Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Труден е пътят до истината

Мнениеот Кашчей » 27 дек 2014 21:51

Tommi написа:
Кашчей написа:
Умишлено предизвикана.

Това вече е труден въпрос. :) Дали е поради определени действия или бездействия, или и двете.

Поради определени действия и с точно определена цел бе предизвикана банкова криза, а оттам и икономическа. Твърде бързо бе овладяна след падането от власт на БСП, за да е предизвикана от от истински икономически проблеми.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот sin4ec » 27 дек 2014 21:57

Не знам какво е било, но 5 месеца преди това бях предупреден да обърна левовете в марки, както се пееше в една песничка. И така спасих изкараното, и излязох на далавера даже!
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Кашчей » 27 дек 2014 22:18

sin4ec написа:Не знам какво е било, но 5 месеца преди това бях предупреден да обърна левовете в марки, както се пееше в една песничка. И така спасих изкараното, и излязох на далавера даже!


Теб са те предупредили, но колко хорица изгоряха.... за да падне БСП и за да се обезценят едни кредити :evil:
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15570
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 27 дек 2014 22:20

Кашчей написа:
sin4ec написа:Не знам какво е било, но 5 месеца преди това бях предупреден да обърна левовете в марки, както се пееше в една песничка. И така спасих изкараното, и излязох на далавера даже!


Теб са те предупредили, но колко хорица изгоряха.... за да падне БСП и за да се обезценят едни кредити :evil:

Виде ли го, бе, соросоида мръсен! ;) Предупреден е от некой малък сорос, нема как иначе да е усетил хавата... :lol:
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Труден е пътят до истината

Мнениеот Tommi » 27 дек 2014 22:22

Кашчей написа:
Tommi написа:
Кашчей написа:
Умишлено предизвикана.

Това вече е труден въпрос. :) Дали е поради определени действия или бездействия, или и двете.

Поради определени действия и с точно определена цел бе предизвикана банкова криза, а оттам и икономическа. Твърде бързо бе овладяна след падането от власт на БСП, за да е предизвикана от от истински икономически проблеми.

Проблемите са си съвсем истински. :) Хиперинфлация, обезценка на лева, фалити в банковия сектор, спад в инвестициите, в износа, във вноса, фискални проблеми и т.н.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Труден е пътят до истината

Мнениеот Кашчей » 27 дек 2014 22:29

Tommi написа:
Кашчей написа:
Tommi написа:
Кашчей написа:
Умишлено предизвикана.

Това вече е труден въпрос. :) Дали е поради определени действия или бездействия, или и двете.

Поради определени действия и с точно определена цел бе предизвикана банкова криза, а оттам и икономическа. Твърде бързо бе овладяна след падането от власт на БСП, за да е предизвикана от от истински икономически проблеми.

Проблемите са си съвсем истински. :) Хиперинфлация, обезценка на лева, фалити в банковия сектор, спад в инвестициите, в износа, във вноса, фискални проблеми и т.н.


И след падането на БСП и идването на служебните всичко това изчезна като с магическа пръчка :roll:
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?


Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Tommi » 27 дек 2014 22:37

Кашчей написа:
sin4ec написа:Не знам какво е било, но 5 месеца преди това бях предупреден да обърна левовете в марки, както се пееше в една песничка. И така спасих изкараното, и излязох на далавера даже!


Теб са те предупредили, но колко хорица изгоряха.... за да падне БСП и за да се обезценят едни кредити :evil:

Както написах по-назад, всички източноевропейци преминават през такива сътресения през 90-те години. При някои минава по-тежко, при други по-леко. Например в началото на 90-те години в Югославия за стотина дни инфлацията нараства с 500 трилиона процента, те какво да кажат. :)
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Кашчей » 27 дек 2014 22:42

Tommi написа:
Кашчей написа:
sin4ec написа:Не знам какво е било, но 5 месеца преди това бях предупреден да обърна левовете в марки, както се пееше в една песничка. И така спасих изкараното, и излязох на далавера даже!


Теб са те предупредили, но колко хорица изгоряха.... за да падне БСП и за да се обезценят едни кредити :evil:

Както написах по-назад, всички източноевропейци преминават през такива сътресения през 90-те години. При някои минава по-тежко, при други по-леко. Например в началото на 90-те години в Югославия за стотина дни инфлацията нараства с 500 трилиона процента, те какво да кажат. :)


При тях имаше гражданска война, а при нас. И определено не смятам 96-а за година в началото на 90-те. И определено бягаш от отговора как така инфлацията бе овладяна за отрицателно време, след падането на БСП и назначаването на служебно правителство. Ако доларът бе паднал до половината от стойността си през края на април 97-а за година или две..ок, ама той се срина за 2-3 седмици. Чак пък толкова да ни се е вдигнало производството.. аз не вярвам, а ти?!
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Труден е пътят до истината

Мнениеот Tommi » 27 дек 2014 22:43

Кашчей написа:
И след падането на БСП и идването на служебните всичко това изчезна като с магическа пръчка :roll:

Ами стабилизират икономиката, овладяват инфлацията и пазарната паника. Въвеждането на Валутен борд е едно от наистина добрите решения на целия ни преход и в конкретните условия.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта