Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

nghcvth
Мнения: 3544
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Тема за политика - България

Мнениеот nghcvth » 17 апр 2024 11:55

Drunken_Master написа:Ти като помниш, дали помниш и събитията преди това?

Да, винаги ми е интересно защо има ден за почит на жертвите на комунизма, а няма ден за почит на жертвите на "белия терор"? Само и да напомня, че преди няколко месеца онова нещо Тагарев провали отдаване на почит за ястребинчетата- жертви на едно от най- гнусните събития в цялата история на България.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

ReBorn1982
Мнения: 7991
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 17 апр 2024 11:58

Soulen написа:Основния проблем е липсата на деца. Всичко нататък е второстепенно. А лгбт и подобните простотии са проблем на Запада, не наш.


О, Запада полага огромни грижи да стане и наш. А ние, за разлика от Унгария и Полша, хич не се и дърпаме.

nghcvth
Мнения: 3544
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Тема за политика - България

Мнениеот nghcvth » 17 апр 2024 12:00

Това е, защото както в Словакия, така и в Полша и Унгария управляват про- руски правителства.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9080
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Soulen » 17 апр 2024 12:01

ReBorn1982 написа:
Soulen написа:Основния проблем е липсата на деца. Всичко нататък е второстепенно. А лгбт и подобните простотии са проблем на Запада, не наш.


О, Запада полага огромни грижи да стане и наш. А ние, за разлика от Унгария и Полша, хич не се и дърпаме.

Няма никакво значение в случая. Това е като да си на прага да получиш инсулт и да умреш, ама да се чудиш дали да си лекуваш проблема със ставите. Едното е маловажен проблем на фона на другото.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

tmanolov
Мнения: 4057
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот tmanolov » 17 апр 2024 12:03

Soulen написа:Децата имат право да изберат да си останат в нашата кочинка или да изберат чужда. Ти можеш ли твоите след време да ги задържиш тук? Аз имах възможност да уча в чужбина, но отказах. Честно казано си ми харесва тук и едва ли живота ми щеше да се развие по-добре на Запад.

Иначе бих емигрирал по-скоро в някаква южна държава тип Италия, Испания или Португалия. В никакъв случай Великобритания, Германия, Австрия, САЩ, Канада, Австралия, Нова Зеландия, Скандинавия, Бенелюкс.

От гледна точка на свободата на придвижване - да, разбира се, но от гледна точка на държавата, която е инветсирала в тяхното безплатно здравеопазване и образУвание с идеята, че ще останат тук и ще бачкат за пенсиите на родителите си - категорично не. Решението е лесно - на хората с деца в чужбина им се спират пенсиите или се намаляват с 50%. Кво, не е справедливо ли - я съм ѝ работил на тая дръжава бре, алоу (все едно е бил роб и е работил ангария, а не е полчил на символично цена панеляк, дето сега струва от 100 000 евро нагоре :lol: ). А справедливо ли е аз да плащам пенсиите на Гошко и Кичка, докато тяхното Ленче заработва за пенсии на Ханс и Хелга?
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10870
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 17 апр 2024 12:37

Тука пак обичайните, които нямат деца и са все недоволни от всичко, само и само да мрънкат, пак са се хванали на глупостите на Блъсков.
Кви педали, кви сексуолни образования.
Четете бе хора, стига сте варвали на малоумници, които си правят статиите.
https://www.strategy.bg/FileHandler.ashx?fileId=36193
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19952
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 17 апр 2024 12:39

nghcvth написа:
Drunken_Master написа:Ти като помниш, дали помниш и събитията преди това?

Да, винаги ми е интересно защо има ден за почит на жертвите на комунизма, а няма ден за почит на жертвите на "белия терор"? Само и да напомня, че преди няколко месеца онова нещо Тагарев провали отдаване на почит за ястребинчетата- жертви на едно от най- гнусните събития в цялата история на България.

В днешно време много им се иска на сегашните управляващи, историята ни да започва все след 9-ти септември...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23334
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 17 апр 2024 18:33

nghcvth написа:
Drunken_Master написа:Ти като помниш, дали помниш и събитията преди това?

Да, винаги ми е интересно защо има ден за почит на жертвите на комунизма, а няма ден за почит на жертвите на "белия терор"? Само и да напомня, че преди няколко месеца онова нещо Тагарев провали отдаване на почит за ястребинчетата- жертви на едно от най- гнусните събития в цялата история на България.

Бял терор? Нахалник...
Каква трагедия само, че Негово Величество не е разчистил както трябва боклуците и с Гестапо не са дезинфекцирали напълно.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19952
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 17 апр 2024 18:37

Мда... Идват хора на власт чрез убийства, излиза народа да протестира и да се бунтува. Каква наглост от тяхна страна само... Що ли ми се струва, че сте антикомунисти само като ви оттърва...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23334
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 17 апр 2024 18:40

Народа не се бунтува. Престъпниците, които организират погроми, антидържавни дейности са преследвани (уж). Каква репресия! Да преследваш престъпниците. Кой би си го помислил? :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта