Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

ReBorn1982
Мнения: 8036
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 26 апр 2024 11:46

Ти тая "дискусия" си я водил с кого ли не вече ..... прави впечатление, че мине не мине време и я подхващаш наново ..... то не е само с това де. Изображение

Иначе извинявай, че съм се намесил в "дискусията" ти/ви. Изображение Мислех че тук е общ форум, а не личен чат .... Взимам си бележка, вече ще подминавам постовете ти, както на пужола .... бъди жив и здрав. Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9082
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Soulen » 26 апр 2024 12:01

Покрай Ковида забелязах, че да се спори с човек, който е фанатик на дадена тема, е абсолютно безсмислено. Няма лошо да вярваш, че твоето мнение е абсолютно, но колкото повече се опитваш да убедиш агресивно хората в твоята истина, толкова по-малък успех ще имаш.

Примерно аз съм с много твърдо мнение за защита на животните. Ако някой тръгне да ми обяснява, че е все тая, че било полезно да се тества върху тях и по този начин да се осакатяват/убиват, няма да е особено лицеприятен разговор оосбено с някой ловец примерно :lol:
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
loko1
Мнения: 3819
Регистриран на: 10 мар 2010 12:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот loko1 » 26 апр 2024 12:03

Тоя форум стана по-трол-политически от спортен.
ОБИЧАМ ЛОКО СОФИЯ
АНКЕТА любим отбор http://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=114333
Левски 23%, ЦСКА Локо Пд Локо Сф Манчестър Ю Славия Черно море Лудогорец

Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си когато ГУБИ нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ когато ПОБЕЖДАВА

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23358
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 26 апр 2024 12:22

metodito написа:
Thsmith написа:
metodito написа:
Drunken_Master написа:
metodito написа:
Drunken_Master написа:Не е субективно или лично мнение, а е мнение, което се базира на прочетените документи. Що реши, че е точно лично мнение? Няма да вярвам на хора, които са доказани капацитети в областта на историята, а ще вярвам на човек, който в реалния си живот няма нищо общо с нея?
Освен това, това за Южна Добруджа също не е вярно. Тая територия дали ще бъде българска или румънска се решава на Парижката конференция през 1947 г. Да не си мислиш, че Чърчил и Рузвелт ще се съобразяват с някакви територии дадени от Хитлер? Просто СССР се застъпва за нас в тоя момент. Една доста неудобна истина, която се премълчава в днешно време.

Какво удоволствие ти прави да спориш с вятъра, не разбирам...

Не, не разбирам това възхваляване на Борис, честно... В смисъл, ясно е защо в днешно време му "чистят" образа, причината е, че комунистите идват след него и идеята е да се покаже каква страна е била България преди 1944-та, ама да ми го изкарват някакъв защитник на евреите е прекалено. И между другото, точно Поппетров му е фен. Но дори и той е на мнение, че изобщо не му е читава работата на Борис и че въпросните евреи е можело да се спасят, просто не е направено нищо по въпроса. А тая книга, която цитирам е пълна с документи, които го доказват.
Специално, Николай Поппетров изобщо не е от "политкоректните" историци. Те и в "История БГ" май спряха да го канят... Канят такива като Горчева, Келбечева и прочее.


Еми... При кой шеф на БФС България игра на полуфинал на световно първенство? Всички си го знаем Батето. Ама фактите са факти.
Иначе друг ми беше въпроса: що се занимаваш, то все едно със стената си в стаята да спориш.


Има ли поне една тема в която да се включиш адекватно :lol: :lol:

Данов, а не Батето ...

О, чиърлийдърке, как сме? Радвам се, че ме отразяваш. Данов по-различно ли е? Все тая - няма принос за полуфинала. Неадекватното включване е от теб.

Ами аз съм добре, все още не съм станал мизерник, а ти все още си си : ) Отново си неадекватен, незапознат и твърде далеч от досега с всяка реалност, отново държиш да го показваш и чрез всеки пост. :lol:

То вероятно има причинно следствена връзка между това да се радваш веднъж в годината на агнешко и да го представяш като някакво постижение, липсата на каквито и да е базисни познания и разбиране на околния свят и мизерното съществуване, липсата на възможност и морал да изпълниш дори елементарен бас и тн и тн :lol:


Soulen написа:
Примерно аз съм с много твърдо мнение за защита на животните. Ако някой тръгне да ми обяснява, че е все тая, че било полезно да се тества върху тях и по този начин да се осакатяват/убиват, няма да е особено лицеприятен разговор оосбено с някой ловец примерно :lol:

Само не ми казвай, че си тревопасен : )
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15570
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 26 апр 2024 12:25

Политически, политически, ама гледай кави елементи от "Лична драма" има....
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21416
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 26 апр 2024 12:28

Thsmith написа:Ами аз съм добре, все още не съм станал мизерник, а ти все още си си : ) Отново си неадекватен, незапознат и твърде далеч от досега с всяка реалност, отново държиш да го показваш и чрез всеки пост. :lol:

То вероятно има причинно следствена връзка между това да се радваш веднъж в годината на агнешко и да го представяш като някакво постижение, липсата на каквито и да е базисни познания и разбиране на околния свят и мизерното съществуване, липсата на възможност и морал да изпълниш дори елементарен бас и тн и тн :lol:



Горкият комплексар.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20020
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 26 апр 2024 12:43

Мда... Не само, че има договорка между Германия и България, а даже и разноските по пращането им в лагерите стават за наша сметка. Както и твърдях по-рано... Реших да се поразровичкам из сайта на архивите.
Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9082
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Soulen » 26 апр 2024 12:49

Soulen написа:
Примерно аз съм с много твърдо мнение за защита на животните. Ако някой тръгне да ми обяснява, че е все тая, че било полезно да се тества върху тях и по този начин да се осакатяват/убиват, няма да е особено лицеприятен разговор оосбено с някой ловец примерно :lol:

Само не ми казвай, че си тревопасен : )[/quote]
Не съм болен, нормален съм си. Даже консумирам повечко от нужното месо. Просто ненавиждам убийството на беззащитни животни за забавление. Някой като е много ербап, да ходи с копие и лък и да даде на глигана равен шанс.

А да убиваш застрашени и екзотични животни си е за смъртно наказание. Непоправимо унищожаване...
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20020
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 26 апр 2024 12:50

Ето го и "задрасканият" документ, и него го открих, въпреки че в сайта на архивите ми нещо не беше активен. Това е договора между Данекер и Белев, в който се договарят за изселването на хората от новоприсъединените територии.

Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

ReBorn1982
Мнения: 8036
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 26 апр 2024 13:00

Soulen написа:Покрай Ковида забелязах, че да се спори с човек, който е фанатик на дадена тема, е абсолютно безсмислено. Няма лошо да вярваш, че твоето мнение е абсолютно, но колкото повече се опитваш да убедиш агресивно хората в твоята истина, толкова по-малък успех ще имаш.


Фанатизмът винаги е бил нещо много лошо. Той си е болестно състояние отвсякъде.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта