Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22672
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 14 яну 2024 21:06

rhaegar написа:
metodito написа:
rhaegar написа:Ти така и за ковида разправяше, че нищо никога няма да е същото като преди него и щеше да слагаш социалното въже, ама ей на.

Ако не си забелязал, малоумщината на световните правителства докараха огромна икономическа криза.Много от нещата, които се случват днес са следствие на това.


Да, ама ти не предвиждаше икономическа криза, а че социално светът и спортът най-вече нямало никога да са както преди, да сме се били сбогували с футбола и е такива глупости.

Футболът драстично се промени след Китайския вирус. Очаквахме, че раздутите бюджети на богатите отбори ще се свият и за неевропейски футболисти няма да се дават такива пари.
Нещата се промениха в другата посока. С петте смени богатите отбори стават още по-силни спрямо тия с къса скамейка. Простотиите продължават с тия продължения на мачовете с десетина минути, за да затвърдят предното ми изречение.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22672
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 14 яну 2024 21:51

pomiqrat написа:В САЩ като им дават гражданство ги карат да учат химна и май искат да научиш президентите им. Няма ли да ги скастрят.

При КомунизЪма по руски учехме стихотворението Стихи осоветском паспорте, което завършваше така Четете, завиждайте, аз съм гражданин на Съветския съюз. Учехме и химна на СССР, че и други песнички, например С чего начинается Родина. Е, не станахме съветски хора. В интерес на истината в часа по френски учехме и Марсилезата (химна на Франция), дори и Интернационала. А Франция беше капстрана. В часовете по пеене част от тия песни пак ги разпявахме. Откъде да знаем тогава, че жизнерадостната песен Ода на радостта ще ни бъде бъдещият химн (...братя всички люде стават, щом с крила повееш ти..).

ReBorn1982
Мнения: 7982
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 15 яну 2024 07:04

https://5minuti.bg/analizi/desislava-atanasova-e-nedopustim-izbor-za-konstitutsionen-sadiya

.... тъй като лидерите на "Продължаваме промяната" - "Демократична България" (ПП-ДБ) също са се подписали под предложението за издигането на Атанасова.

Христо Иванов и Кирил Петков са положили подписи редом до Бойко Борисов и Делян Пеевски ....


Хи хи .... Христо Иванов и Кирил Петков лично издигат като кандидат за конституционен съдия Деса Простакеса от ГЕРБ. :) :) Която, между другото, няма никакъв реален юридически стаж, просто по някакъв малоумен закон депутатстването се зачитало за ..... юридически стаж.

El_Capitano_Puyol
Мнения: 1594
Регистриран на: 21 ное 2023 21:01

Re: Тема за политика - България

Мнениеот El_Capitano_Puyol » 15 яну 2024 07:59

Има една Деса простакеса и това е на Радев шафрантията. :lol: :mrgreen:
Барса и Лудогорец але, алеее...

tmanolov
Мнения: 4035
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот tmanolov » 15 яну 2024 10:45

pomiqrat написа:В САЩ като им дават гражданство ги карат да учат химна и май искат да научиш президентите им. Няма ли да ги скастрят.

Не е само това - примерно там имат много фалшиви бракове, по линия на които получаваш гражданство - жениш се, вземаш гражданство и после се развеждаш. На жената брат ѝ завърши в Щатите, съответно остана там. Като се ожени (за българка с американско гражданство), за да получи гражданство и той, го разцепиха от процедури, а въпросите бяха такива, на които и аз, дето живея с моята вече 20 години, не бих могъл да отговоря за нея и брака ни. Малко като онези игри, дето задават на двамата един и същ въпрос и ти трябва да отговориш като половинката си :lol: И това при положение че той е завъшил там, работи там (тогава бачкаше за Ърнст енд Янг) и имат закупено жилище. Представям си какво е за латиносите - някои от тях така и не придобиват американско гражданство до смъртта си, а живеят нелегално по 40-50 години там...
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13810
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Pichichi » 15 яну 2024 11:33

ReBorn1982 написа:https://5minuti.bg/analizi/desislava-atanasova-e-nedopustim-izbor-za-konstitutsionen-sadiya

.... тъй като лидерите на "Продължаваме промяната" - "Демократична България" (ПП-ДБ) също са се подписали под предложението за издигането на Атанасова.

Христо Иванов и Кирил Петков са положили подписи редом до Бойко Борисов и Делян Пеевски ....


Хи хи .... Христо Иванов и Кирил Петков лично издигат като кандидат за конституционен съдия Деса Простакеса от ГЕРБ. :) :) Която, между другото, няма никакъв реален юридически стаж, просто по някакъв малоумен закон депутатстването се зачитало за ..... юридически стаж.


Е как бре, била е юрисконсулт на поликлиника .... :mrgreen: Как да не става конституционен съдя от нея?
Баси падението е тази!

Потребителски аватар
tiamat
Мнения: 4465
Регистриран на: 13 сеп 2009 01:06
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот tiamat » 15 яну 2024 12:00

tmanolov написа:
pomiqrat написа:В САЩ като им дават гражданство ги карат да учат химна и май искат да научиш президентите им. Няма ли да ги скастрят.

Не е само това - примерно там имат много фалшиви бракове, по линия на които получаваш гражданство - жениш се, вземаш гражданство и после се развеждаш. На жената брат ѝ завърши в Щатите, съответно остана там. Като се ожени (за българка с американско гражданство), за да получи гражданство и той, го разцепиха от процедури, а въпросите бяха такива, на които и аз, дето живея с моята вече 20 години, не бих могъл да отговоря за нея и брака ни. Малко като онези игри, дето задават на двамата един и същ въпрос и ти трябва да отговориш като половинката си :lol: И това при положение че той е завъшил там, работи там (тогава бачкаше за Ърнст енд Янг) и имат закупено жилище. Представям си какво е за латиносите - някои от тях така и не придобиват американско гражданство до смъртта си, а живеят нелегално по 40-50 години там...

Това е отговор към помияра, че сега го виждам, а не ми се търси оригинала. Та аз взех гражданство преди няколко години, не трябваше да уча химна и президентите. Някъде имам въпросника, ще го постна ако трябва...
Иначе, и аз го взех чрез брак, ама въпроси почти нямаше. Те виждат дали е истински или не, и въпросите са само във втория случай. Такава камара с документи имаха за мен, че се хванах за главата :) Може би 20 санта тесте :) Най-накрая се пошегувах с мацката, викам сега като ме приехте, вече може да ги изгорите тия документи. Тя вика, а не драги, всичко отива в едно мазе и се пази ЗАВИНАГИ!! :)))

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19932
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Drunken_Master » 15 яну 2024 12:04

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=my6utn2vUhM[/youtube]

Ако Шойгу беше казал подобно нещо спрямо нас, тук болнавите момчета щяха да ореват орталъка...

Водещата: "В момента България и нейните съюзници готови ли са, да се изправят срещу руската заплаха?
Тагарев: "Да, ние сме готови, но Украйна все още може да се справи сама, затова не се налага все още нашата страна, да участва в прякото възпиране на Русия!"


Освен това, украинския министър Тагарев казал, че страната ни била готова, да продължава развитието на "многонационалните групи на НАТО" на наша територия, естествено. Подготвяла се многонационална бригада, която да се разположи тук. Във Варна ще се направи център на морското направление на НАТО. Един от основните приоритети на българското правителство била, да се изгради инфраструктурата за базирането войските на НАТО на наша територия, щели да бъдат изградени ЖП линии, които да превозват войските, както и че ще се направят специални тръби от нашата рафинерия към базите, където ще се разполагат, за да се снабдяват с гориво.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

ReBorn1982
Мнения: 7982
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ReBorn1982 » 15 яну 2024 13:52

Министър Тагарев, като му е толкова мила и свидна Украйна, що не иде още сега на фронта и да "възпира" Русия ??! И без това украинците имат отчаяно нужда от още и още пушечно месо ..... или неговата мечта е да си седи на топличко в кабинета, а да прати други българи да гинат за милата му Украйна ?!

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10869
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 15 яну 2024 13:56

Soulen написа:
rhaegar написа:Ти така и за ковида разправяше, че нищо никога няма да е същото като преди него и щеше да слагаш социалното въже, ама ей на.

Много хора, дори близки роднини, ми разправяха как винаги ще ги контролират с ковид, маски, мерки и прочие. От самото начало им казах, че такива епидемии траят 2 години горе долу. Толкова е било и с испанския грип. Така че нормално.


Ама нуждата за повече финанси в здравеопазването е супер належаща и най-вече в психиатрията. Трябва задължително да има прегледи поне два пъти в годината. Форума е жив пример, че доста хора са с бъгове.
Не ги е страх от болести а от извънземни :(
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта