Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23314
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 21 сеп 2018 19:32

blue avalanche написа:Изображение
Ако това не е физиономия на "мутра" не знам кое е!!!
Какво, пък... Кой по-добре ще гони "мутрите" от една "мутра", нали така? Както се казва:"Клин - клин избива!"

Абе не е важно как изглежда, а какви фекалии са в полицията, а този вместо да го изгонят го повишават...
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Тема за политика - България

Мнениеот SilentKiller » 22 сеп 2018 17:40

Какво мислите за надраскания български паметник в Ниш, на загиналите 2015 български войници във финалната фаза на войната, когато България се бие на страната на СА и съюзниците срещу Германия - от септември 1944 - до май 1945г. Та тези над 2000 български войници са паднали в бой срещу германците на територията на Югославия. Според сърбите "Не можело българите да бъдат освободители", защото до месец преди това били окупатори в Югославия. :roll:
Какво е вашето мнение по въпроса. Доколкото гледам картата след разгрома на Югославия през април 1941г., Хитлер дава на България за администриране (военно) Вардарска Македония (която си я считаме за наша) и от Сърбия освен Западните покрайнини прибираме и Пирот+областта около него, както и югоизточния ъгъл на Косово (през Първата световна война даже цяло Косово е владяно от българската армия). Т.е. в периода 1941-1944г. българските власти не са имали контрол над Ниш, че да драскат такива неща, контролирали сме само Пиротска област, която е скачени точно за Западните покрайнини. Та имат ли сърбите право да оскверняват тоя паметник, защото по всички данни 400хил. българска армия участва в изтласкването на германците във финалната фаза на войната и даваме 30хил.убити и ранени, разбира се и в Унгария и Австрия където стигаме през май 1945г. :roll:

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23314
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 22 сеп 2018 17:45

Някой драскал, ще го изчистят и толкова.

Иначе докато четох горното, аз поне на първо време теглих една майна на националните предатели - комунисти, които обръщат армията ни срещу съюзна Германия и даже я пращат на фронта.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Тема за политика - България

Мнениеот SilentKiller » 22 сеп 2018 17:53

Един сърбин го разкарвах из България преди време, разглеждаше там некви карти на по-големите градове и ме питаше, защо навсякъде имаме улици Пирот и Ниш, пита ме толкова ли ги обичаме и толкова ли е широко разпространена сърбофилията в България. :lol:
И аз кво да му кажа след малко колебание викам - Ами не, сърбофилията свършва (и то на определени прослойки) до Цеца Величкович, Лепа Брена, Весна Змиянац и т.н... а тия градове просто си ги считаме за историческо български - наши, затова има такива улици. :mrgreen:
Оня се опули като бухал, но бързо сменихме темата...а и все пак беше на моя територия. :lol:

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqr272 » 22 сеп 2018 21:31

Вместо тиквоча да се прави на самарянин и да кара търговеца да смъква цените да вземе да смъкне ДДС-то на храните на 5%

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23314
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 22 сеп 2018 21:58

Аз съм "за" намаляването на всички данъци, но преди нещо да се намали или премахне е нужно да се определи и кой разход ще се зачеркне, а не накрая пак да се теглят заеми.
Трябва и да се направи справка за това колко реално са постъпленията от този данък.

--
Това с принудителното натискане на цените е загубена кауза. Никой няма да се навие. Трябва или да ги остави да укрият повече данъци или да влошат качеството на хляба.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqr272 » 22 сеп 2018 22:13

Качеството на хляба отдавна е убито. Ако спрат да крадат 20-30% от всяка обществена поръчка няма да има нужда нищо да се зачерква. След като имам 2 млрд. излишък пари има и по дърветата. Пpoпopциoнaлнo държавните ни служители са 45 пъти повече от американските погледнато откъм население-държавен служител. Мечтата на шумкарите. Всички да работят за държавата и да гласуват за тиквоча.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23314
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 22 сеп 2018 23:33

Нали знаеш, че този бюджетен излишък се постига като занимаваш очакваните приходи за да може накрая да го похарчиш? :lol:
Това с краденето никой няма да го направи доброволно, а само ако ножа опре до кокала.

За държавните служители съм напълно съгласен. Отдавна трябваше да има огромна чистка и елиминиране на привилегиите, но уви... вместо това ги увеличаваме.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15563
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 23 сеп 2018 00:26

Аз, ако съм управител ан верига магазини - кауфланд, например, веднага излизам и казвам ,че съм съгласен и ще продавам хляба без надценка. Спирам пекарната, въртя дистрибуторския.
Из това хале, дето като влезеш, за да излезеш требва да минеш почти километър, нема как да не сложиш поне 5 неща в кошницата освен хляба без надценка.
И си е баси яката реклама сред народа.
И това ще е за кратък период от време, щото леба се очаква да се дигне още до края на годината.
И тогава излизам и викам - ами квото можах направих, няма как вече.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23314
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 23 сеп 2018 00:47

Сериозно ли мислиш, че някой платежоспособен клиент ще отиде в някой магазин само заради 10 ст разлика в хляба? :roll:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта