Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15555
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 29 ное 2018 00:54

Thsmith написа:Живея за да се радвам на живота и да грабя от него с пълни шепи до заветния час.

Ти ще се биеш, а аз ще се радвам на живота. Всичко точно, нали така? :lol:

Еми, аз ще имам да браня животи, които ценя повече от моя.
Въпрос на ценности.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 29 ное 2018 10:11

Thsmith написа:Живея за да се радвам на живота и да грабя от него с пълни шепи до заветния час.

Ти ще се биеш, а аз ще се радвам на живота. Всичко точно, нали така? :lol:

Ти да не мислиш, че цивилните остават незасегнати от войната? За съжаление, нерядко страдат дори повече от войниците.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13793
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Pichichi » 30 ное 2018 11:12

Бившият военен министър Николай Цонев осъди прокуратурата да му плати 100 000 лв. обезщетение заради вредите, които е претърпял покрай ареста му през 2010 г. и делото за подкуп, което завърши преди 3 години с окончателното му оправдаване, пише "24 часа".
Припомняме ви, че бившият главен секретар на Министерство на финансите Тенчо Попов и Николай Цонев бяха арестувани при шумни спецакции, които оставиха съмнения за полицейско насилие и превишаване на правомощията.

Кадри от ареста на ексвоенния министър предизвикаха вълна от недоволство, след като на записа на МВР се чува как прокурор Роман Василев нарича Цонев: "абсолютен престъпник".

В мотивите си ВКС припомня сега унизителния арест на Цонев, който бил поставен на колене с насочен към главата му пистолет.

Задържането е било заснето и показано по всички медии и е продължило до 8 юни 2010 г., след което мярката за неотклонение е била изменена в парична гаранция от 15 000 лв. Цонев беше оправдан на 3 февруари 2015 г.


Просто не ми се мисли какви пари ще трябва да плащаме на "кметицата на Младост"!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23298
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 30 ное 2018 18:56

Време е да се направи законова промяна и да има лично отговорни. Примерно идиота, който се прави на мутра и докарва такива глоби да си ги плаща с личното имущество.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 30 ное 2018 19:50

А не може ли да се направи промяна решенията на международни съдилища да не важат у нас?

Pichichi написа:
Просто не ми се мисли какви пари ще трябва да плащаме на "кметицата на Младост"!

Какъв човек трябва да си, за да съдиш собствената си страна?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23298
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 30 ное 2018 23:20

garfield22 написа:А не може ли да се направи промяна решенията на международни съдилища да не важат у нас?

Pichichi написа:
Просто не ми се мисли какви пари ще трябва да плащаме на "кметицата на Младост"!

Какъв човек трябва да си, за да съдиш собствената си страна?


Не, не може.


Нормален? Естествено, че ще съдиш при положение, че те е ощетила по някакъв начин. Какъв човек трябва да си за да прекланяш глава и да търпиш робски?
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 01 дек 2018 08:56

Какъв е смисълът при положение, че е ясно, че глобата ще бъде платена от обикновените хора, а не от истинския виновник?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23298
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 01 дек 2018 21:38

Кво значи къв е смисъла? Понесъл си някаква вреда и е нормално да очакваш да бъдеш компенсиран. :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 01 дек 2018 22:04

Компенсиран си, но за сметка на всички останали. И е ясно, че виновният с нищо няма да бъде наказан. Докато предложеното от теб не се въведе, това си е просто източване на бюджета.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23298
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 01 дек 2018 22:51

garfield22 написа:Компенсиран си, но за сметка на всички останали. И е ясно, че виновният с нищо няма да бъде наказан. Докато предложеното от теб не се въведе, това си е просто източване на бюджета.

Това е частица справедливост за теб.

Право номер едно в света е правото на егото. Първото задължение на човека е задължението към самия себе си.
Негов нравствен закон е никога да не  поставя първостепенната си цел в зависимост от други хора. Негово морално задължение е да прави онова, което желае, стига желанието му да не зависи главно от другите… 8-)


Аз не мога да осъзная ти какво очакваш. Някой да го правят на маймуна и той да каже... ОК, няма проблем, заповядайте утре пак да се гаврите с мен. :lol: :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: InformationChannel, ReBorn1982 и 16 госта