Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 03 дек 2018 19:17

Thsmith написа:Напротив, знае много добре. Всеки нормален човек би си търсил правата в рамките на статистическата грешка. Колкото повече са делата и глобите, толкова по голям е шума и толкова по голям натиск/фокус има върху виновните, а никой от тях не иска такова нещо. Промяна може да се постигне само с ежедневни подобни новини, тогава в един момент ще се принудят да направят някаква промяна.

Не мисля, че всички са готови да губят години наред по съдилища, само заради едно евентуално (вероятно мижаво) обезщетение. И да се вдига някакъв шум заради такива дела, минава за ден-два и после всичко се забравя. И виновниците не търпят никакви наказания. Докато не започнат сериозно да ги разследват и наказват, няма да спрат подобни случаи.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43881
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот rhaegar » 03 дек 2018 22:23

Ами след като в наш съд не можеш да осъдиш "баретата" дето те е държал на земята 6 часа, редно е да си потърсиш правата в европейски такъв. Вече че държавата в последствие не взима мерки и не подвежда под отговорност същия, за да си въстанови разходите, съответно се създава усещане за безнаказаност на конкретния виновник, за сметка на всички останали, е съвсем отделен въпрос. И да, Иванчева също ще осъди България, не само заради ареста си, ами и заради условията, в които е държана вече месеци. Оня ден ги даваха по тв, ми не е нормално в 21 век да са такива условия. То е ясно, че за всички арестанти са такива, просто в конкретния случай шума и обществения интерес е повече, но мисълта ми е, че държавата сама не си помага, за да не бъде съдена от всеки арестуван.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23314
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 04 дек 2018 00:32

garfield22 написа:
Thsmith написа:Напротив, знае много добре. Всеки нормален човек би си търсил правата в рамките на статистическата грешка. Колкото повече са делата и глобите, толкова по голям е шума и толкова по голям натиск/фокус има върху виновните, а никой от тях не иска такова нещо. Промяна може да се постигне само с ежедневни подобни новини, тогава в един момент ще се принудят да направят някаква промяна.

Не мисля, че всички са готови да губят години наред по съдилища, само заради едно евентуално (вероятно мижаво) обезщетение. И да се вдига някакъв шум заради такива дела, минава за ден-два и после всичко се забравя. И виновниците не търпят никакви наказания. Докато не започнат сериозно да ги разследват и наказват, няма да спрат подобни случаи.

Аз пък нз някой да отказва 100 000$ и чисто морално възмездие, каквото се явява такава сигурна присъда. Бил той и на парите на Вандербилт.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 04 дек 2018 08:53

Thsmith написа:Аз пък нз някой да отказва 100 000$ и чисто морално възмездие, каквото се явява такава сигурна присъда. Бил той и на парите на Вандербилт.

Този е друг случай, все пак е високопоставен човек, бивш министър, най-вероятно и доста заможен, предполагам е наел най-добрите адвокати, внесъл е иск за голяма сума, отнесъл е случая чак до европейския съд, има възможност да се бори до последно, независимо от необходимите разходи. Обикновен човек не може да си позволи тези неща, съответно и едва ли ще му отсъдят близка до тази сума.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13805
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Pichichi » 04 дек 2018 09:27

Това което пишеш просто не е вярно, обикновенни цигани съдят успешно държавата по каквито
теми си решат. Да не говорим че адвокатите са доста напористи, и при такъв случай даже може да се опитат
да се свържат с теб и да се разберете за процент от обезщетението и ти дори да не се занимаваш много!

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 04 дек 2018 10:08

Pichichi написа:Това което пишеш просто не е вярно, обикновенни цигани съдят успешно държавата по каквито
теми си решат. Да не говорим че адвокатите са доста напористи, и при такъв случай даже може да се опитат
да се свържат с теб и да се разберете за процент от обезщетението и ти дори да не се занимаваш много!

И да я съдят е за малки суми, далеч от стоте хиляди, които трябва да плащаме на този министър. Аз не бих се предоверявал на разни адвокати, не знаеш какво може да надробят в твое отсъствие, да не се окаже накрая, че не само няма да получиш обезщетение, ами ти сам трябва да плащаш разноски или неустойки.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 13 дек 2018 10:32

Изображение

Ай честита Коледа на всички бургазлии с такива постери из града. :?
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Mathias_Coureur » 13 дек 2018 11:20

Във Варна един такъв билборд, беше залят със зелена боя! :lol:
Иначе аз го превеждам по следния начин: "Няма страшно, това са просто психично болни хора. Да потърсят помощ и лечение в NARTH"
-------
Много добра статия по темата за хомосексуализма и защо това е болест и как възниква:
https://anonybulgaria.wordpress.com/201 ... %B5%D0%BA/
Последна промяна от Mathias_Coureur на 18 дек 2018 17:01, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 13 дек 2018 12:22

Или:
Няма страшно, това са просто педали
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 13 дек 2018 17:57

Такива идеи няма как да пробият тук. Но това много добре илюстрира за какво се харчи милиардната ни вноска в бюджета на Европейския съюз.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта