Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17328
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот slash1912 » 07 юли 2019 23:10

Варианта махане обсъждан ли е изобщо?Като знам колко комуняги и русофили има,големи циркове ще са...
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15552
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 08 юли 2019 12:17

Има стотици належащи проблеми в държавата, та Альошата е най-неотложен. В Бургас му обръщат внимание само гларусите и скейтърите, ама щом Жоро русофоба вика, че туй е момента след който страната ще дръпне, корупцията ще изчезне, турските и руските партии ще изчезнат, а българката ще започне да ражда 5 пъти повече от циганката, може и тъй да е.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23295
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 08 юли 2019 17:08

Типично. Все едно слушам как някой реве в новините "Аз ли съм най-големия престъпник, че точно мен хванаха? Те крадат по млн, а мен за еди кво си ме гонят"

Принципно нищо няма да "оправи" държава просто така. Никоя държава не се е "оправила" от едно или две решения. Всичко е в резултат от натрупване.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15552
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 08 юли 2019 20:42

Thsmith написа:Типично. Все едно слушам как някой реве в новините "Аз ли съм най-големия престъпник, че точно мен хванаха? Те крадат по млн, а мен за еди кво си ме гонят"

Принципно нищо няма да "оправи" държава просто така. Никоя държава не се е "оправила" от едно или две решения. Всичко е в резултат от натрупване.

Не искаше ли да кажеш нещо от рода на "Наср@х се, гъзът ми не е измит, ама първо ще ида да се подстрижа"?
Смити му вика качествено натрупване. :lol:
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13793
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Pichichi » 09 юли 2019 10:09

Онзи с булдозера дето събори мавзолея трябваше да бутне този паметник а не мавзолея. Тогава щеше да е свършил
нещо полезно ама нъц. Не му стига капацитета за такова полезно дело вместо безполезното бутане на мавзолея.
От тъпия мавзолей можеха да изкарват пари от туристите по 5/10 Е вход и вътре снимки от тоталитарния режим,
както в Будапеща примерно. Имаме си достатъчно история която може да замести "съветската армия".
Дори и само парк да остане ще е по-добре от това което е в момента!

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2665
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Der Schmarotzer » 14 юли 2019 15:49

Thsmith написа:Паметник на Негово Величество Борис III, Цар Обединител или на жертвите на комунистическия режим! Едно от двете! 8-)

На жертвите нали има, пред НДК, с краден кръст, мисля, че беше от Монтанско. Борис и цялата му СЕ(а)кскобургготска рода в България, колкото по-бързо биват забравени ще е по-добре.
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2665
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Der Schmarotzer » 14 юли 2019 15:53

THE G.A.M.E написа:При един истински комунизъм парите и като цяло - разплащатетлните средства липсват.
Тоест, има магазини, но отиваш и си вземаш к'вото ти е нужно, без да плащаш. :lol:
Идеята е, че всеки един човек е допринесъл ( кой с повече, кой с по малко, без значение е ) по някакъв начин за общото благо и за това няма смисъл да се маркира със заплата, какво точно е допринесъл.

Комунизмът е за едно... Напреднало общество, в което няма раси, етноси и религии... И скатавки. :mrgreen:
Като материалното е сведено до минимум, тоест, качествата на хората не се определят от това, кой-какво работи и колко получава за тази работа. 8-)

И разбира се, че за настоящото човешко развитие и възгледи, си е утопия. :roll:

"От всекиго според възможностите, всекиму според потребностите" :lol:
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23295
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 14 юли 2019 16:00

Der Schmarotzer написа:
Thsmith написа:Паметник на Негово Величество Борис III, Цар Обединител или на жертвите на комунистическия режим! Едно от двете! 8-)

На жертвите нали има, пред НДК, с краден кръст, мисля, че беше от Монтанско. Борис и цялата му СЕ(а)кскобургготска рода в България, колкото по-бързо биват забравени ще е по-добре.

Не е логично да има паметници и на жертва и на палач. Пък и символа е важен. Да сринеш направо с танк единия и да го замениш. Най добре с Негово Величество!
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 14 юли 2019 19:58

Сделката за Ф-16
https://news.bg/politics/pravitelstvoto ... -f-16.html
На днешното заседание на Министерския съвет бе приет доклада на министрите за покупката на осем изтребители Ф-16 - шест едноместни и два двуместни.

Общата цена за шест едноместни и два двуместни изтребители е 1,256 милиарда долара. В тази цена е включено и наземното оборудване, както и тренажори за обучение на летателния състав. До 2023 година всички те ще бъдат доставени, каза още Запрянов. В същото време има нотификация на Държавния департамент и се намираме в процедура Конгресът на САЩ да поеме от тази сума около 60 млн. лв. допълнително от тази сума, заяви Запрянов.

В хода на преговорите са били уточнени всички подробности и параметри на договорите. На 8 юли са били получени официалните документи.

Министърът на икономиката Емил Караниколов подчерта, че предмет на споразумението за индустриално сътрудничество, което предстои да бъде подписано, са базови способности за поддръжка на хидравличната система, системата за кацане, създаване и на способности за поддръжка на електрическата система, логистична поддръжка и управление на веригата за доставки, както и подкрепа при развитието на авиационния сектор в страната.

В средата на юни От Министерството на финансите емитираха вътрешен дълг за малко над 300 млн. лева. Очаква се тези пари да отидат за на разликата от одобрения от парламента бюджет от милиард и 800 милиона лева и исканата от САЩ цена за около два милиарда и 200 милиона лева.

Първоначалната цена бе 2.9 милиарда лева, в крайна сметка бе постигнато намаление до 2.2 милиарда, но ще закупим по-малко въоръжение. Според вас изгодна ли е сделката?

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23295
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 14 юли 2019 22:00

Не! Ненужни разходи за глупости.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Thsmith и 10 госта