Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

CapitanaPuyol
Мнения: 83
Регистриран на: 29 мар 2024 16:24

Re: Тема за политика - България

Мнениеот CapitanaPuyol » 06 апр 2024 17:07

Интересно ако Израел е терористична държава, колко страни са я обявили за такава, и как има посолства дори в държави, които имат крайно негативна позиция против тях.
Рашка капут, Буданов салют ! Изображение

THE G.A.M.E
Мнения: 49968
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - България

Мнениеот THE G.A.M.E » 06 апр 2024 17:17

delqnski47 написа:Чифутите мразят християните. А тая "подкрепа" е щото в краварника всичко от чистачката до секретаря им е чифути. Макар че и те са раздвоени като че ли
Зависи за кои "чифути" иде реч.
И те са на кланове, като през средновековието и и едни с други, нямат много общо.

Лично евреите в Израел, над 70 % са атеисти, и въобще не им дреме за Христос, Буда, корана, или "талмуд".
Даже се отнасят леко с насмешка към "талмудистите", нещо както мнозинството българи, с поповете, дето ръсят акъл - Онова е грешно, не прави това, че ще идеш в ада... И т.н. :lol:
Виж, ако мразят някого, то това е реципрочно с онези араби, които явно четат оня "коран", с пасажите за "огънят и меча".
Докато на моменти наистина се радват на християните ( най-вече покрай "коледа" и Възкресение ) ... То, щом онези искат всички евреи да умрът, съответно, получават същото отношение.
Само дето Израел имат силите да осъществят целта.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49968
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - България

Мнениеот THE G.A.M.E » 06 апр 2024 17:20

Drunken_Master написа:Мда... Бях забравил върлите антикомунисти, които обичаха да забраняват. Стойчо Керев не заслужавал да има предаване в БНТ. Що? Ми щото вярвал, че американците не били на Луната. Акъл море, глава шамандура... Изображение
А същият Керев, междудругото, вярва, че на Луната има... Бази.
Има ред предавания на тази тематика ... :lol:
От къде му е инфото ? :?
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20081
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 06 апр 2024 17:24

THE G.A.M.E написа:
Drunken_Master написа:Мда... Бях забравил върлите антикомунисти, които обичаха да забраняват. Стойчо Керев не заслужавал да има предаване в БНТ. Що? Ми щото вярвал, че американците не били на Луната. Акъл море, глава шамандура... Изображение
А същият Керев, междудругото, вярва, че на Луната има... Бази.
Има ред предавания на тази тематика ... :lol:
От къде му е инфото ? :?

Ми то и ти вярваш в арийската теория, което е няколкостотин пъти по-нелепо, ама не съм ти забранявал, да пишеш тук...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

THE G.A.M.E
Мнения: 49968
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - България

Мнениеот THE G.A.M.E » 06 апр 2024 17:26

Няма "арийска теория", това е факт, колкото и сламената ти "славянска душица", кръв да пикае. :lol:
Има факт, връз факта, буквално...Факт, другарЮ. :)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20081
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 06 апр 2024 17:31

THE G.A.M.E написа:Няма "арийска теория", това е факт, колкото и сламената ти "славянска душица", кръв да пикае. :lol:
Има факт, връз факта, буквално...Факт, другарЮ. :)

Да, де... те твоите факти са страшни факти. Така и не можах, да разбера, за какво говори Черноризец Храбър в "За буквите", щото всеки път ми даваш различен отговор. Манолов каза, че не били славяни, а "словени". А какво е "словени", смее ли някой да попита такива исторически гении като вас... Изображение НЕдебила пък написа, че "За буквите" бил фалшификат, бил неясен произхода. Тръгне ли да пише по сериозни теми, веднага доказва колко празна е главата му. Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

THE G.A.M.E
Мнения: 49968
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Тема за политика - България

Мнениеот THE G.A.M.E » 06 апр 2024 18:18

Хронистите говорят за едни 30 хил. "угри" ( можеби маджари ) ... Разселени из Дунавската равнина.
След т'ва за още 60 хил. печенеги, заселени, като награда, за помоща им срещу "маджарите", из софийското поле.
За 20 хил. "ромеи" вдигнати от одринско със семействата им ( което практически прави към 80-90 хил. души ) и заселени в Добруджа.
За 40 хил. "кумани", спасени от татарите и заселени в Тракия ...
К'ви "славяни", к'ви 5 лв бре ? :lol:

Говорим за ПРОИЗХОД на Българите, на онези, създали Българската Държава.
Те идват тук от Областа Ариана и това е исторически издържано във всякакъв аспект.
Пишат го иранците, пишат го арменците, пишат го и китайците.
Самата област и до ден днешен изобилства с български наименования ...
Държавните символи - Розета и знакът Ипселон, са арийски.
Продължавай да викаш на бялот-черно, не ми пречиш.
Вече тече подготовка за вкарването на ИСТИНАТА в учебниците.
А днес какви сме, е, явно е право на само-определение, след като нЕкои "българи", обичкат повече русийката.
Мен ме е срам от тия и дано си отидат възможно най-бързо от този свят. :)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20081
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 06 апр 2024 18:31

Манолов преди няколко месеца каза, че в битката при Онгъл армията на прабългарите била към 80 000... естествено без никакъв източник (то няма и откъде да изрови такъв, понеже никой не споменава изобщо числеността), сега се оказа и че китайците споменавали арийския ни произход. А, да... розетката дето е с напълно неизвестен произход (там всичко е само догадки), нашия стигна до феноменалното заключение, че даже било 100% доказано, че произхода на въпросната розетка бил арийски...ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Стефан Цанев пасти да яде...

Какво визира Черноризец Храбър в "За буквите"?
Тези са славянските букви и така трябва да се пишат и произнасят: а, б, в, г…[2]

Някои казват: „Защо е създал 38 букви, когато може да се пише и с по-малко, както гърците пишат с 24 букви?“ Но те не знаят с колко пишат гърците. Наистина те имат 24 букви, но не изпълват с тях книгите си, та са прибавили 11 двугласни и три за числата: 6, 90, 900. И като се съберат — 38. Подобно на това и по същия начин св. Кирил създаде 38 букви.

Други пък казват: „Защо са славянските книги? Тях нито бог ги е създал, нито ангелите, нито пък са изначални като еврейските, римските и гръцките, които са още отначало и са приети от бога.“

Примерно, що не е казал "арийски" букви примерно? Що па точно "славянски"?

Между другото... понеже оня ден пак се подхвана теорията за "българската" азбука на Климент Охридски, доста историци смятат, че под името "Черноризец Храбър" се крие именно той. Други смятат, че е Наум. Интересно, що тоя родоотстъпник и путинист говори за "славянски букви". Как не го е срам!? Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20081
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 06 апр 2024 18:40

Между другото, много ми е чудно, защо по света има наука наречена "Славистика"? Защо не са я кръстили "БългАРИЙстика", примерно... Изображение
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43967
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 06 апр 2024 18:49

Drunken_Master написа:Между другото, много ми е чудно, защо по света има наука наречена "Славистика"? Защо не са я кръстили "БългАРИЙстика", примерно... Изображение


Кат цяло защото в основата ѝ са чехи и руснаци, на които "славянството" им е наложено отгоре.

Не че ми пука за спора ви и кое изобщо е вярното, ма ти давам отговор да не стоиш така.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта