Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Непринуден » 19 яну 2019 09:08

Прочел съм. Винаги съм харесвал умните хора, които разбират от две думи, но съм наясно, че на повечето трява да се обяснява защо, какво, как и т.н.

Далеч съм от мисълта колко получават в Румъния, Мексико или Гана. Интересува ме в България и точно за това става дума. Най-общо казано превода на "2000 лв в Румъния" е "а тук кога?".

Надявам се следващия път ако излезе новина, че страната Х е спряла да отпуска помощи на крадливи роми и цитирам информацията да не ме питаш "а това какво общо има с темата", а да си разбрал какво имам предвид (тук кога ще спрат тези неща).
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Непринуден » 19 яну 2019 09:12

Не те подценявам и не съм искал да те обиждам ако ти е прозвучало така. И жена ми все търси обяснения и ми губи ценно време. Малко момичета разбират от прости изречения от няколко думи и да не търсят логика ако видимо липсва такава, защото след време ще излезе и ще се види смисъла на казаното. Обикновено сядаш и обясняваш и накрая чуваш "аааааа, за това ли било, ясно". Ясно ама като цяло така не действаме, а повечко говорим. Ей така приказката да върви.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 19 яну 2019 15:07

Непринуден написа:Прочел съм. Винаги съм харесвал умните хора, които разбират от две думи, но съм наясно, че на повечето трява да се обяснява защо, какво, как и т.н.

А ти смяташ ли се за умен човек, който разбира с две думи и не трябва да му се обяснява?
И направи ли си труда да провериш дали статистически средната заплата Румъния е 1000 Евро, колко са данъците и тн? Или просто реши да копи/пейст без коментар? :) 2700 леи бруто са към 500 и кусур евро : )

Между другото в Столицата ни средната заплата е 1600 лв и то по официални данни, като имаш предвид колко хора се "водят" на минимална заплата, сметката не е много трудна.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Непринуден » 22 яну 2019 01:12

Не, не съм проверявал статистически данни. Не сметнах за нужно. Не виждам мотив ДВ да провеждат някаква пропаганда и да лъжат.

За всеки случай орязох нещата откъм "1600 евро е средното заплащане при чужди собственици" и оставих нещата до там само за фирмите с румънски собственици да става дума, а именно 1000 евро.

София не е България и не ми се слушат глупости от поредния заблуден софиянец. В страната пък има хора които работят под официалния минимум на РЗ. Разписват се на нея, но вземат по-малко. Освен това ако взема всички фактори страданието на изчезващата българска нация е още по-голямо. Не 40, а приерно 60-70 часова работна седмица, без нито един ден отпуска, без официални празници и т.н. и накрая официалните данни като се загладят от изкуствените деформации излизат много жалки, направо плачевни. Да не говорим, че те и сега са такива. Не 1600, а официално обявените от премиера над 1000 средна заплата за страната няма такъв фокус в страната. Не средна, а въобще заплата ако изключим някои специфични сектори (например ай ти, банково дело и други). Повтарям не средна, а въобще срещана заплата от 4-цифрено число няма.

На столицата няма какво да й се възхищавам. Просто там идват европейските фондове, там се разпределя републиканския бюджет, тоест идващото от отвън, от Европа и от отвътре, от страната, тоест отвсякъде. Банда некадърници лапащи където каквото могат. Такива несретници са, че погребаха България, а идиотията им е пълна, защото дори не го виждат. Най-вероятно сега ще подскочат и ще почнат да ме плюят.

Тъпигьозлъка да вкарваш въобще в някакво сравнение и столицата е почти равно на американците да разгледат доходите и пазарната кошница на живеещите и работещите в Холивуд. Холивуд не е Америка, нито София е България. Единствената разлика е, че Холивуд не е обрал Америка, а обира над света е легален. В смисъл "никой не ви е карал да ни гледате пошлите и без стойност филми".
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Непринуден » 22 яну 2019 01:43

pomiqr272 написа:За мен протестите са дебилни. Някакви дебили говорят и пишат как плащаме най-високите цени за гориво, което се оборва с десетсекундно използване на интернет. Дори в Албания плащат повече. Исканията за по-ниски цени са дебилни на квадрат. Дебили, проблемът не е в цените, а в доходите. Затова ще сме все в дъното, защото не знаем какво да искаме. Данъците за коли под евро 4 трябва да бъдат вдигнати между 100 и 300%. Гражданската за нарушители също трябва да се вдигне между 100 и 500% в зависимост от нарушенията, които си извършил. Стига всеки е имал кола. Не пътуваш 100 км, за да ходиш на работа. Боли ги фара, че в цяла България протестиралки 20 хил души. Това за гражданската съм 99% сигурен, че е дело на тези извън властта. Преди няколко години смъкнаха правителството със сметки за тока за период по-дълъг от месец. Сега пробват с най-скъпото на българина: бръкмата му. Да получават 600 лв. и жена му да му изневерява ще го преглътнат, ама да му пипнат колата ще убие. И да падне тиквата какво следва. ГЕРБ пак печелят изборите и правят коалиция с някоя новоизлюпена партия и управляват. С протести нищо не става. Нужно е проливане на кръв и изгонване на всички от държавните институции, които са били част от БКП и техните роднини. Данъчни проверки до скъсване на всеки милионер. Енергетика, водоснабдяване, производство на оръжия, телекомуникация, строителство на пътища, строителство на държавни и общински учреждения, ремонтни дейности по държавни и общински учреждения, добив на полезни изкопаеми трябва да са изцло държавна функция.


