Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17339
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 14 окт 2018 20:23

blue avalanche написа:Интересно защо хората МАСОВО се изнасят от този капиталистически Рай? И спряха да раждат деца? :oops:

И като се изнасят,къде отиват?Може би в комунистическия рай?Към Русия,Куба,Китай и Северна Корея?
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 14 окт 2018 20:34

pomiqr272 написа:
blue avalanche написа:
THE G.A.M.E написа:Аха, без "комунизъм" щяхме да живеем в землянки, мда, разбира се ...
Да се пита човек, що онези на Запад, дето са към 3 пъти по заможни от нас, не си спретнаха и те един комунизъм ... :roll:

1. Историята е такава, каквато е! Хипотези от рода на: "Ако не..., щяхме..." и т.н. има при Айзък Азимов, братя Стругацки, Артър Кларк и др.
2. Така като ги гледам, някои от "онези на Запад" и капитализъм не могат да си "спретнат". ;) Може да вземат назаем от нас? Онези от Запада са много пред нас. Сам трябва да го знаеш от пътешествията си и работодателите ти.
3. Според теб, ние, след 89-та, какво ТОЧНО си "спретваме" у нас? :oops: Руски капитализъм.
4. Като е било толкова лошо при "изкуствената икономика" защо България беше над СЕДЕМ милиона и хората раждаха деца? А сега, при готиния капитализъм, бълагрският етнос ще изчезне? Хората не са можели да напуснат свободно границите и да живеят в чужбина. На бедния човек не му остава нищо друго освен оплождане.
Кое образование беше по-качествено? "Онова" - безплатното или това - готинокапиталистическото и платеното? Като гледам Бойко, Цецо и останалите и аз се питам кое образование е било по-добро. Как тези образовани хора фалираха толкова пъти държавата, че позволиха и "комунизма" да бъде съсипан? Образованието няма нищо общо с успеха в живота и уменията, които придобиваш. Образованието е до четвърти клас. Оттам насетне не получаваш нищо. Повтаряш наученето до четвърти клас, но с по-голям обем за назубряне. Изключвам математиката. За едно H2O преди 1989 са пишели тройка в час по химия, а моята даскалка ни целеше с тебешир, когато не знаехме нещо. Все още очаквам да изравня някое химично уравнение или да ме питат за възбуденото състояние на някой елемент, валентността му и електроните му, но никой не ме пита.
Кое здравеопазване беше по-качествено? "Онова" - безплатното или това - готинокапиталистическото и платеното? Нито едното, нито другото. Онова е било безпомощно. За сегашното пък нямаш средства.
Кои спортисти бяха по-"качествени"? Онези - социалистическите или тези - готинокапиталистическите?
Ако имаш КОНКРЕТНИ отговори - давай...
От лакърдии няма смисъл.

Руски капитализъм.

Дефинирай "руски капитализъм". Понеже аз такова понятие не съм срещал. Да не би да се изучава в учебниците СЛЕД "онова време"? :mrgreen:
Онези от Запада са много пред нас.

Моят въпрос беше защо НЯКОИ от Запада са по-напред от ДРУГИ от Запада? Защо те не могат да си "спретнат" като техния капитализъм? Но след като си се образовал до 4-ти клас не е чудно, че не си схванал въпроса.
Образованието е до четвърти клас. Оттам насетне не получаваш нищо.

И аз винаги съм се чудел защо при постъпване на работа в корабните фирми ми искат дипломата от Военноморското. А не свидетелството от 4-ти клас. Някаква идея?
Нито едното, нито другото. Онова е било безпомощно.

През 1981г. при "онова - безпомощното" здравеопазване смъртността е 10,7%
През 2015г., при готиното капиталистическо здравеопазване - 15,3%.
Интересно... Някаква идея?
Отделяй половината си доход, за да храниш спортистите. Не си съгласен, нали?

Защо да отделям? Нали СЕГАШНАТА, капиталистическа, държава е по-готина от "онази"? :? И по-богата?

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 14 окт 2018 20:36

slash1912 написа:
blue avalanche написа:Интересно защо хората МАСОВО се изнасят от този капиталистически Рай? И спряха да раждат деца? :oops:

И като се изнасят,къде отиват?Може би в комунистическия рай?Към Русия,Куба,Китай и Северна Корея?

Не че е културно да се месиш в чужди дискусии(така са ме учили през "онези" години), но, в случай, че не си разбрал, говорим за България. ;) За това, което се случва В България. А не кой къде е заминал. Чак ли си?
ПП. На теб ти е ясно, че, когато говориш за Китай говориш за 2-та(ВТОРАТА) в света икономика, нали? Хуморът не ти се получава...

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17339
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 14 окт 2018 22:45

blue avalanche написа:
slash1912 написа:
blue avalanche написа:Интересно защо хората МАСОВО се изнасят от този капиталистически Рай? И спряха да раждат деца? :oops:

И като се изнасят,къде отиват?Може би в комунистическия рай?Към Русия,Куба,Китай и Северна Корея?

Не че е културно да се месиш в чужди дискусии(така са ме учили през "онези" години), но, в случай, че не си разбрал, говорим за България. ;) За това, което се случва В България. А не кой къде е заминал. Чак ли си?
ПП. На теб ти е ясно, че, когато говориш за Китай говориш за 2-та(ВТОРАТА) в света икономика, нали? Хуморът не ти се получава...

Ми отивай там като те кефи толкова :lol: Мога да се меся където и колкото си поискам,след като форума е за всички ;) Налагането на цензура и ограничения също беше от онези години.
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 14 окт 2018 23:29

slash1912 написа:
blue avalanche написа:
slash1912 написа:
blue avalanche написа:Интересно защо хората МАСОВО се изнасят от този капиталистически Рай? И спряха да раждат деца? :oops:

И като се изнасят,къде отиват?Може би в комунистическия рай?Към Русия,Куба,Китай и Северна Корея?

Не че е културно да се месиш в чужди дискусии(така са ме учили през "онези" години), но, в случай, че не си разбрал, говорим за България. ;) За това, което се случва В България. А не кой къде е заминал. Чак ли си?
ПП. На теб ти е ясно, че, когато говориш за Китай говориш за 2-та(ВТОРАТА) в света икономика, нали? Хуморът не ти се получава...

Ми отивай там като те кефи толкова :lol: Мога да се меся където и колкото си поискам,след като форума е за всички ;) Налагането на цензура и ограничения също беше от онези години.

Ще отида там, където си поискам. Нали не смяташ да налагаш..."ограничения"? ;) От "тези" години...
ПП. Не че нещо, но самият форум налага цензура и ограничения. Има правилник. Това просто така - за информация. ;)

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 14 окт 2018 23:36

slash1912 написа:
blue avalanche написа:
slash1912 написа:
blue avalanche написа:Интересно защо хората МАСОВО се изнасят от този капиталистически Рай? И спряха да раждат деца? :oops:

И като се изнасят,къде отиват?Може би в комунистическия рай?Към Русия,Куба,Китай и Северна Корея?

Не че е културно да се месиш в чужди дискусии(така са ме учили през "онези" години), но, в случай, че не си разбрал, говорим за България. ;) За това, което се случва В България. А не кой къде е заминал. Чак ли си?
ПП. На теб ти е ясно, че, когато говориш за Китай говориш за 2-та(ВТОРАТА) в света икономика, нали? Хуморът не ти се получава...

Ми отивай там като те кефи толкова :lol: Мога да се меся където и колкото си поискам,след като форума е за всички ;) Налагането на цензура и ограничения също беше от онези години.

Ооо, още нищо не си видял от ограниченията. Влез в сайта на бтв и напиши циганин, не ром.
За по-качествено изпитване на цензурата, пиши в коментари на голяма западна медия какво мислиш за мигрантите. :lol:
А чу ли как иска да приема решения ЕК?
Кажи здрасти на старата система, която плюеш.....

























Путин е виновен.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23313
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 14 окт 2018 23:37

blue avalanche написа:Интересно защо хората МАСОВО се изнасят от този капиталистически Рай? И спряха да раждат деца? :oops:


Изображение

и като добавим естественото развитие на обществото... напълно нормално. Не случайно най ниските прослойки раждат най-много деца.

Ако пък говорим за другото... напълно нормално е хората да се изнасят след като са освободени от комунистическия затвор и имат свободата да отидат където пожелаят и да потърсят най-доброто развитие за себе си. По важно от това НЯМА.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 14 окт 2018 23:46

Ееех, Смити, 30г след комзатвора хората още имат мерак да се изнасят. Колко още ще се извинявяш със соца?
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17339
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 15 окт 2018 00:01

Половината от тия 30 години ни управляваха прекръстилите се на социалисти бивши комунисти.В момента са бивши комсомолски секретари и пребоядисали се заради келепира.
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23313
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 15 окт 2018 00:06

fcb_bg написа:Ееех, Смити, 30г след комзатвора хората още имат мерак да се изнасят. Колко още ще се извинявяш със соца?

Кога си ме видял да се извинявам?
И соца никога не е приключвал в пълния си смисъл. Нямаше стадион и нямаше чистка. ДОри в момента в парламента 1/2 вината са "бивши" комунисти и то начело с главната тиква.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта