Избор на автомобил- втора употреба

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
santiliana
Мнения: 2987
Регистриран на: 18 апр 2009 15:55
Местоположение: долината на глинените гърнета

Избор на автомобил- втора употреба

Мнениеот santiliana » 30 яну 2014 19:16

Привет на всички! Пускам тази тема, тъй като в скоро време планирам да се задомя с лека кола, но реших да направя едно своеобразно допитване и тук, за това коя кола според вас е фаворит за препоръчване? И разбира се, ще се радвам да посочите своите аргументи за конкретния модел. Насочил съм се към кола, произведена през 2004-2005 година, т.е. на около 10 години (максимум) и предпочитам да е тип "седан". Важно е да се посочи и типът на двигателя...Досега бях на дизелов, но като че ли нещо ми писна от тая нафта и съм склонен да минавам на бензин. Държа на комфортната возия, тъй като обичам да правя често преходи на 200-300 км разстояние и да има място за багажа и покупките... На първо четене фаворит ми е Мондеото, но и 6-ицата на Мазда ми харесва доста... Като максимална цена съм си поставил до 6 500 лв (с всички разходи за регистрация, ГО и пр.).... Чакам препоръките Ви ;)
Последна промяна от santiliana на 30 яну 2014 19:20, променено общо 1 път.
И рекъл Господ: "Само Левски!",
и направил небето синьо!


NEVER BACK DOWN ! Изображение

Потребителски аватар
Andrew Eldritch
Мнения: 524
Регистриран на: 09 дек 2013 17:06

Re: Избор на автомобил- втора употреба

Мнениеот Andrew Eldritch » 30 яну 2014 19:19

santiliana написа:Привет на всички! Пускам тази тема, тъй като в скоро време планирам да се задомя с лека кола, но реших да направя едно своеобразно допитване и тук, за това коя кола според вас е фаворит за препоръчване? И разбира се, ще се радвам да посочите своите аргументи за конкретния модел. Насочил съм се към кола, произведена през 2004-2005 година, т.е. на около 10 години (максимум) и предпочитам да е тип "седан". Важно е да се посочи и типът на двигатела...Досега бях на дизелов, но като че ли нещо ми писна от тая нафта и съм склонен да минавам на бензин. Държа на комфортната возия, тъй като обичам да правя често преходи на 200-300 км разстояние и да има място за багажа и покупките...Като максимална цена съм си поставил до 6 500 лв (с всички разходи за регистрация, ГО и пр.).... Чакам препоръките Ви ;)


Шкода Октавия 2.0 TDI. Стабилен автомобил, голям багажник, икономичен, непретенциозен, ниски разходи за поддръжка. Карах такъв автомобил от 2005 до 2006. За цената си (като нов) се представи просто перфектно.
It's a small world and it smells bad
I'd buy another if I had
Back
What I paid
For another motherfucker in a motorcade

Потребителски аватар
santiliana
Мнения: 2987
Регистриран на: 18 апр 2009 15:55
Местоположение: долината на глинените гърнета

Re: Избор на автомобил- втора употреба

Мнениеот santiliana » 30 яну 2014 19:21

Andrew Eldritch написа:
santiliana написа:Привет на всички! Пускам тази тема, тъй като в скоро време планирам да се задомя с лека кола, но реших да направя едно своеобразно допитване и тук, за това коя кола според вас е фаворит за препоръчване? И разбира се, ще се радвам да посочите своите аргументи за конкретния модел. Насочил съм се към кола, произведена през 2004-2005 година, т.е. на около 10 години (максимум) и предпочитам да е тип "седан". Важно е да се посочи и типът на двигатела...Досега бях на дизелов, но като че ли нещо ми писна от тая нафта и съм склонен да минавам на бензин. Държа на комфортната возия, тъй като обичам да правя често преходи на 200-300 км разстояние и да има място за багажа и покупките...Като максимална цена съм си поставил до 6 500 лв (с всички разходи за регистрация, ГО и пр.).... Чакам препоръките Ви ;)


Шкода Октавия 2.0 TDI. Стабилен автомобил, голям багажник, икономичен, непретенциозен, ниски разходи за поддръжка. Карах такъв автомобил от 2005 до 2006. За цената си (като нов) се представи просто перфектно.

но тя не е ли "помпа-дюза"? В последно време чувам доста негативни коментари за този двигателен вариант...
И рекъл Господ: "Само Левски!",
и направил небето синьо!


NEVER BACK DOWN ! Изображение

Потребителски аватар
Син до гроб_
Мнения: 2447
Регистриран на: 01 яну 2013 11:32
Контакти:

Re: Избор на автомобил- втора употреба

Мнениеот Син до гроб_ » 30 яну 2014 19:23

santiliana написа:Привет на всички! Пускам тази тема, тъй като в скоро време планирам да се задомя с лека кола, но реших да направя едно своеобразно допитване и тук, за това коя кола според вас е фаворит за препоръчване? И разбира се, ще се радвам да посочите своите аргументи за конкретния модел. Насочил съм се към кола, произведена през 2004-2005 година, т.е. на около 10 години (максимум) и предпочитам да е тип "седан". Важно е да се посочи и типът на двигателя...Досега бях на дизелов, но като че ли нещо ми писна от тая нафта и съм склонен да минавам на бензин. Държа на комфортната возия, тъй като обичам да правя често преходи на 200-300 км разстояние и да има място за багажа и покупките... На първо четене фаворит ми е Мондеото, но и 6-ицата на Мазда ми харесва доста... Като максимална цена съм си поставил до 6 500 лв (с всички разходи за регистрация, ГО и пр.).... Чакам препоръките Ви ;)

Passat 5
Нашата сила обединява победители !
Нашата воля създава герои !
Нашата любов не търпи окови !
Защото нашето име задължава ! То е легенда и слава !
ИМАТЕ ТОЧНО 1914 ПРИЧИНИ ДА ОБИЧАТЕ ВАШИЯ ЛЕВСКИ !

Потребителски аватар
Andrew Eldritch
Мнения: 524
Регистриран на: 09 дек 2013 17:06

Re: Избор на автомобил- втора употреба

Мнениеот Andrew Eldritch » 30 яну 2014 19:26

santiliana написа:
Andrew Eldritch написа:
santiliana написа:Привет на всички! Пускам тази тема, тъй като в скоро време планирам да се задомя с лека кола, но реших да направя едно своеобразно допитване и тук, за това коя кола според вас е фаворит за препоръчване? И разбира се, ще се радвам да посочите своите аргументи за конкретния модел. Насочил съм се към кола, произведена през 2004-2005 година, т.е. на около 10 години (максимум) и предпочитам да е тип "седан". Важно е да се посочи и типът на двигатела...Досега бях на дизелов, но като че ли нещо ми писна от тая нафта и съм склонен да минавам на бензин. Държа на комфортната возия, тъй като обичам да правя често преходи на 200-300 км разстояние и да има място за багажа и покупките...Като максимална цена съм си поставил до 6 500 лв (с всички разходи за регистрация, ГО и пр.).... Чакам препоръките Ви ;)


Шкода Октавия 2.0 TDI. Стабилен автомобил, голям багажник, икономичен, непретенциозен, ниски разходи за поддръжка. Карах такъв автомобил от 2005 до 2006. За цената си (като нов) се представи просто перфектно.

но тя не е ли "помпа-дюза"? В последно време чувам доста негативни коментари за този двигателен вариант...


Да, помпа-дюза е. И да, комън рейл е по-добрия вариант. И аз съм чувал разни коментари, но не съм ги изпитвал. Както казах карал съм го 300 000км без никакви грижи. Баща ми кара същия двигател вече 7-ма година и няма проблеми. Ако държиш на бензинов имаше един 1.8 инжекция 20V - 150 к.с. Много е добър, но го спряха някъде 2005 - 6 защото имаше само евро 3. По същата причина спряха и 1.9 ТДИ 131к.с. И той беше жесток двигател.
It's a small world and it smells bad
I'd buy another if I had
Back
What I paid
For another motherfucker in a motorcade

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Избор на автомобил- втора употреба

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 30 яну 2014 19:27

Мисля, че германска кола е най-добър вариант. "Шкода"-та на практика също е "германска". Частите за японските автомобили (по спомен) са скъпички... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
alexveselinov
Мнения: 2868
Регистриран на: 14 сеп 2009 11:53
Контакти:

Re: Избор на автомобил- втора употреба

Мнениеот alexveselinov » 30 яну 2014 19:28

BMW E46 330 D 184 коня комби. Много добра кола, карам такава от 5-6 години и съм много доволен.
[center]"България има свой път и ние ще се ръководим само от нашите интереси"
/генерал Христо Луков/[/center]
[center]"Силни са страните с чувство на национално самоуважение"
/Виктор Орбан/[/center]

Потребителски аватар
Andrew Eldritch
Мнения: 524
Регистриран на: 09 дек 2013 17:06

Re: Избор на автомобил- втора употреба

Мнениеот Andrew Eldritch » 30 яну 2014 19:30

Captain Stottlemeyer написа:Мисля, че германска кола е най-добър вариант. "Шкода"-та на практика също е "германска". Частите за японските автомобили (по спомен) са скъпички... 8-)


Подкрепям за Шкодата. Може би 90 от частите са универсални и съвместими с модели на Фолсваген и Ауди.
It's a small world and it smells bad
I'd buy another if I had
Back
What I paid
For another motherfucker in a motorcade

Потребителски аватар
alexveselinov
Мнения: 2868
Регистриран на: 14 сеп 2009 11:53
Контакти:

Re: Избор на автомобил- втора употреба

Мнениеот alexveselinov » 30 яну 2014 19:33

santiliana написа:Привет на всички! Пускам тази тема, тъй като в скоро време планирам да се задомя с лека кола, но реших да направя едно своеобразно допитване и тук, за това коя кола според вас е фаворит за препоръчване? И разбира се, ще се радвам да посочите своите аргументи за конкретния модел. Насочил съм се към кола, произведена през 2004-2005 година, т.е. на около 10 години (максимум) и предпочитам да е тип "седан". Важно е да се посочи и типът на двигателя...Досега бях на дизелов, но като че ли нещо ми писна от тая нафта и съм склонен да минавам на бензин. Държа на комфортната возия, тъй като обичам да правя често преходи на 200-300 км разстояние и да има място за багажа и покупките... На първо четене фаворит ми е Мондеото, но и 6-ицата на Мазда ми харесва доста... Като максимална цена съм си поставил до 6 500 лв (с всички разходи за регистрация, ГО и пр.).... Чакам препоръките Ви ;)

Мазда шест са големи гнилочи.
[center]"България има свой път и ние ще се ръководим само от нашите интереси"
/генерал Христо Луков/[/center]
[center]"Силни са страните с чувство на национално самоуважение"
/Виктор Орбан/[/center]

Потребителски аватар
Andrew Eldritch
Мнения: 524
Регистриран на: 09 дек 2013 17:06

Re: Избор на автомобил- втора употреба

Мнениеот Andrew Eldritch » 30 яну 2014 19:35

Добрият стар виц препоръчва да избягваш коли с маче, пиче и борче за емблема.
It's a small world and it smells bad
I'd buy another if I had
Back
What I paid
For another motherfucker in a motorcade


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта