Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22346
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 02 дек 2018 05:29

garfield22 написа:А не може ли да се направи промяна решенията на международни съдилища да не важат у нас?

Pichichi написа:
Просто не ми се мисли какви пари ще трябва да плащаме на "кметицата на Младост"!

Какъв човек трябва да си, за да съдиш собствената си страна?

Не съдиш страната си , а институциите в нея. А ще плащат обикновените хорица, защото са допуснали такива институции.

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 02 дек 2018 08:49

Thsmith написа:Това е частица справедливост за теб.

Право номер едно в света е правото на егото. Първото задължение на човека е задължението към самия себе си.
Негов нравствен закон е никога да не  поставя първостепенната си цел в зависимост от други хора. Негово морално задължение е да прави онова, което желае, стига желанието му да не зависи главно от другите… 8-)

Аз не мога да осъзная ти какво очакваш. Някой да го правят на маймуна и той да каже... ОК, няма проблем, заповядайте утре пак да се гаврите с мен. :lol: :lol:

Но ти много добре знаеш, че този, който се е гаврил с теб няма да бъде наказан и няма да си промени поведението. При това положение, щом завеждаш такова дело, значи просто ламтиш за пари, които ще бъдат платени от всички останали.

NOMER14 написа:Не съдиш страната си , а институциите в нея. А ще плащат обикновените хорица, защото са допуснали такива институции.

Прокурорите и съдиите, които издават такива заповеди не ги избираме ние. И как може заради грешката на един да плащаме всички заедно? А нарушителят да остава безнаказан. Чист комунизъм.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 02 дек 2018 14:13

Естествено, че търсиш своята компенсация. Възмездието за прегрешилия е следващата точка. Първото и най важно нещо е да бъдеш компенсиран ти самия. Другото е някакъв невероятно странен нихилизъм.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 02 дек 2018 15:21

Thsmith написа:Естествено, че търсиш своята компенсация. Възмездието за прегрешилия е следващата точка. Първото и най важно нещо е да бъдеш компенсиран ти самия. Другото е някакъв невероятно странен нихилизъм.

За мен възмездието е най-важното, а точно то липсва в случая. Ако някой толкова ламти за компенсации, да съди виновника за обезщетение, а не да точи нашите пари от бюджета.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 02 дек 2018 15:43

Не, не.. ще ме убиеш. Хората "ламтят" ли за заплати или ги получават понеже им се полагат? Ти "ламтиш" ли да си получиш изработените пари? :lol:
Другото е някаква страшна и неразбираема форма на нихилизъм. Много ми е интересно ако на теб ти се случи нещо подобно, какво ще направиш? Ще кажеш "еми кво да се прави, няма да ощетявам никой, утре заповядайте пак да повторим ако искате и "екстри", само кажете" ? :lol: :lol:


Виновника в случая е държавата. Тя е представлявана от някаква личност на даден пост. Напълно свободна е да вземе мерки спрямо провинилите се, но тя не желае.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 02 дек 2018 16:31

Thsmith написа:Не, не.. ще ме убиеш. Хората "ламтят" ли за заплати или ги получават понеже им се полагат? Ти "ламтиш" ли да си получиш изработените пари? :lol:
Другото е някаква страшна и неразбираема форма на нихилизъм. Много ми е интересно ако на теб ти се случи нещо подобно, какво ще направиш? Ще кажеш "еми кво да се прави, няма да ощетявам никой, утре заповядайте пак да повторим ако искате и "екстри", само кажете" ? :lol: :lol:


Виновника в случая е държавата. Тя е представлявана от някаква личност на даден пост. Напълно свободна е да вземе мерки спрямо провинилите се, но тя не желае.

Толкова ли са им необходими тези обезщетения, че са готови да влизат в тежки съдебни битки заради тях, и то в чужди съдилища, и да източват бюджета? Ако толкова са били засегнати, да търсят отговорност от конкретното длъжностно лице, не може цялата държава да носи отговорност за действията на един човек. Ако се беше случило на мен, въобще нямаше да се занимавам да водя безкрайни дела с неизвестен резултат.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 02 дек 2018 16:41

Не е въпроса дали са ти необходими, а дали ти се полагат и резултата изобщо не е неизвестен. Знам, че на чужд гръб и 100 тояги са малко, но..

Давам ти следния пример. Преди 1 година пътувам от В.Левски към Метро (около 10;30 )и виждам на цариградско една група бандити с (точно бандити са си) с качулки как натръшкали няколко души на асфалта и им сложили белезници, държат ги по лице легнали на на тротоара. Пазарувам в метро към 2 часа, хапнах в ресторантче, отидох до Фестивална да играя карти и се прибирам вече към 16 и кусур. Същите бандити с качулки продължават да са на същото място и арестуваните продължават да лежат по очи на пода. Кажи ми какво е това и какво го изисква? Ако ще да са Корнелия и компания :lol: Естествено, че след това ще ги съдят и ще ги осъдят. Държавата ще плати и единственият въпрос е защо след това не потърси отговорност от фактическите виновни.

Ще си спестя определението за хора, които се оставят да им пикаят на главата и накрая питат дали може още веднъж :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pampi » 02 дек 2018 16:53

Thsmith написа:Не е въпроса дали са ти необходими, а дали ти се полагат и резултата изобщо не е неизвестен. Знам, че на чужд гръб и 100 тояги са малко, но..

Давам ти следния пример. Преди 1 година пътувам от В.Левски към Метро (около 10;30 )и виждам на цариградско една група бандити с (точно бандити са си) с качулки как натръшкали няколко души на асфалта и им сложили белезници, държат ги по лице легнали на на тротоара. Пазарувам в метро към 2 часа, хапнах в ресторантче, отидох до Фестивална да играя карти и се прибирам вече към 16 и кусур. Същите бандити с качулки продължават да са на същото място и арестуваните продължават да лежат по очи на пода. Кажи ми какво е това и какво го изисква? Ако ще да са Корнелия и компания :lol: Естествено, че след това ще ги съдят и ще ги осъдят. Държавата ще плати и единственият въпрос е защо след това не потърси отговорност от фактическите виновни.

Ще си спестя определението за хора, които се оставят да им пикаят на главата и накрая питат дали може още веднъж :lol:


Бре, ти да видиш! Намери се тема, дето със Смити да сме на едно и също мнение и да защитаваме една и съща теза! Чекай да се ощипя за да проверя сън ли е или реалност... :mrgreen:
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 02 дек 2018 17:09

Thsmith написа:Не е въпроса дали са ти необходими, а дали ти се полагат и резултата изобщо не е неизвестен. Знам, че на чужд гръб и 100 тояги са малко, но..

Давам ти следния пример. Преди 1 година пътувам от В.Левски към Метро (около 10;30 )и виждам на цариградско една група бандити с (точно бандити са си) с качулки как натръшкали няколко души на асфалта и им сложили белезници, държат ги по лице легнали на на тротоара. Пазарувам в метро към 2 часа, хапнах в ресторантче, отидох до Фестивална да играя карти и се прибирам вече към 16 и кусур. Същите бандити с качулки продължават да са на същото място и арестуваните продължават да лежат по очи на пода. Кажи ми какво е това и какво го изисква? Ако ще да са Корнелия и компания :lol: Естествено, че след това ще ги съдят и ще ги осъдят. Държавата ще плати и единственият въпрос е защо след това не потърси отговорност от фактическите виновни.

Ще си спестя определението за хора, които се оставят да им пикаят на главата и накрая питат дали може още веднъж :lol:

Докато разпоредителите на такива акции не поемат лична отговорност нищо няма да се промени, колкото и да глобяват държавата, щом не го плащат те, едва ли ще се вразумят. Макар че аз съм останал с впечатление, че като цяло полицията е доста "мека", днес например гледах, че някакъв осъден се барикадирал в дома си и вместо бързо да го заловят, преговарят с него, пращат психолози, защото можел да се самоубие. Редовно има и случаи цигани да нападат и да удрят полицаи.

Не знам какво странно има, че не искам да водя дела, като почти всички се влачат години (някои и десетилетия) наред, а накрая може дори да плащам разноски, ако не спечеля. Не искам да се занимавам с подобно нещо.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23197
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 02 дек 2018 17:16

Няма как да не спечелиш при подобно отношение. На всички е ясно от момента на деянието, че ще има дело и ще бъде спечелено.

Полицията не е мека, а просто се е изродила в квартален бабаит. Готова е да показва мускули при превъзходство 100 към 1 и когато жертвата е относително беззащитна или им е поръчано. При циганите и обществените вълнения е много възможно самите те да си изядат пердаха и заради това са кротки като агънца и остават да им се качват на главите, а трябва да е точно обратното.

Закона предвижда наказание за дадено деяние и никъде не е включено унижение от офицери или лежане по улиците. От друга страна и никъде не е позволено някой да обръща коли или да буйства безнаказано. Едното изисква употреба на сила, а другото е просто жестокост и гавра. Предлаганото от теб е да сведеш глава и да оставяш всеки да се гаври с теб по какъвто начин си иска. Нали не е сигурно, че ще го осъдиш или може да се точи делото? :lol:


pampi написа:
Бре, ти да видиш! Намери се тема, дето със Смити да сме на едно и също мнение и да защитаваме една и съща теза! Чекай да се ощипя за да проверя сън ли е или реалност... :mrgreen:

Само не ми помагай в защитата на тезата, че си способен дори тук да объркаш нещата и да влезем в позиция на загубен "диспут" :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Testa_di_Legno и 44 госта