Поздравления. Още по-куриозното е, че читанките с дипломи не осъзнават, че независимо, че така изтлеждащия предложен от теб по-соц модел всъщност е по-производствен. Те карат на аксиомата "щом е държавно някъде се губи максималната ефективност и няма как да се съпоставя с тази на отделния индивид (частника), който търси максимума"....има начин.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Непринуден » 22 яну 2019 01:56

kubik написа:Тука явно повечето живеете в измислен свят където всичко е цветя и рози.
Да си кажа, не харесвам комунистите и взимам добра заплата и не се оплаквам.
но..... имате ли идея повечето българи какви заплати взимат и как живеят?

Познавам хора който не са взимали заплата от месеци. Питам ги защо работят още там. Отговор: Еми плащат ни осигуровки, няма къде другаде да работим, поне здравните да ги има. :shock:
В Пловдив, шеф на фирма от ГЕРБ , плаща на работниците с 100 лева по малко, при договор с други параметри(без причина). Казал им този месец толкова :roll: :o


Не, в София.

Това не го знаят. Говорят наизуст глупости. Ако все пак се съгласи с фактите вероятно ще си мисли, че е създаден от по-друга мая. "Ми като са прости онези от провинцията" или "ама аз толкова съм учил, старал се и т.н.". Не си дава сметка, че на село можеш да си викаш колкото искаш, да чупиш, да палиш, все тая. Пред НС в София е друго. Следва някаква компенсация, защото пак там са крадците на републиката. И ДПС, братята роми или Ислямска държава да дойдена власт в парламента ще отпуска около себе си мир да има. Как беше? 1600 лв според редовия софиянец. Все пак по-малко вероятно е като си нахранен да скочиш срещу съсипването на държавата, основно извън твоя град.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Непринуден » 22 яну 2019 02:25

Nabucco написа:Корупцията в Колумбия не ме интересува и не ме засяга. Корупцията у нас обаче ме засяга. Безумното и безогледно крадене на всички нива на чиновническа (и не само) некомпетентност-също. В БАН, на мястото на НИМХ ще се създава Институт за изучаване на водите, почвата и климата (малко наизуст го пиша името). Това ще дублира ли дейността на НИМХ-със сигурност. Нужен ли е на България-не, но ще го има. БАН на бюджетна издръжка ли е-да. Този нов институт с какво ще подобри климата у нас-с нищо. Ще лапат ли пари някакви псевдо учени-да. Може ли да се приравни към корупция-да. Къде ще е седалището на този институт-естествено в София, защото само оттам може да се изучава почвата и климата на Добруджа.


:lol:

Разсмя ме, но е и тъжно, защото така стават нещата.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Непринуден » 22 яну 2019 03:19

kubik написа:
metodito написа:
kubik написа:С тези протести, поне малко или много може да се контролира кражбата от управляващите и да остане малко и за народа .
Тука въпроси, що били тези протести/ Еми защото щяха да се наядат още повече управляващите, сега малко им преседна!


За съжаление нищо такова няма да се случи. Единствената форма на протест, която може да направи промяна е да се вземат сопите. Това де ни управлява е башибузук. Това е геноцид.

Точно се води геноцид над българина.
За да не отговарям поотделно.
Пичове, циганина има повече права от българина във България!
Циганина е стимулиран да ражда, а българина е мачкан, стъпкан в тази насока.
Сега управляващите от ГЕРБ , ако са българска партия и са българи ще спрат геноцида над българина.
От Пловдив съм и тука е най-голямото гето в Европа. Пловдив, втория град по население във България.
До 10 години по-голямата част от Пловдив ще е предимно с цигани. Това не е шега, това ще стане факт, ако не се ограничи популацията им.
Демографския срив не е от сега, но не се прави нищо да се спре и от сегашното управление. Точно обратното!
По това може да познаете, кой милее за България. За жалост от 28 години все, продажни копелета на власт. :evil:


Около 2050 година (едно поколение още да се завърти) очаквам да се изравним и може би там някъде българите ще бъдат попитани "вие какво правите тук (в България)" и държавата ще е тяхна, а ние ще изчезнем по-бързо отколкото го дават чисто математически след 2100-та да изчезне последния българин просто защото от момента в който изчезне държавата ще се ускори процеса бягайки останалите в различни посоки. Дори няма да е нужно НАТО да ги защитава като в Косово, щото примерно ще тръгнем срещу тях с армията. Те просто ще са повече и нормално държавата ще е тяхна.

Сметката е проста. При спадането на населението ни от 9 към 7 милиона те за същия период доста са нараснали. На практика дори и този драматичен спад е доста малък благодарение на техните "заслуги" да се разрастват. Ако изключим техния етнос и вземем core фактора, тоест само българското население, вероятния спад е изумителен. Да речем 50% (примерно).

При такъв темп, за едно поколение спад от около 20% (двата милиона) при който една група в него се е повече от удвоила показва какво е станало с другата. Тя трябва да реализира в отрицателна посока много по-голямо постижение, за да може общото цяло да е трагичното -20%. Нека милионите да си ги представим в единици. Били сме 9 души, 8 българи и 1 циганин (за опростяване на задачата не вземам предвид турския етнос). Сега сме 7. Циганите са се удвоили, вече са двама. Значи ние сме 5. От 8 и 1, вече сме 5 и 2. Чисто визуално това изглежда от някаква почти бяла група с една черна точка сега се виждат две групи. Бялата е пак по-голяма, но двете са ясно изразени. Черната е почти на половината на бялата. Строго математически от 8 към 1 съотношението САМО ЗА ЕДНО ПОКОЛЕНИЕ вероятно е вече 2.5 към 1. Страхотно ускорение! Над три пъти намаляване на разликата. Още една такава врътка (поколение) и нещата стават на кантар.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 22 яну 2019 04:28

Непринуден написа:Не, не съм проверявал статистически данни. Не сметнах за нужно. Не виждам мотив ДВ да провеждат някаква пропаганда и да лъжат.

За всеки случай орязох нещата откъм "1600 евро е средното заплащане при чужди собственици" и оставих нещата до там само за фирмите с румънски собственици да става дума, а именно 1000 евро.

Контекст, контекст.. и колкото и да ги режеш и смяташ, 2700 леи не са 1000 или 1600 евро, а 500

Непринуден написа:София не е България и не ми се слушат глупости от поредния заблуден софиянец. В страната пък има хора които работят под официалния минимум на РЗ. Разписват се на нея, но вземат по-малко


Ами ако им е толкова акъла, кой им е виновен? Не че няма и румънци (вероятно) със същия акъл, но това е друга тема.
И на мен не ми се слушат глупости от някой, който вероятно не е назначавал и един човек през живота си. Аз само ще кажа, че за портиер, който да само да седи в жилищен блок и да казва добро утро, лека вечер и да хвърля едно око на камерите, вече за 50 лв смяната е почти невъзможно да се намери. Поне някой, който може да сметне 2+2 и не казва "бате, копеле, брат" или нещо подобно на всяка 2 дума. Пък ти си повтаряй, потретвай каквото искаш.


Непринуден написа:На столицата няма какво да й се възхищавам. Просто там идват европейските фондове, там се разпределя републиканския бюджет, тоест идващото от отвън, от Европа и от отвътре, от страната, тоест отвсякъде. Банда некадърници лапащи където каквото могат. Такива несретници са, че погребаха България, а идиотията им е пълна, защото дори не го виждат. Най-вероятно сега ще подскочат и ще почнат да ме плюят.


Защо да те плюят? :lol: И аз така казвам. Да спре да се преразпределя към националния бюджет, всички местни данъци да остават в Столицата, всеки работещ тук да се принуди да се регистрира, принудително пререгистриране на коли и тн и да видим кой кого източва :lol:
Ама за всичко това е виновен онзи пъпеш Жельо Желев... както и да е.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21346
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 22 яну 2019 08:33

Непринуден написа:
kubik написа:
metodito написа:
kubik написа:С тези протести, поне малко или много може да се контролира кражбата от управляващите и да остане малко и за народа .
Тука въпроси, що били тези протести/ Еми защото щяха да се наядат още повече управляващите, сега малко им преседна!


За съжаление нищо такова няма да се случи. Единствената форма на протест, която може да направи промяна е да се вземат сопите. Това де ни управлява е башибузук. Това е геноцид.

Точно се води геноцид над българина.
За да не отговарям поотделно.
Пичове, циганина има повече права от българина във България!
Циганина е стимулиран да ражда, а българина е мачкан, стъпкан в тази насока.
Сега управляващите от ГЕРБ , ако са българска партия и са българи ще спрат геноцида над българина.
От Пловдив съм и тука е най-голямото гето в Европа. Пловдив, втория град по население във България.
До 10 години по-голямата част от Пловдив ще е предимно с цигани. Това не е шега, това ще стане факт, ако не се ограничи популацията им.
Демографския срив не е от сега, но не се прави нищо да се спре и от сегашното управление. Точно обратното!
По това може да познаете, кой милее за България. За жалост от 28 години все, продажни копелета на власт. :evil:


... след 2100-та

Според мен човечество дотогава няма да има. А ако има, понятия като родова, расова и всякаква подобна принадлежност, ще са изчезнали... Относно другото, нищо чудно да се крият цифри за циганите


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Soulen и 39 госта