Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10845
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 17 окт 2018 18:43

Андрешко, основният доставчик си оставя Бразилия и страни от Африка.
От Куба си внасял, меласа и захар основно и ел тенджери :lol:
Ама какао, нъцки.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17329
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 17 окт 2018 18:56

AndreshkoGacovBacov написа:
slash1912 написа:.....
Не само вие с Андрешко сте живели през комунизма.Ако сега си по-зле от тогава,това не говори никак добре за теб.
...


Понеже ма споменаваш - та ша са зафтОря ... може би ... :lol:

Нямам в родата нито АБПФК, нито некви активисти на БКП ...
нямам и "жертви на Белене" ... имам само "умерено пострадали"
:cry:

Демек - Аз /както и 95% от Народа/ - съм си "средностатистически" българин ... необременен чрезвичайно от "клАсови любОви и омрАзи" ...
:lol:

При сОца ми мина щастливото и БЕЗГРИЖНО детство ... БЕЗГРИЖНОТО "училище" ... отрезвяващата и поучителна казарма ... и повече от половината от БЕЗГРИЖНОТО ми студентство ....
И съм ЩАСТЛИВ от тоя факт ...
:lol:

п.с. Сега също нямам повод да се оплаквам ... благодарение съвсем НЕ на последно място - на моето "сОц-образование" ... освен на това, че съм си умничък ...
:)

За мене-лично - тогава беше "по-спокойно", "по-сигурно" и "по-безгрижно" ...

Но Големият Проблем ВИ е, че за 80-85% от Народа - тогава беше наистина И - ПО-ДОБРЕ ...

:cry:


Аз също съм средностатистически българин.Набор 76,понеже беше задал въпрос.Не знам защо си решил,че сега децата нямат детство.Просто света и технологиите вървят напред и ако примерно в края на седемдесетте си имал само колело и топка от 6,10
сега децата имат компютри и смартфони,което не изключва първите две неща при добро желание.
Соц образованието не бива да се надценява,както и да се подценява днешното ;) Който е решил да учи и е умен ще върви напред и нагоре,просто сега възможностите са много по-големи.Ако искаш -отиваш да специализираш на Запад,има и достатъчно университети,които са достъпни,за разлика от преди.
За казармата и възпитателния и ефект мога само да се смея.Значи 18 години майка му и баща му не са го направили човек,а за 18 месеца старшината със средно образование ще успее :) Единствените ползи от моята са,че пазих границата на България (т.е. не съм правил само безсмислените простотии като сапунки с одеяло или строяване на спалното на плаца) и четирима приятели,с които 20 години по-късно още се виждаме редовно.
За "по-спокойния" живот-той навсякъде беше такъв.Просто защото границите бяха затворени.Сега и на Ханс и на Санчо и на Паоло им е зле,всякаква пост-комунистическа измет им напълни държавите :lol:
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pampi » 17 окт 2018 19:20

slash1912 написа:Глупости,чел си,но не си разбрал.Единственото,което "пропагандираме",е че в момента живеем по-добре,отколкото тогава,което съвсем не значи,че сме в някакъв рай.
Дай да видим кои са тия минуси според теб.


Не че, ама ... сега 2018 година ли е?
Що ми се чини, че "в момента" живеем по-добре от ... "тогава" през 1939 ...или пък "тогава" през 1919 ... :mrgreen:
Какво па да речем за "тогава" 1333 ... ? :lol:
Какво пък да кажем за стожера на комунизма, КНР , "тогава" през 1980 и "в момента" през 2018 ...?
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23299
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 17 окт 2018 23:52

garfield22 написа:
Thsmith написа:
blue avalanche написа: Понеже явно не знаеш какво е "комунизъм" .

Земен ад! : )

В такъв случай защо подкрепяш подобен режим (не по идеологията, но по авторитарността му)?

"идеологията" е основното.
За Пиночет ли говориш?


metodito написа:
По второто, обобщаваш ангро. Нямаш идея за какво говориш.
По първото, обоснови се за частните училища. А държавата трябва ли да ги издържа, както искаха едни? Трябва да вземеш спецификата на образованието у нас в исторически план и ще разбереш защо реагирам така. Примерно, в една Англия е съвсем различно. Това също се базира на исторически условности. Там образованието стартира като частно и на Острова още го има едно почти кастово разделение - не е просто елит и шлака. При нас образованието идва отдолу, а не отгоре и има друга роля от тази в Англия. А и частните от къде вземат даскалите? От другите училища. Виж, ако се направи нещо различно - като да речем да преподават специалисти от различни професии, практици, да има различна техническа база и условия, и за това да се плаща, това би било добре, но го няма в България. Имам предвид примерно софтуерния университет, да речем. Но това са частни случаи. Общото образование е безсмислено да е частно в настоящите условия - това просто си е даскало, само че платено.

Обобщавам и го правя както трябва.

Къде съм казал да издържа? Едно частно училище има много по различни разходи от обществените училища. Ако държавата го издържа, частно ли ще бъде? Просто 1 ученик трябва да е равно на Х пари навсякъде и без условия. И не само, че не е безсмислено, а вероятно е единствения светъл лъч.

пп Кастовата с-ма хич не е лошо нещо.


AndreshkoGacovBacov написа:
Thsmith написа:Качество такова, че нямат място на един конкурентен пазар и до тук.

Ами и аз това те питам постоянно, но вие с корки и жечко сте винаги на първа писта да се изложите и да защитавате някакви глупави и абсурдни тези.




Ама пич,
точно това имах предвид, когато по-горе /за втори път/ ти написах, че "едно е да слушаш мача по радиото, а друго е... "


Ти влизаш в някакъв спор и използваш "довода" -
Като отидеш в магазина и имаш един шоколад ( който при това не става за нищо)...


Ти имаш на разположение /ако ти ги кажа ... :cry: / поне 3-4 "убедителни довода" в защита на твоята "теза" ... плюс още 10-ина, които ще са понЕ "дискусионни" ...
Но ти си избрал един от ВЪЗМОЖНО НАЙ-ГЛУПАВИТЕ и НЕСЪСТОЯТЕЛНИТЕ ...
:lol:


:cry:

Напротив. Избрал съм точно това, което е напълно достатъчно и няма как да отговориш. Точно защото не е дискусионен. Харесва ли ти или не...
Последна промяна от Thsmith на 17 окт 2018 23:58, променено общо 2 пъти.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 18 окт 2018 00:33

Thsmith написа:
garfield22 написа:
Thsmith написа:
blue avalanche написа: Понеже явно не знаеш какво е "комунизъм" .

Земен ад! : )

В такъв случай защо подкрепяш подобен режим (не по идеологията, но по авторитарността му)?

"идеологията" е основното.
За Пиночет ли говориш?

Да, за него. Поне отстрани изглежда доста странно либертарианец да подкрепя подобни диктаторски режими.
Между другото, какво смяташ за подобния на чилийския режим в Аржентина?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23299
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 18 окт 2018 01:10

garfield22 написа:Да, за него. Поне отстрани изглежда доста странно либертарианец да подкрепя подобни диктаторски режими.
Между другото, какво смяташ за подобния на чилийския режим в Аржентина?



Няма нищо подобно. И при Перон (който разсипва държавата) и при Галтиери, който довършва нещата.
Аз съм минархист, най дясната степен на либертарианството. Не съм обаче идеалист, а практичен.
Първо трябва да се защитиш от голямото зло и да го унищожиш и чак след това да градиш своя дом. Не правиш още един етаж на къщата преди да се отървеш от термитите, нали? :lol:

Принципно аз винаги поставям защитата на частната собственост (и на материалните активи като цяло) на първо място.
След това поставям защитата от религията и от нейното пряко влияние върху живота. Вече след това поставям всичко останало.

Любопитно ми е дали би назовал 10 личности свързани с политиката и обществения живот от последните 200 години(грубо). Имам предвид предизвикващи възхищението ти. Вярвам, че това като цяло рисува добра картина върху политическите и личностите ти предпочитания и виждания. /ако не ти представлява трудност/.

пп Само в международен план.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 18 окт 2018 01:21

ЧичУ и чичко Сталин ...

:lol:

"Пиночет" е като некакво хрИсимо девОйче до тях ...

:lol: :lol: :lol:

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 18 окт 2018 09:39

Thsmith написа:Няма нищо подобно. И при Перон (който разсипва държавата) и при Галтиери, който довършва нещата.
Аз съм минархист, най дясната степен на либертарианството. Не съм обаче идеалист, а практичен.
Първо трябва да се защитиш от голямото зло и да го унищожиш и чак след това да градиш своя дом. Не правиш още един етаж на къщата преди да се отървеш от термитите, нали? :lol:

Принципно аз винаги поставям защитата на частната собственост (и на материалните активи като цяло) на първо място.
След това поставям защитата от религията и от нейното пряко влияние върху живота. Вече след това поставям всичко останало.

Любопитно ми е дали би назовал 10 личности свързани с политиката и обществения живот от последните 200 години(грубо). Имам предвид предизвикващи възхищението ти. Вярвам, че това като цяло рисува добра картина върху политическите и личностите ти предпочитания и виждания. /ако не ти представлява трудност/.

пп Само в международен план.

Политиката на режима на Галтиери е много подобна на чилийската - неолиберални икономически реформи и много сериозни репресии срещу комунистите и социалистите.
Ако къщата, за която говориш е демокрацията, то тя бе срината напълно.
В такъв случай ти би бил съгласен да живееш и в авторитарен режим, стига да са спазени споменатите от теб условия?
От чуждите политици нямам някакви изявени любимци. От българските, според мен най-успешните са Батенберг, Стамболов, Малинов и Борис III. Не се възхищавам, харесвам или нещо подобно, но като цяло със съгласен с политиката, водена от Тръмп и Путин (от гледна точка на американските и руските интереси).

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 18 окт 2018 11:29

Thsmith написа:Обобщавам и го правя както трябва.

Къде съм казал да издържа? Едно частно училище има много по различни разходи от обществените училища. Ако държавата го издържа, частно ли ще бъде? Просто 1 ученик трябва да е равно на Х пари навсякъде и без условия. И не само, че не е безсмислено, а вероятно е единствения светъл лъч.

пп Кастовата с-ма хич не е лошо нещо.


[.


За както трябва, не мисля. Казах го това за частните защото една лобистка група в Парламента искаше точно това. Самите частни училища искат помощ от държавата, което ми е малоумно... Иначе и сега с делегираните бюджети един ученик е равен на Х пари. И това не е правилно, защото така правят паралелки с по 30 деца, а отпада от училище само в случай на убийство, едва ли не. Просто защото този ученик е Х пари на бюджета и правиш-струваш, той трябва да е в училище. Или поне записан да е. :mrgreen: Още една слабост на системата - имаше измами и в това отношение. Много неща трябва да се променят, защото системата, а не друг е виновен.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21311
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 18 окт 2018 11:56

Човек, каква ти е каша не е истина. Подкрепяш свободната инициатива и право и в същото време кастовата система. Наистина ти е голяма каша в главата.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта