, дали ще е Сашко-Дебелий , дали ще е "възкръсналия БайТошо", дали ще е оня олигофрен от форума, който бил "искал да кОли сОц-носталгици" ... / - който да ми "обяснява" КАКЪВ е БИЛ ЖИВОТА при сОца ...

Ай Наздраве ...
И не си губИ времето с тъпаци ...

:)

Аз съм 63-ти набор и много по-добре от някои хора знам и минусите, и плюсовете на "онова" време. И имам право да сравнявам.
А някои тука се нагълтали с брошурки, книжки и др. и плямпат колкото да изтъркат клавишчетата.
Един, пък, се моли на Бог Антон Тодоров...

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17339
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 16 окт 2018 21:05

blue avalanche написа:
AndreshkoGacovBacov написа:
Аз веднъж си казах ... но да повторя - аз съм 66-ти набор ... на 52 години ...
И няма как "НЯКОЙ" - / дали ще е Бойко, дали ще е Сашко-Дебелий , дали ще е "възкръсналия БайТошо", дали ще е оня олигофрен от форума, който бил "искал да кОли сОц-носталгици" ... / - който да ми "обяснява" КАКЪВ е БИЛ ЖИВОТА при сОца ...

Ай Наздраве ...
И не си губИ времето с тъпаци ...

:)

Аз съм 63-ти набор и много по-добре от някои хора знам и минусите, и плюсовете на "онова" време. И имам право да сравнявам.
А някои тука се нагълтали с брошурки, книжки и др. и плямпат колкото да изтъркат клавишчетата.
Един, пък, се моли на Бог Антон Тодоров...

A стига бе,имало и минуси :shock: Аз досега в твое мнение само плюсове съм чел.На такава пропаганда би завидял и Гьобелс,чак почвам да се чудя аз в коя държава съм живял досега :)
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 16 окт 2018 21:42

slash1912 написа:
blue avalanche написа:
AndreshkoGacovBacov написа:
Аз веднъж си казах ... но да повторя - аз съм 66-ти набор ... на 52 години ...
И няма как "НЯКОЙ" - / дали ще е Бойко, дали ще е Сашко-Дебелий , дали ще е "възкръсналия БайТошо", дали ще е оня олигофрен от форума, който бил "искал да кОли сОц-носталгици" ... / - който да ми "обяснява" КАКЪВ е БИЛ ЖИВОТА при сОца ...

Ай Наздраве ...
И не си губИ времето с тъпаци ...

:)

Аз съм 63-ти набор и много по-добре от някои хора знам и минусите, и плюсовете на "онова" време. И имам право да сравнявам.
А някои тука се нагълтали с брошурки, книжки и др. и плямпат колкото да изтъркат клавишчетата.
Един, пък, се моли на Бог Антон Тодоров...

A стига бе,имало и минуси :shock: Аз досега в твое мнение само плюсове съм чел.На такава пропаганда би завидял и Гьобелс,чак почвам да се чудя аз в коя държава съм живял досега :)

1. Естествено, че имаше...
2. Чел си, защото минусите НЕ СА тези, които се посочваха тук.
3. От вашата "пропаганда" на капитализма в България човек също може да остане с впечатление, че живеем на някакво райско островче.

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12794
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Eminem » 16 окт 2018 22:06

pampi написа:Да се смееш ли, да плачеш ли? :roll:


Изображение

Българският вандализъм стигна до Япония. При това на едно от най-знаковите места за всеки японец – Мемориалният комплекс на мира в Хирошима, посветен на жертвите на атомната бомба от 6 август 1945 г., който осъмна надраскан с черен спрей и надпис “Локо София”.

Темата е водеща в японските медии. Пазачът на комплекса съобщава, че е открил този и още три подобни надписа на 15 октомври сутринта, а полицията вече издирва заподозрени за деянието.

Полицията е открила графити на три места в парка. Има един малък надпис на пейката до купола, построен на мястото, където е паднала атомната бомба.

Има и два други надписа, но много по-забележими, надраскани върху бялата ограда, която обгражда Музея на мира.

Един от тези надписи напълно разкрива произхода на вандала – “Локо София”.

Според местната администрация, която управлява парка, графитите са открити от охранител на 15 октомври сутринта.

Японското общество е силно възмутено от поругаването на мемориала в памет на 80 хиляди загинали японци.

Преди три години футболистът Благой Георгиев беше направил опит да остави инициалите си на Колизеума в Рим, за което беше арестуван. BIG5.BG

Срам и позор! Трябва да си тотален боклук, за да направиш такова нещо. Заслужават затвор!

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17339
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 16 окт 2018 23:22

blue avalanche написа:
slash1912 написа:
blue avalanche написа:
AndreshkoGacovBacov написа:
Аз веднъж си казах ... но да повторя - аз съм 66-ти набор ... на 52 години ...
И няма как "НЯКОЙ" - / дали ще е Бойко, дали ще е Сашко-Дебелий , дали ще е "възкръсналия БайТошо", дали ще е оня олигофрен от форума, който бил "искал да кОли сОц-носталгици" ... / - който да ми "обяснява" КАКЪВ е БИЛ ЖИВОТА при сОца ...

Ай Наздраве ...
И не си губИ времето с тъпаци ...

:)

Аз съм 63-ти набор и много по-добре от някои хора знам и минусите, и плюсовете на "онова" време. И имам право да сравнявам.
А някои тука се нагълтали с брошурки, книжки и др. и плямпат колкото да изтъркат клавишчетата.
Един, пък, се моли на Бог Антон Тодоров...

A стига бе,имало и минуси :shock: Аз досега в твое мнение само плюсове съм чел.На такава пропаганда би завидял и Гьобелс,чак почвам да се чудя аз в коя държава съм живял досега :)

1. Естествено, че имаше...
2. Чел си, защото минусите НЕ СА тези, които се посочваха тук.
3. От вашата "пропаганда" на капитализма в България човек също може да остане с впечатление, че живеем на някакво райско островче.

Глупости,чел си,но не си разбрал.Единственото,което "пропагандираме",е че в момента живеем по-добре,отколкото тогава,което съвсем не значи,че сме в някакъв рай.
Дай да видим кои са тия минуси според теб.
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта