Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15551
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 18 сеп 2018 01:00

garfield22 написа:
SilentKiller написа:. Докато не се промени манталитета на цели маси от българското общество, никой министър нищо не може да промени в мисленето на хората. че :

Не е изненадващо да се случват подобни неща при положение, че наказанията са смешни и, както сам каза, дори не се следи за изпълняването им. Чужденците с нищо не са по-добри от нас, просто в техните държави контролът е много по-сериозен и те знаят, че ако престъпят закона по какъвто и да е начин , ще си получат заслуженото наказание. Знаеш как чуждите туристи извършват всякакви ужасни престъпления, докато са тук.

Оникновено му опонирам, но в случая го подкрепям. Мисленето на масата е проблемът. Дори само само да дам пример как масово всеки си хвърля боклука където му скимне - чашката от кафето, фас, опаковката от дъвката, чувал с боклук, автомобилна гума, а сочехме с пръст как мигрантите цапат Странджа с боклуци.... Това не е от контрола, а е до самосъзнанието. И то е на изчезване.
И ти сам даде чудесен пример - българина навън спазва правилата, чужденецът тук - не.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Тема за политика - България

Мнениеот SilentKiller » 18 сеп 2018 17:53

Абе тоя Йоло Денев е навсякъде - баси шемета. Една във фейсбук даже написа, че Йоло Денев е заченат на протест или митинг. :lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 20 сеп 2018 21:32

Изображение
Ако това не е физиономия на "мутра" не знам кое е!!!
Какво, пък... Кой по-добре ще гони "мутрите" от една "мутра", нали така? Както се казва:"Клин - клин избива!"

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 20 сеп 2018 21:34

fcb_bg написа:Оникновено му опонирам, но в случая го подкрепям. Мисленето на масата е проблемът. Дори само само да дам пример как масово всеки си хвърля боклука където му скимне - чашката от кафето, фас, опаковката от дъвката, чувал с боклук, автомобилна гума, а сочехме с пръст как мигрантите цапат Странджа с боклуци.... Това не е от контрола, а е до самосъзнанието. И то е на изчезване.
И ти сам даде чудесен пример - българина навън спазва правилата, чужденецът тук - не.

Значи, все пак - контрола! ;) Защото самосъзнанието на българина навън е същото, контролът е различен. :mrgreen: Той и там с голямо удоволствие би си хвърлял боклука където му скимне. Само, че там бият през пръстите. ;)

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15551
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 21 сеп 2018 00:24

blue avalanche написа:
fcb_bg написа:Оникновено му опонирам, но в случая го подкрепям. Мисленето на масата е проблемът. Дори само само да дам пример как масово всеки си хвърля боклука където му скимне - чашката от кафето, фас, опаковката от дъвката, чувал с боклук, автомобилна гума, а сочехме с пръст как мигрантите цапат Странджа с боклуци.... Това не е от контрола, а е до самосъзнанието. И то е на изчезване.
И ти сам даде чудесен пример - българина навън спазва правилата, чужденецът тук - не.

Значи, все пак - контрола! ;) Защото самосъзнанието на българина навън е същото, контролът е различен. :mrgreen: Той и там с голямо удоволствие би си хвърлял боклука където му скимне. Само, че там бият през пръстите. ;)

И ти си прав, но основният проблем си остава - мисленето на масата. На ченге съм правил забележка как си хвърля целофана от цигарите на улицата.
Вдигна си целофана и го хвърли в кошчето.
Всеки ден се боря с дребни морални аварии, може да е малко, но за мен има смисъл.
И ще продължавам да го правя.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15551
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 21 сеп 2018 00:35

Нафтата за моята автопечка ми иде скъпа, може ли някой министър да проведе среща с веригите зареждащи горива, нафтата да е кинта и пейсе?
Имам и други искания...
Тоз е баси тъпака, както и цялото шибано правителство!
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15551
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 21 сеп 2018 01:40

https://btvnovinite.bg/bulgaria/s-pesnichki-i-igri-decata-da-se-uchat-kak-se-bori-korupcija-predlozhi-kpkonpi.html
Първо си помислих, че е откачено - видях новината в друга медия ( шефът й си им проблем с КПКОНПИ).. та беше изведена заглавно с друг замисъл.
После размислих и всъщсност ми се стува много добра идея. Една от малкото. Е, без детските градини, разбира се.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот boabbb » 21 сеп 2018 10:17

fcb_bg написа:Нафтата за моята автопечка ми иде скъпа, може ли някой министър да проведе среща с веригите зареждащи горива, нафтата да е кинта и пейсе?
Имам и други искания...
Тоз е баси тъпака, както и цялото шибано правителство!


Тука е 2,20 лв. ... Миналата седмица зареждах в Австрия на 1,65 евро ;) Сърбия е около 160 динара, което ще рече 2,65 лв. и колкото повече на запад отиваш, толкова се вдига цената :roll: Иначе разбрах какво имаш предвид, но по принцип не трябва да се оплакваме от цените на горивата, защото само в Македония е по-евтино и то малко :| Трябва да се оплакваме от стандарта на живот и мизерните пътища ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15551
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 21 сеп 2018 10:33

Новият шеф на МВР си плаче за уволнение още след първото си интервю.
Ама льотчика беше лош като се опъваше за назначаването на поредната калинка.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10822
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 21 сеп 2018 11:50

Аз само се чудя, как може да си такъв идиот да го кажеш това, че ще се опиташ да накараш веригите да продават без печалба :lol:
Еми като ще се правим на самаряни, да правят едно държавно дружество и да продава без печалба, ама то пак от нашият джоб ще дойде. :cry:
То колкото малко, чужди инвеститори има, те ще се опитат да ги изгонят.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта