Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
tzvetan_tee
Мнения: 802
Регистриран на: 19 окт 2011 23:39
Контакти:

Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Мнениеот tzvetan_tee » 12 сеп 2013 14:25

Има революционна идея, която е на път да взриви досегашните представи за мобилно устройство! Iphone, Samsung пълнят гащите :) :) http://www.youtube.com/watch?v=oDAw7vW7H0c Гледайте клипа и подкрепете идеята! За по-малко от 2 дни клипът, в youtube, има 3 585 999 гледания :)
Изображение
КОГАТО СИН ГРЪМ УДАРИ, ЧЕРВЕНОТО ЕХО ЗАГЛЪХВА....

Потребителски аватар
stn
Мнения: 2236
Регистриран на: 04 май 2012 13:38

Re: Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Мнениеот stn » 12 сеп 2013 15:56

Как да подкрепим идеята? Акции ли са пуснали на пазара или събират пари за осъществяване на идеята си? АКо идеята им е приложимаи печеливша изобретаттелите ще си намерят инвеститор.
Умира бавно този, който бяга от страстта и водовъртежа на чувствата, които връщат блясъка в очите и спасяват тъжните сърца...

Потребителски аватар
superspiro
Мнения: 951
Регистриран на: 07 авг 2013 17:07
Контакти:

Re: Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Мнениеот superspiro » 12 сеп 2013 16:01

Просто няма пазар за тази идея. Потребителите искат телефон с добър дизайн и качествена изработка, а не някакъв, който ако падне,ще се разглоби на 435345 части. Отделно от това техническите познания на повечето хора не им позволяват да сменят спокойно частите на телефоните си, колкото и да е улеснено това. При компютрите може и е лесно, но повечето хора не знаят как и не го правят, а тичат за нов.
Интересна идея, но обречена на неуспех.
When you walk through a storm, hold your head up high...

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Мнениеот CTAHKO » 12 сеп 2013 16:05

Аз пък съм оптимист 8-) На там вървят нещата и рано или късно ще се случат 8-) Да, може и да не е тази идея или самото устройство да е в същия вид, но принципа ще е същия 8-)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Мнениеот bobo_13 » 12 сеп 2013 16:14

Идеята е супер и аз отдавна съм ги подкрепил, но е малко утопична. Как сега гъзарите и маниаците ще се редят на опашки да дават по 1000$ за най-новият ай... или галакси...с единствената разлика от старият, че камерата не е 5мп, а 8?? НЯма да има конкуренция; има толкова много производители, ще осътанат без работа:) а покрай тях и толкова други сектори ще пострадат - инженери; дизайнери; промишлен шпионаж; програмисти.... То е същото след като алкохола и цигарите са толкиова вредни, защо не ги забранят като наркотиците:) Не забравяйте, че първият айфон след като му се скапе батерията не можеш да я смениш с нова, а трябваше да купиш нов телефон:) а тя се скапваше за година:) това е т.нар. ПЛАНИРАНА АМОРТИЗАЦИЯ:)))))
ако ви се гледат http://www.youtube.com/watch?v=eTdseBKbWAE
преди години четох за електрическа крушка в някаква пожарна в САЩ, на която чествали 100 години откакто свети:) но през 30те години на миналият век General Electric правят един от първите картелни споразумения относно ел.крушки:)
Гледах едно филмче как един пич му се скапва принтера и отива в магазина да го дава за ремонт и оня му вика поправката ще струва 50$, а имаме на промоция нов за 59$ избирай:) и той си го върна вкъщи и в интернет откри, че им слагат чипове и след определен брой копия това чипче блокра принтера и след като го махна проработи пак:)))))
Последна промяна от bobo_13 на 12 сеп 2013 16:23, променено общо 1 път.
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24546
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Мнениеот boabbb » 12 сеп 2013 16:22

Няма да стане. Кратко и ясно. Целта е не да се направи по-качествен китайфон 8 :mrgreen: , а да те накарат да си го купиш. ;)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
stn
Мнения: 2236
Регистриран на: 04 май 2012 13:38

Re: Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Мнениеот stn » 12 сеп 2013 16:26

bobo_13 написа:Идеята е супер и аз отдавна съм ги подкрепил, но е малко утопична. Как сега гъзарите и маниаците ще се редят на опашки да дават по 1000$ за най-новият ай... или галакси...с единствената разлика от старият, че камерата не е 5мп, а 8?? НЯма да има конкуренция; има толкова много производители, ще осътанат без работа:) а покрай тях и толкова други сектори ще пострадат - инженери; дизайнери; промишлен шпионаж; програмисти.... То е същото след като алкохола и цигарите са толкиова вредни, защо не ги забранят като наркотиците:) Не забравяйте, че първият айфон след като му се скапе батерията не можеш да я смениш с нова, а трябваше да купиш нов телефон:) а тя се скапваше за година:) това е т.нар. ПЛАНИРАНА АМОРТИЗАЦИЯ:)))))
ако ви се гледат http://www.youtube.com/watch?v=eTdseBKbWAE
имаше още някакви ама не ми се търсят


Заложената ненадеждност е болестта на съвременния потребител – един ден купувате нещо, а то не работи на следващия. Нещо трябва да се направи… (септември 2010 г.)

Ако днес нещо е направено с цел да изпълнява някаква функция, то ще я изпълнява за кратко време, след това ще спре, а вие ще го изхвърлите.

Това се отнася за всичко, освен за съда за фондю. Всъщност може да се отнася и за съда за фондю, но никой не е сигурен в това, тъй като той е натикан в дъното на шкафа в кухнята, където стои от онази нощ преди 30 години, когато се е обърнал, полял е чичо ви с вряща мазнина и го е убил.

Другото изключение е тубичката препарат за почистване на фурни, чиято реклама веднъж сте видели по телевизията. Препаратите за чистене на фурна не спират да работят след известно време. Те поначало не работят.

Както и да е, но това правило се отнася към всичко. Вижте, ако обичате, пример А – мобилния ви телефон. От колко време го имате? Обзалагам се, че отговорът е „По-малко от две години”. Добре. А какво стана с предишния ви телефон? В някакво чекмедже е, нали? И е счупен. Може би не е бил счупен, когато сте го оставяли там. Но вече е.

Това е чудото с нещата, създадени да изпълняват някаква функция през XXI в. Те се чупят, ако ги изтървете на пода, ако паднат от пералнята или от лодка. А някой вторник се чупят без причина. Но се чупят и когато ги оставите сами.

Пример В? Ами, това е който и да е електроуред, подарен на вас (или на родителите ви) по случай сватбата. Работи ли старият ви тостер? А машината за кафе? А микровълновата печка? Не. Изхвърлили сте ги преди години, защо един ден те внезапно са решили да умрат заедно с DVD плеъра, който сте си купили при първата им повреда. У вас ли е още първият ви iPod? Разбира се, че не е. Останал е някъде в миналото.

Нека ви покажа списък неща, които имам, но не работят. Фенерчето. Фенерите в градината. Интернетът в апартамента ми. Фризерът. Аудиоуредбата. Лаптопът. Вратата на гаража. Че дори и лявата колона на вратичката на алеята към дома ми.

Тя е направена преди едва 10 години, но през зимата водата е пропивала в камъка, замръзвала е и е пръснала колоната на парчета. Да, така е. В наши дни не можем да направим и една каменна колона за врата като хората, така че да издържи. През средновековието са можели да построят някаква тъпа катедрала с кал и пепел. Сега и колонка не можем да направим.

А ето и най-голямата глупост. В краткия период, когато нещо работи, то става безценно. Чудите се как така сте се оправяли без него. И когато то се повреди, животът ви се срива.

Представете си днес да работите без мобилен телефон. Невъзможно е, освен ако не сте тежководолаз или миньор. Едно време се оправяхме, но сега ще е все едно да работите без глава. Или без бели дробове.

Телевизията е друг пример. Едно време имаше малко канали и гледахме интересните предавания, когато ги даваха. А след това прекарахме няколко години на колене и със задници, вирнати във въздуха, докато се опитвахме да настроим таймера на видеото за идния вторник, за да запишем програма, която са давали в неделя. Сега имаме кабелна и сателитна телевизия. Ако се случи да не работи, а то се случва, при това често, се чувствате все едно някой е ампутирал лицето ви.

Всичко това прави живота изключително скъп, защото, ако нещо се повреди, не може да го поправите. Никой не може да поправи сателитна телевизия или iPhone. Трябва да си купите нов. И то незабавно, защото без него животът е невъзможен.

Част от проблема е в дизайнера. Ако нещата са направени, за да изпълняват някаква функция, те може би имат шанс да не се чупят. Но понеже в наши дни всичко има „дизайн”, то формата изритва функцията по дяволите. Това се отнася в особено голяма степен за обувките.

Идеята е, разбира се, че имате „дизайнерски” продукт и няма значение дали ще се счупи, или повреди, тъй като по това време той така или иначе ще е демоде и затова трябва да си купите нов. Този месец например от мен явно се очаква да се надявам, че моят iPhone ще избухне, защото така ще имам извинение да си купя новата версия с HD видео.

Реших, че ако трябва да изживея живота си отново, ще си построя къща без никакви джаджи и приспособления в нея. И като казвам „приспособления”, имам предвид нищо от XXI в. Няма да има изолация на стените. Прозорците ще са с дървена дограма, крушките ще са 40-ватови и наистина с формата на круша. С едно докосване, спестява енергия, харесвате ли новата си съдомиялна машина? Не. И ще си купя пишеща машина.

Странно, но ме съмнява, че ще приложа този начин на мислене, защото това си е начин на мислене, спрямо автомобилите.

През последните няколко седмици прекарах доста време, карайки коли от 80-те години, което, ако сте на моята възраст, е все едно вчера. Но въпреки тяхната „скорошност”, нито една няма въздушни възглавници, нито сателитна навигация, антиблокиращи спирачки, iPod съвместимост, клапани в изпускателната система, които издават чуден звук при високи обороти, нито пък автоматични чистачки. Нито едно от нещата, които днес има дори KIA Cee’d.

Разбира се, всички гореизброени неща станаха безценни в мига, в който бяха изобретени. Ще си купите ли в наши дни кола, в която не можете да пуснете музика от iPod? И дума да не става. Същата работа е и с навигацията.

Но за разлика от нещата в дома ви, колите все още работят.

Минавате през дупки със скорост от 110 км/ч. Оставяте ги навън, когато вали сняг или е 90ºС. Разрешавате на кучето да си играе с бутоните. А въпросните автомобили намират без грижа най-бързия маршрут към Долно Нанагорнище, че и аудиоуредбата им свири.

Същият е случаят и с останалите части на колата. Кога нещо се е чупило за последен път? Отговорът е „Не си спомням”, освен ако не карате Renault. Кога за последен път сте пукали гума? Не чак толкова отдавна, гумата се пука просто защото й омръзва да бъде гума. Но днес може да минете през фабрика за пирони и да излезете от другия й край с перфектно напомпани гуми.

Част от причината за този феномен е, че въпреки героичните и разбираеми усилия на производителите да превърнат продуктите си в „дизайнерски” боклук, който да хвърляте и сменяте като стара чанта, автомобилът си остава значителна покупка.

Но има и нещо друго. В BMW знаят, че ако си купите Z4 и то се повреди след 6 минути, следващия път ще го смените с Mercedes. Не е чудо голямо. Двете коли са кажи-речи еднакви – имат си волани, педали, скоростомер, гуми и т.н.

Точно това е проблемът с кафе-машините, с интернета, с iPod и със сателитната телевизия. Ако искате да ги смените, получавате дебело упътване на потребителя, повече бутони, които нямате представа какво правят, а, честно казано, шансът за повреда след едва няколко дни е същият. Затова, когато телефонът ми се повреди, си купувам друг. И през ум не ми минава да сменям марката.

Затова имам предложение. За да направим света едно по-добро и по-приятно за живот място, трябва да позволим на автомобилните производители да го управляват. В момента целият сектор е побеснял и компаниите се поглъщат една друга. Това трябва да спре. Вместо това автопроизводителите трябва да погълнат всеки друг бизнес и производство. Искам Ford да управлява Apple. Искам Mercedes да произвежда и кафе-машини. Искам BMW да ми продаде фризер, който работи. И искам някой от Nissan да дойде и да ми оправи тъпата вратичка на алеята!
Умира бавно този, който бяга от страстта и водовъртежа на чувствата, които връщат блясъка в очите и спасяват тъжните сърца...

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Мнениеот bobo_13 » 12 сеп 2013 16:27

boabbb написа:Няма да стане. Кратко и ясно. Целта е не да се направи по-качествен китайфон 8 :mrgreen: , а да те накарат да си го купиш. ;)


абе незнам ...имал съм Айфон 4; Самсунг ноут 2; Галакси 3... а сега съм с китайския мастодонт ZOPO C2 и какво да ти кажа на 1/3 от цената от предните имам същото качество(а и малко по-добро), че е и по-бърз процесора:), а и не нося вече два телефона:) Така че всичко е въпрос на избор:)
Интериорни врати - Врати хармоника

favaca8888
Мнения: 4142
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Мнениеот favaca8888 » 12 сеп 2013 17:22

siemens c45 - идеален е.вече над 10 години го ползвам не е мръднал.а батерията му държи поне 3 дни като средно на ден говоря между 6 и 8 часа ;)

докато има балъци да си дават парите за тия ай фона, ай пад, айй на брат му ,естествено че не бързат с напредъка щото иначе как ще ви вземат кинтите.
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Dust
Мнения: 8238
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: Телефонът на бъдещето! ПОДКРЕПЕТЕ!

Мнениеот Dust » 12 сеп 2013 17:55

Революционните идеи се пазят в тайна до тяхното осъществяване, самото пускане на този клип само по себе си говори, че подобен телефон НЯМА да се появи на пазара в близките 5 години.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта