Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23211
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 06 авг 2018 01:15

Каквото и да си говорим, наказателната с-ма и в БГ и в Турция е абсурдна и непрактична.

Аз съм върл привърженик на смъртното наказание и строгите присъди, но не и на наказание, което не е предвидено в присъдата и някакъв вид издевателство. Затвора не трябва да е летен лагер, но не трябва да е и "Среднощен експрес". Едни затворници трябва да се отделят от обществото така, че да не му пречат, а други да се реабилитират, а не всички да излизат по диви и садисти.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22378
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 06 авг 2018 01:41

fcb_bg написа:Само питам плахо: относно Митьо, кой съд бихте искали да го съди и в кой затвор да лежи - в диктаторските Ердоганови ли или в европейските Бойкови?

:lol:

А относно аверите му:
При КомунизЪма Съдът нямаше право да съди партиен член, дори и за автопроизшествие. Събираше се Първичната Партийна Организация и ако изключи от редовете си прегрешилия, тогава Съдът можеше да действа.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15521
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 07 авг 2018 09:48

NOMER14 написа:
fcb_bg написа:Само питам плахо: относно Митьо, кой съд бихте искали да го съди и в кой затвор да лежи - в диктаторските Ердоганови ли или в европейските Бойкови?

:lol:

А относно аверите му:
При КомунизЪма Съдът нямаше право да съди партиен член, дори и за автопроизшествие. Събираше се Първичната Партийна Организация и ако изключи от редовете си прегрешилия, тогава Съдът можеше да действа.

По Демокрацията па се утрепал Съдът да съди партийни членове.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот boabbb » 07 авг 2018 11:46

fcb_bg написа:
NOMER14 написа:
fcb_bg написа:Само питам плахо: относно Митьо, кой съд бихте искали да го съди и в кой затвор да лежи - в диктаторските Ердоганови ли или в европейските Бойкови?

:lol:

А относно аверите му:
При КомунизЪма Съдът нямаше право да съди партиен член, дори и за автопроизшествие. Събираше се Първичната Партийна Организация и ако изключи от редовете си прегрешилия, тогава Съдът можеше да действа.

По Демокрацията па се утрепал Съдът да съди партийни членове.


Да видиме на Зоров щерка му дали ще й направят нещо, задето сгази човека ... Нещо спря да се говори :roll:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 10 авг 2018 17:01

Напоследък много нашумя изразът: "по-обран".
"Еди-кой си трябвало да е по-обран" и т.н...
Имам претенциите да съм учил български език, но не си спомням нещо подобно. :oops:
Знам какво значи някой да бъде обран. :mrgreen: Обаче да е "по-обран"... :?
Може ли някой да разтълкува? Ама на български! А не какво имал предвид този или онзи тъпанар, показан по телевизията!
В този ред на мисли - някой знае ли какво е "задкулисие", "конкретика", "срутище" и др.? :shock:
Да не би да съм учил нещо друго в училище? :oops:


Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13773
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Pichichi » 17 авг 2018 16:28

Изображение

Това дали е вярно?
Уж ера на електронни услуги, уж намаляване на адм. тежест уж ел. правителства в които са похарчени
100-ци млн. лв последните над 10 г. и в резултат това!
Мин. Дончев в 3 правителства изхарчи 100-ци млн. лв за електронно правителство, браво!
Уж реформа, намаляване на администрацията а то!
Излиза че е вярно: http://www.nsi.bg/bg/content/3942/%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B2-%D0%B0%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82

* В данните не се включват наетите лица в Министерство на вътрешните работи и Министерство на отбраната

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15521
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 18 авг 2018 01:08

Тез курета не могат да опазят собствените си административни сайтове, искали да правят електронно правителство и електронно гласуване. Изсипаха двайсе камаза пари и ел-рая за раята е още в киреча. Педали долни.
Навремето обещаха да не вдигат винетките, излъгаха най-нагло и безцеремнонно и ги вдигнаха. Сега за нула време ГО поскъпна с пейсе процента и тия същите главочи седят и си бъркат в носа, вместо да се вземат в ръце и да спрат тва клане по пътищата.
Защо аз с една глоба за колан(платена) да плащам ГО колкото един мухльо с 2 страници нарушения на пътя(дето надали си ги платил)?
Пича горе хубава таблица е сложил - кибичим си на държавното, пък каква работа вършим кой ли пита.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Martin_K » 20 авг 2018 00:44

Така се печелят избори по демократичен начин - още преди вота имаш гарантирани половин милион гласа на "администраторите" и техните близки роднини. Като включим и половината цигански контингент (щото там и ДПС-то здраво се намесва), излиза, че за управляващата партия почти не гласуват обикновените български граждани и селяни.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот boabbb » 21 авг 2018 13:47

Нещо не ми се вярва да сме 7 млн. :roll:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ReBorn1982 и 37 госта