Спам тема vol.2

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23346
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Спам тема vol.2

Мнениеот Thsmith » 24 апр 2024 09:40

Soulen написа:
Thsmith написа:...


Запазих Елените в Белград. Дано си струват :)

Ресторанта ли? Не ми харесва! И има някакви, които вдигат шум постоянно със сръбска музика. Има далеч по хубави ресторанти там с нормална бяла обстановка, а не като кръчма.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9080
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Спам тема vol.2

Мнениеот Soulen » 24 апр 2024 09:42

Thsmith написа:
Soulen написа:
Thsmith написа:...


Запазих Елените в Белград. Дано си струват :)

Ресторанта ли? Не ми харесва! И има някакви, които вдигат шум постоянно със сръбска музика. Има далеч по хубави ресторанти там с нормална бяла обстановка, а не като кръчма.

Половината от компанията си падат по сръбска музика и със сигурност искат нещо традиционно. Аз я толелирам след като е по изключение. Та, целта е точно кръчма.

Иначе, ако си ходил в Задар, там може нещо по-бяло. Аз си харесах Jadera, имаше добри отзиви и изглежда готина локацията.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9272
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Спам тема vol.2

Мнениеот bubka » 24 апр 2024 10:09

Всички тука сте турбо фолк маняци, какво се правите Изображение.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

tmanolov
Мнения: 4062
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Спам тема vol.2

Мнениеот tmanolov » 24 апр 2024 10:46

bubka написа:Всички тука сте турбо фолк маняци, какво се правите Изображение.

аз не съм - мразя турбофолка поне колкото шумадийците :mrgreen:

Иначе, доколкото помня, имаше някакъв негър самурай. Сега проверих - те тоя е - https://en.wikipedia.org/wiki/Yasuke, чак е странно, че не са му дали роля в Шогун, при положение че е горе-долу в този период и можеше да е в някакъв прекуел (или както там се казва филм/епизод за предисторията). A имаше и един японец (ще му викаме самурай, че е по-яко), дето участваше и в Освободителната войан 1877-78 - светът е доста широк. На мен мечатата ми е някога шибанато ни правителство да наеме холивудски продуценти за една пищна продукция с няколко сезона за Първа българска империя, ама нали е важно да има за социалки...
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9080
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Спам тема vol.2

Мнениеот Soulen » 24 апр 2024 11:16

tmanolov написа:
bubka написа:Всички тука сте турбо фолк маняци, какво се правите Изображение.

аз не съм - мразя турбофолка поне колкото шумадийците :mrgreen:

Иначе, доколкото помня, имаше някакъв негър самурай. Сега проверих - те тоя е - https://en.wikipedia.org/wiki/Yasuke, чак е странно, че не са му дали роля в Шогун, при положение че е горе-долу в този период и можеше да е в някакъв прекуел (или както там се казва филм/епизод за предисторията). A имаше и един японец (ще му викаме самурай, че е по-яко), дето участваше и в Освободителната войан 1877-78 - светът е доста широк. На мен мечатата ми е някога шибанато ни правителство да наеме холивудски продуценти за една пищна продукция с няколко сезона за Първа българска империя, ама нали е важно да има за социалки...

Не е самурай, а е закупен роб от Ода Нобунага, който е диктатора Курода в сериала. Дал му е да носи някакви мечове, но ролята му е била на шут, нищо общо с Анджин, който си помага доста на Токугава. Даже след време си го продава пак в робство.

За нашата империя може да се направи доста качествен сериал, държавата ще трябва да отпусне бая пари обаче. Но не виждам кой точно период ще грабне чужденците. Япония е екзотична и интересна, ние все пак сме си европейци.

Видеоигра би било по-добра в някакъв интересен период. Чехите са направили брутална игра за средновековна Бохемия. Лошия е крал Сигизмунд като взима брат си за заложник, понеже е идиот, и решава да овладее Свещената Римска империя с помощта на Куманите. Още в началото играта започва с инфо от битката при Никопол и как се прибират от там. Самото инфо вкарано в тая игра си е дело на професионални историци и може много да се научи за периода, точно преди първите религиозни бунтове от свещеника Ян Хус. Повечето места от самата игра са взети от реални селца в Бохемия.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

tmanolov
Мнения: 4062
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Спам тема vol.2

Мнениеот tmanolov » 24 апр 2024 11:21

Soulen написа:Не е самурай, а е закупен роб от Ода Нобунага, който е диктатора Курода в сериала. Дал му е да носи някакви мечове, но ролята му е била на шут, нищо общо с Анджин, който си помага доста на Токугава. Даже след време си го продава пак в робство.

За нашата империя може да се направи доста качествен сериал, държавата ще трябва да отпусне бая пари обаче. Но не виждам кой точно период ще грабне чужденците. Япония е екзотична и интересна, ние все пак сме си европейци.

Видеоигра би било по-добра в някакъв интересен период. Чехите са направили брутална игра за средновековна Бохемия. Лошия е крал Сигизмунд като взима брат си за заложник, понеже е идиот, и решава да овладее Свещената Римска империя с помощта на Куманите. Още в началото играта започва с инфо от битката при Никопол и как се прибират от там. Самото инфо вкарано в тая игра си е дело на професионални историци и може много да се научи за периода, точно преди първите религиозни бунтове от свещеника Ян Хус. Повечето места от самата игра са взети от реални селца в Бохемия.

Не съм го следил црънкио - помня, че съм мяркал някъде подобно инфо, та ми изплува в главата. А филм за Първата ни империя, незнайно защо наричана Царство у нас, може да стане супер яко, ако държавата налее пари за подобно нещо, от което ще има огромен туристически поток и страшен плщс, вместо за шибаните пенсиЙ. Но за подобно нещо се искат и акъл, и топки, а нито едното го има, нито другото...

какви кумани в 15 век при Сигизмунд - та те са избити и претопени 150 години по-рано с нашествието на монголите? Ма нищо де, нали е фентъзи игра, що пък не - даже може да са прапрапра...деди на Роналд Куман :lol:
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9080
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Спам тема vol.2

Мнениеот Soulen » 24 апр 2024 11:29

tmanolov написа:Не съм го следил црънкио - помня, че съм мяркал някъде подобно инфо, та ми изплува в главата. А филм за Първата ни империя, незнайно защо наричана Царство у нас, може да стане супер яко, ако държавата налее пари за подобно нещо, от което ще има огромен туристически поток и страшен плщс, вместо за шибаните пенсиЙ. Но за подобно нещо се искат и акъл, и топки, а нито едното го има, нито другото...

какви кумани в 15 век при Сигизмунд - та те са избити и претопени 150 години по-рано с нашествието на монголите? Ма нищо де, нали е фентъзи игра, що пък не - даже може да са прапрапра...деди на Роналд Куман :lol:

Сега се зачетох, според чешки източници, кралската гвардия на Сигизмунд е била от кумани. Та не са баш изчезнали. Били са си част от унгарската армия.
https://theses.cz/id/kf7vf6/84963-198505679.pdf

Това е на чешки, но някой си е направил труда да преведе част от него.

" The continuity of Kumán with our territory then appears, for example, in the 15th century.
century when they invaded Bohemia with Zikmund. It was the turn of the year 1402 and
1403.152 Likewise, in 1421, the Kumans and Zikmund and
they have committed terrible cruelty to the civilian population."
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Спам тема vol.2

Мнениеот boabbb » 24 апр 2024 21:30

pomiqrat написа:Carol Celico (Kaka's ex-wife): "Kaka never betrayed me. He always treated me well. He gave me a wonderful family. But I was not happy, something was missing. The problem is that he was too perfect for me. That's why i left him"

Добре, че не е каздчала: "Объркана съм".


Тука май е играла роля и черната ланга :D
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17631
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Спам тема vol.2

Мнениеот pomiqrat » 25 апр 2024 10:16

boabbb написа:
pomiqrat написа:Carol Celico (Kaka's ex-wife): "Kaka never betrayed me. He always treated me well. He gave me a wonderful family. But I was not happy, something was missing. The problem is that he was too perfect for me. That's why i left him"

Добре, че не е каздчала: "Объркана съм".


Тука май е играла роля и черната ланга :D



С бял ходи. Казва, че и в леглото бил перфектен.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

На линия
Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43919
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Спам тема vol.2

Мнениеот rhaegar » 25 апр 2024 16:24

Щом е перфектен, да очакваме че и него ще изостави?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rhaegar, Thsmith и 52 госта