Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 25 яну 2022 14:50

pomiqrat написа:
fcb_bg написа:
pomiqrat написа:Тук има хора, които мислят, че преди 89-та е било Рай, та за Бойко ли :lol:

Налей нафта от нафтастанция в шише и ако е със синкав цвят като преди 89та ела и покажи снимката.
После иди си вземи хляб и го помириши.


И жените миришеха по-хубаво. Сигурно са били по-млади. Единственият хляб, който ми е харесвал (кората) беше на хлебозавода в Русе, но един червен кмет го съсипа. На баба ми братовчедът казваше, че хляб няма от 80-тте. Нафта не използвам. Веднъж напълних в 3×20 л от железните нафта и се оказа, че в едната до половината имало масло :lol: Баща ми само се хвана за главата и каза да не му се мяркам пред очите :lol: В моя защита бях 5-и клас и имаше други възрастни. Каза да напълня тубите. Да беше се уточнил. Карма. Нафтата беше източена от служебни Камази.

Аз на 7г карах комбайн. Аматьор.
Добре, че полето беше широко. :)
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 25 яну 2022 17:52

Тоя пък трактор карал : 0 Какво точно прави с него? Смисъл на принципа на блъскащите колички ли го кара за да се забавляваш?
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19900
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

681-1989

Мнениеот Drunken_Master » 25 яну 2022 18:19

Thsmith написа:Тоя пък трактор карал : 0 Какво точно прави с него? Смисъл на принципа на блъскащите колички ли го кара за да се забавляваш?

Ами, ако човечеца е набор на вуйчо ми (1951-ва), нищо чудно. Още е купонна система, наследена от "успешното" управление на Кобурга Борис.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22640
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 25 яну 2022 18:22

Мда...Хлябът беше плътен и миришеше на мая - 1 кг за 26 стотинки, после стана 36 ст. В Турция може би все още го произеждат. Преди десетина години последно ядох такъв в европейската част на Цариград - един такъв смачкан, но ръчно изработен с дебела кора, покрита с брашно.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 26 яну 2022 09:45

Thsmith написа:Тоя пък трактор карал : 0 Какво точно прави с него? Смисъл на принципа на блъскащите колички ли го кара за да се забавляваш?

Комбайн: основна функция - жънене на житни култури; вторична - прехвърлянето им в големи мпс, за по-кратко наричани камиони.
Трактор също съм карал, ама един ИЖ с кош го закарах в дерето и ядох шамари.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 26 яну 2022 16:22

Идеята беше целта на карането ; ) Фън или не?

---
NOMER14
Пълен лаик съм на тема хляб, но ако дадена марка хляб е толкова хубава, не би ли трябвало да е навсякъде или поне по по лъскавите пекарни? Около нас е пълно с разни холандски и подобни пекарни, наистина ли смяташ, че те правят по лош хляб и биха изпуснали някакъв продукт с уникално качество, което се търси от много хора?
Смисъл... елементарния пазарен принцип говори, че ако дадено нещо се търси и има пазарна ниша, неминуемо ще се намери кой да го продава, само е нужно да има купувачи.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17582
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 26 яну 2022 19:00

В един идеален свят.

В Русе на 30 м. разстояние на една улица имаше два магазина на хлебозавода. Буквално имаше опашки все едно раздават пари. По 20 минути съм чакал за банички и милинки с две продавачки. На километър имаше още един техен магазин. Изведнъж кмета ги затвори. На 2 от места изникнаха на частна фирма баничарките, а на другото друга баничарка. Нищо общо с вкуса. И опашки няма. Само голямото междучасие, защото няма къде другаде да си купят закуски.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 26 яну 2022 19:03

Чакай сега, това е друго. В малко населено място няма как това да се получи напълно поради малкия размер на таргет групата ти.
Може да имаш много добър продукт, но ако таргет групата ти е твърде малка, няма как да излезе сметката.

Трудно обаче може да ме убедиш, че ако продукта е толкова добър, никоя пекарна в място с голяма популация не би се обърнала към такава таргет група.
Тук говоря само теоретично понеже не ям нито хляб, нито баница и не съм запознат с този сегмент.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17582
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 26 яну 2022 19:18

Или е по-лесно да използваш по-евтини продукти, да ги продаваш на същата цена и да използваш по-евтина работна ръка, и да не ти пука, защото няма къде другаде да си купиш закуска наоколо.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 26 яну 2022 19:26

Аз не случайно казах, че тезата ми не релевантна за малко населено място без големи таргет групи.
Ето аз не съм купувал хляб никога и не съм обръщал внимание за местоположението на пекарни в района, но без проблеми се сещам за 4 в рамките на 5 мин пеша от вкъщи. Едната със сигурност е холандска, другите не съм се заглеждал какво пише дори.
Следователно ако едната предлага продукти с по ниско качество от другите, просто ще остане без клиенти. Или пък ако някоя от пекарните предлага продукт, който представяла интерес за голяма таргет група и е толкова хубав, а другите не го предлагат, просто клиентите ще се насочат към тях.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта