Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23314
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 17 окт 2018 01:23

Качество такова, че нямат място на един конкурентен пазар и до тук.

Ами и аз това те питам постоянно, но вие с корки и жечко сте винаги на първа писта да се изложите и да защитавате някакви глупави и абсурдни тези.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 17 окт 2018 01:46

Thsmith написа:Качество такова, че нямат място на един конкурентен пазар и до тук.

Ами и аз това те питам постоянно, но вие с корки и жечко сте винаги на първа писта да се изложите и да защитавате някакви глупави и абсурдни тези.


:lol:

Ама пич,
точно това имах предвид, когато по-горе /за втори път/ ти написах, че "едно е да слушаш мача по радиото, а друго е... "
:)

Ти влизаш в някакъв спор и използваш "довода" -
Като отидеш в магазина и имаш един шоколад ( който при това не става за нищо)...
... :shock: ...

Ти имаш на разположение /ако ти ги кажа ... :cry: / поне 3-4 "убедителни довода" в защита на твоята "теза" ... плюс още 10-ина, които ще са понЕ "дискусионни" ...
Но ти си избрал един от ВЪЗМОЖНО НАЙ-ГЛУПАВИТЕ и НЕСЪСТОЯТЕЛНИТЕ ...
:lol:

Швейцария си е Световния лидер ...
Но при сОца НИЕ бяхме в "тОп 5" със сигурност ... а ако не и в "тОп 3" /след Белгия/ по "качество на шоколада" ...
И ти - бАш за "шоколада" да се хванеш ...
:lol:

ами - тЪпо си е отвсякъде бе, пич ...

:cry:

garfield22
Мнения: 365
Регистриран на: 29 юни 2015 18:31
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот garfield22 » 17 окт 2018 10:12

Thsmith написа:
blue avalanche написа: Понеже явно не знаеш какво е "комунизъм" .

Земен ад! : )

В такъв случай защо подкрепяш подобен режим (не по идеологията, но по авторитарността му)?

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 17 окт 2018 11:36

AndreshkoGacovBacov написа:
Thsmith написа:Качество такова, че нямат място на един конкурентен пазар и до тук.

Ами и аз това те питам постоянно, но вие с корки и жечко сте винаги на първа писта да се изложите и да защитавате някакви глупави и абсурдни тези.


:lol:

Ама пич,
точно това имах предвид, когато по-горе /за втори път/ ти написах, че "едно е да слушаш мача по радиото, а друго е... "
:)

Ти влизаш в някакъв спор и използваш "довода" -
Като отидеш в магазина и имаш един шоколад ( който при това не става за нищо)...
... :shock: ...

Ти имаш на разположение /ако ти ги кажа ... :cry: / поне 3-4 "убедителни довода" в защита на твоята "теза" ... плюс още 10-ина, които ще са понЕ "дискусионни" ...
Но ти си избрал един от ВЪЗМОЖНО НАЙ-ГЛУПАВИТЕ и НЕСЪСТОЯТЕЛНИТЕ ...
:lol:

Швейцария си е Световния лидер ...
Но при сОца НИЕ бяхме в "тОп 5" със сигурност ... а ако не и в "тОп 3" /след Белгия/ по "качество на шоколада" ...
И ти - бАш за "шоколада" да се хванеш ...
:lol:

ами - тЪпо си е отвсякъде бе, пич ...

:cry:


С една "Крава" и един "фин млечен" все ми се струва, че няма как да сме били и в топ 30 дори.
Виж за марципана, може и да сме били в топ 10.
Какаото беше кът, пък и идваше от второ направление, демек със ценните зелени хартийки.
Ама може, явно е бил търсен в целият свят, щом го нямаше по магазините и беше от стоките които се продаваха "под щанда"
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21345
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот metodito » 17 окт 2018 11:43

Thsmith написа:
metodito написа:...



Веднага ще ти кажа.
Всички плащат данъци. Още повече, че семействата на децата в частните училища се предполага, че плащат дори повече данъци.
Не е нормално субсидията за ученик да е по малка или да има условия. Ако държавата е определила Х лв за ученик на година, те трябва да отиват там където учи.
Второ... защото са по-добри и биха извършили по-добра услуга.
---
Не само, че не е глупост, а е единствения правилен път. Съпоставяш ги на основа на резултатите показани от учениците в едит тип сат тест. Не може Печно да има среден успех на учениците си примерно 90%, а Иванчо да има среден успех 10% и двамата да взимат по 1000 лв. Един от тях си е свършил работата и е добър в нея и един не е.


По второто, обобщаваш ангро. Нямаш идея за какво говориш.
По първото, обоснови се за частните училища. А държавата трябва ли да ги издържа, както искаха едни? Трябва да вземеш спецификата на образованието у нас в исторически план и ще разбереш защо реагирам така. Примерно, в една Англия е съвсем различно. Това също се базира на исторически условности. Там образованието стартира като частно и на Острова още го има едно почти кастово разделение - не е просто елит и шлака. При нас образованието идва отдолу, а не отгоре и има друга роля от тази в Англия. А и частните от къде вземат даскалите? От другите училища. Виж, ако се направи нещо различно - като да речем да преподават специалисти от различни професии, практици, да има различна техническа база и условия, и за това да се плаща, това би било добре, но го няма в България. Имам предвид примерно софтуерния университет, да речем. Но това са частни случаи. Общото образование е безсмислено да е частно в настоящите условия - това просто си е даскало, само че платено.

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 17 окт 2018 13:12

ivan56 написа:.......
Какаото беше кът, пък и идваше от второ направление, демек със ценните зелени хартийки.
Ама може, явно е бил търсен в целият свят, щом го нямаше по магазините и беше от стоките които се продаваха "под щанда"
.......


:shock:

'под щанда" може да се е продавал в селата на община Кирково / преди Маказа / ...

:lol:

И за какви "зелени хартийки" говориш изобщо ??? ... и какво "второ направление" ??? ...
Ти кой "набор" си ??? ...
:cry:

Да си чувал нещо за "държавата Куба" ??? ... За Фидел Кастро ??? ...

:lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 17 окт 2018 14:06

AndreshkoGacovBacov написа:
ivan56 написа:.......
Какаото беше кът, пък и идваше от второ направление, демек със ценните зелени хартийки.
Ама може, явно е бил търсен в целият свят, щом го нямаше по магазините и беше от стоките които се продаваха "под щанда"
.......


:shock:

'под щанда" може да се е продавал в селата на община Кирково / преди Маказа / ...

:lol:

И за какви "зелени хартийки" говориш изобщо ??? ... и какво "второ направление" ??? ...
Ти кой "набор" си ??? ...
:cry:

Да си чувал нещо за "държавата Куба" ??? ... За Фидел Кастро ??? ...

:lol: :lol: :lol:


Не всички са кореняк столичани, Андрешко, ама не е като да е нямало дефицит и в столицата.
Доларес, доларес. Второ направление- демек цивилизацията, останалият свят 8-)
Малко и за Фидел.
Изложбата бе дело на Министерство на земеделието. Министър тогава бе Вълкан Шопов. Така, както ни бе предупредил авангардният пратеник Пепин Наранхо, така и стана - Кастро записваше в тефтер и задаваше въпроси. На откриването бяха дошли генералните директори в различните отрасли, предмет на настоящата изложба. Фидел се загледа в пластмасовите опаковки на прясното мляко, след това огледа някои други асортименти и влезе в директорския кабинет, където по “български” да се почерпим с разхладителни напитки и бонбони. Нервен Кастро, разглеждаше отрупаната маса. Живков го покани да си вземе бонбон. Кастро придърпа огромната кутия шоколадови бонбони и започна да я разглежда: “Такива кутии шоколадови бонбони продавате ли на пазара?” За да отклони темата, Живков побърза да отговори:”Ама, разбира се!” Кастро се подразни: “Толкова големи?” “Ами, да” потвърди Живков. “Не може да бъде, такива кутии имаме и ние, но са специална поръчка за представителни нужди на разни ведомства и предприятия, защото никой обикновен човек не купува такива огромни кутии шоколадови бонбони...Колко шоколад отива за бонбони в България?”, стряскащо попита Фидел. Този път Тодор Живков реши да бъде по-предпазлив в отговора си и се обърна към министъра на земеделието Вълкан Шопов, който седеше до Живков. “Колко ли... другарю Живков, не зная, тя Катя Маринова е зам.министър по хранителната промишленост, сигурно тя знае...” Маринова, която също седеше на близо запъна, натъртвайки на “р”: “Не мога да кажа, другарю Живков, аз съм отскоро на този пост, но ще повикам генералния директор на “Българска захар”, другарят...”

Живков отсече: “Веднага да дойде!” Дойде директорът, човек на средна възраст и добре охранен и Кастро повтори въпроса си пред него: “Колко какао отива в производството на шоколадовите изделия?” Директорът водеше със себе си главния специалист, който не предвидил и “не си носел данните”. Живков явно вбесен, се въздържа пред кубинския си гост и реши да даде отговор “в общи линии”: “Другарю Кастро, ние купуваме какао главно от Бразилия и от..., ние внасяме този артикул. Годишно внасяме ... тона какао (Живков знаеше точното количество на вноса на какао) , да предположим, че половината от това количество отива за шоколадови бонбони...” Изпотени, уморени приключихме първия ден от посещението на Фидел Кастро с един горчив привкус в устата.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот ivan56 » 17 окт 2018 14:23

Значи преди няколко дена от един екземпляр из интернет пространството "научих", защо сме имали режим на тока през соца- защото всяко домакинство имало акумулираща печка, и като ги включели, се получавало недостиг на ток в иначе всичко имащи я рай през соца :mrgreen:
Сега от Андрешко разбирам, че сме били в топ 3 при шоколада :lol:
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 17 окт 2018 15:28

ivan56 написа:
AndreshkoGacovBacov написа:
ivan56 написа:.......
Какаото беше кът, пък и идваше от второ направление, демек със ценните зелени хартийки.
Ама може, явно е бил търсен в целият свят, щом го нямаше по магазините и беше от стоките които се продаваха "под щанда"
.......


"под щанда" може да се е продавал в селата на община Кирково / преди Маказа / ...

:lol:

И за какви "зелени хартийки" говориш изобщо ??? ... и какво "второ направление" ??? ...
Ти кой "набор" си ??? ...
:cry:

Да си чувал нещо за "държавата Куба" ??? ... За Фидел Кастро ??? ...

:lol:


Не всички са кореняк столичани, Андрешко, ама не е като да е нямало дефицит и в столицата.
Доларес, доларес. Второ направление- демек цивилизацията, останалият свят 8-)
Малко и за Фидел.


Изложбата бе дело на Министерство на земеделието. Министър тогава бе Вълкан Шопов. Така, както ни бе предупредил авангардният пратеник Пепин Наранхо, така и стана - Кастро записваше в тефтер и задаваше въпроси. На откриването бяха дошли генералните директори в различните отрасли, предмет на настоящата изложба. Фидел се загледа в пластмасовите опаковки на прясното мляко, след това огледа някои други асортименти и влезе в директорския кабинет, където по “български” да се почерпим с разхладителни напитки и бонбони. Нервен Кастро, разглеждаше отрупаната маса. Живков го покани да си вземе бонбон. Кастро придърпа огромната кутия шоколадови бонбони и започна да я разглежда: “Такива кутии шоколадови бонбони продавате ли на пазара?” За да отклони темата, Живков побърза да отговори:”Ама, разбира се!” Кастро се подразни: “Толкова големи?” “Ами, да” потвърди Живков. “Не може да бъде, такива кутии имаме и ние, но са специална поръчка за представителни нужди на разни ведомства и предприятия, защото никой обикновен човек не купува такива огромни кутии шоколадови бонбони...Колко шоколад отива за бонбони в България?”, стряскащо попита Фидел. Този път Тодор Живков реши да бъде по-предпазлив в отговора си и се обърна към министъра на земеделието Вълкан Шопов, който седеше до Живков. “Колко ли... другарю Живков, не зная, тя Катя Маринова е зам.министър по хранителната промишленост, сигурно тя знае...” Маринова, която също седеше на близо запъна, натъртвайки на “р”: “Не мога да кажа, другарю Живков, аз съм отскоро на този пост, но ще повикам генералния директор на “Българска захар”, другарят...”

Живков отсече: “Веднага да дойде!” Дойде директорът, човек на средна възраст и добре охранен и Кастро повтори въпроса си пред него: “Колко какао отива в производството на шоколадовите изделия?” Директорът водеше със себе си главния специалист, който не предвидил и “не си носел данните”. Живков явно вбесен, се въздържа пред кубинския си гост и реши да даде отговор “в общи линии”: “Другарю Кастро, ние купуваме какао главно от Бразилия и от..., ние внасяме този артикул. Годишно внасяме ... тона какао (Живков знаеше точното количество на вноса на какао) , да предположим, че половината от това количество отива за шоколадови бонбони...” Изпотени, уморени приключихме първия ден от посещението на Фидел Кастро с един горчив привкус в устата.


:lol:

Добре бе, пич ...
Значи - аз НЕслучайно съм те попитал "кой набор си" ??? ...
:cry:

Това, което си постнал излиза още на първа страница в Гуглето - като напишеш "Фидел Кастро какао" ...
:lol:

Но ти все пак си вложил и известно старание - разумно си ПРОПУСНАЛ да ОТБЕЛЕЖИШ, че това е разказ на една преводачка за "Първото посещение на Кастро в България - през 1972-ра година ..."

:lol: :lol:

Айде сега - продължавай да кОпаш ...
и като стигнеш до "стокообмена по години" след 72-ра ... и какво ние сме внасяли от Куба /освен захарна тръстика/ - свИрни ми пак да поговориме ....

:lol:

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqr272 » 17 окт 2018 17:24

blue avalanche написа:
pomiqr272 написа:По принцип СПТУ може да означава и серийно производство на тъпи ученици и като прибавиш едно К накрая от комунизма. Тези училищ още ги има. По-лошото е, че в тях доскоро се "учеше" до 13 клас.
Съвсем правилно си познал. Колежите събират пари от родители с възможности и строят зали, басейни, писти и т.н.
Защото имат избор от храни, а ти си имал локум, родопчета и нещо наподобяващо шоколад и си мислел, че "тоблерон" е най-великия десерт на света.
На никой, който е бил работлив не му е харесвал онзи режим.
За човек завършил с 5,39 и учил без да си купува учебници е добре, а?

По принцип СПТУ може да означава и серийно производство на тъпи ученици...

"По принцип" не означава това. "По принцип" в училище не те ли учиха да уважаваш другите, особено тези, които не познаваш, и техния труд?
За човек завършил с 5,39 и учил без да си купува учебници е добре, а?

Като си такъв "отличник", като дойде време да правиш ремонт в къщи или офиса - направи си го сам! Не викай "тъпите ученици". Разните му там мазачи, фаянсаджии, гипсаджии и т.н.
Като ти гледам правописа ми се струва, че оценката по български са ти я писали "по милост".
Колежите събират пари от родители с възможности и строят зали, басейни, писти и т.н.

До преди няколко страници ми плямпаше как не било правилно хората да заделят пари за "тъпи спортисти", а сега плямпаш как колежите в Щатите събирали пари от хората за "тъпи спортисти". Последно???
На никой, който е бил работлив не му е харесвал онзи режим.

Гледам, че на работливите СТРАШНО им харесва ТОЗИ режим. Направо са на седмото небе от щастие!
Защото имат избор от храни, а ти си имал локум, родопчета и нещо наподобяващо шоколад и си мислел, че "тоблерон" е най-великия десерт на света.

Значи колкото по-голям е избора, толкова по-болни и умиращи. Правилно ли разбрах?
Не познавам ни един селянин, който да е бил щастлив от онова време.

За сметка на това целяните са страшно щастливи през ТОВА време. Направо не знаят какво да правят с толкова щастие.
Всъщност, забравих, че те всички спечелиха поне по 50 000лв. от Националната лотария.


По принцип училището е да учиш. Възпитанието се извършва вкъщи или на улицата, като ти праснат някой в мутрата при неуважение. По принцип още на шест ми връчиха лопатата, мотиката, ходил съм да събирам лайната на прасетата, бъркал съм бетон, носил съм кофи с бетон, боядисвал съм, брал съм и ронил царевица и съм цепил дърва и това до 10-годишна възраст. На 11 са ме оставяли на пазара да продавам сам плодове и зеленчуци. По принцип уважавам и чистачката на работа, защото още от дете съм се научил да работя. По принцип сам мога да си боядисам стените, което го правя и да си сменя ламината, но има майстори, които го правят по-добре, защото го правят всеки ден. Странното е, че нито един майстор, който познавам не е учил в строителното, а е чиракувал при някой.

Не е нужно да лъжеш.
Държавата не е длъжна да дава пари за някакви тъпоъгълни спортисти. Ако е добър сам ще си намери средства, както правят в цивилизованите държави и не чакат държавата да им даде 100 хил. за подготовка и 300 хил за медал.

Разликата държавата да ти дава и бащата на Джон да ти даде, за да покаже благосъстоянието си и да се издигне в очите на хората е голяма. Държавата САЩ дава някакви си 25 хил долара за златен медал в Рио и данъците го удрят с 40%. Останалото е от спонсори.

Който работи изкарва достатъчно пари. Който го мързи,по цял ден се оплаква, плямпа на работа и вика неволята е с минимални доходи.

Казват му чревоугодие.

На село хората са много по-щастливи от тези в града.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anro и 33 госта