Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Балкански Орел » 08 ное 2016 23:52

Всичко е един театър, бе момчета.Вземете се в ръце.

Само се замислете кой е Трифонов, от къде е тръгнал как постига медиен ефир и как получава резрешение да пропогандира УШ анти-системни тези и как му позволяват да блокира улици в столицата на България за да пропагандира нещо срещу властта, а самата власт му предоставя тези привилегии.А в същото време до преди един месец ЕВРЕИНА и НИКОГА БЪЛГАРИН Паси беше в неговото студио и говореше за Световния Ред, а дългуча само клатеше глава в знак на съгласие.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - България

Мнениеот 1982 » 09 ное 2016 00:03

Какво ми пука кой е Трифонов, това оправдава ли погазването на конституцията ??! Избирателната активност се брои на броя пуснати бюлетини, а не само на действителните от тях.

Получава се това, че референдумът по закон е минал бариерата, но ЦИК си измислят, че активността ще се брои само на база действителни бюлетини, за да може да го смъкнат под нея. :mrgreen: :mrgreen:

Няма такава "държава", майка им да eба.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

chukanovich
Мнения: 47
Регистриран на: 02 дек 2015 12:28
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот chukanovich » 09 ное 2016 00:12

Жалко е колко много хора си помислиха, покрай тая мутра, че най-големият проблем на държавата е избирателната й система...

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - България

Мнениеот 1982 » 09 ное 2016 00:29

Ти се научи да четеш първо, после давай оценки на хората ..... проблемът не е избирателната система, а погазването на върховния закон на държавата. Без значение дали Трифонов ни харесва или не, щом референдумът по закон е набрал нужната активност, трябва да бъде признат.

Аз самият не гласувах.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Highlander
Мнения: 790
Регистриран на: 25 окт 2010 23:36
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Highlander » 09 ное 2016 01:48

На никой от управляващите не му пука дали ще се смени избирателната система. Това не променя абсолютно нищо, дори при определени обстоятелства ще затвърди властта им. Най-малко пък му пука на някой дали при референдум гласуването трябва да е задължително, защото на практика и това не променя нищо. Истинската причина да не бъде позволено на тоя референдум да мине, е намаляването на субсидиите. Имате ли представа за колко милиони става въпрос, за милиони вземани от народа, без дори да разбере тоя народ какво става. Някой хора не разбраха, че от малка част от тея субсидии Светльо Витков стана милионер, а сега дори Митьо Пищова и Радо Шишарката ще си разделят по 35 хиляди лева, защото са се намерили идиоти и за тях да гласуват. Много малки партии ще спрат да съществуват, защото те нямат някакви идеи и платформи, а единствената идея, е да се докопат до част от кокала от субсидиите, защото има балъци да гласуват за тях. Няма да мине референдума, бъдете сигурни. Който мисли по различен начин, ще разбере след време ;)

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот doktora25 » 09 ное 2016 08:15

И все пак мажоритарната система в предлагания вид много повече би навредила, отколкото помогнала, защото би оставила стотици хиляди българи с възгледи опозиция на статуквото без парламентарно представителство. Твърдо съм за преференциите, защо не и да бъдат задължителни или пък някакъв процент от депутатите да бъдат мажоритарно избрани (както на едни предишни избори), но всеки избирателен район трябва просто да излъчва по повече от един народен представител. Така че аз се надявам да не мине, независимо от обстоятелствата. Ужасен съм и че процентите са такива що се отнася до този въпрос. Субсидиите по-слабо ме вълнуват, защото са капка в морето.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
demy27
Мнения: 2136
Регистриран на: 02 дек 2009 08:47
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот demy27 » 09 ное 2016 09:16

Интересно е как същите хора, които на предишните избори яростно нападаха и плюеха по ЦИК и обвиняваха в манипулации и подмяна на вота, сега смятат, че всичко е нормално, ЦИК правилно тълкува резултатите от референдума и той правилно няма да мине. Интересно ми е какво в ЦИК се е променило.
L'Europa non è lontana
C'è una canzone italiana per voi
Insieme, unite, unite, Europe

chukanovich
Мнения: 47
Регистриран на: 02 дек 2015 12:28
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот chukanovich » 09 ное 2016 10:22

1982 написа:Ти се научи да четеш първо, после давай оценки на хората ..... проблемът не е избирателната система, а погазването на върховния закон на държавата. Без значение дали Трифонов ни харесва или не, щом референдумът по закон е набрал нужната активност, трябва да бъде признат.

Аз самият не гласувах.


Няма смисъл тогава да коментираш демократичните принципи, при положение, че ти самият не вярваш в демокрацията. А това с Трифонов още 50 пъти ако го повториш и ще взема да ти повярвам :)

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот v.r.s. » 09 ное 2016 11:13

1982 написа:Какво ми пука кой е Трифонов, това оправдава ли погазването на конституцията ??! Избирателната активност се брои на броя пуснати бюлетини, а не само на действителните от тях.

Получава се това, че референдумът по закон е минал бариерата, но ЦИК си измислят, че активността ще се брои само на база действителни бюлетини, за да може да го смъкнат под нея. :mrgreen: :mrgreen:

Няма такава "държава", майка им да eба.


Еми точно това е проблема, че има разлика от броя на пуснатите бюлетини и бройката в протоколите на гласувалите. Показаха един протокол в който пишеше, че гласувалите са около 500 души, а пуснатите бюлетини около 360, има разлика от 150 гласа, които не се знае как са се озовали в протокола, при пуснати 360 бюлетини. Не е изключено да са вписвани хора, които не са гласували, защото като ме записаха в избирателният списък за президент, без да ме питат тръгна да дава личната ми карта на тези, които записваха за референдума. Аз им казах, че няма да гласувам за референдума и те се върнаха. Каква е възможността да са записвали хора, които не са гласували за референдума и заради това да е тази разлика. Доколкото разбрах от Слави и неговите сценаристи, те претендират за това, че след като човека е записан в списъка, няма значение дали е пуснал бюлетина или не, той се брои за гласувал, докато от ЦИК броят пликовете пуснати в урната, без значение дали има вътре бюлетина и дали е валидна.
Поне това аз разбрах от изказванията.

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Кашчей » 09 ное 2016 11:21

v.r.s. написа:
1982 написа:Какво ми пука кой е Трифонов, това оправдава ли погазването на конституцията ??! Избирателната активност се брои на броя пуснати бюлетини, а не само на действителните от тях.

Получава се това, че референдумът по закон е минал бариерата, но ЦИК си измислят, че активността ще се брои само на база действителни бюлетини, за да може да го смъкнат под нея. :mrgreen: :mrgreen:

Няма такава "държава", майка им да eба.


Еми точно това е проблема, че има разлика от броя на пуснатите бюлетини и бройката в протоколите на гласувалите. Показаха един протокол в който пишеше, че гласувалите са около 500 души, а пуснатите бюлетини около 360, има разлика от 150 гласа, които не се знае как са се озовали в протокола, при пуснати 360 бюлетини. Не е изключено да са вписвани хора, които не са гласували, защото като ме записаха в избирателният списък за президент, без да ме питат тръгна да дава личната ми карта на тези, които записваха за референдума. Аз им казах, че няма да гласувам за референдума и те се върнаха. Каква е възможността да са записвали хора, които не са гласували за референдума и заради това да е тази разлика. Доколкото разбрах от Слави и неговите сценаристи, те претендират за това, че след като човека е записан в списъка, няма значение дали е пуснал бюлетина или не, той се брои за гласувал, докато от ЦИК броят пликовете пуснати в урната, без значение дали има вътре бюлетина и дали е валидна.
Поне това аз разбрах от изказванията.


За някои хора ЦИК (разбирай държавата) е по презумпция виновна за всичко. Е, пропускат, че държавата-това сме ние и ние сме я направили такава.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Soulen и 23 госта