Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21347
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 25 окт 2018 08:32

pomiqr272 написа:[

Биволъ в началото на септември писа за ДжиПи-то. После ДАНС се зае с разследването по сигнала. След това си направиха ПР с изгорени документи. Доста смешно е да изнасяш документи и да ги гориш на километри от офиса си, вместо да ги унищожиш на място. След изгарянето ги показаха по теливизора.

Няма как да има връзка с работата й. Бившата моделка няма нищо общо с разследваща журналистика. Опозицията реши да си измисли история и доносничи, защото е много гладна. Момичето водеше модно предаване. Може някой да се е ядосал, защото е казала, че розовото вече не е на мода за мъже и някой да я е поръчл, защото се е почувствал обиден. Когато имаш телефон могат да те открият и на Северния полюс. Още вечерта се говореше, че някакво циганче е убиецът.

Мен ме гложди, че Румъния има камери, с които ни снимат, а ние нямаме камери по границата си, които да снимат поне нас. Още повече ме гложди как човек еднолично решава да извади фирма от обществени поръчки без съдебно решение за извършено престъпление. В монархия ли живеем или в диктатура? ДжиПи-то ще продължи работата си с дъщерните си фирми.


Това за "манекенката"... не го разбирам този... хейт ли и аз не знам как да го нарека. Българска работа. Завистта българска е голяма работа.
Или в диктатура....? Не, в автократична парламентарна клептокрация. :lol: Да, и аз смятам, че октподът ще продължи да действа чрез пипалата си. Иначе това, което слушах от някакъв икономист, е имало стряскащи неща. Като явяват се на търг няколко фирми, неоснователно се отсяват две - едната ДжиПи, другата, свързана с ДжиПи. :lol: И едностранно прекратени договори от страна на държавата би трябвало да означава плащане на неустойки. Територия България. Ето примера за корупция, която убива. Корупционната структура, която ще строи "Железница" (няма значение ДжиПи, Би-бип или как се казва) е гаранция след десетина години да чуем за инцидент в тунела. И тогава виновен ще е някой шофьор или петънце по пътя...
Последна промяна от metodito на 25 окт 2018 08:36, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21347
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 25 окт 2018 08:35

Trendafil написа:Наближават ли предсрочните избори? Мисля, че няма да чакаме дълго. Хайде , вече е време.да си кажем "чао" с Бойко :)

Имам чувството, че бъдещия министър-председател на България ще е жена ;) 8-)

Рано е още. Мисля Севрюкова беше казала, че България ще тръгне нагоре с жена управник, но някакви изчисления сочеха, че ще е след още едно правителство, доколкото си спомням.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - България

Мнениеот THE G.A.M.E » 25 окт 2018 12:23

Не се осланяйте на шарлатанки ( "пророчици" де :lol: ) ... България зависи от международното положение.
И най-вече от това, да няма финансови кризи в Западният свят. Което е нормално и логично, след като към 90 % от износа ни е за там. И други неща са свързани със Запада, общо-взето, при последната криза налегнала Щатите и ЕС, и ние загазихме.

Към момента в родната политика няма дама, която да е с някви страхотни качества, първо на човек, после на икономист, или политик и т.н.
Ако Кака Корнелийка ще става Премиер, по-добре да закриваме тая Държава и да се влеем в Руската Федерация.
Едвали ще има разлика ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 25 окт 2018 15:17

metodito написа:
Trendafil написа:Наближават ли предсрочните избори? Мисля, че няма да чакаме дълго. Хайде , вече е време.да си кажем "чао" с Бойко :)

Имам чувството, че бъдещия министър-председател на България ще е жена ;) 8-)

Рано е още. Мисля Севрюкова беше казала, че България ще тръгне нагоре с жена управник, но някакви изчисления сочеха, че ще е след още едно правителство, доколкото си спомням.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Тва сериозно ли беше? Седя, гледам и не вярвам, че е възможно някой да вкара като аргумент глупостите за шарани на някаква шарлатанка...

blue avalanche написа:Това е мнение на специалисти. А не на лаладжии като др.Смит. От който могат да се чуят само клишета.
И стига с тая Англия!!!
Егати и големите "специалисти", които вадят с тяхната система!

Специалистите? Тези, които са в ЮК и САЩ и са изградили техните системи ли? :lol:

garfield22 написа:
Thsmith написа:Няма нищо общо. Политиката при Галтиери е като организирана престъпна група правеща нужното за да се задържи на власт, а не да изгради държава.
Рим не е построен за един ден. Трябва да се приеме, че едно символично Ел Дорадо не може да се създаде с магическа пръчка, а трябва време и търпение. Преход от бандитски режими към демокрация е много трудно осъществим без преди това да разчистиш къщата и да отстраниш вредителите.

Напротив, в политиките на двата режима има много сериозна прилика. На мен ми се струва, че си против аржентинския единствено защото нападат Великобритания.
Прав си, че за сериозни промени е необходимо време, но в Чили по-скоро стана обратното - от дългогодишна демокрация се премина към авторитарен (ако искаш го наричай и бандитски) режим.
Те нападат Великобритания поради безсилието да се задържат стабилизират по друг начин. Иначе да, Чили от демокрация се превръща в бандитски режим благодарение на един брадат дявол и един агент на кгб - алиенде. След това Пиночет отвръща на призива на парламента за възстановяване на реда и демокрацията (Алиенде налага вето) и освобождава страната от бандитите.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqr272 » 25 окт 2018 18:38

NOMER14 написа:В София пак открили 200 kg бомба от войната.
Защо медиите не споменават името на Лайното с пура, пратило да ни хвърлят бомби?


Явно английските бомби са по-неблагонадежни от руските хвърляни над България.

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqr272 » 25 окт 2018 18:48

metodito написа:
pomiqr272 написа:[

Биволъ в началото на септември писа за ДжиПи-то. После ДАНС се зае с разследването по сигнала. След това си направиха ПР с изгорени документи. Доста смешно е да изнасяш документи и да ги гориш на километри от офиса си, вместо да ги унищожиш на място. След изгарянето ги показаха по теливизора.

Няма как да има връзка с работата й. Бившата моделка няма нищо общо с разследваща журналистика. Опозицията реши да си измисли история и доносничи, защото е много гладна. Момичето водеше модно предаване. Може някой да се е ядосал, защото е казала, че розовото вече не е на мода за мъже и някой да я е поръчл, защото се е почувствал обиден. Когато имаш телефон могат да те открият и на Северния полюс. Още вечерта се говореше, че някакво циганче е убиецът.

Мен ме гложди, че Румъния има камери, с които ни снимат, а ние нямаме камери по границата си, които да снимат поне нас. Още повече ме гложди как човек еднолично решава да извади фирма от обществени поръчки без съдебно решение за извършено престъпление. В монархия ли живеем или в диктатура? ДжиПи-то ще продължи работата си с дъщерните си фирми.


Това за "манекенката"... не го разбирам този... хейт ли и аз не знам как да го нарека. Българска работа. Завистта българска е голяма работа.
Или в диктатура....? Не, в автократична парламентарна клептокрация. :lol: Да, и аз смятам, че октподът ще продължи да действа чрез пипалата си. Иначе това, което слушах от някакъв икономист, е имало стряскащи неща. Като явяват се на търг няколко фирми, неоснователно се отсяват две - едната ДжиПи, другата, свързана с ДжиПи. :lol: И едностранно прекратени договори от страна на държавата би трябвало да означава плащане на неустойки. Територия България. Ето примера за корупция, която убива. Корупционната структура, която ще строи "Железница" (няма значение ДжиПи, Би-бип или как се казва) е гаранция след десетина години да чуем за инцидент в тунела. И тогава виновен ще е някой шофьор или петънце по пътя...


Просто се сетих, че беше моделка. По принцип на такива жени им викат "калинки", ако ги назначат на държавен пост.

Всички, които кандидатстват по строителни поръчки минават с пари под масата. "Ако се оплача повече никога няма да мога да участвам и ще ме скъсват от проверки, докато хвърля бялата кърпа". Това, ако си чист нищо не могат да ти направят е нявярно.

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 25 окт 2018 20:43

Thsmith написа:Те нападат Великобритания поради безсилието да се задържат стабилизират по друг начин. Иначе да, Чили от демокрация се превръща в бандитски режим благодарение на един брадат дявол и един агент на кгб - алиенде. След това Пиночет отвръща на призива на парламента за възстановяване на реда и демокрацията (Алиенде налага вето) и освобождава страната от бандитите.

Прав си за аржентинците, аз имах предвид, че сигурно и тях щеше да възхваляваш, ако не бяха нападнали британците.
Демокрацията e прекъсната и унищожена точно от преврата. Да, имало е нарушения и при Алиенде, но не може да се сравняват с тези на военния режим. А и Алиенде е демократично избран президент, за разлика от генерала. Между другото, неговият режим също си е сътрудничел с чужди разузнавания.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21347
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 25 окт 2018 20:56

Thsmith написа:
metodito написа:
Trendafil написа:Наближават ли предсрочните избори? Мисля, че няма да чакаме дълго. Хайде , вече е време.да си кажем "чао" с Бойко :)

Имам чувството, че бъдещия министър-председател на България ще е жена ;) 8-)

Рано е още. Мисля Севрюкова беше казала, че България ще тръгне нагоре с жена управник, но някакви изчисления сочеха, че ще е след още едно правителство, доколкото си спомням.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Тва сериозно ли беше? Седя, гледам и не вярвам, че е възможно някой да вкара като аргумент глупостите за шарани на някаква шарлатанка...

Колко е сериозно, ще видим... То от Борисов и ГРОБ, може да е само БСП и оная чавка по-зле. Или онзи урод Симеонов. Аз залагам на Манолова. Според мен тя си плете кошницата чрез поста на омбудсман. Тази не е за подценяване. Пак ще си говорим след някоя и друга година. ;)

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21347
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 25 окт 2018 20:59

pomiqr272 написа:
Просто се сетих, че беше моделка. По принцип на такива жени им викат "калинки", ако ги назначат на държавен пост.


Бъркаш. вервай ми. Калинката и задника си не бърше без инструкции. Да не говорим да ѝ кажеш да не прави нещо и тя да не те послуша. Не може ли красива жена и да има акъл?

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21347
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 25 окт 2018 21:02

Thsmith написа:... и един агент на кгб - алиенде.

Пич, извинявай, че ще ти го кажа, но изумяваш с откровено лаишките си мнения понякога, които ги пишеш под формата на постулати. Не се изказвай за неща, които не разбираш или се правиш, че не разбираш!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 47 госта